Já se s Vámi loučím, bylo mi potěšením sledovat tento vynikající duel KHL Play off. Zároveň děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů na počtenou!
Československá stopa:
Čech Roman Červenka (SKA) – 0+0, 4 střely na branku, 1. formace a 15:48 stráveného času na ledě
Individuální statistiky – PETROHRAD – NOVGOROD

Nejvyšší čas na ledě:

Ilja Kovalčuk – 24:12, Juuso Hietanen – 21:08 (finský obránce byl zároveň jediným mužem, který překročil dvacetiminutovou hranici ice-timu)

Nejvíc střel na branku:

Andrej Kutějkin, Roman Červenka, Ilja Kovalčuk – všichni 4 střely, Sergej Bernackij, Wojtek Wolski – oba 3 střely na branku

Největší úspěšnost na vhazování:

Jimmie Ericsson 12/15 (80% úspěšnost), Jarkko Immonen 7/16 (43,8 %)
(Do této statistiky byli započítani jen ti hráči, kteří odehráli, alespoň 5 buly za tento zápas)
PETROHRAD – NOVGOROD

Střely: 30:22 (9:10,10:9, 11:3)

Vyloučení: 3:7 (6 minut : 14 minut)

Vyhraná vhazování: 33:20 (7:9, 12:5, 14:6)
Dnešní utkání sledovalo 12336 diváků. To je jen o jednoho diváka méně než včera. Skvělá návštěva.
Ve třetí části už Novgorod předvedl totální obranu a dovedl dobře rozehrané utkání do vítězného konce. Konečné skóre 1:2. Výtečný taktický výkon a hlavně dodržení všech obranných úkolů. Stav série je tak vyrovnán 1:1. Další zápas se odehraje 2.3.15 od 17:30 středoevropského času na ledě Torpeda Nižnij Novgorod.
60:00
59:45
Vhazování před Kasutinem. To je poslední možnost jak srovnat. vyhrává Petrohrad, puk má za bránou útočník první formace, posílá ho před Kasutina, tam je závar, ale obránci vytvořili hradbu a vyhodili puk na modrou, kde už jen pálí sekundu před koncem bek domácích. Na to aby zapadl za Kasutina už je pozdě, navíc míří vedle.
59:00
Poslední minuta třetí části ne-li zápasu. Petrohrad je obrovsky zoufalý a bezradný. Ve srovnání s včerejším představením jako vyměněný.
58:17
Oddechový čas pro domácí. Bykov se na to už nemohl dál dívat a svolal týmovou poradu, která potrvá třicet vteřin. Moc možností, jak ovlivnit utkání, očividně už nemá.
56:14
Přechod do útoku Petrohradu je příliš pomalý a hráči jsou obsazení, to se pak těžko hledá adept pro přihrávku.
55:00
Petrohradu zbývá už jen 5 minut do konce třetí třetiny. Prohrává 1:2 a pokud chce pomýšlet na výhru bude muset vyvinout větší úsilí a aktivitu. Novgorod je dnes ale zdatným sokem. Jeho defenziva oproti včerejšku téměř bezchybná.
53:38
Nyní konečně pokračuje zápas, který byl relativně dlouho přerušen, poněvadž rozhodčím se pořád nepozdávalo postavení několika hráčů na buly.
52:50
Červenka byl vyhozen z buly. Důvodem bylo jeho předčasné položení hokejky na led, neboť v obranném pásmu je povinen dát svojí hůl při buly na led až jako druhý v pořadí.
51:59
51:32
Tichonov se zlobí na rozhodčí, protože neodpískali na něj provedený faul. Mezitím hra pokračuje dál.
49:02
Hosté ve čtyřech.
48:59
Novgorod si tři vteřinky zahraje ve třech a pak bude opět zatlačen ve svém pásmu. 2 minuty totiž odsedí vybraný hráč za celý tým, jelikož hrál Novgorod v pěti při oslabení.
48:40
Za stálého obléhání brány Kasutina, je stav pořád nezměněn – 1:2. Hosté držejí tzv. obranný čtverec a domácí hledají cestičku k brance velmi těžko.
47:02
K nespokojení a povyku domácích příznivců byl faulován Ketov. Bernackij (NNO) si odsedí dvě dlouhé minuty. Prohřešek – hákování.
45:25
Kovalčuk zavezl těsně za modrou, nahodil, ale ani Červenka, ani Ericsson nezískali kotouč pro domácí barvy a tak musí zakládat útoky znovu a ze své třetiny.
44:50
Martensson vystřelil z levé strany. Potřeboval by ale seřídit mířidla, protože trefil zadní mantinel.
43:24
Záběr na Bykova, který ho zachytil jako vždy ledově klidného. Možná to v něm vře, možná ne. Navenek na sobě nedá nic znát.
42:12
Novgorod vysílá další pozdrav od modré Koskinenovi, který je teď častěji zaměstnán než jeho protějšek.
41:39
Koskinen kryje nájezd Krasnoslobodceva zpoza brány. Teď na něj ovšem, po střetu několika hráčů, padá jeho branka. Nicméně bude v pořádku.
40:47
Začalo se opatrně, defenziva na prvním místě. Nikdo nechce a ani si nemůže dovolit chybu.
40:01
Střely po druhé třetině:

Petrohrad 19 : 19 Novgorod (9:10, 10:9)
Druhá třetina nabídla větší "řež" a takticky vyspělejší výkony obou mužstev. Lépe z toho zatím vychází stále Novgorod, který stále vede díky gólům Mozera a Blažjevského 2:1 nad domácími hokejisty.
Další třetina začne přibližně v 16:39.
40:00
39:50
Petrohrad sice kombinoval v pásmu hostů, ale nebyl dostatečně aktivní jak střelecky, tak s hledáním volných prostorů v útočné třetině.
38:21
Novgorod bude hrát další oslabení. Vyloučeným je Vladimír Galuzin, kapitán mužstva teď totiž vyhodil puk mimo kluziště a to znamená dvě minuty za zdržování hry.
37:06
Střílející obránce petrohradských, pravděpodobně to byl Jermakov, těsně za modrou. Kasutin vyrazil betony.
35:44
Zase šance třetí formace domácích. Kasutin, kterému vypomohli z velké míry obránci, puk pokryl.
34:04
Další šermovaná za brankou, rozumějte jako souboj mnoha hokejek na jednom místě. Tichonov následně předvedl na druhé straně kluziště proklouznutí mezi bránícími hráči. na střelu už se ale nezmohl.
32:42
Malevič (NNO) se nerozpakoval a rychle s pukem od hokejky. Po mantinelu ho nahodil na své spoluhráče operující za brankou.
32:20
Urputná bitva, avšak ne pěti armád, nýbrž jen dvou, je vidět na kluzišti Ice Areny, která je domácím stánkem Petrohradu.
31:44
30:32
Je vidět, že ani při přesilovce si nedovolí Novgorod příliš riskovat, je si totiž vědom enormní ofenzivní síly domácího celku. Ten má na soupisce tři nebezpečné útoky, ne-li čtyři.
29:44
Petrohrad si zahraje první oslabení. Na trestnou odjel hráč s číslem 71 Anton Burdasov. Dvě minuty za podražení.
28:30
Utkání se stává méně koukatelným. Drama je to pořád, avšak to zběsilé tempo, kdy hráči vyjížděli přímočaře do útoku už nevidíme. Pokyny trenéra Skudry zřejmě zněly jasně a to neinkasovat a pokusit se zklidnit hru a zaměřit se na bráněni středního pásma, jak trenéři rádi říkají: "prostě ho zavřít."
27:45
Šipačjov byl tvrdě zasažen soupeřovo ramenem do hlavy. Vypadalo to, že o Šipačjovovi nevěděl, ale hezký pohled na tento zákrok to rozhodně nebyl.
25:36
Teď vidíme více soubojů než šancí nebo střel na branku. Podél mantinelu dostává led zabrat. Tam se bojuje o puk nejvíce.
22:57
Stoljarov prověřil prostor mezi Koskinenovou pravou tyčí a jeho vyrážečkou. Prováděl totiž průzkum, jestli se tam ona "černá guma" vejde. Zjištění bylo nemilé, nevešla. důvodem byla rychlá reakce Koskinenovi vyrážečky.
21:59
Kablukov ukázal šikovné ruce a protlačil se před Kasutina, ten však jeho střelu vyrazil.
20:57
Novgorod názorně předvedl svému soupeři, že přes střední pásmo ho jen tak nepustí. Rukavišnikova rozehrávka skončila dvakrát někde kolem červené čáry.
20:01
Petrohrad zvládl lépe úvodní buly druhé třetiny.
20:01
Hráči připraveni na druhou část. Gólmani si rozcvičují třísla a provádějí obvyklé rozkleky, aby se dostali do provozní teploty.
První třetina, to byl hokej jako z jiné planety. Podle mých odhadů trvala celá třetina jen 30 minut, což je snad rekord moderního hokeje. Opravdu si nevybavuji moc přerušení, nebo nějakých dlouhých diskuzích či prodlev. Novgorod bojovným hokejem, kterým nedával Petrohradu ani milimetr ledu zadarmo, vsítil dva rychlé góly. Jenže Petrohrad si nepřipouštěl nějaké velké tlaky z vedení a odpověděl o dvě minuty později. zatím je to tedy 1:2. Avšak určitě se máme na co těšit, dnes bude zápas vyrovnanější než ten včerejší a proto zůstaňte s námi.
Další třetina začne přibližně v 15:48.
20:00
19:05
Ještě víc do hry dostala domácí nedávná přesilovka, kterou přežili hosté jen s obrovský štěstím. Petrohrad nahrával, pálil a vymýšlel kombinace z učebnice přesilových her. Ale na vyrovnání to nestačilo.
19:00
Poslední minuta první periody.
18:17
17:08
Domácí útočník zavezl do třetiny, naznačil střelu, potáhl puk ještě kousek dále a vyjel s ním až zpoza brány, kde hledal dalšího forvarda, ten, ale nedokázal zakončit přesně a ani netrefil branku, poté co se Kasutin roztáhl v brankovišti.
16:17
Vladimír Malevič vyloučen za sekání na dvě minuty. To bude asi velký tlak domácích, kterým přesilovky jdou.
15:00
Do menší převahy se dostává Petrohrad, jenž těží z rychlého snížení a teď je lepším týmem.
13:00
Neskutečně rychlé tempo, kdy se hra skoro nepřerušuje pokračuje. Dámy a pánové jsme svědky velmi kvalitního hokeje, jaký nabízí tato ekonomicky chřadnoucí liga.
11:22
Petrohrad právě vstřelil branku!
ROMAN RUKAVIŠNIKOV rychle odpovídá a nenechává domácí fanoušky dlouho smutné. Rukavišnikov se dlouho nerozmýšlel co s pukem, hodil ho na bližší tyč střelou zápěstím, gólmanovi propadl za záda do brankoviště, kde si ho Rukavišnikov opět vyhledal a poslal do sítě. Asistence: Jevgenij Ketov
09:29
Torpedo právě vstřelilo branku!
ARŤOM BLAŽJEVSKIJ skóruje při hře 4 na 4. Dostal pěkně nabito na prostor mezi kruhy a pálil zápěstím pod lapačku, velice obtížně chytatelné pro jakéhokoliv brankáře. Asistence: Vladimír Malevič, Gennady Stoljarov
09:08
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Červenka (nedovolené bránění) a Immonen (hrubost). 2 minuty každý.
08:21
Zaskočení domácí mají další problémy s bojovníky z Novgorodu, kteří rozhodně nepřijeli odevzdat druhé utkání v sérii movitějšímu klubu, který si může dovolit dražší hráče s vyššími platy. Nemají co ztratit.
07:16
JEVGENIJ MOZER je střelcem úvodní branky utkání a posílá hosty překvapivě do vedení. Nahození od modré, velký závar před Koskinenem, vyústil v několik ošemetných situací a puk přepadl přes záda finského gólmana na hokejku MOZERA a skóroval dorážkou. Asistence: Dmitrij Kazjonov
05:42
Elitní formace v čele s Ericssonem produkuje útočné choutky v pásmu hostů. Nic velkého z toho nakonec není.
04:02
Hosté se také tlačí do koncovky, nyní vybojovali puk za brankou, poslali na modrou. Tam odsud pálili postupně Bernackij a Blažjevskij. Brankáře Koskinena nepřekonali.
01:35
Martensson se prodral do zakončení po kličce a z levého úhlu asi ze šesti metrů vyzkoušel Kasutina, střela šla vedle. Co je zajímavější, je to, že Kasutin včera chytil šanci za pačesy a dnes je prvním brankářem on, poté, co Novgorod moc nepodržel Birjukov.
00:27
Už se bojuje o druhé vítězství v této sérii. Bělov teď za bránou čekal na vhodný okamžik pro rozehrání. Ten pak našel, situace se přenesla do středního pásma, kde kotouč převzali po souboji hosté z Novgorodu.
00:01
Z úvodní buly byl vykázán Jimie Ericsson.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, Rukavišnikov, Kutějkin, Alexandrov, Bělov, Čudinov, Jermakov, Judin – Červenka, Ericsson, Kovalčuk – Dadonov, Ketov, Šipačjov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Kablukov, Burdasov, Chochrjakov
Trenér: Vjačeslav Bykov

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Birjukov) – Hietanen, Pepeljaev, Blažjevskij, Bernackij, Aljajev, Malevič, Makarov –Galuzin, Filatov, Krasnoslobodcev – Salminen, Immonen, Wolski – Mozer, Dmitrij Kazjonov, Stoljarov – Savinainen, Dvurečenskij, Denis Kazjonov
Trenér: Peteris Skudra

Rozhodčí: Bulanov, Olejnin – Misjur, Raming.
První zápas série vyhráli domácí – PETROHRAD 6:3 NOVGOROD
Branky: 2. Šipačjov (Dadonov, Kutějkin), 6. Martensson (Thoresen), 11. Kablukov (Burdasov), 24. Červenka, 34. Ericsson (Čudinov, Červenka), 40. Dadonov – 20. Immonen (Salminen, Wolski), 46. Wolski (Makarov, Immonen), 51. Immonen
Posledních pět zápasů (V = výhra, P = prohra)

Statistiky v základní části:

Roman Červenka (PET) – 55 zápasů, 13+23, +/- 24, 22 trestných minut, 4 vítězné góly, 126 střel na branku, průměrný čas na ledě 15:31, 15 bodyčeků, 20 střídání za zápas v průměru