Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Československá stopa v utkání

Tomáš Zohorna (CHA) – 0b, 1 střela, TOI: 18:02
Jan Kolář (CHA) – 0b, 3 střely, TOI: 21:51
Třetí třetinu utkání naprosto ovládli hokejisté CSKA, kteří tak potvrdili roli jasného favorita. Rudoarmějci dlouho naráželi na vynikajícího Juhu Metsolu, který předvedl několik těžkých zákroků a držel naděje svého mužstva na zisk cenných bodů. V 57. minutě si při přesilovce vytvořili domácí natolik drtivý tlak, že i skvěle chytající Metsola byl bez šance proti střele Nikity Zajceva. Své osobní statistiky si gólem do prázdné brány v poslední vteřině utkání vylepšil Alexander Radulov. Mužem zápasu byl ovšem finský gólman ve službách Chabarovsku.
59:59
CSKA právě vstřelilo branku!
Vítězství CSKA ještě zpečetil v poslední vteřině muž nejpovolanější – kapitán ALEXANDER RADULOV. Asistence: Arťjom Sergejev.
59:51
Kolář se projel po levém křídle a z levého kruhu vystřelil, Sorokin jeho pokus vyrazil a tím zhasla poslední naděje Amuru na vyrovnání.
59:38
Domácím se povedlo dostat puk z vlastní třetiny.
59:15
A hrají bez brankáře.
59:15
Hostům se povedlo usadit v útočném pásmu.
59:00
Zatím se jim ale nedaří vytvořit si potřebný tlak k odvolání brankáře.
58:45
Hosté operují s kotoučem, zkusí hru bez brankáře?
58:26
Wandell dostal dobrou přihrávku do mezikruží, ale puk nedokázal poslat mezi tři tyče.
58:00
Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:36
Domácí neponechávají nic náhodě a zdá se, že ještě chtějí vstřelit jednu branku.
56:58
Domácí si vytvořili opravdu drtivý tlak, a ten nemohl skončit jinak než gólem. Metsolovo kouzlo odčaroval svižnou střelou od modré čáry střelecky velmi aktivní NIKITA ZAJCEV, a dost možná tak rozhodl o výhře CSKA. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Bogdan Kiselevič.
56:23
Domácí nádhernou kombinací na jeden dotyk vyšachovali obranu Amuru, ale Radulov zblízka netrefil bránu.
55:58
Aktivní Zajcev vypálil od modré čáry, ale Metsola jeho pokus eliminoval.
55:08
Velká nepříjemnost pro hosty. Po faulu Vladislava Ušenina budou hrát oslabení čtyři na pět. To může rozhodnout.
55:05
A tak málem mohli udeřit jako blesk z čistého nebe hosté. Gračjov ovšem zblízka poslal kotouč mimo bránu.
54:40
Po Zajcevově střele dorážel zblízka Muršak. Domácí ale stále narážejí na tu samou překážku jménem Juha Metsola.
54:29
Hokejisté Chabarovsku jsou pod tlakem, a tak si jejich trenér vzal oddechový čas.
54:23
Tělegin poslal od mantinelu střílenou přihrávku na bránu, kterou v blízkosti Metsoly tečoval Mamin. Ani on ovšem finského gólmana nepřekonal.
53:38
Po krátké odmlce si domácí znovu vytvořili tlak.
52:57
Vladislav Ušenin vystihl přihrávku Radulova zpoza brány a snažil se založit útočnou akci Chabarovsku. Ta ovšem byla zastavena kvůli ofsajdu.
52:36
Po reklamní pauze pokračuje tlak CSKA. Od modré čáry pálil Zajcev, Metsola měl zakrytý výhled, přesto dokázal zakročit lapačkou.
52:22
Metsola ukryl nahození v lapačce, a hosté si tak mohou alespoň na chvíli odpočinout od tlaku.
51:48
Pihlström si najel do blízkosti brány a bekhendem vyzkoušel Metsolu, který jeho pokus vyrazil. Následně si domácí vytvořili tlak, z něhož se ovšem prosadit nedokázali.
51:25
Hostům se v těchto chvílích daří držet soupeře na distanc od vlastního gólmana.
50:14
Na druhé straně kluziště objel bránu Wandell a vypálil z pravého kruhu z otočky. Jeho střelecký pokus mířil mimo bránu.
49:28
Tlak CSKA sílí, Zajcev měl dobrou palebnou pozici v mezikruží, ale celou akci chtěl vyšperkovat přihrávkou na Radulova, jenž byl ovšem atakován, a vypadl z konceptu.
48:55
Radulov dostal přihrávku před bránu, ale ani on se tváří v tvář Metsolovi neprosadil.
48:30
V těchto chvílích zápasu se hraje jen na jednu branku. Podaří se domácím vstřelit kýženou branku?
47:22
Sergejev našel parádním pasem od mantinelu před bránou nikým nehlídaného Telegina, jehož vychytal skvělý Metsola.
46:52
Hosté byli pod tlakem i po skončení oslabení, a tak se dopustili zakázaného uvolnění.
46:15
Hosté hrají v plném počtu.
46:14
Muršak to zkusil od modré, ale jeho projektil byl sražen mimo bránu.
45:46
Znovu se povedlo Amuru poslat puk z vlastní třetiny, a zdá se, že i toto oslabení hráči Chabarovsku zvládnou bez ztráty kytičky.
45:15
Hokejisté Amuru poslali kotouč přes všechny čáry.
45:03
Kiselevič vypálil od modré, puk se zastavil ve skrumáži, kde se k němu jako první dostal Radulov, jehož zakončení ovšem vychytal parádním zákrokem Metsola.
44:30
Hostům se podařilo hned na začátek oslabení poslat kotouč až k Sorokinovi.
44:14
Pihlström prokázal dobrý tah na bránu a od mantinelu se prodral až před Metsolu. Jeho zakončení ovšem nebylo stoprocentní, protože byl faulován. Mužem, který nedovoleně zakročil proti finskému šikulovi, byl Danil Stalnov, který dostal dvě minuty za hákování.
44:03
Zakázané uvolnění Chabarovsku.
43:17
Litovčenko se ocitl v dobré střelecké pozici. Z mezikruží Sorokina nepřekonal.
42:56
Domácí hrají v plném počtu.
42:33
V tuto chvíli hokejisté CSKA kontrolují hru.
42:06
A do třetice vyhození kotouče z hokejky jednoho z hráčů CSKA.
41:31
Podruhé se povedlo Rudoarmějcům poslat kotouč na protější stranu kluziště.
41:13
Domácí poslali kotouč do bezpečí a mohou střídat.
40:55
Hosté si zpříjemní začátek třetí třetiny přesilovou hrou. Dvě minuty za hrubost obdržel Sergej Andronov.
40:05
Radulov objel bránu a snažil se přihrát do ohně. Tam nečíhal žádný z jeho spoluhráčů.
40:01
Oficiálně se skončila druhá třetiny. Týmy si vymění strany a plynule pokračujeme třetí periodou.
40:00
Rozhodčí gól neuznal, protože byl do brány kopnut úmyslně. A tak v tuto chvíli pokračujeme za bezbrankového stavu!
Druhá třetina nabídla zajímavější hokej než první perioda. Diváci se především v jejím závěru dočkali několika zajímavých šancí z obou stran a nakonec také branky. Zda byla regulérní, zjistíme až po přestávce.
Zbylá část zápasu se odehraje od zhruba 19:16.
39:35
Hodně bizarní moment. Domácí se už radovali z branky poté, co Radulov našel před brankovištěm jednoho ze svých spoluhráčů, který zřejmě bruslí poslal kotouč mezi tři tyče. Rozhodčí poté jel konzultovat situaci s videorozhodčím. Konzultace by se ale zřejmě protáhla, a tak rozhodčí pětadvacet vteřin před oficiálním koncem druhé třetiny poslal hokejisty do kabin. O tom, zda gól platí, rozhodčí rozhodnou v poklidu o přestávce. Po klasické přestávce mezi třetinami se zřejmě nejprve dohraje 25 vteřin a pak si obě mužstva vymění strany.
39:35
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:17
Do přečíslení dva na jednoho se dostali i hosté. Zakončení na sebe vzal Tomáš Zohorna, jeho střelecký pokus Sorokin vyrazil. Tak konečně utkání začíná nabírat na obrátkách.
37:58
A znovu Kugryšev, tentokrát objel bránu a vypálil z levého kruhu, jeho projektil směřovaný do horní poloviny brány polapil Metsola do lapačky.
37:38
V další výborné šanci Kugryšev, který vybruslil z pravého kruh do mezikruží a odtud zblízka hodně důsledně vyzkoušel Metsolu, který vytáhl důležitý zákrok.
37:05
Největší šance CSKA v zápase. Muršak se dostal s Radulovem do přečíslení dva na jednoho. Slovinský útočník se snažil přihrát kapitánovi svého družstva, to se mu nakonec nepovedlo, přesto zajímavá šance.
36:25
Hlouček fanoušků Amuru je hodně slyšet, v této chvíli opět žene své oblíbence dopředu.
36:11
Ofsajd CSKA, který rozhodčí vyhodnotil jako úmyslný. Vhazování v obranném pásmu domácího celku.
33:58
Největší šanci si hokejisté Amuru schovali do doby po konci přesilové hry. Jeden z obránců Chabarovsku trefil od modré čáry tyč Sorokinovy brány.
33:33
33:16
Aťjušovovi vůbec nesedla střela od modré čáry, kotouč z hole obránce Chabarovsku zamířil k hráči CSKA, který vyhodil puk a ušetřil cenné vteřiny.
32:30
Následně se povedlo domácím odpravit puk od vlastní brány.
32:20
Hosté si vytvořili slušný přesilovkový tlak, na zakončení v podobě střely od modré čáry si ale Metsola počíhal a schoval puk v lapačce.
31:33
Kotouč Gračjovovi ujel kvůli tomu, že byl faulován. Hráčem, který útočníka Amuru fauloval, byl Vladimir Žarkov, který si odpyká dvouminutový trest.
31:27
Na druhé straně se snažil vecpat před Sorokina Gračjov. To se mu nakonec povedlo, ale kotouč mu mezitím ujel.
31:14
Ljubimov nahodil kotouč od mantinelu na Sorokina, který jej vyrazil před sebe, následně se k dorážce dostal Světljakov. Metsola své menší zaváhání napravil a zneškodnil kotouč.
30:24
Kotouč se ocitl na síťce brány. Hra byla přerušena.
29:51
V posledních chvílích se hra přelévá ze strany na stranu, ale bez střeleckých šancí.
29:15
Velmi rychle se však hokejisté Amuru z tlaku vymanili.
29:00
Domácí se nastěhovali do útočného pásma.
27:10
Blajžjevskij poslal kotouč od modré čáry do ohně. Kotouče se zmocnil hráč Chabarovsku a uklidil jej mimo nebezpečí z pohledu hostujícího týmu.
27:03
Radulov vypálil z pravého kruhu, Metsola sebejistě zakročil.
26:28
Panin si všiml volného prostoru, a tak toho využil. Najel do útočné třetiny a ostře vypálil. Kotouč z jeho hole zamířil mimo bránu.
24:57
Hosté pomalu vystrkají "růžky". Skladničenko dostal dobrou přihrávku před bránu, z bezprostřední blízkosti ale připraveného Sorokina nepřekonal.
24:33
Skladničenko si vybruslil zpoza brány do pravého kruhu a vypálil po ledě, Sorokin měl u své tyče přitisknutý beton, od nějž se puk odrazil za bránu.
23:40
Litovčenko se dostal z rohu kluziště do blízkosti Sorokina, nakonec ho ovšem trojice hráčů CSKA nepustila ke střele.
22:24
Zub se vrací na ledovou plochu, Amur hraje v plném počtu.
21:57
Do třetice se povedlo hostům poslat puk na protější stranu kluziště.
21:38
Domácí podruhé během přesilové hry ztratili pásmo, a znovu musí začínat od Sorokina.
21:19
Ožiganovovu střílenou přihrávku tečoval v mezikruží Muršak, puk ale poslal mimo bránu.
20:34
Hostům se povedlo na začátku oslabení vyhodit puk.
20:22
Domácí si zahrají na úvod druhé periody svou druhou přesilovku. Dvouminutový trest obdržel Arťojm Zub.
20:17
Kiselevič vypálil od modré, Metsola zakročil.
20:01
První třetina utkání je tedy za námi a nestalo se v ní v podstatě nic zajímavého. Utkání zatím postrádá náboj, favorizovaní hokejisté CSKA Moskva působí poněkud bezkrevně, jako by jim na výsledku zápasu ani nezáleželo. Ani hostům se zatím příliš nedaří, a tak doufáme, že se úroveň hry zvedne ve druhé třetině, která začíná zhruba v 18:23.
20:00
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:47
Následně finský gólman přerušil hru poté, co v lapačce schoval nahození CSKA.
18:23
Světljakov přejel modrou čáru a vypálil, Metsola jeho projektil vyrazil do rohu.
17:57
Blajžjevskij poslal kotouč od mantinelu nad bránu.
17:20
Domácí si na chvíli vypracovali tlak. Hosté však dobře zahušťovali prostor před Metsolou.
17:02
Mamin nemířil mezi tři tyče.
16:33
Při rychlém protiútoku nahrával Stoljarov Radulovovi, jenž ovšem z pravého kruhu trefil jen bránícího hráče Chabarovsku.
15:30
Sergejev nahodil kotouč od vlastní modré čáry na Metsolu, který raději přikryl puk před dojíždějícími hráči.
15:05
Snad první větší šance zápasu. Muršak se ocitl v blízkosti Metsoly. Finský gólman vyrazil pokus slovinského útočníka na ochrannou síť.
14:50
Nikita Zajcev to vzal na sebe a rozjel se jako tank do obrany Chabarovsku. Dříve, než stačil něco udělat, byl zastaven rozhodčím, protože se ruský obránce dopustil ofsajdu.
14:35
Zakázané uvolnění Amuru. Hra se přestěhuje před Metsolu.
14:07
Další útočnou akci CSKA zastavil hvizd rozhodčího – ofsajd.
12:56
Stoljarov se rozjel do otevřené obrany, ovšem dostal se poněkud z úhlu, a tak se snažil celou akci zachránit přihrávkou před bránu. Ta, ovšem nenajížděl žádný z jeho spoluhráčů, naopak si tento prostor pohlídal Metsola.
12:27
Domácí hrají v plném počtu. Hokejisté Amuru v podstatě nic nevymysleli v přesilové hře.
11:59
Kolář dostal přihrávku před bránu a vypálil z otočky. Jeho střelecký pokus zblízka si Sorokin pohlídal.
11:19
Rudoarmějcům se povedlo dostat kotouč na protější stranu kluziště.
10:58
Šulakov vypálil od modré čáry, Sorokin nastavil beton a poslal puk do rohu kluziště.
10:27
Zatím hodně ospalou partii může oživit druhá přesilová hra Amuru. Tu si hosté zahrají po faulu Žarkova, který dostal dvě minuty za držení.
09:14
Kugryšev vypálil z pravého kruhu, Metsola jeho pokus vyrazil pravým betonem.
09:14
09:04
Sorokin zasahoval proti střele od modré čáry.
08:19
Radulov se vrátil na hrací plochu, domácí přečkali oslabení bez sebemenších problémů.
07:47
Znovu domácí dostali puk do střední třetiny.
07:23
Hlučný hlouček fanoušků z Chabarovsku si žádá gól, od toho jsou zatím hosté na míle daleko.
07:09
Do třetice všeho dobrého pro Rudoarmějce.
06:53
A znovu vyhodili domácí hráči kotouč až k Metsolovi.
06:35
Domácí se dokázali po vyhraném buly osvobodit.
06:19
Alexandru Radulovovi se asi na trestné lavici zalíbilo. Proslulý ruský útočník se na ni ocitl hned v první minutě a teď se tam objeví znovu. Tentokrát dostal dvě minuty za hákování, Chabarovsk si zahraje první početní výhodu.
05:56
Kotouč na střídačce, hra je přerušena.
05:32
Pihlström se mohl dostat do zajímavé příležitosti, to by ovšem musel kotouč zachytit ještě v útočném pásmu. To se mu nepovedlo a vzápětí finský forvard najel do ofsajdu.
04:48
Domácí se snaží být i po konci přesilové hry aktivnější, to se jim ale povážlivě nedaří.
03:54
03:36
Radulov přihrál lépe postavenému Blažjevskému, který si na Metsolu nepřišel.
02:49
V době, kdy už CSKA hraje klasickou přesilovou hru pět na čtyři se povedlo hostům znovu osvobodit.
02:23
Následně vložil hůl do kombinace domácího celku Wandell, získal kotouč a poslal jej přes všechny čáry.
02:00
Hosté vyhráli buly a Kolář poté vyvezl kotouč za hranice vlastního obranného pásma.
01:54
Zajímavá přesilovka čtyři na tři pro CSKA: Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jevgenij Kurbatov.
01:31
Druhý zákrok Metsoly byl o poznání těžší. Finský brankář musel řešit tvrdou ránu Ožiganova od modré čáry. Metsola si poradil.
01:26
Metsola si poprvé sáhl na kotouč, když eliminoval nahození ze středního pásma.
00:41
Tak to netrvalo dlouho. Alexander Radulov se dostal do rozmíšky s Arťjomem Zubem. Rozhodčí oba hráče poslal na dvě minuty na trestnou lavici.
00:41
00:07
Hosté vyhráli buly a Faizullin vjel s kotoučem do útočného pásma, kde se pokusil překvapit Sorokina, ten si bez problémů s jeho pokusem poradil.
00:01
Nyní už halou zní hymna Ruské federace.
V současnosti je Mogilnyj, který ještě v dresu Sovětského Svazu zvítězil v roce 1989 olympijské hry a v roce 2000 s New Jersey Stanley Cup, prezidentem Amuru Chabarovsk.
Předtím než zazní hymna Ruské federace CSKA ocení jednoho z nejlepších ruských hráčů moderní historie Alexandra Mogilného. Hráč, jenž má na svém kontě téměř 1000 startů, se narodil v Chabarovsku, část kariéry strávil i v CSKA Moskva.
Aktéři utkání již jsou na ledové ploše. Za malou chvíli zazní hymna Ruské federace a utkání bude moci odstartovat.
Do dnešního zápasu zasáhnou i dva čeští zástupci, oba v dresu Amuru Chabarovsk, obránce Jan Kolář a útočník Tomáš Zohorna.

CSKA Moskva: Sorokin (Galimov) – Zajcev, Kiselevič, Blažjevskij, Ožiganov, Naumenkov, Sergejev, Panin – Andronov, Radulov, Stoljarov – Muršak, Kugryšev, Pihlström – Žarkov, Korotkov, Telegin – Mamin, Světlakov, Ljubimov, Junkov.

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Šulakov, Kolář, Stalnov, Aťjušov, Kurbatov – Tolpeko, Wandell, Faizullin – Aliu, Zohorna, Dědunov – Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin, Li – Skladničenko, Pervušin, Gračjov.

Rozhodčí: Kiseljov, Rogačjov – Sivov, Šeljanin.
Poslední 3 vzájemná utkání

Chabarovsk – CSKA Moskva 3:2
Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2
CSKA Moskva – Chabarovsk 3:0
Amur Chabarovsk

Amur Chabarovsk se momentálně nachází v tabulce Východní konference na jedenácté příčce s dvaačtyřiceti body. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 11 výher, 3 výhry v prodloužení nebo nájezdech, 3 prohry v prodloužení či nájezdech a 17 porážek. Na venkovním kluzišti zatím odehráli osmnáct zápasů, ze kterých 6x vyhráli, 2x vyhráli v prodloužení či nájezdech, 2x prohráli v prodloužení či nájezdech a 8x prohráli.

CSKA Moskva

CSKA Moskva se momentálně nachází v tabulce Západní konference na třetí příčce s osmašedesáti body. Po třiatřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 20 výher, 3 výhry v prodloužení či nájezdech, 2 prohry v prodloužení či nájezdech a 8 porážek. Na domácím kluzišti zatím odehráli devatenáct zápasů, ze kterých 14x vyhráli, 1x vyhráli v prodloužení či nájezdech a 4x prohráli.

CSKA Moskva – Vladivostok 5:1
CSKA Moskva – Medveščak Záhřeb 3:1
CSKA Moskva – Slovan Bratislava 0:2
Medveščak Záhřeb – CSKA Moskva 1:0 po prodloužení
Slovan Bratislava – CSKA Moskva 3:2 po nájezdech
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové ligy KHL mezi CSKA Moskva a Amur Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.