Třetí třetina nám nabídla obrovské drama! Hosté do ní nastoupili s dvoubrankovým mankem. To ale dokázali zásluhou Alexeje Cvetkova a Konstantina Gorovikova během 21 sekund vymazat a ve 49. minutě je dokonce poslal do vede ní 2:3 svým druhým zásahem Gorovikov. V té chvíli si moskevský tým dělal na ledě, co chtěl. Pak se však k obratu nadechli také hráči Soči. V 51. minutě tečoval nahození Maleviče Jegor Morozov a v čase 57:48 rozhodl o vítězství domácích kličkou do forhendu Ben Maxwell. Soči si tak připisuje druhou domácí výhru v řadě, naopak Dinamo už podruhé nezvítězilo.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:20, celkem – 21:45
59:59
Domácí po buly dostali puk za svou branku a dokázali ho udržet u mantinelu. Je rozhodnuto!
59:46
Maxwell z vlastní poloviny netrefil branku Dinama. Píská se icing.
59:23
Střelu Solovjova udržel na výstroji Barulin. Kazjonov tak nemohl dorážet. Hosté samozřejmě hrají bez gólmana.
58:41
Tak vyloučen je Ivan Višněvskij, ale spolu s ním jde na trestnou i Roman Ljudučin. Hrát se bude 4 na 4.
58:41
58:41
Nikolaj Žerděv, který už mohl střílet do prázdné branky, byl vražen na mantinel Višněvským. To rozpoutalo emoce a hráči na ledě si nyní vyměňují žďuchance a slovní invektivy.
58:24
Hosté to zkoušejí s prázdnou brankou! Nyní ale přišli o pásmo.
58:16
Barulin jistým zákrokem přerušil hru. Hosté si berou time-out.
57:48
Soči právě vstřelilo branku!
Domácí zase otáčejí skóre ve svůj prospěch! Clay Wilson našel parádním pasem BENA MAXWELLA, který jel sám na Lazušina a svou šanci proměnil naprosto chladnokrevně. Hostujícímu brankáři udělal blafák do forhendu a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Clay Wilson a Vladimir Malevič.
56:38
Hosté nahodili puk na Barulina od červené čáry. Domácí gólman hned rozehrává na Semjonova.
55:50
Domácí v postavení mimo hru.
55:17
Semjonov jen nahodil puk za hostující branku, kde ho získali hráči Dinama.
54:21
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez dalších šancí.
53:16
Pestuškova pumelice jen zaduněla o betony Barulina.
52:07
Domácí jsou zase zpět v tempu a najednou soupeře tlačí.
50:59
A v hale Bolšoj mohlo být ještě veseleji! Andrej Kosticin dostal přihrávku mezi kruhy, z velmi dobré pozice však zamířil jen do Lazušina.
50:34
Domácí vyrovnávají! Ignatuškin nahrál na modrou Malevičovi, jehož nahození tečoval před Lazušinem JEGOR MOROZOV a kotouč skončil v brankové síťce – 3:3. Asistence: Vladimir Malevič.
49:57
Do konce třetí třetiny schází deset minut a najednou to jsou domácí, kteří musí útočit.
49:00
Dinamo právě vstřelilo branku!
To je obrat! Na ose hřiště se dostal k puku KONSTANTIN GOROVIKOV, který golfákem vymetl šibenici nad vyrážečkou Barulina. Domácí gólman byl zcela bezmocný, přes své obránce ani nemohl nic vidět – 2:3. Asistence: Matt Robinson.
47:51
Po delší době se projevili i domácí. Kosticin sice neprošel přes bránícího hráče, ale puk se odrazil k Wilsonovi, který od modré vystřelil. Lazušin puk vyrazil do vzduchu a nakonec se k němu dostali jeho spoluhráči.
47:30
Hosté rozehrávají další akci ze svého obranného pásma.
47:02
Po skrumáži před domácí brankou zakončoval Ansel Galimov. Barulin puk přikryl.
45:24
Hosté jsou teď na koni. Hokejisté Soči potřebují přežít nejbližší minuty bez obdrženého gólu a postupně se dostat zase zpět do hry.
43:54
Dinamo mohlo dokonce otočit skóre! Barulin měl co dělat, aby na brankové čáře zastavil puk!
43:26
Domácí logicky reagují oddechovým časem.
43:26
Hosté vymazali dvougólové manko během 21 sekund! Alexander Avcin se ocitl sám před Barulinem a zvolil dlouhou forhendovou kličku. Domácí brankář puk vyrazil betonem jen nad sebe a byl to KONSTANTIN GOROVIKOV, kdo volný kotouč doklepl do sítě. Asistence: Konstantin Gorovikov.
43:05
Vzápětí už hosté snižují! Střelu Robinsona vyrazil Barulin jen ke Korjaginovi, který se neunáhlil a posunul puk na ALEXEJE CVETKOVA, jenž skóroval do zcela prázdné branky. Asistence: Matt Robinson a Hleb Korjagin.
42:57
Po buly se odrazil puk před domácí branku, kde hlídkoval Pestuško. Útočník moskevského celku nepřekonal Barulina.
41:55
Domácí přečíslení 2 na 1 táhl Anisin, který ještě hledal na druhé tyči najíždějícího Warna. Ten ale netrefil kotouč!
41:10
Střela Avcina se odrazila do ochranné sítě o hůl bránícího hráče.
40:19
Třetí část odstartovala aktivita domácího Ignatuškina, který ale netrefil branku.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 20:07.
Také ve druhé periodě padl jediný gól, který opět vstřelili hokejisté Soči a to znamená, že po 40 minutách vedou nad Dinamem Moskva už 2:0. Do střelecké listiny se zapsal ve 28. minutě Michail Anisin. Hosté nejsou horším týmem, naopak svého soupeře dokonce přestříleli, ale zatím se nemohou brankově prosadit.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:14, celkem – 16:25.
40:00
39:58
Hra je dvě sekundy před koncem třetiny přerušena. Vhazuje se před Barulinem. Čas možná tak na poslední střelu.
39:01
Běží poslední minuta druhé části.
38:45
Osipov se po naskočení z trestné okamžitě zapojil do hry. Jeho střela skončila na betonech Barulina.
38:32
Hokejisté Dinama jsou kompletní.
38:03
Hostům se teď podařilo vyhodit.
37:17
Střelu Kosticina z pravého kruhu zblokovali obránci Dinama.
36:31
Alexander Osipov je vyloučen na dvě minuty za držení. Přesilovku si zahraje celek Soči.
36:08
Domácí jsou v plném počtu.
35:54
Další zákrok Barulina. Domácí gólman udržel na své výstroji střelu Hietanena a neumožnil tak soupeři dorážet.
35:30
Proti Karsumsovi vytáhl Barulin efektní semafor.
35:08
Nyní střílel Galimov, puk je v klíně Barulina.
34:54
Od modré pálil Osipov, domácí klec netrefil.
34:29
Domácí vyhodili.
34:07
Bývalý obránce Dinama, Janne Jalasvaara, zahákoval Volkova a dvě minuty si posedí na trestné lavici.
33:08
Střelu Solovjova od modré vyrazil Barulin před sebe. Sudí však vzápětí přerušil hru, neboť se Avcin nacházel v brankovišti.
32:49
Střelu Wilsona z levého kruhu Lazušin viděl a holí si vyražený puk stáhl pod sebe. Reklamní přestávka.
32:32
Maxwell nahodil puk za hostující branku, kde se o něj nyní bojuje.
31:37
31:07
Až teď vystřelil Pestuško. Barulin má puk v lapačce.
30:48
Přesilovce Dinama schází střelba. Hosté sice kombinují v útočném pásmu, ale Barulin si ještě nesáhl na puk.
30:00
Domácí vyhazují až k Lazušinovi.
29:36
Domácí Ben Maxwell je vyloučen za hákování. Přesilová hra pro Dinamo.
28:23
27:34
Domácím vyšel další rychlý brejk a na kostce tak svítí skóre 2:0! MICHAIL ANISIN vyřešil přečíslení 2 na 1 individuálně a zblízka poslal puk mezi betony Lazušina. Asistence: Max Warn a Vladimir Malevič.
27:22
Korjaginův pokus od mantinelu vyrazil do rohu Barulin.
26:59
Dinamo se ubránilo a je kompletní.
26:38
Jalasvaara si sjel na přihrávku mezi kruhy, ale střela mu nesedla.
25:48
Ljudučin zavezl puk do útočného pásma a vystřelil. Lazušin v rozkleku vyráží.
25:07
Hosté vyhráli buly a vyhodili.
24:57
Bude se vylučovat. Za lehké seknutí do nohy Anisina je vyloučen hostující kapitán Jurij Babenko.
24:36
Střelu Pestuška Barulin vyrazil a vzápětí před hostujícím útočníkem zalehl kotouč.
23:59
Další zákrok Lazušina, který přilepil na výstroj puk po střele od modré.
23:31
Dobré střídání čtvrté domácí formace. Pálil Kazionov, dorážel Ščerbina, Lazušin však má puk pod sebou.
23:17
Nepříjemné nahození Sčerbiny vypadlo vedle hostující branky.
22:30
Úvod druhé třetiny je hodně nudný, neviděli jsme v podstatě nic, co by stálo za zmínku.
21:57
Dlouhý pas hledal Anisina, ale ten těžký kotouč nezpracoval.
20:50
Ani jeden z týmů se nemůže dostat s kotoučem až do útočného pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:17.
První třetina skončila. Dinamo začalo zápas aktivněji, ale v 6. minutě přišel rychlý protiútok Soči, který vyřešil Kosticin krásnou nahrávkou na Claye Wilsona a ten otevřel skóre duelu. Ač si v dalším průběhu úvodní části oba týmy vytvořily několik dalších zajímavých příležitostí, na stavu 1:0 pro domácí se až do přestávky nic nezměnilo.

Střely na branku v 1. třetině – 8:11.
20:00
19:58
Obrana Dinama ale všechny pokusy zablokovala a další gól už v první části asi nepadne.
19:45
Domácí dohrávají třetinu před brankou Dinama.
18:59
Korjaginovi puk na modré přeskočil hůl a hosté tak musejí opustit útočné pásmo.
17:55
Galimov se snažil prostrčit puk na zadní tyč, kde by Babenko zakončoval do odkryté klece. Až na jeho hůl ale kotouč neprošel!
17:12
Robinson vybojoval kotouč a zajel s ním až za vlastní branku, aby uklidnil hru.
16:23
Střelu Tarasova z pravé strany vytáhl Barulin vyrážečkou.
15:43
15:11
Dorážku Krikunova z bezprostřední blízkosti vychytal Lazušin!
14:32
Hosté dokázali vyhodit.
14:04
Z levé strany střílel Ščastlivij, ale jeho pokus neměl ambice zaskočit Lazušina.
13:40
Na trestnou lavici zamířil hostující Maxim Pestuško – hákování. Soči bude hrát přesilovku.
12:36
Před brankou nebezpečně tečoval puk Ignatuškin, ale ten prolétl vedle tyčky lazušinovy klece.
12:18
Kosticin se dostal do postavení mimo hru. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
11:19
Zakázané uvolnění Dinama.
10:45
Střelu Tarasova Barulin nejprve vyrazil a poté se po kotouči vrhnul a stáhl si ho pod lapačku hokejkou.
09:03
Nahození Wilsona prolétlo vedle hostující branky.
08:12
Žerděv se pokusil individuálně projít přes Višněvského, zadák Dinama ho však před Lazušina nepustil.
07:27
Hosté v přečíslení 3 na 2. Barulin při zákroku ztratil i masku, puk však za brankovou čáru nepustil!
07:01
Celek Soči má hodně nebezpečné kontry! Až před branku se s pukem natlačil Ščerbina, ale bekhendem Lazušina nepřekonal. Následuje reklamní přestávka.
06:08
Dinamo se po inkasovaném gólu nastěhovalo do útočného pásma. Po chvíli jim však ujel Anisin, který vystřelil vedle branky.
05:01
Domácím parádně vyšel rychlý kontr! Andrej Kosticin vyvezl kotouč až do útočného pásma a krásnou přihrávkou jej předložil před branku úplně volnému CLAYOVI WILSONOVI, který zblízka překonal Lazušina. Asistence: Andrej Kosticin
03:57
Před brankou nebezpečně operoval Cvetkov, Barulin ovšem zatím drží čisté konto.
03:32
Dinamo je v úvodu aktivnější i při hře v plném počtu hráčů.
02:40
Už po skončení hostující přesilovky střílel Filatov. Barulin má puk ve výstroji.
01:52
Barulin si připsal první dobré zákroky a nyní už jeho spoluhráči vyhazují.
00:34
Dinamo bude hrát přesilovku. Renat Mamašev je vyloučen za hákování.
00:01

HK Soči: Barulin (Gavrilov) – Wilson, Mamašev, Šviděnko, Jalasvaara, Semjonov (A), Malevič – Krikunov, Ignatuškin (A), A. Kosticin – Ljudučin, Maxwell, Žerděv – Ščastlivij (C), Warn, Anisin – Ščerbina, Kazjonov, Morozov – Jakubov.

Dinamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Hietanen, Robinson, Višněvskij, Korjagin, Solovjov, Osipov, A. Volkov – Pestuško, Cvetkov (A), Karsums – Brjukvin, Gorovikov (A), Fjodorov – Galimov, K. Volkov, Babenko (C) – Tarasov, Těreščenko, Filatov.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Metalnikov, Sirotkin.
HK Soči:
Celek z dějiště Zimní olympiády 2014 se pohybuje těsně za hranou postupových pozic do play-off. V 15 zápasech uhrál 22 bodů a na Západě mu tak patří desáté místo. Z posledních šesti zápasů si hráči Soči připsali čtyři výhry a pouhé dvě porážky, z toho jednu až po nájezdech. Naposledy doma rozdrtili Podolsk 5:0.
Dinamo Moskva:
Dinamo vyhrálo Gagarinův pohár v letech 2012 a 2013 a také letos patří k elitním týmům soutěže. Svěřenci kouče Harise Vitolinše dosud odehráli 15 zápasů, ve kterých si připsali 31 bodů a v tabulce Západní konference jim patří čtvrté místo pouze s jednobodovou ztrátou na druhou Jaroslavl. Právě na ledě Lokomotivu Dinamo ukončilo sérii pěti výher v řadě, přesto bralo alespoň bod za porážku 2:3 po nájezdech.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V pondělí se v rámci Kontinentální hokejové ligy utkají celky HK Soči a Dinamo Moskva. Favoritem utkání bude moskevský klub, který patří k elitním týmům soutěže. Hokejisté Soči však hrají v poslední době v solidní formě a určitě svou kůži neprodají lacino.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.