Stav série po třech zápasech – 1:2 (3:6, 2:1, 2:4)
Fanoušci Petrohradu se ve svém sektoru radují. Jejich tým zvítězil 2:4 a ujal se tak vedení v sérii v poměru 1:2. Ráz tohoto zápasu určovaly především přesilovky, domácí v nich vstřelili oba své góly, hosté dokonce první tři.

Úvodní perioda vyzněla jasně pro hosty, kteří v ní soupeře přestříleli 2:15 a po gólech Dadonova a Kovalčuka se ujali dvoubrankového vedení. Torpedo se po přestávce zvedlo a v polovině zápasu bylo vyrovnáno, když se trefili Wolski a Krasnoslobodcev. Rozhodující momenty duelu však přišly ve 36. minutě. Nejprve v přesilovce opět strhl vedení na stranu SKA Kovalčuk a hned o šest sekund později se podruhé v zápase prosadil také Dadonov. V závěrečné části se hráči Nižneho Novgorodu snažili, ale hosté si již vítězství zkušeně pohlídali.

Střely ve branku ve 3. třetině – 5:3, celkem – 26:27.
60:00
59:54
Puk je ve středním pásmu, je rozhodnuto!
59:30
Kovalčuk nedokázal vyhodit, domácí ještě zůstávají v útočné třetině.
59:07
Salminenovu ránu vyrazil Koskinen do hlediště.
59:00
Wolski trefil pouze Tichonova, který padl do jeho přihrávky. zbývá minuta.
58:38
Icing Petrohradu, vhazuje se před Koskinenem.
58:20
Kasutin zamířil na střídačku, domácí v šesti!
57:54
Dadonov ze středního pásma nahodil puk směrem na domácí branku. Kotouč skončil v ochranné síti a hra je tedy přerušena. Domácí kouč Skudra si bere time-out.
56:51
Hráči Torpeda jen nahazují, ale kotouč dojel jako první obránce SKA.
56:01
Domácí se teď nemohou dostat do útočného pásma, Petrohrad to hraje takticky velmi zkušeně.
54:56
Už zbývá pouze pět minut do konce třetí třetiny.
53:45
Filatov za brankou hledal, komu by přihrál. Hosté to měli dobře pokryté a domácí útočník ztratil kotouč.
52:58
Střelu Bělova od modré lapil Kasutin.
52:17
Torpedo v plném počtu, teď už musí domácí útočit.
51:37
Z pravé strany pálil tvrdě Kalinin. Kasutin kotouč vyrazil a o zbytek se postarali jeho obránci.
51:20
Domácí vyhodili.
50:57
Z pravého kruhu střílel Červenka, Kasutin zůstal nepřekonán.
50:16
Další přesilová hra pro SKA. Vyloučen je Denis Kazionov.
50:01
Kasutin teď drží domácí ve hře! Výborně zneškodnil i šanci Dadonova.
49:33
48:45
Kovalčuk nahrál Červenkovi, který mířil do poloprázdné branky. Fantastický zákrok ovšem předvedl Ivan Kasutin, který se natáhl a vyrazil puk lapačkou!
47:32
Nepříjemnost pro domácí. Alexej Potapov je vyloučen za vysokou hůl a oslabuje svůj tým. Hosté dnes už tři přesilovky využili.
46:22
Hosté nebezpečně zahrozili. Šipačjov dobře nahrával Panarinovi, ale tomu kotouč odskočil a nemohl tak hned zakončit.
45:28
Domácí se snaží o vstřelení kontaktního gólu, SKA teď spoléhá hlavně na obranu.
45:13
Střela Denise Kazionova byla sražena mimo hrací plochu.
44:53
Oba týmy jsou v plném počtu.
44:19
Hietanenenovu střelu vyrazil Koskinen jen před sebe. Wolski se však k volnému kotouči neprotlačil.
44:09
Střelu od levého mantinelu vyslal Salminen. Koskinen byl pozorný a puk je v jeho lapačce.
42:52
Za hrubost jsou vyloučeni hostující Anton Burdasov a domácí Vladimir Malevič. Hrát se bude 4 na 4.
42:20
Burdasov hledal před brankou Ketova, ten kotouč promáchl.
41:12
Střela Blažijevského skončila pouze na zadním mantinelu.
40:13
Hietanen volil nahození, které skončilo až v ochranné síti. Buly ve středovém kruhu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:27.
Druhá třetina byla hodně zajímavá. Domácí v ní nejprve dokázali srovnat dvoubrankové manko, když, stejně jako soupeř v první části, dokázali těžit z přesilových her. První z nich tak využil ve 28. minutě Wojtek Wolski a přesně v polovině duelu vyrovnal Vadim Krasnoslobodcev.V tu chvíli se zdálo, že je Torpedo na koni, ovšem pak přišlo 6 sekund ve 36. minutě, které otřásly s Nižnim Novgorodem. Také v početní výhodě se trefil přesně Ilja Kovalčuk a hned po buly ve středovém kruhu pak ujel domácí obraně Jevgenij Dadonov. Oba hokejisté SKA se tak prosadili podruhé v zápase.

Střely na branku ve 2. třetině – 17:10, celkem - 21:25.
40:00
39:49
Wolski v závěru třetiny ještě prověřil Koskinena, ten puk vyrazil.
39:00
Začíná poslední minuta druhé části.
37:15
Domácí euforie je zase pryč, na koni je Petrohrad.
35:54
Petrohrad právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné! Šest sekund po gólu Kovalčuka se hosté opět trefují! Po buly ve středovém kruhu udělal obrovskou chybu obránce Blažijevskij, který promáchl kotouč a propustil ho na hůl JEVGENIJE DADONOVA. Ten se dostal do samostatného úniku a Kasutina zkušeně vymíchal Asistence: Vadim Šipačjov.
35:48
Takhle pálí kapitán! ILJA KOVALČUK dostal přihrávku na levý kruh a ranou z první vymetl protější horní růžek Kasutinovy svatyně. Asistence: Maxim Čudinov.
35:44
Thoresen se dostal k dorážce vlastní střely, ale Kasutin domácí podržel!
35:04
Chafizullin v ostrém souboji s Bernatskim. Rozhodčí si mohli vybrat, koho vyloučí. Nakonec jde za katr domácí hráč.
34:12
Před brankou číhal Panarin, ale netrefil dobře kotouč.
34:06
Pěknou střelu od modré vyslal Čudinov. Kasutin ale puk viděl a nadvakrát zasáhl.
33:20
Hra přerušena poté, co byl kotouč vyražen do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
32:58
V plném počtu také Torpedo. Po delší době se bude hrát 5 na 5.
32:19
Oba hráči Petrohradu jsou již na ledě a začala tedy krátká přesilovka hostí.
31:45
Od modré střílel Wolski. Koskinen puk hrudí vyrazil a následně i přikryl.
30:57
Veli-Matti Savinainen to přehnal s důrazema také on je vyloučen. Domácí tedy budou hrát už jen ve čtyřech proti třem!
30:18
Jimmie Ericsson překonal Kasutina, ale jeho radost rychle zchladili rozhodčí! Gól neplatí a švédský útočník je vyloučen za sekání. Dlouhá přesilovka 5 na 3 pro Novgorod!
30:06
A domácí budou v přesilovce pokračovat! Již po dosažení gólu se provinil Patrick Thoresen, který putuje za katr za podražení.
30:06
Torpedo právě vstřelilo branku!
V první třetině využili hosté obě své přesilovky a Torpedo teď odpovídá naprosto stejným způsobem! Nikita Filatov ujel po pravém křídle, přes obránce Chafizullina prohodil puk na vzdálenější tyč, kam si najížděl VADIM KRASNOSLOBODCEV a ten už neměl problém zblízka zamířit nad beton a vyrážečku přesouvajícího se Koskinena. Asistence: Nikita Filatov.
29:24
Až teď hosté vyhazují. Předtím měl dobrou šanci Savinainen.
29:06
Navíc tam byl faul Jermakova. Přesilová hra pro Torpedo.
29:06
Dorážka Wolského skončila těsně vedle!
28:46
Ožilo publikum a spolu s ním i domácí hráči. Hosté nyní zahráli jen na icing.
27:22
Také domácí svou početní výhodu využívají a vracejí se zpět do zápasu! Střela obránce Pepeljajeva sice na branku neprošla, ale od jednoho z bránících hráčů se puk odrazil přímo k WOJTEKOVI WOLSKÉMU, kterému z pravého kruhu stačilo trefit odkrytou klec. Koskinen totiž již jen bezmocně seděl na ledě. Asistence: Jarkko Immonen a Alexej Pepeljajev.
26:35
Obrovský závar před Koskinenem, finský brankář udržel puk před brankovou čarou.
26:12
První přesilovku v zápase si zahrají i domácí. Jevgenij Ketov zasáhl protihráče vysokou holí.
25:07
Po buly se dostal ke střele Stoljarov, branku ale netrefil.
24:43
Teď sledujeme rozháranou hru. Akce obou týmů končí ještě před modrými čarami.
23:13
Šarvátku odnesli vyloučením domácí Alexej Potapov a hostující Jevgenij Dadonov. Oba hráči dostávají tresty na 2 + 2 minuty.
23:13
Máme tu hromadnou strkanici za brankou Petrohradu!
23:06
Postavení mimo hru v podání Novgorodu.
22:42
SKA pokračuje v aktivní hře. Kasutin si připisuje další zákroky.
21:45
Jedovku Martenssona vykopl Kasutin pravým betonem.
21:21
Pohledná kombinace hostí, kterou zakončoval Panarin. Branku netrefil.
20:51
Od levého mantinelu střílel Savinainen, Koskinen má puk ve výstroji.
20:33
Uvidíme, s čím přijdou svěřenci kouče Petera Skudry do druhé třetiny. Domácí se musejí hodně zlepšit, Petrohrad zatím dominoval hře.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:26.
První třetinu ovládli hokejisté Petrohradu, kteří vedou v Nižnem Novgorodu 0:2. Skóre stanovily přesilovky, hosté hráli dvě a obě dokázali využít. Ve 13. minutě se prosadil před brankou nekrytý Jevgenij Dadonov a v závěru periody se poprvé v letošním play-off trefil i kapitán SKA, Ilja Kovalčuk. Petrohrad byl jasně lepším týmem i při hře 5 na 5, domácí tempu favorita zatím nestačí.

Střely na branku v 1. třetině – 2:15
20:00
19:54
Domácí v závěru periody ještě zabrali. Koskinen však vychytal Dvurečenského a poté Filatov netrefil branku.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
18:13
Druhá přesilovka SKA – druhý gól v domácí síti! Thoresen zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, nahrál ILJOVI KOVALČUKOVI a ten z levého kruhu zamířil do horního růžku Kasutinovy klece. Asistence: Patrick Thoresen.
17:45
Přesilovka pro hosty. Nikita Filatov dohrál za brankou Antona Bělova a míří na trestnou lavici.
17:14
Oba týmy v plném počtu.
16:17
Roman Červenka jel sám na Kasutina, ale ani nadvakrát domácího gólmana nepřekonal!
16:11
Domácí v postavení mimo hru.
15:13
Navíc tu máme vyloučení na obou stranách. Wolski vyloučen za krosček, hostující Patrick Thoresen za sekání.
15:13
Střela Salminena skončila v hostující brance, ale gól neplatí! Wojtek Wolski stál v brankovišti a bránil Koskinenovi v zákroku.
14:06
Hosté pokračují ve své aktivitě, i nadále jsou lépe bruslícím týmem.
12:32
Přesilovka využita a hosté v Novgorodu vedou! Šipačjov nahrál za brankou Panarinovi, který okamžitě našel volného JEVGENIJE DADONOVA a ten zblízka překonal bezmocného Kasutina. Asistence: Artěmij Panarin a Vadim Šipačjov.
12:19
Kovalčuk dostal přihrávku mezi kruhy, ale do střely mu padl jeden z obránců!
11:36
Domácím se podařilo vyhodit.
10:59
Poprvé v zápase se vylučuje. Na trestnou lavici zamířil domácí Alexej Potapov.
09:36
Tohle bylo hodně nebezpečné! Ketov nametl puk do brankoviště a Burdasov se ho snažil propasírovat za záda Kasutina. Puk nakonec proklouzal vedle domácí klece.
09:07
Hosté nahodili kotouč na Kasutina ze středního pásma, brankář Torpeda přerušil hru.
07:55
Immonen nahazoval z rohu kotouč před branku, ale nenašel tam žádného ze spoluhráčů.
06:39
Hráči SKA se poučili z nepovedeného úvodu druhého utkání a na ledě se pohybují opravdu velmi rychle. Domácí však bojují a tak se hraje ve velmi slušném tempu.
05:42
Nebezpečný závar před hostující brankou. Vše vyřešil dobrým zákrokem Koskinen.
05:28
Kutějkin pálil z pravého kruhu na bližší tyč. Kasutin byl pozorný a má kotouč v náručí.
05:22
Salminen neustál souboj s obráncem, přepadl přes jeho hůl. Vylučovat se však nebude.
04:30
Burdasov si vyjel zpoza branky, kotouč končí pod Kasutinem.
04:24
Hokejisté Petrohradu jsou aktivnějším týmem. Hraje se v jejich útočném pásmu.
03:45
Rána Chafizullina proklouzla za záda Kasutina. Domácího brankáře zachránil jeden z obránců, který vymetl kotouč zpět do hry!
03:27
Od modré pálil Kutějkin, Kasutin vyrazil do rohu.
02:47
Kalininovi na modré nesedla střela a puk skončil až v ochranné síti za brankou domácích.
02:38
Zakázané uvolnění Torpeda.
01:54
Dopředu se řítil Salminen, ale zastavil ho hvizd rozhodčího – postavení mimo hru.
01:28
Střela Mozera byla sražena do hlediště, buly před Koskinenem.
01:02
Po buly vypálil Chafizullin, prostor mezi tyčemi netrefil.
00:57
První přerušení hry poté, co Kasutin raději přikryl kotouč, který se doklouzal k jeho brankovišti.
00:16
Úvodní buly vyhrál hostující Ericsson, hráči SKA mají puk stále na svých holích.
00:01
Utkání bude, ve dvojici s Alexejem Anisimovem, rozhodovat český sudí Vladimír Jeřábek.

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Birjukov) – Hietanen, Pepeljajev, Blažijevskij, Bernatskij, Aljajev, Malevič, Makarov – Galuzin, Filatov, Krasnoslobodcev – Salminen, Immonen, Wolski – Mozer, Dmitrij Kazionov, Stoljarov – Savinainen, Dvurečenskij, Denis Kazionov. Trenér: Peteris Skudra

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, N. Bělov, Chafizullin, Kutějkin, Čudinov, A. Bělov, Jermakov, Judin – Červenka, Ericsson, Kovalčuk – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Kablukov, Burdasov, Ketov. Trenér: Vjačeslav Bykov

Rozhodčí: Anisimov, Jeřábek – Birin, Medvěděv.
Průběh série:
Úvodní zápas série vyšel mnohem lépe favorizovanému celku SKA, který soupeři nedal žádnou šanci a zvítězil 6:3, když po čtyřiceti minutách domácí vedli už 6:1. Závěrečná třetina, ve které hosté alespoň zkorigovali skóre, ovšem jakoby předznamenala, co se bude na ledě dít v úvodu druhého utkání. V 10. minutě museli Petrohradští odmazávat již dvougólové manko. Hned o tři minuty později sice přišlo snížení, ale za dalších téměř padesát minut už další branka nepadla a Torpedo si tak, i díky výbornému výkonu brankáře Kasutina, odvezlo vítězství 2:1 a s ním i vyrovnání stavu série.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Kontinentální hokejová liga již rozehrála své play-off a v pondělí jsou na programu třetí zápasy čtvrtfinále Západní konference. Já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím duel mezi Torpedem Nižnij Novgorod a SKA Petrohrad. Torpedo zatím velkému favoritovi vzdoruje a po dvou utkáních na ledě SKA je stav série nerozhodný 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.