Dnešní utkání je u konce. Dynamo v prvním přípravném zápase hrálo s Vlašimí nerozhodně 2:2, když všechny branky padly v první půli. Remíza je spravedlivá, zápas byl vyrovnaný. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
90
89
Moravec hezky vypálil z dálky a jeho rána škrtla břevno!
89
Rodrigues trefil z přímého kopu pouze zeď.
88
Utkání se pomalu blíží do svého závěru, ani jeden z týmů nikam nepospíchá a vše směřuje k remíze.
86
Lima ostře fauloval a sudí Hájek mu uděluje žlutou kartu.
85
Ofsajd se mává i na druhé straně, nachytán v něm Průcha.
83
Řezáč se po důrazu Helda dostal do vápna, ale přihrávkou pod sebe nenašel žádného ze spoluhráčů.
79
Held se řítil do šance, ale zastavil ho ofsajd.
77
Po prvním poločase plném šancí zatím nesledujeme ve druhém dějství takové hody šancí a hraje se hodně ve středu hřiště.
73
Už se opět hraje, Hajdušek rozehrává od své branky.
71
Řehák však vysoko přestřelil a následuje přestávka na pití.
70
Lima fauloval unikajícího Jíchu, je tu přímý kop z pětadvaceti metrů.
67
Dynamo mělo k dispozici standardku, kterou rozehrál Benát na hlavu Limy, který ale ve výskoku nedokázal míč usměrnit do sítě.
65
Oba celky mají velké problémy s rozehrávkou a v posledních minutách je hra plná nepřesností.
62
Stoprocentní šance Graffinu! Průcha ostrým centrem zleva našel na zadní tyči Jandu, který ale netrefil míč před odkrytou brankou.
59
Z otočky to z velké dálky zkusil Martin Held, jeho rána ale byla zblokována.
57
Pešek se hezky proháčkoval do vápna, ale míč mu před centrem utekl do zámezí.
53
Na stoperu se zatím ve velmi dobrém světle představuje Brazilec Lima. Uvidíme, jak se mu bude dařit dál.
50
Řezáč dlouhým centrem z pravé strany našel Martina Helda, který si míč zpracoval a parádní střelou trefil spojnici!
47
Oba týmy hodně pozměnily sestavy, průběžně vám je přineseme.
46
První poločas je minulostí. Viděli jsme pěkné ofenzivní představení a čtyři branky, po dvou na každé straně. Dynamo prohrávalo, ale dvěma góly Jurdíka stav otočilo. V závěru ale znovu chyboval Dvořák a stav je srovnaný.
45
45
Vlašim právě vstřelila branku!
Další zmatky v obraně Dynama končí druhým gólem Vlašimi. Nejprve Hajdušek špatně vyběhl, ale se štěstím situaci zvládl. Jenže Dvořák míč neodpálil a nešťastně ho poslal k nohám PETRU HRONKOVI, který pohotově využil vyběhnutí Hajduška a pěkně ho přehodil.
43
Fundův nadýchaný míč z trestného kopu si stáhl Vorel.
41
Již několikátý nebezpečný útok Vlašimi, po zmatcích v obraně následoval roh, který zakončil Vopat slabou střelou.
39
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak to byla fotbalová paráda! Vaněk našel na hranici vápna MILANA JURDÍKA, který si míč zpracoval, nechal si ho spadnout a pak se nádherně položil do voleje, který uklidil pod břevno.
38
Funda se pustil do nelehkého průniku, proti přesile se neprosadil a o míč přišel.
36
Aktivní Nečas to zkoušel tentokrát z pravé strany, branku však přestřelil.
34
Po Fundově rohu trefuje Jakub Hric zblízka tyč!
33
Wermke zabojoval a získal pro svůj tým rohový kop.
31
Je vyrovnáno. Jiří Funda našel pěknou přihrávkou za obranou MILANA JURDÍKA, který prostřelil Vorla a začíná se od nuly.
30
Vlašim po vedoucím gólu převzala iniciativu. Kučera posílal ostrý míč do vápna, který nedokázal Hronek usměrnit do sítě.
26
Před slušnou návštěvou dvou stovek diváků už se zase hraje, míč mají na kopačkách svěřenci Vlastimila Petržely.
24
Sudí Hájek přerušil hru, aby se oba týmy občerstvily v horkém počasí.
22
Jihočeši byli zatím nebezpečnější, nečekaná malá domů Dvořáka ale znamená vedení Středočechů a černobílí vypadají hodně zaskočení.
20
Obrovská chyba Aleše Dvořák posílá Vlašim do vedení. Mladý českobudějovický bek nesmyslnou hlavičkou gólmanovi vyslal do úniku dva na nikoho Martina Haška, který poslal míč před odkrytou branku na JAKUBA NEČASE, který poslal balon do odkryté svatyně Hajduška.
17
Nová posila Dynama Jakub Hric znovu zkoušel vyslat dlouhý pas za beky, Dvořák si však pomohl faulem a míč mají hosté.
14
Hric dlouhým nákopem hledal Vaňka, kterému k míči chyběl krok.
13
Adam Kučera se krásně uvolnil na hranici vápna, poslal na zem Dvořáka, ale jeho následná rána šla metr nad břevno.
10
V trošku netradiční pozici se dnes představuje Jiří Funda, který hraje defenzivní štít. Uvidíme, jak si před stopery povede.
9
Vlašim se zatím v útočné fázi hledá a její kombinace brzdí nepřesnosti.
6
Obrovská šance, kterou mělo Dynamo! Jurdík parádním pasem šajtlí za obranu našel rozběhnutého Vaňka, který sám před brankářem o centimetry netrefil svatyni hostí.
4
Ten hráči v modrém ubránili a postupují do první útočné akce.
3
Zdeněk Linhart se dostal do zajímavé šance. Z pravé strany se dostal s Jurdíkem do přečíslení dva na jednoho, které řešil asi střelou, kterou gólman Vorel vyrazil na roh.
2
Za krásného letního počasí začalo utkání opatrně. Sestavy obou týmů jsou hodně omlazené, Jihočeši vystřídají dvě jedenáctky.
1

SK Dynamo Č. Budějovice: 1. poločas: Hajdušek – Dvořák, Havel, Hric, Jenne – Wermke, Kadula, Vaněk, Funda – Linhart, Jurdík.

FC Graffin Vlašim: Vorel – Nový, Breda, Petrů, Vondra – Vopat, Vebr, Hašek, Hronek – Nečas, Kučera.
Náhradníci: Hell, Brejcha, Průcha, Jícha, Moravec, Řehák, Vokoun, Janda, Toml, Bujčuk

Rozhodčí: Hájek.
Českobudějovické Dynamo po týdnu přípravy bez zápasu a dvoudenním teambuildingu na kolech na Třeboňsku okusí i první přípravné utkání. „Do Kamenice pojedeme všichni, každý hráč dostane šanci a odehraje minimálně poločas. Rozhodneme se i podle zdravotního stavu hráčů,“ prozradil David Horejš, který by rád o poločasové přestávce vystřídal dvě kompletní jedenáctky. „Zraněný je Ríša Kalod a problémy s kotníkem má Rasťa Chmelo. Jinak jsme zatím všichni,“ upřesňuje.
Vlašim už má na rozdíl od Dynama první přípravný test za sebou. Ve středu se Středočeši utkali s prvoligovou Slavií, se kterou dokázali uhrát remízu 2:2, když po změně stran smazali dvoubrankový náskok soupeře. Trenér Vlastimil Petržela zkoušel sparťanské mladíky Martina Tomla, Martina Haška, Rudolfa Reitera, Jakuba Nečase a Jana Vondru. O své místo také bojují mostecký obránce Petr Řehák a ruský gólman Nikita Goděnov. „Možná tři z nich by se mohli prosadit do prvního týmu, zbytek bude hrát za čáslavskou farmu. Snad by měl dorazit Hronek, což je pro nás klíčový hráč,“ řekl po zápase Petržela, který je zatím zklamaný z doplnění kádru svého týmu.
Vítejte při sledování online přenosu z přípravného zápasu mezi Dynamem a Vlašimí. Duel startuje ve středu v 17 hodin v Kamenici nad Lipou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.