Skončilo vyrovnané utkání, ve kterém bylo nakonec Slovensko šťastnějším týmem. Nutno dodat, že především za výkon v poslední třetině si asi tři body zasloužilo. Reprezentanti Německou jsou smutní, aby také ne...V zápase dvakrát vedli. Přesto svoji chybou přišli i třeba o jeden bod. Ale takový je hokej.

Pro dnešek se s vámi loučím.
60:00
59:55
Vypadalo to, že Ehrhoff střelu od modré prováhal. Ta přesto nakonec slovenského gólmana ohrozila, ten ji ale stihl vytěsnit, stejně jako následnou dorážku.
59:34
Němci mačkají slovenské hráče jako citron, ale už nemají mnoho času.
59:13
Němcům začala power play. Velký závar před Staňou, puk za jeho zády ale neskončil!
58:50
Puk je opět u Zeppa, ten zatím nemůže opustit svoji branku.
58:26
Slováci ihned vyhazují až za Zeppovu branku.
58:20
Vyloučen slovenský hráč Milan Jurčina za nedovolenou výstroj.
57:50
Icing Slováků posílá hru před Staňu.
57:34
Zepp se dívá na střídačku. Dá se očekávat, že co nevidět budou hrát Němci power play.
56:57
Německo kombinuje v útočném pásmu, avšak Staňa zatím zasahovat nemusel.
56:39
Seidenbergovo nahození ze středního pásma vytěsnil Staňa do bezpečí.
55:48
Ihned po buly mohl pálit Záborský a útočit tím na hattrick. Jeho pokus byl ale zblokován.
55:27
Tvrdá Sersenova střela byla sražena vedle Zeppovy svatyně.
54:21
Schütz zůstal chvíli zcela volný před Staňou, puk ale nezkrotil tak, jak by potřeboval.
53:25
Nyní jsou to Němci, kdo bude muset prokázat své umění a případně s výsledkem ještě něco udělat.
52:46
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci se poprvé v zápase ujímají vedení. Nyní ale německá obrana hodně zaspala. Miklík vrátil bekhendem puk před branku, kde byli tři Němci a TOMÁŠ ZÁBORSKÝ, který mezi ně vletěl jako uragán a dostrkal kotouč za ležícího Zeppa. Asistence: Michel Miklík.
51:13
Slovenští fanoušci si přejí branku. Aby také ne, vždyť jejich reprezentace nyní předvádí o dost pohlednější hokej než tomu bylo zejména v úvodní třetině.
50:35
Ďaloga projel až do útočného pásma, kde kotouč přenechal Bližňákovi, z jeho práce málem těžil Radivojevič, byl ale velmi dobře pokryt.
49:42
Ölvecký se pustil mezi dvojici protihráčů v útočném pásmu. Neuspěl však.
48:51
Záborského střelu z téměř nulového úhlu Zepp pohlídal.
48:11
Němci tolik nehýří pohybem jako v první a druhé třetině. Teď jsou to Slováci, kdo předvádí aktivnější hru.
46:49
Nebezpečný byl také pokus obránce Sekery z pravé strany. Zepp máchl lapačkou do prázdna, puk ale mezi tři tyče nemířil.
46:19
Slováci notně ožili. Bartekovu střelu vyráží Zeppovy betony do bezpečí.
45:41
Brzy však máme vyrovnáno. Kus práce odvedl Kukumberg, který zpoza branky našel hlídkujícího TOMÁŠE ZÁBORSKÉHO a ten se trefil přesně. Asistence: Vladimír Mihálik, Roman Kukumberg.
45:22
Před brankovištěm se odrazil puk ke Kukumbergovi, ten měl však zablokovanou hůl, tudíž jeho střela nebyla příliš nebezpečná.
45:08
Nahozený puk končí u Zeppa, který ho raději přikryl.
44:21
Slováci se však rozhodně vzdát nechtějí. Nyní obsadili útočné pásmo. Nakonec střílel Vydarený, ale minul.
43:01
Německo právě vstřelilo branku!
To je studená sprcha pro slovenské hokejisty. Jeden z nejlepších hráčů německého týmu v dnešním zápase MARCUS KINK pláchl slovenským zadákům, přehodil si puk na bekhend a zakončil mezi Staňovu ruku a tělo. Bez asistence. Asistence: John Tripp, Benedikt Kohl.
41:59
Ďaloga se vydal na útočný výlet až za branku Zeppa. Vystřelit však nedokázal.
41:32
Šatan operoval před brankovištěm, puk ale směrem na Zeppa on ani jeho spoluhráči nedokázali nějak důrazněji usměrnit.
41:06
Hraje se v plném počtu.
40:44
Slovensko kombinuje v útočném pásmu. Ve třetří třetině se v nerovnovážném stavu hráčů na ledě ke střele ještě nedostalo.
40:01
Ve druhé třetině jsme byli svědky vyrovnané hry. Slováci se určitě zlepšili, měli více šance, zatím ale umírají na jejich proměňování. Opět musíme vyzdvihnout velmi dobrý výkon brankáře Zeppa.
Další třetina začne přibližně v 16:53.
40:00
39:39
Hudáček si dělal prostor ke střele, do které mu ale skočil jeden z bránících Němců. Tohle Slováci prováhali.
39:20
Střela od modré čáry minula Zeppovu branku, ten na ní příliš neviděl.
39:06
Vyloučen německý hráč Frank Hördler za nedovolené bránění.
37:46
Velký závar před Zeppem, kde byli aktivní zejména Ölvecký se Surovým, ani jednomu se však nepodařilo branku vsítit!
37:30
Střelu od modré čáry tečoval jemně Kukumberg. Zepp má kotouč mezi svými betony.
37:10
Že také Slováci umí hrát tvrdě nyní pocítil Kink. Čistým, ale zato hodně důrazným zákrokem byl poslán k ledu.
36:38
Slovensko hraje v plném počtu.
36:16
Po Ehrhoffově přihrávce se marně natahoval jeden z jeho spoluhráčů. Puk nakonec končí zřejmě v ochranné síti. Vhazuje se před Staňou.
35:32
Ten nakonec skončil velmi nebezpečnou střelou, se kterou si však Staňa poradil. Puk sice vyrazil před sebe, odkud ho ale Slováci odklidili do bezpečí.
35:10
Němci jsou vyhnáni až za vlastní branku, odkud budou rozjíždět útok.
34:54
Němci rozjeli kolotoč přihrávek na jeden dotek. Nakonec z ostrého úhlu zakončoval Hager, avšak Staňa byl připraven.
34:38
První trest v dnešním zápase. Vyloučen slovenský hráč Jozef Stümpel za nedovolené bránění.
33:30
Sersenovu střelu neudržel Zepp ve své výstroji. Před brankou se však nacházel hlídkující MÁRIO BLIŽŇÁK, jenž rozjásal slovenské příznivce. Asistence: Michal Sersen.
33:14
Snad první Kopeckého střela na branku. Nadějný útočník slovenské reprezentace není příliš vidět. S jeho pokusem si nyní Zepp poradil.
32:50
Kink s Trippem dělají slovenským hráčům obrovské problémy. Kolik už toho tato statná dvojice vybojovala. Nyní si po akci prvně jmenovaného musel Staňa připsat další zákrok.
32:16
Po střele od modré čáry se sice Staňa natahoval, avšak nebylo to potřeba, neboť puk do branky nemířil.
31:58
Záborský přiťukl puk Miklíkovi, který ho ihned posouval před Zeppovu branku, tam ale neoperoval nikdo v bílém.
31:02
Nyní se Němci usadili v útočném pásmu, kde umě kombinují. Staňa si připsal dva zákroky v rychlém sledu za sebou.
30:31
Kink důrazně dohrál souboj za Staňovou brankou. Mnoho nechybělo, aby na slovenských hráčích dokázal vybojovat kotouč.
29:29
Po rychlé akci Bartka následovala střela, kterou zblokovali němečtí zadáci.
29:05
Kohlovi se nepodařilo vyvézt kotouč do středního pásma, přidělal tak svým spoluhráčům starosti, které ale byly včas zažehnány.
28:09
Zepp se nyní musel hodně činit. Vstříc jeho svatyni se totiž vydal Šatan, tomu se nejprve nepodařilo vystřelit, proto objel branku, avšak kotouč mu na holi poskočil. Německý gólman stihl dát beton k pravé tyči a Šatanovu akci tak zneškodnit!
27:33
Hudáček krouží v útočném pásmu s pukem na holi. Nyní jsou Slováci mírně aktivnějším týmem, naráží však na velmi dobře chytajícího Roba Zeppa.
26:31
Ölvecký má opravdu velkou smůlu, nyní opět pohrdl zajímavou šancí.
25:58
Nová akvizice libereckých Bílých Tygrů Bartek se dostával za obránce Německa, ti ho na poslední chvíli eliminovali.
25:13
Tripp mohl skórovat o malou chvíli později, dostal se k volnému puku, který vypíchl svojí holí brankář Staňa. Vyjel zpoza branky, ale zkušeného slovenského gólmana nepřekvapil.
25:02
Ankert důrazně vybojoval puk pro Trippa, jemuž ale střelea příliš nevyšla.
23:51
Před Staňou bojoval o kotouč Gogulla, nyní měli Slováci štěstí, že německý útočník nedošťoural puk za brankovou čáru.
23:28
Surový velmi pěknou přihrávkou vysunul Ölveckého, tomu ale dnes zřejmě není souzeno. Sám tváří v tvář Zeppovi minul!
22:33
Dlouhá přihrávka na Hagera mířila do ofsajdu. Za zvuků písně Gangam style se bude vhazovat ve středním pásmu.
21:44
Sersenovu tvrdou ránu zhruba z oblasti kruhů krotí pozorný německý brankář na své hrudi.
21:12
Tísněný Šatan se natlačil před svého strážce, klečícího Zeppa ale nepřekonal!
20:35
Slováci začali druhou třetinu o poznání aktivněji, nyní jsou usazeni v útočném pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:05.
První třetina skončila překvapením, neboť Němci díky brance Wolfa vedou nad favoritem ze Slovenska 1:0. Slováci po nevýrazném začátku utkání se ke konci první třetiny zlepšili. Vyrovnat se jim ale nepodařilo.
20:00
19:44
Stümpel hledal v útočném pásmu Šatana, od jehož bruslí se kotouč odrazil až do středního pásma.
19:05
Kohl dlouhou přihrávkou vysouval Schütze, ten ale skákavý puk netrefil.
18:46
Jurčinovo nahození má Zepp ve své moci.
18:32
Ölvecký objel branku, pak ale napálil pouze Zeppovy betony! Následnou střelu z velmi dobré parkety namířil slovenský forvard mimo!
18:14
Záborský táhl další útočnou akci podél levého mantinelu, přes Hordlera se ale do ohrožení Zeppovy branky nedostal.
17:22
Ehrhoff se vydal na útočný výlet. Ke střele se už ale nedostal.
16:36
Schütz se prosmýkl kolem Kopeckého a Jurčiny. Na poslední chvíli ho stihla dvojice slovenských hráčů eliminovat.
15:51
Hagerovo nahození nemohlo Staňu nějak více překvapit. Slovenský brankář ihned rozehrává.
14:42
Ullmann vyhrál buly na modrou na Ankerta, jehož tvrdá střela mířila vedle tyčky Staňovy branky.
14:39
Po nepřesné příhře na Záborského se píská icing.
13:58
Rychlý Hudáček se odpoutal od svých strážců, následnou bekhendovou příhru však nezkrotil nikdo v bílém.
13:06
Radivojevič nabral rychlost a vyrazil směr útočné pásmo. Od Bližňákovy brusle se kotouč odrazil vedle branky, jež střeží Rob Zepp.
12:42
Hordler vysunul Gogullu, jenž zaměstnal Staňu, ten však puk za svá záda nepustil.
12:19
Surovému se pokus příliš nepovedl. Puk do branky nemířil.
11:47
Záborského střelu z oblasti kruhu krotí pozorný Zepp.
11:33
Agilní Tripp se opět postaral o rozruch v útočném pásmu. Svým důrazným stylem hokeje hodně pozlobil Jurčinu.
10:48
Tvrdou Sersenovu ránu od modré vyráží Zepp.
10:07
Hager prokličkoval až do útočného pásma. Právě klička na modré čáře byla kamenem úrazu, píská se postavení mimo hru.
9:09
Nyní už Slovensko začíná pomalu a jistě vystrkovat drápky. Jejich snaha ale povětšinou končí na útočné modré čáře.
8:28
Sekera našel přesným pasem někdejšího hráče pražského Lva Surového, následné zakončení končí na Zeppově hrudi.
8:08
Miklíkova střela švihem přes beka pleskla o zadní plexisklo.
7:39
Snad první střelu na branku si připsal slovenský bek Vydarený. Jeho pokus nebyl pro Zeppa příliš tvrdým oříškem, ten krotí kotouč ve svém klíně.
7:08
Kink s Trippem znovu zle dotírali na Ďalogu, kterému se nakonec podařilo zpoza své branky rozehrát.
6:02
Slovensko působí hodně zakřiknutě, naopak Němcům narostla křídla a stále okupují útočné pásmo.
5:25
Ehrhoffova střela od modré se mezi tři tyče branky Slovenska nevešla.
4:42
Tripp dělá zatím Slovensku velké problémy. Nyní byl před Staňou hodně důrazný, kotouč však na hůl přilepit nedokázal.
4:01
Branka je opravdu uznána. Perfektní tečí se o ní zasloužil MICHAEL WOLF. Asistence: Nikolai Goc, Philip Gogulla.
4:01
A právě Němci jsou za svůj úvodní tlak odměněni. Střelu Nikolaie Goce téměř od modré čáry tečoval ze vzduchu Wolf, jenž byl nedůrazně bráněn Ďalogou. Hlavní rozhodčí Fraňo si ještě vyžádal telefonát s kolegou u videa, ale branka bude zřejmě uznána.
3:49
Rankel a Ullmann ohrozili v rychlém sledu po sobě gólmana Staňu, ten je zatím bezchybný. Nutno dodat, že úvod utkání je strany Slováků hodně rozpačitý.
2:59
Bližňák se snažil vysunout po levém křídle Radivojeviče, před ním ale puk ukořistil Hordler.
2:20
Na druhé straně se do nebezpečné šance prodíral Záborský, avšak Zeppa nakonec neohrozil.
1:40
Opět to byl Tripp, kdo nadělal velký zmatek před brankovištěm zkušeného gólmana Stani, ten v pokleku tuto situaci vyřešil.
1:24
Nebezpečně pálil Kanaďan s německým pasem Tripp, pravou tyč však minul
0:46
Útok Němců Slováci brzy zastavili a jali se rozehrát útočnou akci.
00:01
Obě hymny zazněly, vše je připraveno k zahájení zápasu.

Německo: Zepp (Endras) – Ehrhoff, Hordler, N. Goc, Müller, Baxmann, Ankert, Kohl – Rankel, Schütz, M. Goc, Wolf, Ullmann, Gogulla, Kink, Tripp, Seidnberg, Maurer, Greilinger, Hager, Noebels.

Slovensko: Staňa (Janus) – Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Vydarený, Jurčina, Mihálik – Bližňák, Kopecký, Radivojevič, Stümpel, Šatan, Hudáček, Kukumberg, Miklík, Záborský, Bartek, Surový, Ölvecký.

Rozhodčí: Fraňo, Reiber – Arm, Dedioulia. .
Německo zatím protočilo dva gólmany. První utkání odchytal Zepp, v tom druhém nastoupil brankář Adleru Manheim Denis Endras. Bude tedy zajímavé sledovat, kdo nastoupí dnes.
Produktivitě v reprezentaci Německa zatím vévodí Marcel Goc. Devětadvacetiletý forvard Floridy Panthers sice ještě branku nevstřelil, avšak připsal si už tři asistence. Prostřední z bratří Goců letos v NHL podával stabilní výkony, čímž si vysloužil smlouvu pro další ročník.

Slovensko se může opřít o velmi kvalitního gólmana Rastislava Staňu. Brankář CSKA Moskva se krom skvělých statistik v KHL může pochlubit také velmi dobrými čísly na mistrovství světa. Ve dvou utkáních inkasoval pouze čtyři branky a také dnes by měl být velkou oporou své reprezentace. Doplňme ještě, že Staňa startuje na svém devátém šampionátu.

I když má Slovensko ve své sestavě pouze dva hráče z NHL, tak se jejich soupiska doslova hemží velezkušenými hokejisty. Sluší se jmenovat zejména útočníky Stümpela a Šatana.
Vítejte u sledování online přenosu z hokejového utkání Německo – Slovensko.

Naši západní sousedé nevstoupili do úvodního zápasu na mistrovství světa vůbec špatně. Přesto prohra 3:4 po prodloužení s Finskem může být brána jako ztráta, vždyť ještě necelé dvě minuty před koncem vedli Němci 3:2. Poté se však trefil Kontiola a body se dělily. V prodloužení navíc přisoudil Finům výhru Savinainen. Ve druhém utkání Německo nestačilo na Rusko, se kterým prohrálo 1:4.

Slováci měli o poznání lehčího soupeře na úvod. Francii nedali větší šanci a vyhráli s přehledem 6:2. Tvrdší oříšek je čekal v dalším zápase. Finsko nepovolilo Slovensku ani gól. Opět se trefil Kontiola, jenž si připsal už třetí branku, která tentokrát pomohla k výhře 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.