Takticky to dnes hosté zvládli výborně. Celý zápas hráli výborně zezadu, k první trefě jim pomohla přesilová hra a druhá branka padla po odrazu od zad jednoho z hráčů. Jinak Slávisté prakticky nevylézali z obranné třetiny a domácí k ničemu nepustili, tři body tak míří do Prahy a Slavia se v tabulce posune před Kladno.
60:00
59:44
59:26
Dokonce je tady zakázané uvolnění a Cikánek se vrací do branky.
57:44
Vladimír Sobotka (SLA) dostává dvě minuty za hákování a domácím se naskýtá pravděpodobně poslední šance.
57:10
Snadný zákrok pro Kopřivu, protáhl ho Melka.
56:43
Hosté výborně brání, budu se opakovat, ale o ničem jiném to od první branky není.
55:00
Třetí třetina plyne jako voda. Kladenští opravdu nemají už moc času.
54:11
Před Jelínkovou střelou raději Cikánek maskou uhýbal.
53:38
Kladno sice drželo pásmo, ale byl to jen tlak platonický. Kromě velké šance Davida Růžičky.
52:36
Růžička dostal ideální pas od Jágra a z metru nedokázal překonat Kopřivu. Trefil ho pravděpodobně do betonu.
51:33
Ke změně možná dojde teď. Dvě minuty za držení dostává Petr Kuboš (SLA).
50:48
Třetí třetina by se zatím dala shrnout několika větami. Kladno s obtížemi zaveze (nahodí) puk do třetiny, tam ho hosté vezmou a vyhodí ho zpět do pásma Kladna. Tento koloběh se opakuje téměř celou dobu.
49:52
Jágr sice stihl ještě tečovat pokus Macholdy, ale puk se tím pádem ani nedostal k brankáři Slavie.
49:18
Zakázané uvolnění Kladna, snad první přerušení ve třetí části.
48:56
Mocek od modré čáry sice netrefil prvního hráče Slavie, ale prvního kladenského.
48:16
Kladno už zkouší trochu taktiku soupeře, tedy střelbu z každé možnéé pozice.
47:29
Slávisté dostali puk do kladenské obranné třetiny.
46:54
Krásný pas Jágra na Tlustého. Domácí forvard ale nestihl zakončit.
46:35
Macholda střílel od modré, ale Kopřiva pokus viděl a stihl zasáhnout.
45:44
Piskáčkova střela Kopřivu příliš neohrozila.
44:57
A domácí znovu musejí začít od vlastní branky.
44:03
Další akce dva na jednoho. Zakončoval Poletín, ale Cikánek byl připraven.
42:51
Tak zatím pokračuje poměrně nudivý hokej z konce druhé periody.
41:28
41:02
Drtil míjí bránu a puk vyjíždí ze třetiny.
40:40
Slávisté vyhodili puk z pásma, Kladnu se moc nevede zavést.
40:01
Slávisté výborně brání ve středním pásmu a ve hře pět na pět Kladno skoro k ničemu nepustili. Naopak sami střílejí prakticky z každé pozice a to se vyplácí. Mají i pořádnou porci štěstí, ale to k tomu patří. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.
40:00
39:58
Jágr rychle vracel před branku, kde puk poskakoval před odkrytou svatyní, Tomáš Drtil ho ale nedokázal trefit.
39:29
Dvě minuty za hákování dostává Jiří Kučný (SLA).
38:49
Slávisté vykázáni do středního pásma.
38:22
Klhůfek si udělal prostor a vyjel mezi kruhy, střela mu ale nesedla.
37:08
35:50
Cikánek vyrazil jen před Alinče, který ale ze vzduchu trefit puk nedokázal. Na druhé straně se po šanci Kladna hosté nerozpakovali a vyhodili na icing.
35:12
Tlustý hledal před brankou Strnada, ten puk netrefil.
34:41
Ani Jágr nedostal prostor a nedokázal nic vymyslet. Zakázané uvolnění Kladna.
33:18
Kladno je ale ve druhé periodě poměrně bezzubé. Jestliže v první byl stav vyrovnaný jen díky Kopřivovi, tak o druhé třetině se to říct nedá.
32:31
Slavia právě vstřelila branku!
Obrovskou porci štěstí teď vypotřebovali hosté. PETR KADLEC vystřelil z kruhu a puk se od zad jednoho z hráčů překulil přes záda Cikánka. Bez asistence.
31:52
Slávisté se teď dostali do pásma Kladna, kde sice drželi puk, ale k ničemu to nevedlo.
30:51
Povedené nahození Drtila vyrazil Kopřiva a přesilovka Kladna končí.
30:31
Kladno natlačilo puk do brankoviště, hosté ale stihli vyhodit.
30:05
29:20
Douderovo nahození propadlo Kopřivovi do brankoviště, tam ale hráč domácích chyběl.
28:51
Přesilovka je u konce. Vladimír Růžička (SLA) dostává dvě minuty za hákování.
28:28
Piskáček zastavil střelu Kadlece a následně i vyhodil.
28:05
Ivan Majeský (KLA) dostává další dvě minuty, za vražení.
26:28
David Růžička se vydal na ofenzivní výlet a jeho dorážka se dostávala ke Strnadovi. Ten ale byl tísněný a lépe zakončit nedokázal.
25:33
Stránský při dalším protiútoku počkal na najíždějícího Sklenáře. Ten však mířil jen do betonů kladenského gólmana.
23:58
A naložili s ní ideálně. PETR KUBOŠ vystřelil od modré a jeho střelu tečoval jeden z kladenských hráčů za Cikánkova záda. Asistence: Petr Kadlec, Vladimír Růžička.
23:42
Ivan Majeský (KLA) dostává dvě minuty za hrubost. První početní výhoda pro hosty.
22:29
Teď to sehráli hosté dobře. Sobotka v pravý čas našel Bednáře, který trefuje tyčku!
22:14
Látal se rozjel z vlastního pásma, Slávisté ho sice přibrzdili, ale ke střele se nakonec dostal Lukáč. Kopřiva zasahuje.
21:18
Cikánek si první zákrok v třetině připsal po dalekonosné střele Jelínka.
20:28
Tlustý si vyměnil kotouč s Jágrem, Kopřivu ale překonat nedokázal.
20:01
Zásahy brankářů: Lukáš Cikánek (KLA) 9 - Miroslav Kopřiva (SLA) 11.

Hodně o trpělivosti bude dnešní zápas. Hosté přijeli především s cílem ubránit Jágrovo komando a co se jim nepovede, to za ně hasí zatím výborný Miroslav Kopřiva. Kladno bylo v první třetině aktivnější, ale právě díky brankáři Slavie je skóre zatím nerozhodné, bez jediné branky. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:33
Klhůfek servíroval před branku, kde byli ale spoluhráči pokrytí.
19:11
Další střelecký pokus Slavie končí s jistotou v rukavici Cikánka.
18:34
Přihrávka rukou, vhazování po levici Cikánka.
17:22
Znovu výtečný Kopřiva. Jágr na něj ujížděl ze strany, hostující brankář vyrazil lapačkou.
15:54
Kopřiva vyrazil puk za branku, kde byl Dalecký a hned s pukem vyjel. Místo toho, aby jen přehodil beton, trefil hostujícího brankáře právě do tohoto místa. Zatím největší šance zápasu.
15:23
Kopřiva si jen klekl při střele Majeského, protože neměl šanci jí vidět. Puk ke štěstí hostů proletěl mimo.
15:04
Sešívaní se po dlouhé době na čas usadili v pásmu Kladna. Cikánek si připisuje další zákrok.
14:53
Bednářova střela byla sražena do protipohybu Cikánka a zároveň mimo branku.
14:30
Jágr dobře viděl rozjetého Tlustého, ale přihrávka byla o chlup delší, než by domácí útočník potřeboval.
13:44
Zakázané uvolnění Slavie. Aktivita je zatím jednoznačně na straně Středočechů.
13:16
Látal hledal před brankou kapitána Kuchlera, ale obraně vypomohl betonem Kopřiva.
12:07
Poměrně povedená přesilovka Kladna je bezúspěšná.
11:16
Macholda přestřelil z výborné pozice mezi kruhy, střela byla sražena nad.
10:29
Macholda dobře nahazoval od modré, ale Kopřiva vytrčil beton včas.
10:07
Pavel Klhůfek (SLA) dostává dvě minuty za hákování.
10:00
Melka vybojoval faul, Kladno si zahraje přesilovku.
09:25
Kadlec si sjížděl před branku na pas zpoza branky. Nedokázal ho ale v tísni zpracovat.
09:09
Po buly si oba aktéři akci zopakovali a se stejným výsledkem.
09:04
Kempný nahodil od mantinelu a Cikánek musel po dlouhé době zase ukázat svou pozornost.
08:40
Eberle hledal v brajku Látala, který ale nedokázal prudkou přihrávku zpracovat.
07:35
Melka dostal nahrávku před branku, těsně minul.
07:19
Pěkné nahození Daleckého z rohu. Kopřiva nic neviděl.
07:03
Dresler uhlídal Jágrovy manévry, hosté ale vyhodili jen na zakázané uvolnění.
06:13
Jágr se rozjel proti přesile, Slávisté dobře odbránili střední pásmo.
05:07
Sklenář podržel puk proti přesile a prostrčil na Skokana. Jeho střelu ale chytil Cikánek.
04:32
Jágr podržel puk a pak našel Melku, ten ale z dobré pozice namířil jen do betonů hostujícího brankáře.
03:49
Sobotka dostal přihrávku za obránce, ale těžko zpracovával a do šance se nakonec nedostal.
03:13
Sobotka vyhodil puk až do ochranné sítě, ale o mantinel.
03:03
Látal ze strany provětral Kopřivovy betony.
01:54
Dalecký nezpracoval dlouhou přihrávku přes dvě pásma.
00:56
Domácí poněkud propadli ve středním pásmu, ale Sobotkova přihrávka přeskočila Tomicovi hokejku.
00:01

Rytíři Kladno: Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, D. Růžička, Piskáček, Mocek, Doudera, Drtil - Jágr, Lukáč, Tlustý, Kuchejda, Melka, Dalecký, Eberle, Kuchler, Látal, Redlich, Obdržálek, Strnad.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Kučný, Skokan, Kolařík - Tomica, Vrdlovec, Bednář, Klhůfek, Jelínek, Beňovič, Poletín, Micka, Sobotka, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský.

Rozhodčí: Souček, Fraňo - Ondráček, Pešek.
Slavia sice přijede bez Tomáše Hertla, ale kromě mladého útočníka zdobí hosty výborná defenzivní hra. Vždyť obrana Slavie je vůbec tou nejpevnější v lize. Kladno sice oproti loňsku prožívá i v defenzivě určité zlepšení, nicméně Sešívaní ve 33 zápasech inkasovali jen 74 branek, což je velmi dobrá vizitka. Kladno dostalo branek 98.
Ačkoli jsou Sešívaní v tabulce na 5. místě, mezitím co Kladno je 4., ztrácejí svěřenci Vladimíra Růžičky na Kladno pouhé dva body a navíc mají dva zápasy k dobru. Proto bude pro domácí nesmírně důležité vybojovat v tomto utkání tři body, což ale rozhodně nebude jednoduché. Nutno dodat, že špička tabulky je pořádně "našlapaná".
Krásný podvečer z Kladna, kde nás dnes čeká 36. kolo Tipsport extraligy a také první duel v roce 2013 pro oba celky. Kladno i Slavia se spolu letos střetli už dvakrát, oba duely se odehrály v O2 Areně, přestože jednou bylo domácím týmem Kladno. Ani jeden zápas ale nevyhrálo a Slávisté tak získali s Kladnem dvě vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.