Z mé strany to je pro dnešek vše, u dalších přenosů z CHL nebo Tipsport extraligy se s Vámi těším na počtenou!
HV71 dnes vítězí 3:1, na celkové skóre pak 5:3.
Utkání končí vítězstvím týmu HV71 Jönkoping, který postupuje do další fáze hokejové Ligy mistrů. Pouť Ocelářů je u konce.

Domácí o svém vítězství rozhodli v přesilové hře, když Chriss Abbott dorazil volný puk za ležícího Hrubce. Gólem do prázdné branky pak výhru a postup pečetil Anton Bengtsson.
59:28
HV71 právě vstřelili branku!
Svačina hledal volného Irgla, ten jeho pas ale pouze promáchl. Puku se zmocnil domácí Teemu Laine, který si všiml vracejícího se ANTONA BENGTSSONA! Forward Jönkopingu dovezl kotouč do prázdné branky! Asistence: Teemu Laine.
59:01
Klepiš namazal Irglovi, ten pálil z mezikruží. Ersberg kryje.
58:49
Oceláři to zkoušejí se šesti hráči v poli, Hrubec zůstává na střídačce!
58:49
Oddechový čas pro hosty.
58:49
Ersberg sebral nahození Doudery a raději přerušil hru.
58:11
Irglovi uskočil puk a Simon Önerud šel do úniku! Nejproduktivnější hráč HV71 v CHL zvolil kličku na levou stranu, Hrubec ale jeho úmysl vystihl a vyrazil puk!
57:29
Kreps vyhrál buly pro Klepiše, jeho rána od modré končí na Ersbergových betonech. HV71 se poté osvobozuje.
57:18
Oceláři dostávají velkou příležitost ke srovnání. Na trestnou lavici usedá Anton Bengtsson, který se provinil hákováním.
57:00
Tři minuty do konce, Oceláři se nemohou dostat k souvislejšímu tlaku.
56:25
Na druhé straně se o rychlé zakončení pokusil Nosek, jeho střela ale byla sražená do ochranné sítě.
55:58
Jönkoping šel do přečíslení tří proti jednomu, domácí to ale nevyřešili nikterak dobře. Nepřesný pas hatí celou akci.
55:33
Střela Erika Hrni z voleje byla velmi nepřesná a skončila v ochranné síti. Buly ve středním pásmu.
54:45
Hráčům s dráčkem na hrudi se krátí čas. Slezané sice již jsou kompletní, nemohou se ale dostat ke kotouči.
54:08
Do dobré šance se při vlastním oslabení dostal Zbyněk Irgl, střelou do horního rohu ale nechal vyniknout Ersbergovu lapačku! Poslední komerční přestávka.
53:39
Laine zavezl kotouč do útočné třetiny, objel branku a chtěl zasunout puk za přesunujícího se Hrubce. Třinecký brankář ale byl včas u své tyče.
52:57
Törnberg promáchl před úplně odkrytou brankou, HV71 mohlo vést o dvě branky!
52:30
Oceláři opět začali oslabení dobře, kotouč je u Ersbergovy klece.
52:08
Slezané si svou situaci navíc komplikují dalším faulem. Milan Doudera se provinil držením, HV71 má k dispozici další přesilovku.
51:50
Domácí pokračují v aktivní hře, Oceláři mají plné ruce práce, aby nepustili Jönkoping do dalších šancí.
51:15
Teď už ale vše končí gólem a Jönkoping jde do vedení! CHRIS ABBOTT se nejlépe zorientoval u třinecké klece a dorazil volný kotouč za bezmocného Hrubce! Asistence: Adam Almquist, Niklas Hansson.
50:39
Obrovská šance pro Teemu Laineho! Domácí forward se prokličkoval za třineckou obranu, kličkou položil Hrubce, pak ale nedokázal trefit odkrytou klec!
50:10
Oceláři se zatím brání dobře, kotouč se již podruhé v krátkém časovém rozmezí podíval k Ersbergově brance.
49:38
Početní výhoda pro HV71. Na trestnou lavici usedá Lukáš Doudera, který obdržel dvě minuty za nesportovní chování. Doudera osprchoval brankáře Ersberga.
49:30
Irgl se spolu s Klepišem pokusili o vedoucí branku. Snažení třineckých útočníků ale končí u Ersberga.
48:24
Jašek zatáhl kotouč do útočné třetiny, jeho následná střela ale postrádala na razanci. Kotouč se ani nedostal k brance.
47:57
Slezané se pokusili o rychlou protiakci, ta ale končí na modré čáře. Ofsajd.
47:39
Hrubec si připisuje první zákroky. Třineckou branku ohrožovala elitní formace domácích, Hrubec ale kotouč za svá záda nepustil.
47:20
Domácí zachytili pas na Svačinu a uklidňují hru.
46:45
Hrňa sklepl kotouč pro Orsavu, ten ale nedokázal zahrozit z velmi ostrého úhlu.
46:03
Tak nakonec ne. Hamerlík má zjevně problém s tříslem a odchází do šatny. Na jeho místo nastupuje Šimon Hrubec.
46:03
Na Hamerlíka se řítil Andersson, třinecký gólman ho ale dokázal zastavit. Hamerlík se pak trochu déle zvedal z ledu, vypadá to ale, že bude v pořádku.
45:25
HV71 kontroluje hru. Oceláři se nemohou dostat ke kotouči, domácí tým ale zatím kombinuje ve vlastním pásmu.
44:32
Velká šance pro domácí tým, Mattias Tedenby ale nedokázal z bezprostřední blízkosti usměrnit puk za Hamerlíkova záda.
44:11
Klesla odchází do kabiny, Oceláři budou muset utkání dohrát s pěti obránci.
44:11
Postiženým je třinecký kapitán Klesla. Ten se drží za ruku, nevypadá to s ním dobře.
44:11
Hra je přerušena. Na ledě zůstává ležet jeden z třineckých hráčů, který schytal prudkou ránu od domácího Öneruda.
43:12
Daniel Rákos zavezl kotouč do útočné třetiny a hledal najíždějícího Chmielewského. Třinecký forward pálil z první, jeho rána ale nebyla přesná.
42:30
Kotouč je opět v pásmu Ocelářů, momentálně se o něj bojuje za Hamerlíkovou brankou. Úspěšnější nakonec jsou hosté, kteří rozehrávají svou akci.
41:37
První formace Ocelářů v novém složení Svačina – Klepiš – Irgl zavezla kotouč do útočné třetiny, pak i ohrozila domácího brankáře. Klepiš dorážel střelu Milana Doudery, puk ale mířil vedle.
41:09
Oceláři se brání jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrací před Hamerlíka.
40:44
Jönkoping začal poslední třetinu náporem. Rána Törnberga byla pro Hamerlíka velmi nepříjemná, třinecký gólman ji ale i tak dokázal vyrazit.
40:01
Střely na branku: 19:16.

Třetí třetina začne přibližně v 20:29.
Ani po čtyřiceti minutách nemá žádný tým blíž k postupu. Oceláři se trefou Klepiše dostali do vedení, rána Eidstedta ale skóre opět srovnala. Poslední dvacetiminutovka tak bude velmi vypjatá, o postupujícím může rozhodnou jediná branka.
40:00
39:40
Jönkoping je kompletní. Oceláři ještě chtěli vymyslet jednu akci, ta je ale zastavena hvizdem sudích pro hru vysokou holí.
39:01
Zbyněk Irgl dostal pas před branku, Ersberga chtěl překonat po forhendové kličce. Domácí gólman ale jeho úmysl vystihl a vyrazil puk.
38:30
HV71 se zmocnilo kotouč a odpaluje jej za Hamerlíkovu klec. Oceláři musí začít znovu.
38:09
Oceláři kombinovali v útočné třetině, vše končí střelou Klesly od modré. Pokus třineckého kapitána ale byl zpomalen bránícími hráči, Ersberg proto neměl se zákrokem žádné problémy.
37:40
Oceláři si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá Anton Bengtsson, který kolenem srazil projíždějícího Chmielewského.
37:26
Jašek dokázal vybojovat puk proti dvojici bránících hráčů, na jeho činnost ale následně nedokázal zavázat Hrňa.
36:46
Prudká rána jednoho z domácích hráčů těsně míjí levou tyč Hamerlíkovy klece.
36:10
Jakub Orsava se snažil proháčkovat do útočné třetiny, jeho postup ale končí u modré čáry. Rozhodčí pískají ofsajd, buly v neutrální zóně.
35:24
Rákos sklepl puk pro Chmielewského, ten hledal najíždějícího Irgla. Třinecký útočník se dostal za hostující obranu, v poslední chvíli ale nedokázal zkrotit skákavý puk.
34:20
Jašek ani následně Rufer nedokázali propálit domácího brankáře. Slezané se opět dostávají do tempa, utkání je i nadále úplně otevřené.
33:33
Matus od modré hledal cestičku, kudy by mohl vystřelit. Nakonec ji našel, Ersberg ale jeho střelu vyrazil.
32:45
Hamerlík si připisuje další úspěšný zákrok. Oceláři drží vyrovnaný stav jen díky svému brankáři.
32:20
Dobrá příležitost pro Axela Eidstedta, jeho dělovka z první ale skončila jen na tyči Hamerlíkovy klece!
31:45
Dravecký krouží po útočné třetině a hledá, komu by nahrál. Vše nakonec končí u Chmielewského, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal zasunout kotouč za Ersberga.
31:06
Na druhé straně pálil Önerud, Hamerlík dokázal jeho střelu zastavit.
30:50
Erik Hrňa dostal pas do slibné pozice, než ale dokázal vystřelit, byl zablokován vracejícím se Johanssonem.
30:01
A je opět srovnáno. AXEL EIDSTEDT dostal nabito na modrou čáru, z první trefil přesně horní růžek Hamerlíkovy klece! Asistence: Filip Sandberg.
29:52
Domácí přidali na obrátkách, Oceláři jsou pod velkým tlakem...
29:20
Teď už se Bengtsson odhodlal ke střele, jeho rána z mezikruží ale mířila jen do míst, kde stál připravený Hamerlík.
28:58
Bengtsson se sám řítil na Hamerlíka, místo střely ale ještě hledal najíždějící spoluhráče. Oceláři dokázali tento úmysl vystihnout a zablokovat přihrávku.
28:26
Jönkoping se dral do rychlé protiakce, kterou zakončoval Erik Christensen. Domácí útočník obkroužil branku a chtěl zasunout puk za Hamerlíka. Třinecký gólman byl pozorný.
27:45
Oceláři jsou při chuti. Na ledě je opět velmi aktivní čtvrtá formace, Rákos s Chmielewským dělají domácím obráncům velké problémy. Ersberg ale zatím zasahovat nemusel.
26:53
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři jdou do vedení! Jakub Klepiš zavezl kotouč do útočné třetiny, tam jej přenechal Vladimíru Svačinovi. Jeho sražený pas se dostal k Mariánu Adámkovi, který pálil od modré. Ersberg jeho střelu dokázal vyrazit, na dorážku JAKUBA KLEPIŠE z bezprostřední blízkosti už ale byl krátký! Asistence: Marián Adámek.
26:20
HV71 ještě drželo Oceláře chvíli pod tlakem, vše ale řeší další Hamerlíkův zákrok. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
26:09
Oceláři jsou kompletní.
25:40
Teď už Hamerlík musel zasáhnout. Tedenby dostával pas před brankoviště, třinecký gólman ale přihrávku vystihl a ukryl kotouč ve výstroji.
25:13
Rána Laineho od modré nebyla přesná. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil zpět k domácím, ti tak stále drží útočnou třetinu.
24:55
A v nejbližších vteřinách ani nebude muset. Oceláři sebrali kotouč a odpálil jej přes všechny čáry.
24:40
Domácí jsou rozestavení v útočné třetině, Hamerlík ale zatím zasahovat nemusel
24:09
Uvidíme první přesilovou hru utkání. Na trestnou lavici odchází Marian Adámek, který hákoval Bengtssona. Početní výhoda pro HV71.
23:36
Směrem na Hamerlíkovu klec letěly dvě střely od švédských obránců, ani jedna ale nebyla přesná.
23:13
Oceláři se trochu ukvapili s další rozehrávkou, nepřesný pas končí na zakázaném uvolnění.
23:01
Orsava si počkal na útočné modré na dlouhý pas, pak ale nedokázal obejít bránícího hráče.
22:25
Chmielewski zastavil pronikajícího Stenlunda, pak ale nedokázal přesně rozehrát. Kotouč na hokejkách švédského celku.
21:40
Erik Hrňa se prokličkoval až před domácí klec, jeho pokus ale zamířil jen do Ersbergovy vyrážečky.
21:05
HV71 drží Oceláře v jejich obranném pásmu. Tedenbyho ale neposlouchal kotouč a dokutálel se k Hamerlíkovi. Ten raději přerušil hru.
20:35
Ryan O'Byrne se dostal k odraženému kotouči, jeho střela z první ale letěla příliš vysoko. Kotouč skončil v ochranné síti, buly ve středním pásmu.
20:01
Máme za sebou úvodních dvacet minut odvetného střetnutí, skóre je stále bezbrankové. První třetina byla vyrovnaná, oba soupeři měli pár velkých šancí jít do vedení. Oceláře jednou zachránila tyč, Chmielewski nedokázal v úniku propálit Ersberga.

Také celkové skóre zůstává vyrovnané 2:2, pro další dvě třetiny se tedy máme na co těšit! Druhé perioda začne přibližně v 19:42.
20:00
19:46
Ještě jeden zákrok pro Petera Hamerlíka, třinecký gólman musel krotit střelu Bengtssona.
19:25
HV71 přidalo na obrátkách, Oceláři se osvobozují jen za cenu icingu.
18:46
Oceláři chybovali v útočné třetině a Jönkoping jel do přečíslení dvou proti jednomu! Akci vedl Teemu Laine, který ale velmi dlouho váhal s přihrávkou, až byl donucen zakončovat sám. Hamerlík si jeho střelu pohlídal.
17:45
Obrovská příležitost pro Arona Chmielewského! Polský forward dostal pas od Draveckého za domácí obranu, tváří v tvář brankáři Ersbergovi ale neuspěl!
17:00
Jönkoping na chvíli dokázal dostat hosty pod tlak, žádná kloudná akce z toho ale nebyla.
16:30
Oceláři jsou lehce aktivnějším týmem v závěrečných minutách úvodní periody, skóre ale zůstává i nadále bezbrankové
15:39
Domácí forward se následně dostal i ke střele na Hamerlíkovu klec, jeho pokus ale byl zblokován bránící dvojicí v třineckém dresu.
15:20
Irgl si chtěl na modré zpracovat puk, než ale dokázal uklidnit neposedný kotouč, sebral mu jej Bengtsson.
14:37
Čtvrtá lajna Slezanů nadále drží kotouč v útočné třetině, k ohrožení domácí branky se ale zatím nedostala.
13:56
Ruferovi sice domácí obránci sebrali kotouč, rozehráli ale tak nešikovně, že se Aron Chmielewski dostal ke střele z první. Kotouč těsně minul pravou tyč Ersbergovy klece.
13:27
Hrňa dostal kotouč do jízdy, skrz pětici bránících hráčů ale nedokázal ohrozit domácí branku.
12:34
Oceláři předvedli rychlou protiakci, kterou střelecky zakončil Milan Doudera. Ofenzivně laděný bek dostal ideální pas od Klepiše, brankáře Ersberga ale překonat nedokázal.
12:21
A další Hamerlíkův zákrok. Třinecký gólman lapil pokus ze střední vzdálenosti, nenašel pak odvahu rozehrát ke svým spoluhráčům. Hra bude pokračovat po komerční přestávce vhazováním v třineckém pásmu.
11:47
Domácí byli velmi blízko k vedoucí brance, Oceláře zachránila tyč Hamerlíkovy klece!
11:28
Oscar Sundh se po Sandbergově akci dostal až k zakončení, jeho pokus od levého hrazení ale Hamerlíkovi potíže nedělal.
10:40
O něco podobného se pokoušel také Rákos. Třinecký forward se snažil vymanit ze sevření dvou bránících hráčů, nakonec ale Rákos přišel o kotouč.
10:00
Erik Hrňa se natlačil před domácího brankáře, jeho bekhendový pokus ale postrádal na razanci.
08:56
Slezané mohli jít do přečíslení tří proti jednomu, vše ale hatí nepřesný pas z Krepsovy hole.
08:34
Zbyněk Irgl spěchal za odraženým kotoučem, těsně před domácí brankou svedl souboj s jedním z obránců. Irgl se málem dostal k zakončení, v poslední chvíli mu ale zablokovali hokejku.
07:32
Po krátké komerční pauze se opět pokračuje. Čtvrtá formace Ocelářů se snaží projít do útočné třetiny, domácí ale dobře brání svou modrou čáru.
06:51
Ersberg musel krýt pokus Hrni, který nejprve obkroužil klec a poté chtěl zasunout puk za záda domácího brankáře. Třineckému TOP Scorerovi se to ale nepovedlo. Následná rána Noska od modré přesná nebyla.
06:20
HV71 předvedlo rychlou kombinaci na jejímž konci byl pokus Öneruda. Ten ale přestřelil.
06:00
Domácí kontrolují kotouč, zatím u vlastní branky.
05:23
Teď už Hamerlík musel zasáhnout, konkrétně proti nepříjemné dorážce z hole Almquista. Třinecký brankář vykopl puk betonem.
04:58
Hamerlík se pouze ohlédl za střelou Bengtssona, naštěstí pro Oceláře puk letěl vedle brány.
04:28
Nosek se pokusil o rychlou rozehrávku na Chmielewského. Polský forward v třineckém dresu ale nedokázal zkrotit rychle letící kotouč, ten pak doklouzal na icing.
03:46
Rostislav Klesla si nabruslil před bránu kam letěl kotouč z hole Svačiny. Třinecký kapitán ale nedokázal usměrnit puk za Ersbergova záda, při dobržďování navíc posunul branku.
03:26
Ta ale skončila ve středním pásmu po nepřesném pasu. Do akce jdou opět Oceláři.
02:57
Krepsův pas na Orsavu byl příliš prudký, kotouče se zmocnili domácí hokejisté. HV71 zakládá útočnou akci.
02:26
Čtvrtá formace Slezanů bojovala o kotouč u hrazení v útočné třetině. Hlavní rozhodčí ale hru přerušil, Oceláři si přihráli rukou.
01:55
Na druhé straně se o rozruch postarala dvojice Rufer – Hrňa. Oba na domácího brankáře vyslali jednu střelu, Ersberg kryje oba pokusy.
01:12
Tedenby zavezl kotouč do útočné třetiny a namazal najíždějícímu Hanssonovi. Hamerlík si připisuje první zákrok.
00:32
Oceláři se pokusili přejít do útočné třetiny, jejich postup ale zastavuje signalizace čárového rozhodčího pro ofsajdové postavení Krepse.
00:01
Soupeři jsou na ledě, utkání může začít!

HV71: Ersberg (Pettersson-Wentzell) – Almquist, O´Byrne, Johansson, Hansson Cederholmd, Eidstedt, Moverare – Thörnberg (A), Önnerud (A, CTS), Christensen – Tedenby, Abbott (C), Laine – Lundh, Sandberg, Bengtsson – Melin, Stenlund, Andersson – Ahl.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla (C), M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Linhart, Adámek – Orsava, Kreps, Irgl (A) – Svačina, Matuš, Klepiš – Jašek, Rufer, Hrňa (CTS) – Dravecký, Rákos, Chmielewski.

Rozhodčí: Petri Lindqvist (FIN), Mikael Sjoqvist – Henrik Pihlblad, Emil Wernstrom (všichni SWE).
Do další fáze postoupí tým, který zvítězí v dnešním duelu. Remíza z prvního klání znamená, že dnešní odveta je zcela otevřená. Pokud zápas po šedesáti minutách skončí nerozhodně, na řadu přijde desetiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.
Ohlasy po prvním zápase

Johan Lindbom (trenér HV71): "Myslím, že to z naší strany byl dobrý zápas. V první třetině jsme sice byli horším týmem, od druhé jsme se ale zvedli a byli lepší. Vytvořili jsme si několik dobrých šancí, dali dvě branky. Poslední třetina byla plná vyloučení, měli jsme několik přesilovek, využít jsme je ale nedokázali. Ale jinak jsem s výkonem spokojený. Myslím, že do odvety jdeme v dobré pozici. Naše šance na postup jsou vysoké."

Jiří Kalous (trenér Třince): "Herně jsem spokojený, chyběl však jeden gól. Dnes už jsem poznával náš tým. Byla tam agresivita, vytvářeli jsme si šance. Asi nám chyběl důraz před brankou, nebo trochu štěstí, abychom dali víc branek. HV71 je typický severský tým, ostrý jak břitva. Těší mě, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Bohužel to koření v podobě gólů ještě nepřišlo v té chvíli, kdy bychom si to přáli."
Oceláři se budou muset obejít bez několika hráčů. Mimo hru zůstávají Martin Adamský a Lukáš Galvas, absentovat bude také Jiří Polanský, který má stopku na jeden zápas za trest ve hře, jenž obdržel v prvním duelu.
Po prvním střetnutí je skóre zcela vyrovnané. Oceláři na svém ledě uhráli proti favoritovi cennou remízu, dál tak půjde vítěz odvety na švédském ledě. Slezané se do Švédska přesunuli hned po úspěšném duelu na ledě litvínovského mistra. Nic jiného než výhru Oceláři neberou.
Hezký úterní večer! Hokejová Liga mistrů dnes pozná všechny účastníky osmifinálové fáze, my se budeme podrobně věnovat duelu mezi švédským týmem HV71 Jönkoping a českým vicemistrem HC Oceláři Třinec. Duel startuje v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.