To je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek večera!
Je konec! Kouč Avangardu Raimo Summanen ve své vlasti urval vítězství 1:2. Jokerit tak poprvé v sezóně prohrává dva zápasy v řadě. Góly dnes padaly pouze v prostřední části. Hosty poslal do vedení Pěrežogin, ale na tento gól ještě dokázal odpovědět v přesilovce 5 na 3 Jaakola. 21 sekund před koncem druhé části se však v klasické početní výhodě prosadil Paršin a tento zásah byl nakonec i vítěznou trefou, která přihrála Omsku všechny tři body.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:7, celkem – 26:29
60:00
59:57
Puk je opět mimo útočné pásmo Jokeritu a je jasné, že Omsk si z Helsinek poveze tři body!
59:43
Hosté vytlačili hru do středního pásma...
58:57
Branka Jokeritu je prázdná.
58:43
Domácí se dostali do útočného pásma a brankář Karlsson se již hlásí k odchodu na střídačku.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:42
Barulin podržel puk po střele Koukala a domácí tak získali vhazování v útočném pásmu.
57:01
Do konce už zbývají jen tři minuty, domácí se zatím nemohou nadechnout k náporu.
56:31
V rohu kluziště vybojoval puk Sobotka a naservíroval ho Wandellovi. Karlsson uhájil svou bližší tyč.
55:25
Kalinin si najel na zadovku jednoho ze spoluhráčů a zakončoval z téměř ideální parkety. Naštěstí pro domácí trefil dobře postaveného Henrika Karlssona.
55:01
Zakázané uvolnění domácích.
54:32
Pokračuje se v plném počtu hráčů.
54:31
Menší strkanice v obranném pásmu Avangardu, uvidíme, co na to rozhodčí.
53:43
Tomi Mäki bojoval o puk u mantinelu, hosté se však ubránili a vyhodili kotouč do středního pásma.
52:55
Pěrežogin zaměstnal Karlssona, ten puk raději přidržel.
51:13
Omark se snažil překvapit Barulina u jeho bližší tyče, hostující gólman přikryl kotouč.
50:16
Třetí třetina se již přelila do své druhé poloviny, Omsk drží těsné vedení.
49:57
Puk zavezl do pásma Gunderson a po přejetí modré vypálil. Barulin zasáhl úspěšně.
49:30
Také Jokerit je již v plném počtu.
48:53
Začíná zkrácená přesilovka hostí.
48:42
Střelu Popova ztlumil jeden z obránců a o zbytek se postaral brankář Karlsson, který padající puk chytil do lapačky.
47:29
Síly na ledě se vyrovnávají. Kurtis McLean dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
46:52
Průnik Todda zastavil až Denis Paršin, který jde na trestnou lavici za podražení.
45:55
Přihrávku do jízdy dostal Petr Koukal a z levé strany se řítil na Barulina. Ten si s jeho zakončením poradil.
45:28
Další ofsajd Avangardu.
44:50
Hosty nyní zastavilo postavení mimo hru.
43:52
Domácí přesilovou hru nevyužili, Kulik je zpět na ledě.
42:54
Hosté vyhazují.
42:37
Od modré pálil Jaakola, kotouč se odrazil do ochranné sítě od hole Koukala.
41:50
Po nahození Mosese byl kotouč sražen mimo. Následuje vyloučení na hostující straně. Na trestnou lavici usedl Jevgenij Kulik.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Ve druhé třetině už začaly padat branky. Jako první se prosadili do té doby aktivnější hráči Avangardu, které ve 29. minutě poslal do vedení Pěrežogin. Jokerit dokázal vyrovnat ve 37. minutě, když přesilovku 5 na 3 využil ranou do šibenice Topi Jaakola. 21 sekund před koncem periody se však také hosté prosadili v početní výhodě, vedení jim vrátil pohotovou tečí Denis Paršin.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:11, celkem – 14:22.
40:00
39:39
Avangard právě vstřelil branku!
Střílenou přihrávku Erika Gustafssona mezi kruhy pohotově tečoval DENIS PARŠIN a Karlssonova lapačka máchla do prázdna. Hokejisté Omsku tak využívají přesilovku a znovu vedou – 1:2. Asistence: Erik Gustafsson a Vladimír Sobotka.
39:13
Ossi Väänänen dostává trest na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
39:02
Pěrežogin prováhal obrovskou šanci. Zívala na něho poloodkrytá branka, ale hostující útočník chtěl ještě něco vymýšlet, Karlsson se mezi tím stačil přesunout a Pěrežogin ho už neměl kudy překonat.
38:43
Domácí už zbytek klasické přesilovky nevyužili, hosté jsou kompletní.
36:53
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí přesilovou hru 5 na 3 bleskově využívají! TOPI JAAKOLA si vyměnil kotouč s Omarkem a zápěstím vymetl levý horní růžek branky soupeře. Asistence: Linus Omark.
36:42
Hosté jdou do tří! Na trestnou lavici míří obránce Kulik.
36:33
Omark dostal přihrávku za obranu, ale tváří v tvář Barulinovi neuspěl!
36:20
Petr Koukal málem v šanci, ale skvělou práci odvedl obránce Kuljaš, který sice již ležel na ledě, ale Koukalovi i tak kotouč vypíchl.
35:40
Dvě minuty za zdržování hry pro hostujícího gólmana Barulina, který odehrál puk mimo hrací plochu.
34:58
Koukal házel kotouč před branku, kam mu najížděl Omark. Tečovanou přihrávku odrazil pryč z brankoviště Barulin.
33:38
Huhtala nabil na modrou Ohtamaaovi, jehož střelu skryl ve výstroji Barulin.
32:56
Důrazný Sobotka obral rozehrávající domácí o puk a dostal se i k zakončení. To však obránce srazil mimo Karlssonovu klec.
32:15
Hra přerušena po další nepřesnosti v rozehrávce Jokeritu. Následuje reklamní pauza.
31:15
Domácí dnes působí trochu unaveným dojmem, v útoku jim to nelepí.
29:30
Vzápětí se hosté tlačili do další šance a Karlsson musel zasahovat.
28:48
Hosté jdou zaslouženě do vedení! Hráči Avangardu sehráli povedenou kombinaci, do které se zapojili Popov, Gustafsson, Mozer a zakončující ALEXANDER PĚREŽOGIN, který dostal puk před branku od Mozera, a přestože mu spadl na tělo, dokázal si ho hodit na hůl a zblízka překonal Karlssona. Asistence: Jevgenij Mozer a Erik Gustafsson.
28:10
Pervušin posílal bekhendem kotouč na vzdálenější tyč, ani jeden z jeho spoluhráčů se tam nedostla včas, aby mohl zakončovat.
27:44
Zakázané uvolnění Jokeritu. Hosté hrají velmi dobře a stále jsou nebezpečnějším týmem.
27:11
Berdnikov nahodil kotouč před branku, kde stínil jeden z jeho spoluhráčů. Puk však končí v lapačce pozorného Henrika Karlssona. Následuje reklamní pauza.
26:03
Hosté přesilovku nevyužili a Todd je zpět na ledě.
25:45
Z levého kruhu to zkoušel Pěrežogin, ale trefil pouze nohu jednoho z bránících hráčů.
24:49
Domácí nyní vyhodili.
24:39
Popov se prokličkoval až na pravý kruh a vypálil. Karlsson šel do rozkleku a má puk v klíně.
24:03
Daine Todd jde na trestnou lavici za faul kolenem. Druhá přesilovka Avangardu v utkání.
23:09
Po vyhraném buly pálil od modré Lajunen, Barulin vyráží.
23:02
Kombinaci Jokeritu zakončil střelou zápěstím Hahl, Barulin má puk na hrudi.
22:22
Na ledě zůstal ležet Denis Paršin. Až po chvilce se zvedl a odjel v bolestivém předklonu na střídačku. Sudí však žádný faul neviděli a tak se hraje nadále 5 na 5.
21:51
Po levé straně ujel Linus Omark a z kruhu jen těsně minul vzdálenější tyčku Barulinovy branky.
21:34
Karlsson zasáhl po střele od mantinelu, puk má v klíně.
21:04
Domácí vyhození směřovalo přímo na branku, takže Barulin musel zasahovat a rozehrát kotouč na své obránce.
20:35
Hosté se hned v úvodu druhé části usazují v útočném pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:18.
V první třetině gól nepadl. Aktivněji si počínali hosté, kteří finský tým přestříleli, ale brankář Karlsson zatím předvádí jistý výkon a drží čisté konto.

Střely na branku v 1. třetině – 6:11
20:00
19:40
Na konci domácího protiútoku byl Mäki, který pálil z osy kruhů. Barulina nepřekonal.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:37
Puk nyní skončil až někde v hledišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
17:55
Vladimír Sobotka předvedl krásnou individuální akci, kdy se u mantinelu vyhnul bránícímu protihráči a dostal se až mezi kruhy, odkud však nedokázal skórovat. Nicméně pěkná ukázka schopností českého forvarda.
17:42
Sallinen chtěl zavézt kotouč až do útočného pásma, ale jeden z obránců mu puk vypíchl na hostující střídačku.
17:39
Stejně dopadla také útočná akce Omsku.
16:55
Hráči Jokeritu v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:27
Karlssonovu pozornost vyzkoušel Berdnikov, domácí gólman má puk ve výstroji.
15:13
Domácí chybovali a dopředu vyrazila dvojice Pěrežogin – Popov. Prvně jmenovaný dokázal mezi kruhy narazit puk svému spoluhráči a nechybělo mnoho, aby se Popov ocitl sám před Karlssonem.
14:09
Blaťákova rána byla sražena a český bek hostí se musí vracet až do středního pásma.
13:01
Linus Omark s kotoučem vyjel až na modrou, odkud nahazoval na vzdálenější tyč. Moses jeho nabídku netrefil.
11:59
Od modré pálil Gustafsson, Karlsson v brance Jokeritu se zaskočit nenechal.
11:32
Velmi dobré střídání domácích, hráči Avangardu raději vyhodili.
11:14
Barulin musel zasahovat proti nebezpečnému pokusu jednoho z hráčů Jokeritu.
10:12
Nyní se bojuje především ve středním pásmu, žádnému z týmů se odsud nedaří založit nebezpečný útok.
09:25
Máme tu reklamní přestávku.
08:58
Ze středního pásma to zkoušel Pěrežogin, Karlsson vyráží.
07:52
07:43
Wandell servíroval kotouč před branku Ivanovovi, který ho nepropasíroval za záda Karlssona.
07:07
Hráči Jokeritu se dobře brání a nepouštějí soupeře do svého obranného pásma.
06:40
Domácí se v oslabení dostávali do přečíslení 2 na 1, jenže nezvládli přechod přes modrou a vystavili se do ofsajdu.
05:51
Steve Moses je prvním vyloučeným hráčem zápasu, hosté si tak zahrají přesilovku.
05:23
Nahození Jaakoly odrazil Barulin do rohu.
05:07
Icing domácích, hra se vrací před Karlssona.
04:45
Domácím byl odpískán ofsajd.
04:11
Další pobyt Jokeritu v útočném pásmu, obrana Avangardu však všechny pokusy zablokovala.
02:45
Do ofenzivy se pustili i hráči Jokeritu, atak třetí domácí lajny musel řešit Barulin.
01:07
Domácí branku objížděl Kalinin a posílal kotouč před brankoviště, kde si již ve spolupráci se svými obránci poradil Karlsson.
00:28
Domácí klec poprvé ohrozil Pěrežogin, který pálil golfákem z levé strany, Karlsson vyraží.
00:01
Zazní státní hymny. Nejprve ruská a následovat bude finská.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Väänänen, Gunderson, Ohtamaa, Lajunen, Jaakola, Todd – Mäki, Kapanen, Aaltonen – Huhtala, McLean, Sallinen – Omark, Koukal, Moses – Ben-Amor, Hahl, Pöysti.

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Pivcakin, Kulik, Ljamin, Vasiljev – Paršin, Sobotka, Wandell – Kurjanov, Ivanov, Kalinin – Popov, Pěrežogin, Mozer – Berdnikov, Něprjajev, Pervušin – Fisčenko.

Rozhodčí: Naumov, Kiseljov – Balodis, Sazonov.
Jokerit Helsinky:
Jokerit je v KHL nováčkem, ale zatím si vede v nejlepší soutěži v Evropě až nad očekávání dobře. Finský celek získal už 44 bodů a v tabulce Západní konference je třetí hned za suverény z Petrohradu a CSKA Moskva. Svěřenci kouče Westerlunda podávají velmi vyrovnané výkony, naposledy však přerušili sérii tří výher v řadě, když doma padli 2:4 s Ufou.

Nejproduktivnější hráč:
Steve Moses – 24b (14+10)

Brankáři:
Riku Helenius – 11z, průměr 2,57, úspěšnost 91,3%
Henrik Karlsson – 9z, průměr 2,41, úspěšnost 89,6%
Avangard Omsk:
V Omsku se snaží napravit pošramocený dojem z minulé sezóny, kdy tento ambiciózní klub chyběl v play-off. Mužstvo dostal na starost staronový kouč Raimo Summanen, který zatím sklízí úspěchy. Jeho svěřenci mají na kontě už 36 bodů, usadili se v čele Černyševovy divize a v celkové tabulce Východní konference jsou třetí. V poslední době se však hráči Avangardu přeci jen trochu zasekli, když z posledních osmi zápasů uhráli jen tři vítězství. Naposledy padli 2:3 v prodloužení na ledě nejlepšího týmu soutěže, SKA Petrohrad.

Denis Paršin – 24b (9+15)

Brankář:
Konstantin Barulin – 16z, průměr 2,14, úspěšnost 91,0%
Srdečně zde vítám všechny fanoušky ledního hokeje. Kontinentální liga má v úterý na programu hned deset zápasů, já se zaměřím na duel mezi Jokeritem Helsinky a Avangardem Omsk. Jde o souboj dvou silných týmů, Jokerit je v Západní konferenci třetí a Omsk je dokonce druhým nejlepším mužstvem na Východě. Očekávat tedy můžeme hodně kvalitní zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.