Dnešní utkání sledovalo v Nationwide Areně 19 027 diváků.

Do zápasu nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.
Tři hvězdy zápasu:

1. Henrik Lundqvist (NYR) 31 zákroků, 1 gól, úsp. 93,9%
2. Kevin Hayes (NYR) 1+0
3. Ryan McDonagh (NYR) 0+0
Je dobojováno! Naprosto strhující závěr zápasu ovládli newyorští Rangers a zaslouženě zvítězili. Když necelé čtyři minuty před koncem svým prvním gólem za Jackets poslal domácí do vedení Brandon Saad, zdálo se, že Columbus vstoupí do nového ročníku úspěšně. Ale kdeže. Hosté dvěma slepenými góly Lindberga a Hayese v rozmezí pouhých sedmnácti sekund otočili stav ve prospěch Jezdců a necelou minutu a půl pojistil družině Alaina Vigneaulta dva body Zuccarello!
59:40
Jarret Stoll vyhodil puk na zakázané uvolnění, ještě jednou se bude vhazovat před Lundqvistem.
58:56
Bobrovskij zůstal na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti!
58:41
Rangers právě vstřelili branku!
Dámy a pánové, toto je neuvěřitelné, hosté se opět prosadili! Brassard v rohu vydoloval kotouč a našel neobsazeného MATSE ZUCCARELLA, jenž vypálil švihem z levého kruhu a přesně vymetl pavučinky v Bobrovského svatyni! Asistence: Derrick Brassard.
57:41
Neuvěřitelné, hosté během sedmnácti sekund otočili stav ve svůj prospěch! KEVIN HAYES dokonale zaskočil Bobrovského střelou z ostrého úhlu, strážce domácí svatyně se teď musí pod svou maskou červenat. Asistence: Dan Girardi, Derek Stepan.
57:24
Jenže vedení domácím nevydrželo dlouho, začínáme opět od nuly! Miller donutil Connautona k chybné rozehrávce a poté našel volného OSCARA LINDBERGA, který se nemýlil! Asistence: J.T. Miller.
56:09
Columbus právě vstřelil branku!
Vyhození puku mimo hrací plochu přišlo McDonagha a Rangers draho, protože Jackets přesilovou hru bleskově využili! Murray našel na levém kruhu volného BRANDONA SAADA, který přesnou střelou překonal Lundqvista. "Hank" měl zakrytý výhled a proti této ráně byl prakticky bez šance. Asistence: Ryan Murray, Ryan Johansen.
55:58
To je hodně nepříjemné pro New York. McDonagh (NYR) vyhodil puk až na tribunu a jde si odsedět dvouminutový trest!
55:16
Stepanova nabídka z rohu kluziště zamýšleného adresáta nenašla, Marc Staal ale ještě udržel hosty v útočném pásmu.
54:47
Přečíslení tři proti dvěma zhatil domácím čárový sudí, který si všiml ofsajdu. Na řadě je komerční přestávka.
54:28
Zuccarello našel v předbrankovém prostoru volného Ricka Nashe, ale ten nedokázal ideálně trefit skákavý touš tváří v tvář Bobrovskému!
53:41
Další zbytečný icing v podání Jackets vrací hru před Bobrovského.
53:05
Domácí zadák Jack Johnson se prokličkoval až do zakončení. Jeho střelu Lundqvist vyrazil pouze k Dubinskymu, jehož kanon strážce newyorské svatyně se štěstím zlikvidoval!
52:08
Lundqvist ztratil hůl, ale Hartnell ani Jenner toho nedokázali využít.
51:19
Johansen vypálil z vrcholu kruhů, jeho pokus ale mířil příliš vysoko. Za Lundqvistovou svatyní se kotouče ujal hostující kapitán McDonagh.
50:30
Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před "Krále Henrika".
50:09
Puk se ocitl mimo hrací plochu, hra je po dlouhé době přerušena a na řadě je komerční brejk.
49:51
Vyčerpaný Hartnell nic nevymýšlel, nahodil kotouč do útočného pásma a odjel střídat.
48:44
Hosté se usadili v útočném pásmu, ale nepodařilo se jim vymanit se z rohu kluziště. Bobrovskij tentokrát zasahovat nemusel.
47:53
Brandon Saad od levého mantinelu nemířil přesně, Lundqvist šel na zem zbytečně.
46:50
Stepan našel zpoza branky napřaženého Kevina Hayese, nicméně Bobrovskij byl u své pravé tyče včas.
46:27
Boyle přizvedl Savardovo nahození z ostrého úhlu do ochranné sítě, po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Jackets.
45:54
Dalton Prout parádně uzemnil Jarreta Stolla a dočkal se vřelého potlesku, domácí mohou založit protiútok.
45:27
I s Proutovým pokusem od modré si strážce hostující svatyně poradil, domácí v posledních minutách jednoznačně převzali iniciativu.
45:11
Calvert objel celé útočné pásmo a poté vyzval ke skórování ze druhé vlny si najíždějícího Kevina Connautona, jehož štiplavý projektil Henrik Lundqvist výtečně lapil!
44:28
René Bourque zkusil štěstí prakticky z nulového úhlu. Nationwide Arenou to jen zahučelo, ale Lundqvist nakonec zasahovat nemusel.
43:57
Na druhé straně pálil Ryan McDonagh, nicméně Sergej Bobrovskij nadvakrát zasáhl.
43:35
Brandon Dubinsky na útočné modré obral o puk Marca Staala a poté tvrdou ranou z levého kruhu orazítkoval tyč!
43:16
Connautonova střela od modré byla přizvednuta mimo Lundqvistův dosah do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravé ruce strážce hostující svatyně.
42:58
Od domácího kapitána Nicka Foligna se kotouč odrazil na tribunu, na řadě je buly ve středním pásmu.
42:22
Lundqvist vyjel za svou branku a jen tak tak se stihl vrátit, aby u pravé tyče vyrazil střelu napadajícího Gregoryho Campbella!
41:36
Nashovi v klíčový moment sjel puk z hole, bývalý kapitán Jackets ve službách hostů tak vystřelit nedokázal. To už Rangers hrají v plném počtu.
40:44
Lindberg vyhazuje přes všechny čáry, Zuccarellův trest už se chýlí ke konci.
40:16
Bobrovskij vyklepal z lapačky McDonaghovo nahození a rychle rozehrál, Jackets ještě dohrávají zbytek přesilové hry.
40:01
Prostřední dvacetiminutovka je za námi. Sledovali jsme vyrovnaný hokej podobný tomu v první třetině – jen s tím rozdílem, že gól tentokrát vsítili Jackets: ve 31. minutě vykoupal Cam Atkinson parádním blafákem bezmocného Lundqvista. Oba týmy hrají na doraz a k vidění je spoustu tvrdých hitů a zákroků na hranici pravidel. Bude se v nastaveném trendu pokračovat i ve třetí třetině? To se dozvíme ve 3:04.
40:00
39:20
Dominic Moore vyhodil touš až k Bobrovskému, ani v této početní převaze se Jackets zatím příliš nedaří.
38:57
Mats Zuccarello (NYR) to v souboji s Jennerem přehnal s agresivitou a jde si odpykat dvě minuty za hrubost.
38:08
Blue Jackets vyhodili touš na zakázané uvolnění, vhazovat se bude necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny před Bobrovským.
37:26
Atkinsonův pokus byl přizvednut do ochranné sítě, vhazovat se bude v útočném pásmu Jackets.
36:58
Obrovské šance na obou stranách! Po chybě Dubinskyho vyrazil do úniku Kreider, ale Bobrovskij mu hokejkou vypíchl kotouč. Ihned poté se černá pryž dostala na hokejku Boonea Jennera, jenž si vykoupal Girardiho, ale Lundqvista už překonat nedokázal!
36:15
To se pokoušel změnit dnes velmi aktivní René Bourque, ale jeho zadovka zpoza branky nikoho nenašla.
35:37
Hra se stěhuje ze strany na stranu, ani jednomu týmu se po poslední komerční pauze nedaří založit kloudnou akci.
34:43
Hra je znovu přerušena a na řadě je komerční přestávka.
34:35
Brassard našel parádním pasem napříč celým útočným pásmem volného Zuccarella, s jehož dělovkou s první si přemisťujicí se Bobrovskij poradil!
33:53
Kevin Connauton od modré otestoval koncentraci "Krále Henrika", ten ale bez větších problémů přerušil hru.
33:31
Derek Stepan opět pálil, ale další z plejády jeho pokusů nemířil mezi tři tyče. Bobrovskij nemusel zasahovat.
32:47
Neposedný kotouč se odrazil na hůl Dereka Stepana, jehož přízemní ránu Bobrovskij skryl ve své lapačce!
32:03
Publikum v Nationwide Areně se rázem probudilo a žene své miláčky dopředu, René Bourque nyní drží kotouč za Lundqvistovou svatyní.
30:59
Je vyrovnáno! Brassard na útočné modré ztratil rovnováhu, čehož využil Brandon Dubinsky a parádním pasem našel za obranou Rangers CAMA ATKINSONA, jenž postupoval sám na Lundqvista a forhendovým blafákem švédského fantoma překonal! Asistence: Brandon Dubinsky.
30:48
Kevin Klein obětavě zblokoval Savardův kanon od modré, hosté se osvobozují.
30:14
O kotouč se strhla velká bitka v rohu kluziště, sudí přerušili hru až po dobrých dvaceti sekundách. Na řadě je další komerční přestávka.
29:16
Johansenův křižný pas vystihl Ryan McDonagh a založil rychlou protiakci, na jejímž konci byl Dominic Moore. Bobrovskij musel vytasit další zákrok.
28:45
Propagační pokus Brandona Dubinskyho byl přizvednut do ochranné sítě, druhá lajna Jackets vybojovala vhazování před Lundqvistem.
28:17
Aktivní Mats Zuccarello opět prověřil Bobrovského pozornost a vybojoval buly po pravé ruce ruského reprezentanta.
27:42
Kreiderova rána švihem od modré čáry přesně zapadla do výstroje strážce domácí svatyně, opět se bude vhazovat v útočném pásmu Rangers.
27:28
Pokus Dereka Stepana Bobrovskij bez problémů lapil, hlasatel oznámil další komerční brejk.
26:11
Johnsonův projektil od modré Lundqvist vyrazil a poradil si i s první dorážkou, tu druhou z bezprostřední blízkosti na brankové čáře eliminoval Lindberg!
25:35
Foligno to zkoušel z otočky, nicméně Staal ve spolupráci se Stepanem opět dostal puk z obranné třetiny.
24:47
Modrokabátníkům to v početní převaze nelepí, Marc Staal dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodil puk až k Bobrovskému.
24:09
Dan Boyle (NYR) podrazil u mantinelu jednoho z hráčů Jackets, což rozhodčí ocenili dvěma minutami strávenými za katrem.
23:25
Dubinsky na vrcholu kruhů promáchl, to už Newyorčané hrají v plném počtu.
22:43
Hosté vyhodili touš až k Bobrovskému, Jack Johnson zakládá další přesilovkovou akci z vlastní obranné třetiny.
22:16
Smutná zpráva pro fanoušky Jackets, v první třetině se zranil třetí centr Alexander Wennberg a do dnešního utkání už nezasáhne.
21:39
Johansenovu ránu Lundqvist vyrazil, Murrayho dorážka mezi tři tyče nemířila.
21:20
Jesper Fast (NYR) usedá na trestnou lavici za sekání.
21:16
Dubinskyho pas Hartnella nenašel, právě Scott Hartnell se ale o chvilku později dostal ke střele, kterou Lundqvist eliminoval.
20:31
Dubinsky pronikl za útočnou modrou v momentě, kdy byl ještě v útočném pásmu jednou nohou Jenner – ofsajd.
20:13
O Folignovu hůl se kotouč odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. V úvodních minutách byli jednoznačně aktivnějším týmem svěřenci Todda Richardse, ale hosté tlak přečkali bez ztráty kytičky a těsně před první sirénou zásluhou Zuccarella otevřeli skóre. Co nabídne druhá třetina? Počkejme si na to do 2:11.
20:00
19:16
Hostům se podařilo vsítit gól do šatny, to je hodně nepříjemné pro Jackets! Zuccarello v rohu vybojoval kotouč a přenechal ho Mooreovi, jenž černou pryž vrátil zpět na hůl MATSE ZUCCARELLA, který bekhendovou střelou překonal zaskočeného Bobrovského! Bez asistence.
18:19
Nick Foligno už mohl pálit, ale ještě posunul kotouč na lépe postaveného Brandona Saada, s jehož pokusem z bezprostřední blízkosti si Lundqvist poradil!
17:26
Hosté v plném počtu. První přesilová hra Columbuským příliš nevyšla.
17:06
Ve vlastním oslabení vypálil Lindberg, ale z pravého kruhu se netrefil do prostoru mezi třemi tyčemi.
16:40
Newyorští se osvobozují, puk je až u Bobrovského a Wennberg se pro něj vrací.
16:03
Postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
15:50
Hartnellův prudký pas Murray nedokázal zpracovat, domácí se sami vyhnali z útočného pásma.
15:26
Jarret Stoll (NYR) držel hůl unikajícímu Saadovi, za což vyfasoval dvouminutový trest.
14:52
Početní výhoda Jezdců je u konce, René Bourque už je zpět na ledě.
14:35
Jack Johnson vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
14:03
J.T. Miller schytal ránu letícím pukem do obličeje, sudí pro jistotu přerušili hru.
13:49
Ryan McDonagh tvrdě vypálil od modré čáry, Bobrovskij však na poslední chvíli puk vykopl svým betonem!
13:17
O hokejku jednoho z hráčů Rangers se kotouč odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:52
René Bourque (CBJ) to přehnal s agresivitou a jde si odsedět dvouminutový flastr.
11:48
Ani Ťjutinoho nahození od modré čáry se neujalo, Henrik Lundqvist tak zasahovat nemusel.
11:12
Pokus Jespera Fasta se odrazil o Bollovu brusli mimo Bobrovského dosah, domácí už mašírují do útočného pásma.
10:21
Hartnellův pokus byl zblokován, na druhé straně byl poté Jaredu Stollovi odpískán ofsajd.
09:38
Boone Jenner se ocitl úplně sám v mezikruží, ale než si kotouč připravil ke střele, Dan Girardi ho čistě odzbrojil.
09:16
Ryan McDonagh schytal holí do obličeje, ale sudí si toho nevšimli a po dalším zákroku Lundqvista se bude vhazovat v útočném pásmu Jackets.
08:44
Folignův prudký pas vyhnal Ryana Murrayho až do středního pásma, domácí se sami připravili o tlak.
08:13
Bourqueovo nahození "Hank" pro jistotu ukryl v lapačce a přerušil hru, hlasatel posléze oznámil komerční přestávku.
07:51
Dominic Moore získal touš ve středním pásmu a zakládá protiútok, po úvodním tlaku Jackets sledujeme vyrovnaný hokej.
06:56
Přesilovka Rangers je u konce, domácí hrají v plném počtu.
06:22
Atkinson s Dubinskym se ve vlastním oslabení podívali do útočného pásma, kde pořádně zatápěli hostující defenzívě. Především dorážka prvního jmenovaného byla pořádně jedovatá, Lundqvist si však poradil!
05:44
Kreiderova zadovka našla pouze Dubinskyho, jenž vyhodil kotouč až k Lundqvistovi.
04:56
Modrokabátníci si vytvořili tlak před Lundqvistem, který pramenil ve strkanici, v níž se činili především Jared Boll (CBJ) a Marc Staal (NYR). První jmenovaný však dostal čtyřminutový trest, a tak nyní uvidíme přesilovku Jezdců.
04:13
Cam Atkinson ztratil touš v souboji s o dvě hlavy vyšším Marcem Staalem, hosté mohou založit protiútok.
03:27
Zuccarello u hrazení odzbrojil Johansena a vyhodil kotouč do středního pásma, oba týmy nyní střídají své unavené pětice.
02:54
Savardovo nahození od modré sice orazítkovalo zadní hrazení, ale kotouč se odrazil na hůl Reného Bourque, jehož dorážku si "Král Henrik" pohlídal.
02:37
Sergej Bobrovskij poprvé zasahoval, ale s pokusem Chrise Kreidera z vrcholu pravého kruhu si bez problémů poradil.
02:05
Pokus J.T. Millera díru do světa neudělal, domácí následně vyhodili kotouč až ke strážci svatyně Rangers.
01:32
Lundqivst nyní pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
01:01
První velký závar před Lundqivstem! Švédský gólman se ve svém brankovišti rozplácl na led jak dlouhý, tak široký a i s velkou porcí štěstí za svá záda nepustil dorážku Reného Bourquea!
00:39
Kotouč se však ocitl na střídačce Jezdců, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
00:21
Úvodní buly ovládli domácí a ihned se usadili v rohu kluziště, Lundqvist se musí mít na pozoru.
00:01
Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše, za chvilku jdeme na to!

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Murray, Savard, Ťjutin, Johnson, Connauton, Prout – Saad, Johansen, Foligno "C" – Jenner "A", Dubinsky "A", Bourque – Hartnell, Wennberg, Atkinson – Calvert, Campbell, Boll. Trenér: Todd Richards.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh "C", Girardi "A", Staal, Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan "A", Hayes – Miller, Lindberg, Stälberg – Moore, Stoll, Fast. Trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Joanette, Martell – Racicot, Amell.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

11.10.2014 Columbus – NY Rangers 5:2
16.1.2015 Columbus – NY Rangers 1:2
22.2.2015 NY Rangers – Columbus 4:3sn
6.4.2015 NY Rangers – Columbus 4:3p

Československá stopa v utkání

Na soupiskách dnešních soupeřů nefiguruje ani jeden Čech nebo Slovák.
NEW YORK RANGERS

Jezdci zatím v nové sezóně odehráli jedno utkání, na ledě obhájců Stanleyova poháru z Chicaga urvali cenné dva body za výhru 3:2. Svěřenci Alaina Vigneaulta se pyšní skvělou bilancí z venkovních zápasů, z posledních dvanácti střetnutí mimo Madison Square Garden urvali neuvěřitelných jedenáct výher! Pikantní bude toto utkání především pro hvězdné levé křídlo Ricka Nashe, jenž se představí na ledě klubu, v němž strávil naprostou většinu své dosavadní kariéry.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Pro svěřence Todda Richardse půjde o vůbec první střetnutí v tomto ročníku. Blue Jackets v létě posílili o Brandona Saada a Gregoryho Campbella a především jejich první útočná formace ve složení Saad – Johansen – Foligno nahání hrůzu. Tito tři nastoupili spolu v přípravě do tří zápasů a celkem nasbírali těžko uvěřitelných 25 bodů! O začátek sezóny vinou zranění v dolní části těla přijde smolař David Clarkson, jehož post ve čtvrté brázdě zaujme Jared Boll.
Dobrý den, vítejte u sledování textového přenosu z dalšího utkání rozjíždějící se kanadskoamerické NHL, v němž zhruba deset minut po jedné hodině ranní změří síly Columbus Blue Jackets a New York Rangers. Sledujte náš přenos a nic vám neuteče!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.