Hráči Barcelony stále oslavují a nejspíš je čeká dlouhá noc. S konstatováním, že se Barcelona stává mistrem španělské ligy pro ročník 2014/2015 se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek sobotního večera. U sledování dalších online přenosů na shledanou!
Xavi přebral pohár pro vítěze španělské ligy a Barcelona se oficiálně stává mistrem španělské ligy pro ročník 2014/2015!
Na hrací ploše již začíná přípravné procesy pro korunovaci Barcelony.
Žluté karty – 1:3
Dnešní utkání končí možná trochu nečekaně 2:2. O první branku se postaral již v 5. minutě Lionel Messi, který hlavou rozvlnil síť. Stejný hráč se trefil i ve druhé půli, kdy po akci Neymara neměl problém s dopravením míče do prázdné branky. Pak se ale děly věci. Za hosty nejprve snížil v 67. minutě Lucas Perez, který se trefil nekompromisně do šibenice, aby o další devět minut později vyrovnal na konečných 2:2 další skvělou střelou Diogo Salomão
Málo vídaná radost na obou stranách. Domácí Barcelona slaví dnes již oficiálně ligový titul, zatímco hosté ligovou záchranu, kterou si po skvělém zvládnutém druhém poločase jistě zasloužili.
90+6
90+6
Žlutou kartu ještě vidí Madunjanin.
90+5
Nákop kryje brankář hostů a utkání spěje do svého konce.
90+4
Hosté jej rozehráli nakrátko a poté ale ztratili míč, a domácí tak podniknou poslední útok!
90+4
Ještě je tu rohový kop pro hosty.
90+3
Riera nijak nepospíchal s rozehrávkou, a proto vidí žlutou kartu za zdržování hry.
90+2
Ještě tu bude jeden přímý kop v blízkosti rohového praporku pro hosty.
90+1
Domácí už se tolik nehrnou dopředu, ale hosté přesto šetří čas u rohového praporku.
90
Bude se nastavovat pět minut! Ano, přesně tolik minut zbývá do korunovace staronového mistra španělské ligy!
89
Adriano hledal centrem do pokutového území Neymara, ale před ním míč dobře odhlavičkoval Lopo.
88
Domácí hráči začínají mírně nervozní, teď dvakrát zbytečně ztratili míč.
87
Domácí stále buší do obrany Deportiva, ale ta zatím pracuje velice kompaktně.
86
Hřiště opouští Lucas, kterého nahrazuje Rodíguez.
86
Na Xavim bylo vidět, že emoce pracovaly na plné obrátky a mohli jsme vidět i nějakou tu slzu.
85
Emotivní střídání je tu! Xavi za obrovského aplausu opouští hřiště a je to pro něj nejspíš poslední střídání v dresu Barcelony v životě. Místo něj přichází Andrés Iniesta, který také po Xavim přebral kapitánskou pásku.
84
Míč uvedl do hry Messi, který hledal jednoho ze stoperů, avšak ani jeden se k hlavičce neprobil.
83
Rafinha se snažil prosadit na pravé straně, ale jeho počínání končí pouze rohovým kopem.
82
Domácí teď znovu nabírají na obrátkách a obléhají pokutové území La Coruňy. Hosté brání se všemi hráči.
80
Hráč Deportiva je odváděn za postranní čáru a my můžeme pokračovat.
79
Messi se střetl s jedním z protihráčů a vypadá to, že hostující hráč bude muset střídat.
78
Domácí jsou značně rozčarování z posledních deseti minut.
76
La Coruňa právě vstřelila branku!
Obrovská radost na straně hostů! Střela Riery skončila pouze na zdi a také dorážku zblokoval jeden z domácích borců. Míč se ale potom odrazil přímo na místo, kde stál připravený DIOGO SALOMÃO, který svou prudkou a především skvělou ranou nedal Matipovi šanci a vyrovnal na 2:2!
75
Mathieu ještě vidí za svůj zákrok rukou žlutou kartu.
75
Je to volná přímý kop pro Deportivo, ke kterému se staví střídající Riera.
74
Mathieu zasáhl rukou těsně před vápnem. Uvidíme, co na to hlavní rozhodčí.
72
Na druhé straně se dostal do šance Neymar, který si snažil povodit Fabriho, ale ten si poradil jak s Neymarovou střelou, tak s následným lobem Xaviho!
71
Hosté rozehráli přímý kop velice dobře, ale ten ke smůle Deportiva skončil pouze na břevně.
70
Hřiště opouští zraněný Bartra, kterého nahrazuje Mascherano.
69
Teď si vybojovali zajímavou standardní situaci, ale ještě předtím uvidíme střídání na straně domácích.
68
A hosté stále vystrkují růžky a pokračují v útočení.
67
No a pozor! Hosté zhruba dvacet minut před koncem snižují na rozdíl jedné branky! LUCAS PEREZ se dostal k odraženému míči, otočil se s ním a poté nekompromisní ranou z hranice vápna vymetl šibenici brankáře Matipa – 2:1!
66
Domácí stoper snad bude v pořádku. Hra pokračuje.
65
Marc Bartra utrpěl nepříjemný direkt a jen těžko se sbírá ze země.
63
Střídají také domácí. Hřiště opouští Vermaelen, kterého nahrazuje Douglas.
62
Hřiště opouští Domínguez, kterého nahrazuje Riera.
61
Hosté chtěli bleskově odpovědět. Centr z pravé strany odvrátil Bartra a v pokračující akci se objevil Salomao v ofsajdu.
60
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak konečně! Neymar dostal přihrávku hlavou za obranu, odkud postupoval sám na branku společně s Messim. Brazilský útočník se zachoval nesobecky a přenechal poslal přihrávku před prázdnou branku na LIONELA MESSIHO, který pohodlně přidal svou druhou branku v dnešním zápase – 2:0!
59
Tu si vzal na starost Xavi, avšak jeho rána zamířil vysoko nad branku.
58
Domínguez vidí za svůj zákrok žlutou kartu a ještě je tu zajímavá standardní situace pro domácí.
57
Teď se ale dostal do šance Neymar, kterého zastavil Domínguez.
56
Druhá půle zatím hodně nudí. Domácí pořád a stále obléhají obrannou polovinu La Coruňy, ale nedaří se jim přejít přes hosty, kteří brání v devíti lidech.
55
Messi jej ale s Pedrem rozehrál pouze nakrátko a domácí tak znovu obléhají branku hostů.
54
Teď už to ale bude rohový kop pro Barcelonu.
53
DRŽENÍ MÍČE – 79% : 21%
52
Míč mířil na rohový kop pro domácí tým, ale Laure mohutným sprintem míč dostihl a udržel jej na hrací ploše.
51
Adriano dostal velice obtížný a hlavně rychlý míč za obranu, ale poté stihl míč pouze posunout k brankáři Fabrimu, který jej uvede do hry výkopem.
50
Barcelona nikam nepospíchá, stále kombinuje na útočné polovině a čeká na chybu soupeře.
49
Adriano dostal hodně prostoru na pravé straně a poté tam dostal také míč, který mu však utekl od kopačky do autu.
48
Barcelona opět pokračuje v trendu prvního poločasu, kdy obléhá svého soupeře na obranné polovině.
47
Dnešní utkání sleduje 93 742 diváků. Fantastická návštěva!
46
První půle je u konce. Domácí v ní byli jasně lepší, ale vstřelili pouze jednu branku. O tu se postaral již v 5. minutě Lionel Messi, který si naběhl na centr Rafinhy a hlavou rozvlnil síť. Domácí poté měli mnoho další příležitostí, ale všechny skončily buď mimo tři tyče nebo je zlikvidoval skvělými zákroky Fabri. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:30.
45+3
45+2
Teď už se ale mohlo Deportivo radovat! Cavaleiro si naběhl osamocený za obranu, ovšem jeho hlavička skončila mimo tři tyče branky Masipa.
45+1
Hosté se tlačili do rychlého protiútoku, ale nakonec jejich akce končí hned v zárodku kvůli ofsajdovému postavení.
45
Budou se nastavovat tři minuty!
44
Do dobré pozice se tlačil po rohu Bartra, ale nakonec mu chyběl kousek k tomu, aby nasměroval míč na branku.
43
Následuje rohový kop pro domácí.
43
To platilo jen chvíli. Poté utekl po levé střele Neymar, který předložil míč Xavimu, ale jeho rána byla zblokována.
42
Rohový kop odvrátil dobrou hlavičkou Bartra, ale hosté mohou stále pokračovat v útočení.
41
Na druhé straně vybojovalo Deportivo další rohový kop.
40
Do dobré pozice se dostal znovu Pedro, ale střela mu sjela z kopačky a hostující obrana tak přežila nejhorší.
39
Domácí znovu spěchají do útoku.
38
Ošetřování se hodně protáhlo, a proto můžeme očekávat velké nastavení v rámci prvního poločasu.
38
Hřiště opouští již zmíněný obránce Canella, kterého nahrazuje Medunjanin.
36
Na hrací ploše už jsou připravena nosítka. Tohle nevypadá příliš dobře.
35
Hostující obránce se stále nezvedá a nejspíš bude muset střídat.
34
Jeden z hostů má zdravotní problémy a hra je zatím přerušena.
33
A stejně dopadl také Roberto, který také nastřelil jednoho z obránců Deportiva.
32
Ke střele se dostal Vermalen, přičemž jeho pokus byl zblokován.
31
Na druhé straně ojediněle zahrozil Perez, který posléze upadl, ale penalta se v žádném případě pískat nebude.
30
Poté se dostával k hlavičce Pedro, ale tomu bylo odmáváno ofsajdové postavení.
29
Roberto si narazil s Messim, ovšem přihrávku druhého jmenovaného nesměrovala přesně.
28
Barcelona stále operuje na útočné polovině, avšak Deportivo se teď dobře brání a nepouští domácí do vážnější šance.
26
Následoval centr Xaviho, s kterým si ale hostující obrana nadvakrát poradila.
25
Domácí se teď zastřelují. Další střelu vyslal Neymar, ale jeho ráně chyběla potřebná razance a především přesnost.
24
Roberto se dostal k další střele, ta však byla zablokována, ale útok domácích stále pokračuje.
23
Do obdobné pozice se dostal Neymar a jeho nůžky skončily pouze v rukavicích Fabriho.
22
Rafinha na druhé straně dostal nadýchaný centr, po kterém se snažil o akrobatické zakončení, ale to se mu vůbec nepovedl a domácí záložník si málem ještě ublížil.
20
Hosté se teď na malou chvíli usadili na polovině domácích, ale z jejich snažení žádná vážnější šance nevzešla.
19
Rafinha se probíjel přes hostující obranu individuálně a poté se zdálo, že byl faulován. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá a u míče tak bude hostující La Coruňa.
18
Po něm se k hlavičce dostal Vermaelen, ale jeho pokus končí nad břevnem.
17
Následovat bude roh pro Barcu.
16
Neuvěřitelné zákroky teď předvedl Fabri! Nejprve vyrazil střelu Messiho, která se točila směrem do branky a poté ještě úžasnějším zákrokem "tygřím skokem" zamezil Pedrovi v jistém vstřelení branky!
15
Messi se tlačil do další šance, když si naběhl na centr a zkusil zakončit hlavou. Centr byl ale sražen a Messi si tak na další radost musí počkat.
14
Lionel Messi převzal míč a pospíchal sám na branku. Argentinský kouzelník dokonce vstřelil branku, ale ta nemůže být uznána, protože podle pomezního sudího se Messi v momentě přihrávky nacházel v ofsajdu.
13
Domácí stále obléhají svého soupeře, který si zatím příliš neví rady.
12
Neymar si na pravé straně skvělými kličkami poradil se dvěma obránci, ale nakonec se rozhodl celou akci zpomalit.
11
Pro rohový kop, který se točil směrem k bráně, si došel brankář Barcelony Munir a svým odkopem založí další útočnou akci.
10
Rohový kop pro Deportivo.
9
Střela Xaviho nemířila přesně a míč uvede do hry brankář hostů Fabri.
8
Jenže hosté o míč přišli a Katalánci znovu směřují na polovinu hostů.
7
Neymar se snažil prosadit na levé straně, avšak míč mu nakonec utekl a Deportivo může zkusit zaútočit.
6
A domácí neponechávají nic náhodě a znovu postupují směrem k brance hostů.
5
Domácí se hned v úvodu ujímají vedení. Vyraženého míče se nejlépe chopil Rafinha, jenž potáhl míč a poté přesným centrem našel hlavu LIONELA MESSIHO, který svou 42. brankou v letošním ročníku posílá Barcelonu do vedení – 1:0!
3
Mathieu si z pozice obránce naběhl na dlouhý míč, jenže k úspěšné hlavičce mu chyběl nějaký půlkrok, a míč tak končí v zámezí.
2
Domácí, kteří dnes nastupují v tradiční barvě dresů, se hned od úvodních minut usadili na obranné polovině Deportiva.
1
Oba týmy jsou již připraveny. Utkání za malou chvíli začne.

FC Barcelona: Masip – Adriano, Bartra, Mathieu, Vermaelen – Xavi (C), Roberto, Rafinha – Pedro, Messi, Neymar.
Náhradníci: Bravo – Alba, Douglas, Munir, Montoya, Mascherano, Iniesta.

Deportivo La Coruňa: Fabri – Laure, Lopo, Sidnei, Canella – Bergantiños, Borges – Salomão, Domínguez (C), Cavaleiro – Lucas.
Náhradníci: Lux – Costa, Insua, Medunjanin, Postiga, Rodríguez, Riera.

Rozhodčí: Gómez – Sevilla, Martínez.
Vzájemná utkání
18.01.15 La Coruňa – Barcelona 0:4
(10', 33' a 62' Messi, 83. Sidnei (vl.))

09.03.13 Barcelona – La Coruňa 2:0
(38' Sanchez, 87' Messi)

20.10.12 La Coruňa – Barcelona 4:5
(26' a 47' Pizzi, 37' Bergantinos, 79' Alba (vl.) – 3' Alba, 8' Tello, 18', 43' a 77' Messi)
Deportivo La Coruňa
Hosté mají naprosto rozdílné starosti, než-li jeho slavnější soupeř. Před závěrečným kolem stále není stoprocentně jisté, jestli se oba dnešní soupeři potkají i nadcházející sezoně. Deportivo se nachází na 16. místě ligové tabulky se ziskem 36 bodů, stejně jako 17. Granada, a na 18. Eibar má náskok dvou bodů. Hosté tak budou bojovat o záchranu až do poslední chvíle. Z posledních pěti vyhráli hosté pouze jednou, hned třikrát remizovali a dvakrát odešli poraženi. Nejlepším střelcem hostujícího celku je španělský útočník Lucas s 5 vstřelenými brankami.
FC Barcelona
Domácí tým se po delší odmlce dočkal další trofeje do své bohaté sbírky. V minulém kolem zvítězil na půdě Atlética Madrid 1:0 po brance Lionela Messiho a s předstihem si vybojoval ligový primát! Domácí borci vládnou celé lize se ziskem 93 bodů a úchvatným skóre 108:19! v posledních pěti utkáních nezaváhali domácí borci ani jednou a se skóre 19:0 vybojovali plných 15 bodů. Poslední ligová porážka se datuje na 21.2. 2015, kdy Katalánci podlehli na domácí půdě Malaze 0:1. Nejlepším střelcem domácích je argentinský míčový kouzelník Lionel Messi, který má na svém kontě již 41 branek! Messi ztrácí na vedoucího Ronalda 4 branky, ale v souboji se o sestup bojujícím celkem není nic nemožné.
Vítám všechny fanynky a fanoušky nejvyšší španělské fotbalové soutěže u sledování dnešního utkání závěrečného 38. kola mezi domácí FC Barcelonou a hostujícím Deportivem La Coruňa. Souboj čerstvého mistra letošního ročníku s týmem, jež stále nemá jistou záchranu, poslední zápas Xaviho a také souboj na dálku o korunu krále střelců mezi Messim a Ronaldem – to vše přináší dnešní utkání!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.