David Krejčí (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:59
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:29
David Pastrňák (BOS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 13:24
Hvězdy utkání

1. Milan Lucic (BOS) 2+0
2. Carl Söderberg (BOS) 1+1
3. Torey Krug (BOS) 0+1
Dnešní zápas je za námi. Hosté vstoupili do utkání hodně špatně a celý zápas rozhodla vlastně první třetina, kterou domácí vyhráli 3:0. Bostonští si tak připisují zasloužené a důležité vítězství a ještě pěkně zdramatizují boje o play off.
Po závěrečné siréně se ještě strhla menší strkanice v rohu kluziště a vypadá to, že McQuaid má nějaký problém s rukou.
60:00
59:38
Rangers právě vstřelili branku!
A hosté přeci jen ještě dokázali snížit! Millerovu střelu domácí ještě zblokovali, kotouč se následně přesunul na modrou čáru a odtamtud vypálil z první MATT HUNWICK, který trefil bližší růžek bostonské branky. Asistence: Keith Yandle a J.T. Miller.
59:31
Ještě uvidíme jedno vhazování před Svedbergem po dalším zákroku domácího brankáře.
59:27
Svedberg se nestíhal přesouvat s Mooreovým objetím branky, ale nakonec se štěstím zachytil střelu po objetí!
59:08
Hlasatel v TD Garden oznámil poslední minutu a fanoušci jsou ve varu.
58:47
Lucic poslal puk až za Lundqvista a za kotoučem spěchají mladíci Pastrňák se Spoonerem.
58:29
Domácí dokázali zašlápnout kotouč v rohu kluziště a hra je přerušena.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46
Torey Krug dostává svým vyhozením kotouč alespoň do středního pásma.
57:08
Chára si u mantinelu výborně pokryl puk, ale nedokázal jej dostat z obranné třetiny.
56:14
Zuccarello získal svou střelou vhazování po levici bostonského brankáře.
56:06
Bostonští nyní hrají jen to, co potřebují, a drží puk daleko od vlastní brány.
55:25
McDonagh sbírá puk za vlastní brankou a zakládá další útočnou akci Rangers.
54:36
Glass s Sheppardem začali u zadního mantinelu pěkně masírovat Matta Bartkowskiho po jeho tvrdém bodyčeku na Glasse. Bartkowski, který si to nenechal líbit, se pustil následně do pěstního souboje se Sheppardem, ale byl brzy svalený k ledu. Matt Bartkowski (BOS) i James Sheppard (NYR) dostávají pětiminutový trest za bitku.
54:36
A máme tu pěstní souboj. Bartkowski a Sheppard, kdo s koho?
54:26
Oba týmy v plném počtu.
54:08
Yandleova střela od modré čáry nebyla vůbec špatná, ale Svedberg si našel čistý výhled a zasahuje.
53:40
Zuccarello neměl komu přihrát, a tak jen vrací kotouč k vlastní brance.
53:20
Hra se začíná hodně přitvrzovat, aktuálně se bojuje o puk v obranném pásmu domácích.
52:26
Dennis Seidenberg (BOS) i Dominic Moore (NYR) jsou vyloučeni za hru vysokou holí.
52:26
Oba hráči si vyměnili několik tvrdých zákroků, až Seidenberg poslal Moora k ledu na středu a oba se do sebe zapřeli. Hra je přerušena, uvidíme, jestli se dočkáme nějakých trestů.
52:20
Seidenberg se do sebe pouští v rohu kluziště pěkně tvrdě s Moorem.
51:29
Hagelin obkroužil branku a pokusil se zasunout k tyčce, kam se Svedberg nestíhal vracet, ale nakonec zazvonil jen kov!
51:18
Hned vzápětí následuje další icing domácího celku.
51:08
Kotouč se pomalu došoural z obranného pásma Bostonu až na zakázané uvolnění.
50:37
Hosté se dostali jen těsně za modrou čáru, ale tam byli o puk připraveni.
50:18
Brassard zakončoval z otočky, ale Svedberg byl natlačený u své tyče a vyrazil ramenem.
49:35
Zdeno Chára si parádně připravil střelu na modré čáře, ale jeho dělovka zasáhla připraveného Lundqvista.
49:11
McQuaid nezpracoval puk ideálně a hned byl napadaný Rangers, ale nakonec se domácí dostávají z pásma.
48:30
Bergeron střílel od pravého kruhu, ale Lundqvist se přesunul a dokázal schytat puk do své hrudi.
48:14
Chárovu střelu se snažil dorážet Krejčí, ale ten byl odstavený důrazně od branky.
46:57
Hunwickův postup směrem vpřed zastavuje odpískaný ofsajd.
46:32
Zach Trotman vystřelil tvrdě od modré čáry, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
45:56
McQuaida napadal Sheppard a jeho rozehrávka tak nebyla vůbec povedená.
45:01
Kotouč se od Svedberga odrazil až k McDonaghovi, který si jej potáhl a následně vypálil z výborné pozice, jenže domácí brankář si dokázal udělat prostor k zákroku i mezi dvěma napadajícími hráči.
44:28
Eriksson skoro fotbalovým centrem hledal Söderberga, ale ten ani nataženou holí nedosáhl na kotouč.
44:00
Před Lundqvistem se bude vhazovat poté, co puk zamířil do ochranné sítě.
43:41
Hayes si rukou sklepl kotouč ze vzduchu a vypálil, ale jeho střela je sražená mimo.
43:35
Staal si sjel až k levému mantinelu, odkud vypálil, ale Svedberg celou dobu viděl kotouč a zasáhl.
43:05
Campbell dostal přihrávku na paty a hosté rychle obracejí hru směrem k Svedbergovi.
42:28
Krejčí byl u modré čáry sestřelen k ledu Hunwickem. Hosté začínají přitvrzovat hru.
41:41
Reilly Smith vložil hůl do McDonaghovy střely a kotouč míří z obranného pásma Bruins.
41:21
Hosté z New Yorku se provinili zakázaným uvolněním.
41:13
Spooner vypálil na Lundqvista ze středního pásma a ten bez problému zasahuje.
40:46
Domácí jsou ale zavření před vlastní brankou, kde kombinují Rangers.
40:03
Třetí třetinu započala za Boston Pastrňákova formace, za kterou Spooner vyhrál buly.
40:01
I druhá dvacetiminutovka je minulostí. V úvodu opustil brankoviště Bostonu zatím z neznámých důvodů Rask a do brány musel Svedberg. Bruins to ale nerozhodilo a v šestadvacáté minutě zvyšoval již na čtyřbrankový rozdíl Reilly Smith. Hosté se branky nakonec přeci jen dočkali, když v sedmatřicáté minutě zužitkoval rychlou akci Rick Nash. Stav po druhé třetině je tak 4:1.
Třetí třetina začne přibližně ve 20:03.
40:00
39:40
Smith svojí aktivitou získal puk u pravého mantinelu a Bruins nadále drží útočné pásmo.
39:30
Reilly Smith vypálil od levého kruhu, ale jeho střela je sražena v ochranné síti.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:36
Sheppard střílel z velikého úhlu, ale Svedberg měl svoji bližší tyč pokrytou.
38:23
Yandla doslova zbořil u mantinelu McQuaid a hra je přerušena, protože kotouč skončil před hostujícím obráncem.
37:50
McQuaida ještě u zadního mantinelu dohrál po odpískání Nash a oba se pouštějí do menší výměny názorů.
36:49
A přeci jen tu máme snížení. Hosté předvedli rychlý přechod do protiútoku a vyznamenal se převážně Chris Kreider, který chytrou přihrávkou uvolnil RICKA NASHE, který už neměl těžkou úlohu se zasunutím puku za záda ležícího Svedberga. Asistence: Chris Kreider a Derek Stepan.
36:19
Na druhé straně pospíchal do úniku Loui Eriksson, ale jeho střelu poslal Lundqvist za branku!
36:05
Zuccarello přihrával křížem na úplně volného Brassarda, který by mohl zakončovat do prázdné, ale do této přihrávky zaklekl Bartkowski.
35:16
Bartkowski předvedl svůj hokejový um, když se prosmýkl podél levého mantinelu až do rohu kluziště.
34:39
Seidenberg přitvrdil hru ve střední třetině a kotouč zamířil neškodně k Svedbergovi, který rozehrává.
34:28
Krug se snažil rychle znovu získat útočné pásmo, aby Rangers nevystřídali, ale zavezl puk jen do ofsajdu.
34:21
Domácí zamkli Rangers před jejich brankou.
34:00
Bartkowskiho střela se odrazila od Lundqvistových betonů k Lucicovi, který ale musel zpracovávat a nemohl dorazit.
33:40
Spooner hledal křížem Lucice, ale k němu už puk nedoputoval přes obránce.
33:04
Následně ještě Krejčí chytrou přihrávkou daroval hodně prostoru na pravé straně Bergeronovi. Ten si připravil svojí střelu a vypálil, jenže kotouč zamířil příliš vysoko!
32:37
Bergeron se u levého kruhu vytočil ke střele a Lundqvist se štěstím vyráží jeho střelu ke vzdálenější tyčce!
32:26
Další Hunwickova střela končí v připravené lapačce brankáře Svedberga.
31:46
Eriksson se mezi dvojicí bránících hráčů prohnal až před Lundqvista, ale tam už nedokázal zakončit nebezpečněji.
31:25
Marchand byl u Lundqvista hodně rychle, a hostující brankář tak raději přerušuje hru.
31:18
A další přechod do útoku zastavuje hostím odpískaný ofsajd.
31:10
Trotman si v obranné dvojici se svým kapitánem nepočínal vůbec špatně a ubránil se útoku hostí.
30:14
Svedberg skončil na zádech v brankovišti, po tvrdém ataku hostí, ale Hayes ani Hagelin přes něj nedokázali přehodit kotouč do sítě!
29:26
Bruins se osvobodili zpod tlaku Rangers a odjíždějí střídat.
28:51
Bartkowski odstavil Zuccarella od puku na hraně pravidel, ale rozhodčí zůstává v klidu.
28:06
Marchand se ocitl zničehonic před Lundqvistem, ale hostující brankář jeho blafák zachytil!
27:23
Hosté si dokázali vytvořit tlak, ale Bostonští nyní vyvezli puk až za Lundqvistovu klec.
25:53
Bruins právě vstřelili branku!
Už to vypadalo, že domácí obří šanci nevyužijí, ale opak je pravdou! Krug nejprve na středu našel Söderberga, který ještě křížem vybídl ke skórování Erikssona. Toho však Lundqvist vychytal, ale poté se k volnému kotouči v mezikruží dostal REILLY SMITH, který neměl těžkou práci s dorážkou do odkryté branky! Asistence: Loui Eriksson a Carl Söderberg.
25:18
Po odrazu od zadního mantinelu zůstával před Nashem odkrytá půlka klece, ale hostující kanonýr zasáhl jen výborně postaveného Cháru!
24:47
Nash se pěkně rozjel po pravé straně a pokusil se trefit mezírku mezi Svedbergovými betony, ale švédský brankář měl nohy včas u sebe.
24:24
Svedberg zůstával v brance bez hole, ale Bruins již vyvážejí kotouč.
23:56
Zuccarellovu střelu mohl málem dorážet Hayes, ale ten byl nakonec vytlačen ze střelecké pozice.
23:17
Gregory Campbell měl vynikající příležitost, když střílel z první na pravé straně, ale Král Henrik se výborně přesunul a zasahuje!
22:52
Marchandovu slibnou střelu z levé strany srazil holí Fast na zadní mantinel.
22:49
22:11
Smith si dlouho podržel kotouč a sjel si až k levému kruhu na střelu, ale následně přestřelil!
21:40
Krugovu střelu zblokoval Hagelin, který rychle vyhazuje puk.
21:21
Proti Bergeronově tvrdé střele z první se Lundqvist výborně přesunul a kotouč jej trefuje do plastronu.
20:57
Spooner se napřahoval ke střele z první, ale pouze promáchl!
20:49
Rick Nash (NYR) je vyloučen za hákování.
20:25
Střelu od modré čáry nemohl Lundqvist vůbec vidět přes klubko těl, ale právě v něm se kotouč nakonec zastavil.
20:10
Na ledě zatím dochází k úpravě Svedbergovy výstroje. Abych byl upřímný, tak vůbec nevím, co by s Raskem mohlo být.
20:10
Tuukka Rask se zničehonic sebral a odchází do kabin. Do branky tak musí Niklas Svedberg!
20:10
Kotouč končí mezi diváky a vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:03
Derek Stepan uspěl na úvodním buly druhé periody.
20:01
První poločas je minulostí. Boston byl od úvodu lepší a dokázal z toho vytěžit vedoucí branku, když ve druhé minutě trochu sporně dokopl puk do sítě Milan Lucic. Branka však byla uznána a pokračovalo se ve hře. Hned v desáté minutě se ale ke kotouči dostal opět Milan Lucic, který přesnou střelou přidal druhou branku jak svoji, tak Bostonu. V patnácté minutě ještě zakončil forhendovým blafákem svůj únik Carl Söderberg a stanovil skóre po první periodě na 3:0. Hosté vytvářeli neuvěřitelné množství chyb v obraně a budou muset hodně přidat, aby s dnešním zápasem ještě něco udělali.
Druhá třetina začne přibližně v 19:09.
20:00
19:57
Loui Eriksson obkroužil branku a pokusil se zasunout puk k bližší tyči, ale Lundqvist byl včas na svém místě.
19:44
Další nahození Rask kryje a ještě uvidíme vhazování před brankou Bostonu.
19:38
Rangers drží kotouč za vlastní brankou a vymýšlejí další útočnou akci.
19:12
Domácí ujížděli ve dvou na jednoho, ale Max Talbot to vzal celé na sebe a vystřelil nepřesně.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:47
Hunwickova střela z levé strany nemohla Raska příliš ohrozit a domácí si znovu sjednávají respekt před brankovištěm.
18:29
Staal až příliš aktivně dojížděl do brankoviště Bostonu, a tak se od něj pustil kapitán Chára, který mu uštědřil pěknou ránu rukavicí do tváře.
18:22
Stepan předvedl pěkný hit, když přes sebe přehodil Lucice.
18:05
V posledních minutách hosté jasně zlepšili svoji hru a drží Bruins pod tlakem.
17:33
Fast mohl dorážet před Raskem do úplně odkryté klece, ale finský brankář na poslední chvíli máchl betonem a zasáhl!
17:05
Střela Louiho Erikssona od levého mantinelu zaplula přímo do Lundqvistovy výstroje.
16:32
Eriksson dostal až nyní svým vyhozením Rangers z obranného pásma domácích.
15:48
Rangers drží Bostonské pod tlakem a hra se nyní odehrává kolem Raskovy brány.
15:09
Hunwick vypálil tvrdě z první, ale jeho střela končí v Raskově výstroji.
14:27
Tak takto opravdu první tým Východní konference nehraje! Hostující obraně po Hunwickově chybě ujel úplně osamocený CARL SÖDERBERG, který forhendovým blafákem nedal Králi Henrikovi nejmenší šanci. Bez asistence.
14:01
Brassard se nacházel s pukem u úplně odkryté tyče, ale nedokázal si puk stáhnout včas. Rask se následně přesunul.
13:51
Yandle vystřelil hned po buly na Raskovu klec, ale finský brankář zakročil bez problémů lapačkou.
13:29
Hagelin přihrál chytrou přihrávkou z otočky na střed Fastovi, ale ten byl rychle sražený k ledu.
13:01
Hosté rozehráli naprosto katastrofálně a Yandle zpoza brány doslova nabil na středu Maxi Talbotovi, jenže ten nedokázal švédského brankáře prostřelit! Hostující brankář nyní podržel svůj tým.
12:27
Spoonerova formace znovu dokázala otupit tlak hostí a naopak i zahrozit před Lundqvistem.
11:35
Rangers se vrátili s pukem až do vlastní obranné třetiny, ale nyní znovu zakládají další útok.
11:12
Kotouč zůstával ležet před Raskovým brankovištěm, kam se po hlavě vrhl J.T. Miller, který ovšem ani z ledu nedokázal zvednout kotouč nad rameno domácího gólmana!
11:00
Zuccarello vypálil z pravé strany z první, ale střela mu nesedla.
10:39
Zdeno Chára pro jistotu jen vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
10:18
V útočném pásmu se nyní snaží něco vymyslet hosté, kteří ale zatím stále jen honí puk po hrazení.
09:26
Torey Krug se pustil sám do útočení, rozjel se po středu a poté našel na levém křídle rozjetého MILANA LUCICE, který si přesnou střelou zápěstím připisuje druhou branku v dnešním duelu! Asistence: Torey Krug a Ryan Spooner.
09:05
Spooner vybruslil z rohu a vypálil, jenže Lundqvist byl včas u své bližší tyče a bez problémů zasahuje.
08:41
Chára dostal puk zkušeně odrazem od mantinel pryč z obranného pásma Bruins.
08:22
Hráčům Bostonu je odpískáno zakázané uvolnění.
07:53
Krejčí vypálil ke vzdálenější tyčce, ale Lundqvist zasahuje svojí holí.
07:18
Max Talbot se důrazně natlačil před Lundqvista, ale střela od modré čáry zamířila jen do zadního mantinelu.
06:42
Söderberg svým důrazem vybojoval za newyorskou brankou kotouč a přihrával zadovkou na Erikssona, jenže tomu do zakončení z pravého kruhu padl obětavě kapitán McDonagh.
05:31
Hagelin zakončoval po pěkné křižné přihrávce, ale nedovedl si pořádně srovnat hůl, a zakončení tak nemělo potřebný důraz.
05:16
Bergeron nabízel kotouč na střed Marchandovi, ale ten skončil na ledě.
04:50
Domácí si dovolili menší zaváhání v obraně a pustili ke kotouči i k zakončení Stepana, který ale na Raska nevyzrál!
04:16
Söderberg srazil rozehrávku hostí na střídačku Rangers a uvidíme vhazování ve středním pásmu.
04:09
Zakázaným uvolněním se nyní provinili hosté z New Yorku.
03:17
Campbell se zpoza brány natlačil do zakončení a následně ještě mohl střílet z mezikruží Kelly, který ovšem zamířil nepřesně.
02:49
Trotmanova střela od modré čáry zaduněla jen o zadní mantinel za Lundqvistovými zády.
02:36
Hosté se provinili ofsajdovým postavením.
01:41
Tak to mě podržte! MILAN LUCIC nasměroval puk do branky jasným kopnutím, ale rozhodčí i přesto po poradě s videorozhodčím branku uznává a Bruins jdou do rychlého vedení! Asistence: Patrice Bergeron a David Pastrňák.
01:41
Rozhodčí se ještě odjíždí poradit s videem.
01:41
Nejprve měl vynikající příležitost Pastrňák v bezprostřední blízkosti před Lundqvistem, ale neuspěl. Poté však dostal kotouč za záda švédského brankáře Lucic, jenže branka nemůže platit, protože jí bylo docíleno jasným kopnutím.
01:26
Milan Lucic nahodil kotouč do útočné třetiny a Bruins drží pásmo.
00:51
Erikssonova přihrávka se zamotala mezi bruslemi jednoho z hostí a Bruins ztratili kotouč.
00:31
Bostonští nastřelili puk do útočné třetiny, ale jako první u něj byli Rangers. Domácím je pískáno zakázané uvolnění.
00:24
Hayesův postup zastavuje odpískaný ofsajd. Hostující útočník následně ještě pocítil Chárovu tvrdost.
00:03
Na úvodním buly uspěl Patrice Bergeron a domácí vyrážejí do prvního útoku.
00:01

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – McQuaid, Chára "C", Seidenberg, Krug, Trotman, Bartkowski – Krejčí, Bergeron "A", Marchand – Pastrňák, Spooner, Lucic – Smith, Söderberg, Eriksson – M. Talbot, Campbell, Kelly "A"

New York Rangers: Lundqvist (C. Talbot) – Girardi, McDonagh "C", Staal "A", Boyle, Hunwick, Yandle – Nash, Stepan "A", Kreider – Zuccarello, Brassard, Miller – Fast, Hayes, Hagelin – Sheppard, Moore, Glass

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Shewchyk, Murphy.

New York Rangers

Hosté si v aktuální sezóně počínají znovu suverénně a aktuálně okupují naprostý vrchol Východní konference. Rangers se dokázali v posledním zápase přehoupnout přes stobodovou hranici a předskočili tak Montreal. Hráči newyorského týmu mají na svém kontě sto jedna bodů po třiasedmdesáti odehraných mačích. Druhý Montreal má bodovou ztrátu a třetí Tampa ztrátu dvoubodovou. Poslední zápas odehráli Rangers proti Ottawě a připsali si pohodlné vítězství 5:1.

1. Rick Nash (NYR) 72 zápasů (39+25)
2. Derick Brassard (NYR) 71 zápasů (15+39)
3. Derek Stepan (NYR) 59 zápasů (13+35)
4. Martin St. Louis (NYR) 68 zápasů (20+27)
5. Mats Zuccarello (NYR) 71 zápasů (14+32)
Boston Bruins

Domácí si svoji pozici ve Východní konferenci pořádně zkomplikovali, když před sebe v posledních zápasech pustili Ottawu a nyní se tak nenacházejí na postupových příčkách! Svěřenci trenéra Juliena jsou aktuálně devátí s pětaosmdesáti body. Právě osmá Ottawa je na tom bodově stejně, ale má obrovskou výhodu jednoho zápasu navíc. Desátá Florida má odehráno stejně mačů jako Bruins, ale ztrácí tři body na osmou příčku. Poslední zápas odehráli domácí na svém ledě proti Anaheimu a po prodloužení získali bod za prohru 2:3.

27.03.2015 Boston – Anaheim 2:3 pp
22.03.2015 Tampa – Boston 5:3
22.03.2015 Florida – Boston 2:1 sn
20.03.2015 Ottawa – Boston 6:4
18.03.2015 Boston – Buffalo 1:2 sn

1. Patrice Bergeron (BOS) 73 zápasů (21+31)
2. Loui Eriksson (BOS) 73 zápasů (19+23)
3. Dougie Hamilton (BOS) 72 zápasů (10+32)
4. Milan Lucic (BOS) 73 zápasů (15+25)
5. Brad Marchand (BOS) 69 zápasů (22+17)
Dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dnešního zápasu mezi Boston Bruins a New York Rangers. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.