Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:02
Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:49
Tomáš Kopecký (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:18
Hvězdy utkání

1. Max Pacioretty (MTL) 1+0
2. Aleksander Barkov (FLA) 2+0
3. Lars Eller (MTL) 1+0
Dnešní zápas je minulostí, zvítězit nakonec dokázali domácí. Ti v prodloužení nádherným způsobem využili přesilovou hru, když dokázal puk dostat za Luonga Max Pacioretty. Dnešní zápas končí výsledkem 3:2 po prodloužení a domácí se posouvají na první příčku Východní konference.
62:59
Montreal právě vstřelil branku!
Tak to zahráli domácí parádně! P.K. Subban posunul kotouč na pravou stranu k Davidu Desharnaisovi, který se s tím nemazal a nahrál přímo křížem skrz brankoviště na MAXE PACIORETTYHO, který dokázal výborně doklepnout kotouč za bezmocného Luonga! Asistence: David Desharnais a P.K. Subban.
62:52
Vincent Trocheck (FLA) je vyloučen za hru vysokou holí.
62:19
Price opustil branku, protože domácí mají signalizovanou výhodu.
61:55
Hosté už byli doslova zamčení před vlastní brankou, ale nakonec dokázali zblokovat jednu střelu a osvobozují se.
61:14
Domácí jsou zatím v prodloužení mnohem aktivnější, ale tato Galagherova střela neměla mnoho šancí na úspěch.
60:16
Po chybě domácích za vlastní brankou střílel z mezikruží Campbell, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
60:05
Rozeběhlo se prodloužení a jako první šli do útoku domácí. Těm je ovšem odpískán ofsajd.
60:01
Šedesát minut na rozhodnutí nestačilo a dočkáme se prodloužení a případně i samostatných nájezdů.
60:00
59:45
Price se za vlastní brankou střetl se Subbanem a zůstával otřesený ležet na ledě! Domácí můžou být rádi, že se Panthers nedostali ke kotouči a že rozhodčí přerušil hru.
59:27
Hosté z Floridy poslali na led skutečně to nejlepší, co mají. Jágrova formace je na ledě.
59:09
Barkov se hnal do další útočné akce, ale byl zastavený důrazným bodyčekem.
58:45
Subban si pospíšil ihned po buly do útoku, ale Luongo si výborně našel ve skrumáži puk a přerušuje.
58:35
Eller spěchal za nahozeným pukem, ale Luongo si pospíšil z brány a rozehrává.
58:11
Po dalším Pricově přerušení se strhla před domácí brankou menší mela.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:15
Tak to je neuvěřitelné! Nejprve Jágr dorážel z bezprostřední blízkosti Ekbladovu střelu, ale ani na několikrát vleže neuspěl a na druhou stranu ujížděli domácí. Galchenyuk předložil v přečíslení tří na jednoho jednomu ze svých spoluhráčů naprosto luxusní přihrávku, ale Luongo ještě nějakým zázračným zákrokem zasáhl!
56:47
Barkov přihrál Campbellovi, který měl na pravé straně hodně místa, ale do jeho střely padl jeden z bránících hráčů!
56:31
Price raději přidrží puk u jedné ze svých tyčí a uvidíme vhazování po jeho levici.
56:22
Domácí dokázali vyhrát buly ve středním pásmu, ale zahnali se až k vlastní brance.
55:57
Price se natahovalo po Gudbransonově střele, ale ta zaduněla jen o zadní mantinel.
55:12
Jágr obkroužil klec a už se chystal ke střele, ale na poslední chvíli mu ležící obránce Montrealu vypíchl puk.
54:38
Petrovic se snažil nastřelit Barkovovu hůl, ale od té se puk odrazil jen vedle domácí branky.
54:11
Bolland mohl střílet, ale raději zvolil přihrávku, kterou domácí obrana ale sráží.
53:14
Weisse zakončoval ze středu, což Luongo dokázal vyrazit, ale následně hostující brankář vůbec nevěděl, kde puk je a u jedné z tyčí se dostal k dorážce Torrey Mitchell. Luongo se ovšem v brankovišti parádně natáhl a dokázal zabránit téměř jisté brance!
52:42
Hra se nyní přelévá od jedné branky ke druhé. Aktuálně drží puk za svojí klecí Montrealští.
51:59
Domácí ujížděli ve dvou na jednoho, ale Willie Mitchell se parádně položil na led a vypíchl Flynnovu přihrávku!
51:38
Barkov přenechal puk na levou stranu Campbellovi a ten vypálil dobře do protějšího růžku, jenže Price se po kotouči ohnal lapačkou a zachytil jej!
51:16
Price drží kotouč, přerušuje hru a uvidíme vhazování po jeho pravici.
50:54
Bolland protáhl Price svojí svižnou střelou ke vzdálenější tyči, ale puk mířil nepřesně.
50:35
Desharnais se prohnal na střed za zakončením, ale nechal si vypíchnout puk a připravit se o dobrou šanci.
50:23
Domácí Habs posílají kotouč za Luonga to znamená jediné – zakázané uvolnění.
50:06
Hosté stále drží útočné pásmo a nyní mají opravdu obrovský tlak.
49:18
Na druhé straně se chystal ke střele Hayes, ale tomu pro změnu sklouzl kotouč z čepele.
48:55
Pirri si chystal střelu z pravého kruhu, ale na poslední chvíli mu vložil hůl do rány Eller.
48:08
Jaromír Jágr se nádherně uvolnil od levého mantinelu, obhodil si ležícího soupeře a pokusil se zakončit bekhendem, jenže nakonec skončil na zemi a nedokázal dostat puk za Price!
47:49
Přechod domácích do útoku znovu zastavuje ofsajd.
47:36
Price zastavuje nahozený kotouč za svojí brankou. Nutno říct, že v posledních minutách jsou aktivnější hosté.
47:18
Hra je přerušena, protože rozhodčí odpískal přihrávku rukou.
47:07
Jokinenova formace bojuje statečně za Pricovou bránou o kotouč.
45:56
Trocheck našel zadovkou Pirriho, jenže ten nemohl střídat, a tak jen nepřesně přihrál.
45:35
Aaron Ekblad vypálil ze středního pásma, ale nezasáhl branku Habs.
45:07
Kotouč ze středního pásma přeplachtil tvrzené sklo a skončil mezi fanoušky.
44:38
Jokinen byl v útočném pásmu sám a neměl komu přihrát, a tak jen nahodil kotouč do rohu.
44:08
Eller přejel do ofsajdového postavení a Subban následně zavezl kotouč, takže rozhodčí přerušuje hru.
43:41
Následná Petrovicova střela už byla mnohem lepší, ale Price i přesto zasahuje.
43:32
Petrovicovi střela vůbec nesedla, ale kotouč skončil v rohu kluziště a Panthers jej drží.
43:00
Galchenyuk nastřelil ze středního pásma puk na brankáře Luonga, který rozehrává.
42:27
Pateryn předvedl další parádní hit ze své dílny, když trefil u modré čáry obránce Kulikova.
42:14
Gudbranson si výborně odclonil De La Roseho a rozehrává.
41:49
Panthers se provinili zakázaným uvolněním a hra se přesune před Luonga.
41:12
Pirri nabízel kotouč bekhendem před brankoviště, ale obránci Habs srazili puk za Pricovu bránu.
40:35
Hosté sice uspěli na úvodním buly třetí třetiny, ale zatím si nevytvořili žádnou šanci.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, která už nám přinesla větší brankové hody než ta první. Nejprve dokázal v sedmadvacáté minutě srovnat krásným zakončením Aleksander Barkov. Netrvalo ale dlouho a v čtyřiatřicáté minutě stál na konci další krásné akce znovu Aleksander Barkov, který překonal již podruhé Price a poslal Panthers do vedení. Vedení však vydrželo hostím jen něco přes minutu, neboť v pětatřicáté minutě prostřelil Luonga Alex Galchenyuk. Stav po druhé třetině je tak vyrovnaný 2:2.
Třetí třetina začne přibližně ve 03:11.
40:00
39:35
Plekanec svým napadáním pěkně zavařil Gudbransonovi, který se nechtěl příliš vzdát puku.
39:15
Po Pirriho šanci se za brankou strhla menší strkanice, když se do sebe pustil právě Pirri s De La Rosem a následně se přidali i další hráči.
39:05
Subban si musel přikopnout puk a dostal se až ven z útočného pásma.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:32
Petry nabral rychlost a předložil kotouč na levou stranu, odkud zamířil na branku nebezpečný kotouč, ale Luongo zasahuje.
38:02
Ekblad dostal přihrávku zpoza brány a vystřelil z vrcholu pravého kruhu, jenže přestřelil!
37:39
Hosté se dostali do útoční třetiny, ale kromě souboje v rohu kluziště nic jiného nezískali.
37:00
Prust dokázal projít do útočného pásma a vyhnout se ofsajdu, ale je pískána přihrávka rukou.
36:31
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
36:23
Domácí obětavě zblokovali tvrdou střelu a kotouč se valí zpět k Luongově brance.
35:48
Flynn obdržel před branku vysoký kotouč, který se pokusil dorazit do branky holí a mnoho nechybělo!
35:28
Eller se hnal podél mantinelu do další zajímavé šance, ale je mu pískán ofsajd.
34:35
Hosté ve vedení dlouho nevydrželi a domácí srovnávají. Luongo asi nemá příliš čisté svědomí, když ALEX GALCHENYUK dokázal vyjet zpoza brány a procedil puk mezi jeho rukou a bližší tyčí do branky! Asistence: Tomáš Plekanec a Andrej Markov.
34:29
Až nyní konečně domácí zamkli hosty před jejich brankou.
33:39
Dave Bolland (FLA) je vyloučen za krosček.
33:11
Florida právě vstřelila branku!
A hosté další nádhernou trefou otáčejí vývoj dnešního zápasu! Jonathan Huberdeau nastřelil od pravého mantinelu puk přesně na hůl ALEKSANDERA BARKOVA, od které už se kotouč odrazil přesně na stejné místo pod horní tyč jako před malou chvílí! Asistence: Jonathan Huberdeau a Dmitrij Kulikov.
32:58
Eller se pokusil v oslabení zaútočit, ale u útočné modré čáry ho zastavil Aaron Ekblad.
32:33
Campbell si dobře připravil svoji střelu od mantinelu, ale kotouč narazil jen do připravené hrudi brankáře Price.
32:08
Nyní posílají Canadiens kotouč přes všechny čáry až za Luonga.
31:50
Boyes dostal puk do mezikruží, ale neposedná guma mu odskočila od čepele.
31:25
Jemelin nedokázal kotouč vyhodit, přestože ho měl na holi, a hosté zůstávají usazení v útočném pásmu.
31:14
David Desharnais (MTL) je vyloučen za nedovolené bránění.
31:00
Pateryn svojí dělovou ranou od modré čáry sestřelil svého spoluhráče Prusta.
30:19
Barkov se snažil trochu zbytečně ještě najít ze střelecké pozice Huberdeaua, ale jen ztratil kotouč.
29:40
Jágr chvíli žongloval s pukem na modré čáře, ale poté přeci jen prošel do útočného pásma.
29:00
Tomáš Plekanec udržel kotouč v útočném pásmu a díky němu domácí nadále mají tlak.
28:23
Subban si dovolil obrovskou hrubici v obraně, když přihrál kotouč z rohu přímo před brankoviště na Kopeckého, ale ten celou situaci špatně zhodnotil a přihrál ještě za sebe, kde ale nikdo nebyl!
27:39
Lars Eller se natlačil až do samostatného úniku, ale na zádech mu zůstal viset Gudbranson, který mu nedovolil zakončit přesněji!
27:03
Hosté jsou při chuti, ale tento kotouč nebyl pro Price žádným problémem.
26:09
A hosté srovnávají opravdu parádní akcí! Jaromír Jágr naservíroval puk Huberdeauovi, který z otočky vysunul do samostatné akce ALEKSANDERA BARKOVA. Ten už si připravil bekhendové zakončení, kterým poslal puk přímo pod horní tyč! Price neměl šanci zasáhnout. Asistence: Jonathan Huberdeau a Jaromír Jágr.
25:47
Markov vypálil hodně tvrdě od modré čáry z první, ale puk prošel jen kus od bližší tyče.
25:29
Beaulieu si dvakrát vyměnil puk s De La Rosem, ale druhý jmenovaný už nedokázal poté zakončit.
24:27
Galagher vypálil hodně zostra, ale také hodně nepřesně.
23:43
P.K Subban si výborně počkal na modré čáře, aby neprojel do ofsajdu a následně nabídl bekhendem kotouč na teč Prustovi, ale kus gumy nakonec skončil jen na síťce zvenčí!
22:34
Pirri nabídl parádní křižnou přihrávku Hayesovi, ale proti tomu se výtečně vysunul Price, který mu tak úplně zmenšil střelecký úhel a zasahuje!
22:00
Jokinen zavezl puk a musel odjet střídat, takže u puku jsou aktuálně domácí.
21:30
Price Kulikovovu střelu od modré čáry nemohl vidět, ale kotouč skončil sražený u mantinelu.
20:53
Jaromír Jágr se po svém návratu z trestné rovnou zapojil do hry a nyní drží Habs pod tlakem.
20:14
20:06
Gallagher vyrazil hned po úvodním buly do útoku, ale ani on ani Weise nedokázali zakončit.
20:01
První třetina je minulostí. Dlouho to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, ale proti byl Lars Eller, který vteřinu po uplynutí přesilové hry vypálil kotouč přesně do odkryté sítě. V první třetině byl hodně vidět Jaromír Jágr, který si připsal několik střel na branku a hlavně ta z patnácté minuty stála za to. Na druhé straně byl hodně aktivní David Desharnais, ale toho obrana hostí zatím zvládá bránit. Stav po první třetině je tak 1:0.
Druhá třetina začne přibližně v 01:14.
20:00
19:51
Derek MacKenzie (FLA) a Nathan Beaulieu (MTL) jsou vyloučeni za hrubost.
19:51
A na ledě se znovu strhává mela poté, co Petryho střelu vyrazil Luongo přímo k Beaulieuovi, který u tyče nadvakrát dorážel, ale nedokázal trefit odkrytý prostor!
19:43
Petryho tvrdou střelu od modré srazil holí Tomáš Kopecký.
19:24
Luongo nevěděl, kam míří Gallagherova dělovka, ale ta zaduněla jen o zadní mantinel.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:44
Tato přesilová hra už v podání Canadiens nevypadá tak dobře jako ta první. Domácím se nedaří usadit se v pásmu.
18:14
Weise už se snažil jít do kličky a uklidit puk za ležícího Luonga a Jaromír Jágr (FLA) jej tak musel zastavit háčkem, za což si odchází odsedět dvouminutový trest.
17:37
Přesně s návratem Hayese z trestné lavice se podařilo domácím vsítit první branku utkání! Střela od modré čáry byla zblokována pro hosty tak nešťastně, že se kotouč odrazil přímo k LARSI ELLEROVI, který už jen vypálil tvrdě kotouč do odkryté klece! Asistence: Jeff Petry a Nathan Beaulieu.
17:24
Před brankou se nyní strhla pořádná mela a Gudbranson doslova praštil s Gallagherem o zem.
17:00
Subbanova střela ze středu modré čáry prolétla mezi všemi těly před brankou a rozezvučela tyč za Luongovými zády.
16:28
Až nyní se Panthers osvobozují díky rezolutnímu výhozu od Kopeckého.
16:10
Pacioretty vypálil od pravého kruhu, ale trefil jen nejblíže stojícího bránícího hráče.
15:55
Gallagherovi nabízel přihrávku skrz brankoviště Plekanec, ale puk byl sražený hodně do vzduchu.
15:41
Canadiens se udrželi v útočném pásmu a Subban drží kotouč na modré čáře.
15:36
A Jimmy Hayes (FLA) si odchází odsedět dvouminutový trest za nesportovní chování.
15:28
Pateryn nádherným hitem u střídaček poslal k ledu Hayese, který přišel o helmu a nyní se hodně rozčiluje směrem k rozhodčím.
14:32
Jágr to nyní zkusil z druhé strany a po zemi, ale kotouč nezamířil přesně ke vzdálenější tyči a Price nemusel zasahovat.
14:13
Jaromír Jágr obdržel přihrávku, nezaváhal, vytočil se a vypálil od levého kruhu, jenže Carey Price nádherně máchl lapačkou a uloupil letící puk pro sebe!
13:45
Prust byl ve svém napadání hodně aktivní, ale k puku se už nedostal.
12:58
Jokinenova přihrávka mířila křížem z rohu kluziště přes celé útočné pásmo na Gubransona, ale nakonec jen neškodně prolétla až za modrou čáru.
12:17
Desharnais je zatím v dnešním zápase hodně vidět, ale obrana Panthers ho zatím zvládá bránit.
11:31
Upshalla poslal k ledu Petry a hra se obrací zpět k Luongově kleci.
10:51
Pirri se pokusil proskočit mezi dvojicí obránců, ale poté mu střela vůbec nesedla a puk končí neškodně za Pricovou bránou.
10:40
Subbanova střela se odrazila od zadního mantinelu k bližší tyči a Luongo přerušuje hru.
09:55
Bolland si dokázal vyhrábnout puk z chumlu těl před brankou, ale poté Price bekhendem nepřekvapil.
09:37
Bolland měl na zádech obránce, ale i přesto se dokázal vytočit a vystřelit. Jeho střela ale na branku nedošla.
09:15
Puk skončil sražený v ochozech mezi fanoušky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:40
Domácí obránci si nerozuměli a puk z buly proskotačil přesně mezi Subbanem a Markovem.
08:33
Weise spěchal hodně rychle za pukem, ale Campbell zahrál zkušeně a zadovkou posunul kotouč po mantinelu.
08:16
Torrey Mitchell spěchal srdnatě za pukem, ale rozhodčí i přesto píská zakázané uvolnění.
08:07
Kotouč ze středního pásma proplachtil jen kousek nad Pricovou bránou a domácí brankář tak musel kontrolovat let neposedného puku.
07:18
Domácí fanoušci se zlobí, protože Desharnais byl zastavený ve svém útočném snažení na hranici pravidel. Nicméně rozhodčí zůstává v klidu.
06:43
Hostím není pískáno zakázané uvolnění, neboť Price musel zasáhnout a bude muset rozehrávat.
06:18
Jágr zatím v dnešním zápase neustále obtěžuje P.K. Subbana, kterého nyní trochu přihákoval v jeho postupu do útoku.
06:07
Jágr se dostal dvakrát ke střele od levého kruhu a Price musel poprvé zasahovat proti závažnější střele. V obou případech ale zatím zvítězil kanadský brankář nad českým veteránem.
05:54
Jágr napadal aktivně nejprve Subbana a následně i Galchenyuka a vyhnal domácí z vlastního obranného pásma.
05:46
Domácí bojovali o kotouč u Luongovy brány, ale právě hostující brankář dokázal přikrýt puk, který se vykulil ze skrumáže.
05:22
Upshall vracel kotouč za sebe, ale namazal jej pouze na hůl hráčům Habs.
04:51
Postup Panthers směrem vpřed zastavuje odpískaný ofsajd.
04:41
Desharnais si udělal hezky prostor a stáhl si kotouč na střed, ale poté mu ještě na zemi ležící Pirri vypíchl puk.
04:02
Prust nahazoval kotouč od mantinelu na branku a hosté mohli být rádi, že si Willie Mitchell nesrazil omylem puk do branky.
03:23
Subbana připravil o kotouč v útočném pásmu Jaromír Jágr a hosté mohou zahrozit.
03:07
Plekancův útok pokračoval směrem vpřed, ale v útočném pásmu přišel o puk.
02:52
Upshallova střela Pricovu bránu neohrozila a následně drží domácí brankář puk pod svojí lapačkou.
02:13
Gudbransonova střela nezamířila mezi tři tyče a Price se za ní jen ohlédl.
01:45
Parenteau nahodil kotouč bekhendem na branku a Luongo musel také poprvé zasahovat. První zásahy brankářů zatím žádné nepříjemnosti neznamenaly.
01:24
Hráči Floridy se provinili zakázaným uvolněním a hra se vrátí před Luonga.
01:12
Luongo musí pomoci Panterům s rozehrávkou, ale hosté i nadále zůstanou v držení puku.
01:04
Hosté se pokusili o přechod zpět do útočného pásma, ale je jim pískán ofsajd.
00:48
Jokinen si připsal první střelu na bránu, ale tímto pokusem nemohl gólmana Priceových kvalit ohrozit.
00:22
Domácí ale ztratili kotouč ve vlastním obranném pásmu a budou se muset bránit.
00:04
Úvodní buly započal Tomáš Plekanec, který vybojoval kotouč pro Montreal.
00:01

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Pateryn, Beaulieu – Parenteau, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Flynn, Eller, De La Rose – Weise, T. Mitchell, Prust

Florida Panthers: Luongo (Elis) – Ekblad, Campbell, Gudbranson, W. Mitchell, Petrovic, Kulikov – Jágr, Barkov, Huberdeau – Hayes, Trocheck, Pirri – Boyes, Bolland, Jokinen – Kopecký, MacKenzie, Upshall

Rozhodčí: Pochmara, O'Rourke – Nansen, Pancich.
Československá stopa v dnešním utkání:
Tomáš PLEKANEC (MTL) – 75 zápasů, 52 bodů (22+30)
Jaromír JÁGR (FLA) – 69 zápasů, 38 bodů (13+25)
Tomáš KOPECKÝ (FLA) – 57 zápasů, 7 bodů (2+5)
FLORIDA PANTHERS
Florida se dlouhých neúspěšných letech letos zapojila do boje o postup do play off, pár zápasů před koncem základní části to ale s nadějemi Panthers nevypadá zrovna nejlépe. Tým, který při uzávěrce přestupů přivábil do svých služeb i Jaromíra Jágra, je aktuálně na 10. místě Východní konference se ziskem 82 bodů, na osmý Boston schází Panterům 5 bodů.
MONTREAL CANADIENS
Montreal po loňské úspěšné sezóně, kdy se Canadiens dostali až do finále Východní konference, se i letos drží mezi nejlepšími týmy celé soutěže a aktuálně dokonce Habs bojují o zisk Prezidentovy trofeje za vítězství v základní části. Canadiens mají na svém kontě rovných 100 bodů v 75 zápasech a aktuálně drží druhé místo ve Východní konferenci za vedoucími New York Rangers, kteří ovšem v posledním zápase prohráli.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta letos odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Montreal Canadiens a Florida Panthers, zápas začíná v 0:05!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.