Přeji vám příjemný sobotní večer a při dalších online přenosech na počtenou.
Je za námi velmi zajímavé utkání. Chvíli byli lepší domácí, chvíli hosté a tak se týmy střídaly po celých 60. minut.
Do vedení se ve 42. minutě dostal Barys zásluhou Starčenka, ale Sloboda srovnal hned po třech minutách. Jelikož ani v prodloužení jsme další branku neviděli, musel rozhodnout Andrej Nikitěnko, který se díky třem proměněným nájezdům stal hrdinou domácího týmu.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Lada Togliatti.

ANDREJ NIKITĚNKO jel dvakrát nájezd v těžké situaci, kdy musel proměnit. Pokaždé udělal to samé, co na druhé straně úspěšný hráč Astany a pokaždé uspěl. Napotřetí proměnit nájezd nemusel, ale Laca vykoupal podobně jako při prvním nájezdu a zařizuje tak bonusový bod pro domácí. Skvělý výkon kapitána Lady v nájezdech!
To je kapitán! Andrej Nikitěnko jel potřetí a potřetí dává!
Pokus Dustina Boyda vyrazil Ježov.
Ale v těžkých chvílích je tady Nikitěnko. Střelou mezi nohy dává.
Roman Starčenko našel skulinu mezi nohami Ježova a posílá opět hosty do vedení.
Za domácí jel Martin Zaťovič a také střelou nepochodil.
Nigel Dawes si věřil podruhé a podruhé neuspěl, jeho střela šla vedle.
Zodpovědnost na sebe vzal kapitán domácích Nikitěnko a Laca vykoupal krásným blafákem.
Ruděnko to udělal nádherně! Položil si Ježova a pod rukou mu propasíroval kotouč do brány. Lada musí dát!
Golubev rovněž se střelou neuspěl.
Bochenski střílel na lapačku Ježova, ale ten kotouč pouze tečoval a puk se prokutálel mimo bránu.
Tak ani Nigel Dawes neuspěl, Ježov ho vklidu vybruslil jako Laco před chvílí Mastrjukova.
Semjon Valujskij přestřelil bránu.
Dustin Boyd zkusil bekhendovou kličku, neuspěl.
Mastrujokova Laco skvěle vybruslil.
Ani Starčenko nebyl úspěšný a po první sérii je tak stav nájezdů 0:0.
Laco pokryl bekhendový pokus Petrova.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení jsme viděli dva sóloúniky, ale ani Bochenski ani Valujskij na druhé straně nerozhodli a následovat budou samostané nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Valujskij jel pro změnu úplně sám na Laca, který ale likviduje jeho pokus a k vidění budou samostatné nájezdy.
64:21
Laco si špatnou hrou s hokejkou nadělal problémy, ale centrovaný kotouč před bránu odehráli hosté.
63:33
Bartulis získal pásmo pro Barys, ale hosté zatím nevystřelili.
62:40
Do úniku se po zablokování střely dostal Bochenski, ale Ježov jeho bekhendový blafák chytil!
62:15
Barancev chyboval při rozehrávce, ale Boyd nenašel svého spoluhráče před branou.
62:00
Praktická totožná situace na druhé straně.
61:45
A kotouč domácí zavezli jen do středného pásma, nahodili ho za bránu a odjeli střídat.
61:32
Obránci domácích uklidňují hru za svou branou.
61:12
Tentokrát to zkoušel domácí Petrov, ale Laco pozorný. Celé akci předcházel nepřesný pokus Starčenka na druhé straně.
60:50
Ke střele od modré se dostal Barancev, ale pokus byl sražen do rohu.
60:30
Lada rozjíždí útok od brány Ježova.
60:01
Ve třetí třetině jsme se konečně dočkali branek. Nejdříve propustil Ježov za svá záda nepříliš těžkou střelu Starčenka, ale již za tři minuty vyrovnal dělovkou Karol Sloboda a po šedesáti minutách je tak stav utkání vyrovnaný 1:1.
60:00
59:47
Vypadá to na prodloužení...
59:17
Nepříjemně od modré střílel Romanov, ale Ježov střelu dobře viděl.
59:12
Domácí hráli vysokou holí a hra se stěhuje před Ježova.
59:00
Laco raději přikryl nahození a vhazuje se u jeho brány.
58:50
Obrovitánská šance pro Starčenka! Od modré střílel Lundin, Ježov střelu neudržel, ale rychle se zorientoval a nenechal Starčenka dorazit kotouč do prázdné brány.
58:26
Barys rozjel další útok, ale kotouč se odrazil k Ježovovi, který ho raději přikryl. Následuje menší strkanice mezi Bochenskim a Barancevem.
57:20
Bohužel za celou přesilovku si hosté nevytvořili žádnou šanci ač byli nastěhovaní v pásmu Lady a přesilová hra je tak u konce.
56:38
Několik střel na Ježovu bránu, ale všechny neúspěšné.
55:20
Oddechový čas pro hosty.
55:20
Domácí teď budou čelit přesilové hře. Strelcov hákoval a jde na trestnou lavici.
54:22
Laco dobře rozehrál hokejkou a na druhé straně se musel po střele Bochenskiho činit Ilja Ježov v bráně Lady.
53:55
Jenže obléhání nevedlo k dobytí a hraje hostující Puškarjov
53:20
Protiútok Lady se změnil v útok postupný a domácí obléhají Lacovu svatyni.
53:00
Starčenko napadá a získal kotouč pro Barys.
52:36
Laco opět kryje puk po střele Fachrutdinova.
52:18
Další útok Lady končí na hostující obraně.
51:44
51:25
Domácí ztratili puk a Astana může vklidu vystřídat.
50:40
Golubev se snažil dorážet, ale Lundin ho zpacifikoval.
50:12
A nyní dokonce hrají obránci kazašského týmu...zatím špatná přesilovka z pohledu Lady.
50:00
Barys ihned vyhazuje.
49:44
Jenže opět se provinil hráč Barysu. Za sekání dostává dvě minuty Dawes.
49:35
Astana po dlouhé době v útočném pásmu a bude se vylučovat.
48:40
Hodně problémů nadělal Blochinovi Strelcov, ale Šenfeld nedokázal využít situace.
47:56
Z druhé strany zkoušel štěstí Golubev, ale opět Laco!
47:39
Až nyní jsou domácí zpět v útočné třetině, ale střelu Podhradského vyráží Laco.
47:19
A nyní Petrov ztratil puk ve středním pásmu a Romanov ho posunul dál.
47:09
Po vhazování Barys vyhazuje.
47:04
Laco opět pod tlakem. Šulakova střela se mu odrazila od hrudi, ale brankář Barysu rychle zareagoval a kotouč přikryl.
46:53
Dalšího vyloučení se nyní dožadovali domácí fanoušci, ale rozhodčí nepískají.
46:43
Jenže kombinace byla špatná a Astana vyhazuje.
46:27
Lada se usazuje v útočném pásmu a kombinuje.
46:22
Domácí jsou odměněni za svou aktivitu alespoň přesilovou hrou. Puškarjov si jde odpočinout za vysokou hůl.
46:22
Lada je jako politá živou vodou. Tlačí hosty, ale do střely od modré si nyní lehli Puškarjov s Cerenokem a zblokovali ji, nicméně se bude vylučovat.
45:13
Domácí v další šanci. Golubev se obtočil kolem brány, ale Laco se rychle přesunul a jeho pokus zneškodnil.
44:53
Togliatti právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Puk se dostal na modrou ke KARLU SLOBODOVI, která si popojel, vystřelil a z boku propálil Laca. Brankář Astany toho opravdu moc neviděl. Bez asistence.
44:20
Puškarjov vybojoval kotouč, našel Cerenoka, jehož střelu tečoval Romanov přímo do lapačky Ježova.
44:00
Po vhazování musel Ježov zase zasahovat. Následuje další vhazování.
43:40
Opět musel Ježov na zem, tentokrát po střele z mezikruží, kterou vyslal Starčenko. Toto byla rozhodně větší šance než ta, z které padl gól.
43:32
Gavrilin se natahoval po puku, ale nedosáhl.
42:52
Domácí si nyní párkrát přihráli v útočném pásmu, ale Astana se s přehledem brání.
42:33
A další přerušení. Tentokrát se Astana provinila ofsajdem.
41:53
Zakázané uvolnění Barysu.
41:30
Astana právě vstřelila branku!
Z hodně nenápadné akce se trefuje ROMAN STARČENKO. Najel do pásma, vystřelil z kruhu a kotouč se třepotá v síti. Tohle měl Ježov chytit! Asistence: Roman Savčenko
40:52
40:52
Boyd se tlačil před Ježova, avšak zakončit nedokázal.
40:33
Až nyní mohl střílet Bochenski. Neúspěšně.
40:20
Astana hraje přesilovku, ale zatím se nedostala do pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:03.
Velmi zajímavá třetina je za námi. K vidění bylo mnoho šancí, které měli především domácí hráči. Ti prakticky osmnáct minut Barys přehrávali a vytvořili si několik příležitostí, bohužel branku vstřelit nedokázali. Na druhé straně se Barys propracoval k tlaku až v přesilovce v posledních minutách a vzhledem k tomu, že také nebyl úspěšný, zůstává stav utkání 0:0.
40:00
39:40
Další tlak do Ježovovy brány. Lada zvládá tuhle chvíli a vyhazuje.
39:22
Dvakrát teď ustál těžkou situaci Ježov. Nejdříve dorážel střílel z mezikruží Boyd a následně se snažil dorážet Bochenski s Dawesem.´, ale ruský gólman drží kotouč.
38:55
Lada ihned vyhazuje.
38:52
Lada se vlastní chybou připravuje o tlak. Domácí střídačka špatně střídala a je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Test odsedí Ogurcov.
38:26
Další přerušení domácí snahy hráči Astany.
37:44
Valujskij dobře našel na modré Romanov, který však nevystřelil a Astana posouvá hru do středního pásma.
36:20
Strelcov neúspěšně hledal spoluhráče před branou a následně se probíjel před Laca Barancev, ale ten byl pro změnu v poslední chvíli odzbrojen.
36:05
A pomalou rozehrávku volí rovněž domácí beci.
35:45
Hostující obránci uklidňují hru u vlastní brány.
35:02
Boyd dobře pracuje za branou Ježova, ale z jeho práce hosté nic nevytěžili.
34:55
Tak nakonec je tady icing, ale na druhé straně.
34:40
Barys se osvobozuje jen vyhozením přes všechny čáry, avšak zakázané uvolnění se nepíská.
34:20
Dmácí dělají napadáním Barysu velké potíže.
34:05
Komerční přestávka..
34:05
Už zase jsou domácí v útoku a obrovskou šanci nyní spálil Petrov. Úplně osamocen před branou nedokázal překonat roztaženého Jána Laca!
33:30
Barancev se otočil kolem svého strážce a nepříjemně nahazoval na teč. Kotouč jen prosvištěl brankovištěm a hra se přesouvá do středního pásma.
33:13
Golubev vlétnul do útočného pásma, ale trefil jen obránce před sebou.
32:47
Po zaváhání obránce se Zaťovič snažil najít spoluhráče, ale bohužel nebyl pochopen.
32:19
Domácí sevřeli Astanu a kombinují v útočném pásmu, další nahození končí za branou Laca.
31:50
Fachrutdinov nepříjemně střílel. Laco opět kryje.
31:12
Stanislav Romanov pro změnu nahazoval od modré, ale ze situace nic nevyplynulo
30:43
Petrov posouval na Černikova, který tečoval nahození na Lacovu bránu. Slovenský brankář s námahou chytá. Tahle dvojice dělá hostům velké potíže.
30:15
Rymarev se tlačil ke střele. Neúspěšně.
29:54
Podél mantinelu projel do útočného pásma Petrov, nabil Černikovi, ale jeho střela byla zablokována.
29:20
Nutno říci, že i přes absenci gólů sledujeme zajímavý zápas v dobrém tempu.
28:55
Fachrutdinov střílel po rychlém brejku! Brankové zařízení však netrefil.
28:25
Jen co jsem to dopsal, dostal se do šance Puskarjov, ale i na druhé straně je gólman pozorný.
28:00
Hráči Barysu jsou zatím v druhé třetině úplně bezzubí.
27:13
Opravdu trestuhodně nyní nechali hosté vyjet Černikova před bránu, který zakončoval z levé strany, ale Laco stále nepřekonán.
26:40
Cerenok si pohlídal Golubeva a hosté mohou rozjet útok.
26:00
Valujskij se neúspěšně probíjel ke střele na Laca.
25:35
Až nyní získal kotouč Barys a hosté střídají.
25:15
Domácí se usadili v útočném pásmu a hráči Astany se zatím nemohou dostat na puk.
24:15
Upper vykázán z vhazování. Strelcov měl tak proti sobě méně zdatného protivníka, vhazování vyhrál a Romanov nahazoval od modré. Laco chytá.
23:40
Již ve hře 5 na 5 šel Patrov s Golubevem na jediného obránce. Petrov volil střelu, ale ta nebyla dobře mířená.
23:00
Teď navíc skvěle zapracoval Valujskij a ušetřil dobrých 20 sekund.
22:40
Astana si v početní výhodě zatím neví rady a Lada vyhazuje.
21:40
Jiří Hunkes pro změnu oslabuje domácí. Provinil se držením a odchází na lavici hanby.
20:46
Přesilová hra domácích u konce.
20:29
Lada se ihned dostala do pásma a do dobré pozice se dostal Černikov, který ztroskotal na Lacovi!
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:15.
V první třetině jsme viděli několik zajímavých šancí, ale oba brankáři jsou zatím bezchybní. Po ospalém začátku se ke konci třetiny osmělili i domácí a zatlačili Astanu, jenže Barysu chytá Ján Laco, který má skvělou formu. Stav utkání je tak bezbrankový.
20:00
19:30
V přesilové hře si žádnou šanci zatím domácí nevypracovali a zdá se, že si přesilovku budou chtít převést do druhé třetiny.
18:46
Jevgenij Blochin prvním potrestaným. Sekání a dvě minuty pro obránce Astany.
18:46
Velkou šanci měl po střele od modré domácí Valujskij, ale byl faulován Blochinem a nemohl tak dorážet osamocen před Lacem. Bude se vylučovat.
17:53
Popovič obkroužil Lacovu bránu, přihrál, ale puk skončil na hokejkách hostů
17:15
Nikitěnko srdatně bojoval za domácí branou, což se mu vyplatilo a posunul kotouč do středního pásma.
16:35
Šulakov si stáhnul puk ve středním pásmu a poté upadl. Tohle hodně zavánělo podražením, nicméně rozhodčí zůstávají klidní.
15:55
Starčenko špatně rozehrál, ale Fachrutdinov si nepočínal o moc lépe a o kotouč rovněž přišel.
15:00
Na druhé straně kombinovala první pětka domácích. Ježov pozorný.
14:52
Golubev dobře napadal, ale domácí ho o kotouč připravili.
14:28
Slabounké nahození na Lacovu bránu slovenský brankář zachytil. Vhazuje se po jeho pravici.
13:50
Zaťovič se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale nesetkal se s úspěchem.
13:03
Rymarev se dostal pod tlak u vlastní střídačky, přišel o kotouč a odchází střídat.
12:53
Lundinova střela od modré sražena do rohu a hraje se ve středním pásmu.
12:29
Máme tady další komerční přestávku.
12:29
Zblokovaný pokus Bochenskiho domácí brankář kryje.
11:34
Popovič vystihl rozehrávku domácích, ale Lichotnikov se následně před branou Ježova neprosadil.
11:10
První ofsajd utkání přerušuje hru. Provinili se hosté.
10:42
Ruděnko hledal spoluhráče před branou Ježova, ale nikoho nenašel.
10:00
Nahozený kotouč vybojovali u mantinelu domácí, ale dlouho v útočném pásmu nepobyli.
09:18
Ihned po vhazování zkoušel překvapit hostujícího brankáře Fachrtudinov, ale Laco vyráží ramenem.
09:15
Před branou Laca si kotouč ze vzduchu stáhl Golubev, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal pořádně zakončit. Následnou střelu od modré Laco chytá.
08:40
Ježov podržel kotouč a následuje komerční přestávka.
07:55
Zajímavé chvilky jsme nyní viděli na obou stranách, ale skóre je stále 0:0.
07:00
A tentokrát protiútok na druhé straně. Valujskij střílel z úhlu, ale Laco byl pozorný.
06:40
Savčenko se z protiútoku dostal ke střele, kterou Ježov vyrazil jen před sebe. V následné schrumáži ještě dorážel Ruděnko, ale Ježov drží domácí.
05:35
Laco rozehrál jen na Šenfeldovu hokejku, který však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a Barys posouvá hru do pásma středního.
04:55
Romanov se snažil prokličkovat mezi několika hokejkami. Jeho snaha nebyla úspěšná a kotouč končí ve středním pásmu.
04:25
Po vítězném vhazování kombinovali hráči Astany, ale nic nevykombinovali.
03:50
Lundin vyvezl kotouč z obranného pásma Astany a Ježov nakonec musel přikrýt kotouč.
02:58
Domácí se na chvíli usadili v třetině Astany. Laco zatím bez práce.
02:30
První pokus o útok jsme viděli i na domácí straně, ale nic vážného se nestalo.
01:40
Tak první chvilky patří hostům a Lada prakticky nehraje s kotoučem.
00:50
První šance hostů. Bochenski z blízkosti dorážel, ale Ježov ustál první vážnější situaci.
00:19
Barancev ztratil kotouč a Astana se usazuje v útočném pásmu.
00:01
Lada Arenou zatím zní kazašská státní hymna, po které bude následovat ta ruská.

Lada Togliatti: Ježov (Glass) – Barancev, Podhradský, Šulakov, Hunkes, Vorobjov (A), Romanov, Sloboda, Ogurcov – Černikov, Petrov (A), Golubev – Zaťovič, Nikitěnko (C), Valujskij – Bočarov, Mastrjukov, Šarov – Šenfeld, Strelcov, Fachrutdinov

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Bartulis, Semjonov, Blochin, Savčenko, Cerenok, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski (C), Boyd – Ruděnko, Starčenko (A), Rymarev – Romanov, Upper (A), Puškarjov – Rachmanov, Gavrilin, Lichotnikov – Popovič.
Barys Astana
Hosté z Astany mají za sebou přestřelku s Traktorem Čeljabinsk, kterou vyhrál kazašský tým 4:6 a pojistil si tak pátou příčku Východní konference. Skvělou formu má Ján Laco, který patří k nejlepším brankářům ligy a jinak táhne Astanu především trio Dawes-Bochenski-Boyd, které již dohromady nastřádalo 36 bodů! Uvidíme jak si první lajna hostů povede dnes.
Lada Togliatti
Domácí nováček Kontinentální hokejové ligy zatím prokazuje roli outsidera. Po dvanácti kolech je druhým nejhorším týmem ligy a vůbec nejhorším týmem Východní konference. V minulém kole sice Lada zaskočila obhájce Gagarinova poháru z Magnitogorsku, ale to byla zatím vůbec jediná výhra za tři body pro Togliatti. V řadách nováčka hrají rovněž dva čeští a dva slovenští hráči. Z Čechů zde působí Jiří Hunkes s Martin Zaťovičem a ze slovensky mluvících hráčů je to Karol Sloboda a Peter Podhradský.
Příjemné sobotní odpoledne. Vítejte u zápasu ruské KHL mezi Ladou Togliatti a Barysem Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.