Poslední třetina skončila bez branek, což znamená, že hosté udrželi těsné vedení a odvážejí si tři body. Zlín v poslední třetině svíral hosty v útočném pásmu, ale výborný Neuvirth žádné drama nepřipustil. Zlínská mizérie na domácím ledě se tak nadále prodlužuje. Pro dnešek je to vše, hezký zbytek víkendu.
60:00
59:34
Sedláček je na střídačce a Zlínu nezbývá nic jiného, než to zkusit v šesti.
59:01
Kotouč poskakoval na brankovišti Neuvirtha. Sparta je v plném počtu.
57:49
Čajánek si nabruslil do šance, brankář hostů s poklidem chytá do lapačky. Zlínu už na vyrovnání moc času nezbývá.
57:17
Hosté tohle oslabení zvládají zatím na výbornou.
56:45
Dnešnímu utkání příhlíží 4449 diváků.
55:29
Zmatky před Neuvirthem, vše nakonec výborným zákrokem vyřešil hostující brankář.
54:47
Ivan Rachůnek (SPA) je vyloučen trestem 2 min za držení a 2 min za hákování, sparťanský hráč fauloval hned dvakrát při jednom střídání.
53:57
Do šancí se opět začínají dostávat i hosté, Hlinkovu šanci zastavil ofsajd.
53:42
Nepřesná zlínská rozehrávka nabídla šanci Petru Tonovi, hostující útočník Sedláčka podruhé nepřekonal.
53:10
Rachůnek se i přes bránícího Horáka dostal ke střele, domácí brankář byl včas na místě.
52:40
Icing Zlína, buly před Sedláčkem.
50:40
Obrovská šance zlínských, Holík parádní kličkou obešel Neuvirtha, ten holí vypíchl na Tesaříka, ale zlínský obránce branku netrefil.
49:53
Po delší době si připsal zákrok i Sedláček. Vyrazil střelu Hlinky.
49:10
Pražané se nemohou z drtivého tlaku Zlína dostat.
47:10
Tesařík na modré čáře nejprve naznačil, následně střílel mezi betony. Hostující gólman vyrazil holí.
46:32
Neuvirth se prezentoval pěkným zákrokem lapačkou proti Leškově střele.
46:05
Honejsek s Čechem si vyměnili kotouč, sparťanský brankář se štěstím puk ukryl pod lapačku.
45:39
Holíkova střela z úhlu zazvonila na spojnici. Tlak Zlína a Sparta musela vyhodit na icing. Buly před Neuvirthem.
45:10
Šenkeříkova střela našla pouze lapačku Neuvirtha.
44:30
Zlín si vytváří více šancí a je hladný po vyrovnání.
42:12
Nebezpečný pokus Tona, Sedláček musel zasahovat ramenem. Buly před brankou domácích.
41:54
Čajánek dostal nabito mezi kruhy, jeho dělovka prolétla těsně kolem pravé tyčky.
41:03
Sičák je na ledě a hosté jsou kompletní.
40:11
Berani pokračují v přesilovce pět na čtyři, do konce trestu Sičáka zbývá ještě 44 vteřin.
40:01
Prostřední třetina nám nabídla zajímavou podívanou. Nejprve navýšil vedení hostů pohotovou střelou do šibenice Petr Ton. Poté se strhla šarvátka mezi Okálem a Bahenským, která skončila vítězně pro domácího soka. Zlínským se ale stále nedařilo najít recept na hostujícího Neuvirtha. Domácím se to nakonec podařilo, a hned dvakrát! Nejdříve překvapil Neuvirtha Tesařík. Jeho střela z mezikruží zapadla do horního růžku. Za minutu už bylo všechno jinak. Přesilovkovou akci zakončil střelou do levého růžku Balaštík a domácí stadion explodoval radostí podruhé. Zlínští si svoji aktivitou vynutili další přesilovku, kterou budou ještě 54 vteřin dohrávat v poslední třetině. Zásahy brankářů: Sedláček (12) - Neuvirth (11). Třetí třetina začne v 19:22.
40:00
39:53
Čajánkův pas byl ztečován mezi diváky, stihneme ještě jedno buly před druhou sirénou.
39:24
Leškova nahrávka přes brankoviště nadělala menší problémy sparťanskému brankáři.
39:05
Linhartova bomba po vhazování našla Neuvirthovu lapačku.
38:53
Vladimír Sičák (SPA) 2 minuty nedovolené bránění.
38:53
Čajánek byl v šanci sražen a Zlín čeká další přesilovka.
38:28
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínský stadion exploduje radostí podruhé za sebou. Leška na sebe natáhl bránícího hráče a zpoza branky našel volného JAROSLAVA BALAŠTÍK, který zasadil puk do levého horního rohu sparťanské branky. Asistence: Petr Leška, Tomáš Linhart.
38:02
Ari Vallin (SPA) 2 minuty hrubost
38:02
Ondráček se prodíral do šance a byl nedovoleně zastaven Vallinem, který už odjíždí na trestnou lavici.
37:24
Domácí se přecijenom dočkávají branky v hostující síti. RADIM TESAŘÍK si připravil pro domácí diváky pěknou střelu, která vymetla horní růžek Neuvirthovy branky. Brankář Sparty byl absolutně bez šance. Asistence: Petr Čajánek, Ondřej Veselý.
37:09
Nejprve Čajánek, posléze ani Veselý nedokázal dotlačit puk za sparťanského brankáře. Opět buly v pásmu Sparty.
36:58
Sičákovo vyhození znamená icing hostů. Hra se stěhuje před Neuvirtha.
35:39
Sičák střílel z první, Sedláček ránu ukryl na svoji hruď.
35:17
Zlín hraje v pěti.
34:58
Pětiminutová přesilovka se Spartě moc nedaří, ale hosté nemají kam spěchat, protože si momentálně drží třírbrankové vedení.
33:22
Sedláček si teď připsal tři dobré zákroky a Zlín vyhazuje před Neuvirtha.
32:20
Sparta nadále pokračuje v přesilové hře pět na čtyři.
31:37
Sparta právě vstřelila branku!
Dvojnásobnou přesilovku využívá přesnou střelou do šibenice PETR TON. Asistence: Jaroslav Hlinka.
30:47
A další trest pro domácí celek. Tomáš Linhart (ZLN) 2 minuty za hákování. Sparta bude hrát přesilovku pět na tři.
30:17
Rozhodčí trestají předchozí zákrok zlínského Matějíčka trestem 5 min + trestem do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.
30:17
Zdeněk Okál (ZLN) trest do konce utkání za hrubost.
30:17
Zdeněk Bahenský (SPA) trest do konce utkání za hrubost.
30:17
Možná tohle je ten impuls, který momentálně domácí potřebují jako sůl. Každopádně oba kohouti míří pod sprchy.
30:17
Bitka mezi Okálem a Bahenským skončila povalením sparťanského útočníka na zem.
29:54
Šenkeřík byl zasažen holí do obličeje, nikdo z rozhodčích si toho zřejmě nevšiml.
28:58
Sekáč už je na ledě, hosté přečkali i tohle oslabení.
27:48
Hamrlík si sjel mezi kruhy a vystřelil z první, Neuvirth zasáhl pravým betonem a Sparta vyhazuje.
26:58
Jiří Sekáč (SPA) nabízí Zlínu dvě minuty početní převahy. Odsedí si dvě minuty za sekání.
25:55
Za zlínskou brankou se strhla potyčka po ataku na Sedláčka, vylučovat se nebude.
25:43
Leška seskočil z trestné lavice a řítil se zcela sám na Neuvirtha. Domácí centr se rozhodl pro kličku alá Forsberg, jenže puk těsně minul levou tyčku. Tohle byla dnešní největší šance domácích. Zlín je kompletní.
24:10
Linhart se v oslabení snažil uniknout sparťanské obraně, jenže na poslední chvíli ho k zemi stáhl Sičák. Rozhodčí hru ponechávají plynout.
23:41
Výhoda přesilové hry pro Spartu, Petr Leška (ZLN) 2 minuty vysoká hůl.
23:38
Tenkrátovu tvrdou střelu kryje Sedláček. Buly před domácí brankou.
22:45
Tvrdá Holíkova střela od levého mantinelu končí v Neuvirthově lapačce.
21:37
Veselý vypíchl Neuvirthovi puk za brankou, ale najíždějící Horák už nestačil trefit kotouč na odkrytou část branky.
20:01
Úvodní třetinu dnešního střetnutí vyhráli hosté poměrem 2:0. Sparta byla v prvních dvaceti minutách jasně lepším celkem, což stvrdila dvěma přesnými trefami. V 7. minutě poslal hosty do vedení bekhendovou trefou Jaroslav Hlinka. Poté využil Rachůnkovu přihrávku střelou do odkryté branky obránce Mojžíš. Berani měli k dispozici tři přesilovky, jenže využít nedokázali ani jednu. Zásahy brankářů: Sedláček (8) - Neuvirth (13). Druhá dvacetiminutovka začne asi v 18:22.
20:00
19:43
Matějíčkova střela od modré čáry mířila příliš vysoko.
18:50
Zlínští chybují v rozehrávce a Sedláček musel puk ukrýt pod lapačku.
18:10
Neuvirth se natáhl proti Köhlerově ráně, Sparta zakládá útočnou akci.
17:38
Ton přihrál Hlinkovi, Sedláček hbitě zasáhl pravým betonem.
17:05
Bahenský se v oslabení vydal do šance, jeho střela zamířila mimo Sedláčkovu branku. Sparta je v plném počtu.
16:18
Zlínští ukazují, že přesilovky jim vůbec nejdou. Buly ve středním pásmu.
15:28
Hamrlík dvakrát střílel, ale ani jedna střela v brance neskončila.
14:59
Sparta ve čtyřech.
14:48
Rozhodčí trestají zákrok obránce Ariho Vallina (SPA) a Zlín bude hrát 11 vteřin pět na tři. Finský obránce si vykoledoval dvě minuty za hákování.
14:26
Hamrlíkovi přeskočil puk na modré čáře a zlínští se sami připravili o útočné pásmo.
13:36
Přesilovková akce Zlína skončila u Balaštíka, který přišel o kotouč a hosté vyhazují.
12:59
Teď si zase zahraje přesilovku Zlín, za nedovolené bránění si odsedí dvě minuty Radek Phillip.
12:28
Sparta početní výhodu nezúžitkovala a Čajánek může na led.
12:24
Tenkrát chvíli míchal s kotoučem v útočném pásmu, nakonec se rozhodl pro tvrdou střelu, která končí na hrudi zlínského brankáře.
11:34
Ondráček vyhazuje k Neuvirthovi a šetří vteřinky při oslabení.
10:34
Vallin ihned po vhazování zkoušel Sedláčkovu pozornost, tentokrát zlínský brankář obstál.
10:28
Sparta si zahraje přesilovku. Petr Čajánek (ZLN) atakoval jednoho z hostujících obránců a odsedí si dvouminutový trest.
10:08
Balaštík se dostal ke střele, Neuvirth ji zneškodnil pěkným zákrokem lapačkou.
8:23
Gřegořkova střela jen prolétla kolem zlínské branky. Sparta je aktivnějším celkem na ledě.
7:32
Sparta je po vedoucí brance na koni. Ivan Rachůnek si najel před Sedláčka, nejprve naznačil střelu, obkroužil zlínskou klec a předložil puk volnému TOMÁŠI MOJŽÍŠOVI. Pro sparťanského obránce nebyl problém puk dopravit do odkryté branky. Asistence: Ivan Rachůnek, Daniel Přibyl.
6:34
První vážná šance hostů a hned končí brankou. Petr Ton vyvezl kotouč do útočné třetiny a šikovně jej nahrál JAROSLAVU HLINKOVI. Ten se rozhodl zakončit bekhendem a zasadil kus černé gumy přímo do horního rohu domácí branky. Asistence: Petr Ton.
6:17
Pěkná střela Holíka končí v lapačce Neuvirtha. Komerční přestávka.
5:44
Tesařík střílel od levého mantinelu, mezi diváky to jenom zahučelo, ale zlínský bek trefil pouze boční síťku.
4:53
Hra zatím postrádá nějakou vážnější šanci, Sedláček na svůj první zásah stále čeká.
4:09
Šenkeříkovo nahození končí v lapačce sparťanského brankáře.
4:01
Neuvirth měl menší potíže s tečovanou střelou zlínských. Buly před brankou hostů.
3:36
Berani nesehráli úvodní přesilovku ideálně, Sparta je kompletní.
1:58
Domácí se začínají pomalu rozkoukávat, Leška hledal volného Balaštíka, puk na druhého jmenovaného nakonec nedošel.
1:36
A máme tu první vyloučení. Daniel Přibyl (SPA) 2 minuty za podražení.
1:07
Pacovský zpoza obránce vyslal nebezpečnou střelu, která se otřela o boční konstrukci branky.
0:42
Balaštík přiťukl Köhlerovi a ten prvním pokusem ověřil pozornost Neuvirtha.
00:01
Ještě před úvodním buly podepíše domácí kapitán Petr Čajánek Chartu fair play.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech

HC Sparta Praha: Neuvirth - Vallin, Gřegořek, Sičák, Kočí, Hanzlík, Mojžíš, Phillip - Broš, Sekáč, Rachůnek, Hlinka, Foster, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Jánský, Ton, Forman.

Rozhodčí: Husička, Trombík - Bryška, Novák.
Reprezentační přestávka skončila a tempo extraligy opět nabírá obrátky. Berani přivítají na svém ledě pražskou Spartu. Pražané se letos poměrně dosti trápí a ze Zlína se lehce body nevozí.

Sparta letos prostřídala už celkem tři trenéry a jako poslední se na střídačku postavil staronový kouč Josef Jandač. Ten přišel nakonec výměnou za Václava Sýkoru, který trénuje celek Lev Praha. Oba celky si po reprezentační přestávce připsaly plný počet bodů. Sparta doma zdolala Plzeň 3:2 a Zlín si dovezl všechny body z Chomutova.

Radost domácímu kouči udělala určitě vyprázdněná marodka, chybět bude pouze dlouhodobě zraněný obránce Zámorský. Letošní duel vyhráli na ledě Sparty hokejisté Zlína. S pražským celkem si poradili hladce 4:1. Dnešní odveta startuje v 17:30 a všichni jste zváni k její sledování prostřednictvím tohoto online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.