Z mé strany je to pro dnešek vše, díky za pozornost a u hokeje zase někdy na počtenou!
Zdeno Chára – 1 asistence, +4, 2 střely, 3 bodyčeky, čas na ledě 22:08
David Krejčí – 1 asistence, +1, 2 střely, 2 bloky, čas na ledě 22:30
Davis Pastrňák – 1 gól, +1, 4 střely, 1 bodyček, čas na ledě 14:13
Tři hvězdy zápasu:
1. Brad Marchand (BOS) – 1g, 2a, +3, 4 střely, 1 bodyček, čas na ledě 17:08
2. Tukka Rask (BOS) – 34 zásahů z 36 střel
3. Bryan Little (WPG) – 1g, 1a, -2, 7 PIM, 3 střely, 1 bodyček, čas na ledě 19:55
Vhazování: 52%-48%
Sledovali jsme velmi ofenzivní zápas, který přinesl nejen spoustu branek, ale i dalších střel a zejména velkých šancí, v nichž se vyznamenali brankáři obou týmů. Smutnější jsou však ti z Winnipegu, kteří inkasovali dohromady pětkrát, přičemž šestou branku Boston vsítil do prázdné klece.
Dnešní utkání skončilo totožným výsledkem, co poslední střetnutí obou soupeřů, akorát v opačném gardu. Zatímco v říjnu zvítězil Winnipeg na ledě Bostonu 6:2, dnes to je Boston, který vítězí tímto poměrem na ledě kanadského týmu.
59:45
Asi poslední útok domácích ztroskotává na připravené obraně Bostonu.
59:30
59:04
Postavení mimo hru Winnipegu, který musel po osvobození Bostonu zakládat novou akci.
58:34
Trouba pálil z levé strany od modré a Rask se musel vytasit s těžkým zákrokem, kdy vykopával beton.
58:20
Hra je opět přerušena po zásahu finského brankáře, jehož nyní prověřil svou střelouThorburn.
58:06
Závar před brankou Bruins ukončuje Rask pokrytím střely Lowryho.
57:30
Dennis Seidenberg si přidržel Joela Armiu, čehož si rozhodčí všimnuli a posílají ho na trestnou lavici.
57:28
V poskytnuté výhodě vypálil Ladd, ale jeho střelu Rask nepouští za záda a drží puk.
57:16
Hraje se dlouho bez přerušení, ale bez šancí na jedné nebo druhé straně. Každopádně se bude vylučovat na straně Bostonu.
55:52
Navíc je to stále Boston, který je aktivnější. Talbot vypálil na Hutchinsona, který sráží kotouč do rohu.
55:12
Bruins právě vstřelili branku!
A je rozhodnuto! Little sice vyhrál vhazování, ale k puku se dostal Loui Eriksson, který přihrál na JIMMYHO HAYESE, jenž potvrzuje výhru Bostonu gólem do prázdné branky. Asistence: Loui Eriksson.
55:03
Winnipeg to zkouší bez brankáře!
55:03
To už ale nevydržel Stafford, jenž nahodil na Raska. Finský brankář podržel puk v lapačce. Komerční přestávka.
54:46
Nene, modrou čáru mají Bruins obsazenou výborně. Opět se puk vrací k brance Hutchinsona.
54:21
Hraje se bez přerušení a Winnipeg se snad popáté snaží založit ve vlastní třetině útočnou akci.
53:52
Stejně jako nyní. Opět to byl kratší útok bez střely na Raska a čas do konce pomalu, ale jistě, utíká.
53:25
Domácím se nedaří udržet hru v útočném pásmu, jsou neustále vyháněni za modrou čáru.
52:48
Spooner si sjížděl mezi kruhy pro puk, ale nedosáhl na něho.
52:29
Po chybě v rozehrávce se k puku dostal na útočné modré čáře Pastrňák, který přihrál Krejčímu, ale český útočník byl tísněn a tak nevystřelil. Přesto Hutchinson kryje následně puk po střele Morrowa, který se dostal k puku a bude se vhazovat před brankářem Winnipegu.
51:51
Bez výraznějšího úspěchu. Jets musí zakládat novou akci zpoza vlastní branky.
51:20
Winnipeg vyváží kotouč z obranného pásma a zkusí se usadit v útoku.
51:01
Komerční přestávka.
50:55
50:53
Hutchinson zastavuje hru po Krugově pokusu.
50:35
Boston drží soupeře v přesilovkovém zámku, ale je to bez střelby! Krugova ojedinělá rána byla nepřesná.
49:59
Bergeron prověřil Hutchinsonovu připravenost dvěma střelami z křídla, ale brankáře Jets nepřekonal.
49:04
Erikssonovu snahu o dopíchnutí puku do branky kryje Hutchinson lapačkou.
48:54
Winnipeg je jako polit ledovou sprchou a projevilo se to i ve hře, když se Jets nedokázali vymanit z tlaku Bostonu a Byfuglien si proti Erikssonovi pomohl nedovoleně.
Rozhodčí nakonec oficiální challenge trenéra Winnipegu neuznal a branka platí!
47:42
Boston zdárně vyvezl puk z obranného pásma a útočnou akci Connollyho, jehož střelu Hutchinson vyrazil, zakončil z dorážky PATRICE BERGERON. Asistence: Brett Connolly, Brad Marchand.
Gól se kontroluje u videa.
47:26
Vhazuje se před brankou Bostonu.
46:57
Scheifele společně s Perreaultem nyní zaměstnali Raska, který však jejich útočné pokusy úspěšně odvrací.
46:22
Po Raskově zákroku je hra přerušena. Komerční přestávka.
46:02
Little pálil ze středu útočné třetiny, ale minul těsně branku.
45:35
Winnipeg zakládá další útočnou akci.
44:52
Obrana Bostonu to zvládá a za brankou doluje puk na své hokejky.
44:38
Troubovo nahození se konečně ujalo a Winnipeg se může pokusit o kombinaci v útočném pásmu.
44:04
Postavení mimo hru ze strany Jets.
43:35
Hraje se zejména ve středním pásmu, oba výběry se snaží marně dostat a udržet v útočné třetině.
42:56
Stuartovo nahození je ohodnoceno jako úmyslný ofsajd. Vhazuje se tak ve středovém kruhu.
42:15
Kotouč končí mimo ledovou plochu, bude se vhazovat ve středovém kruhu.
41:30
Seidenberg zkusil své štěstí ranou zápěstí, ale Hutchinson byl připraven.
40:34
Boston odskakuje do vedení o dvě branky! A autorem gólu je DAVID PASTRŇÁK, který si vyjel do středního pásma, dostal přihrávku, kterou si zpracoval bruslí a následně přejel až k Hutchinsonově brance, kde domácího brankáře nadvakrát překonal! Asistence: David Krejčí.
40:29
Winnipeg bez střely přichází o útočné pásmo.
Další třetina začne přibližně v 04:03.

Druhá třetina sice přinesla další slušnou porci střel v dnešním ofenzivním utkání, ale tentokrát bez gólové radosti. Hodně aktivní je při přesilovkách David Krejčí, který však na modré prozatím seřizuje mířídla.
40:00
39:52
Velká šance Bostonu, puk se ploužil před brankovištěm Hutchinsona, který na poslední chvíli vymrštil beton proti Krejčího střele i následné dorážce Connollyho.
39:36
Bostonu ujíždí kotouč do středního pásma.
39:14
Krejčí s Krugem operují na modré čáře, ale zatím se žádná z jejich střel dnes neujala.
38:46
Hutchinson zastavuje hru, když přikrývá odražený puk pod lapačkou. Opět to zkoušel Krejčí, jenže jeho střelu před branku Winnipegu srazil jeden z bránících hokejistů.
38:33
Krejčí od modré míjí branku.
38:09
Začíná přesilovka Bostonu.
38:04
A to tak, že v útoku se Bruins dostali ke kotouči a Stafford ve snaze vydolovat puk v pravém rohu podráží Talbota.
37:53
Boston se opět osvobozuje.
37:42
Loui Eriksson odchází do šatny. To by byla pro Boston poměrně ztráta.
37:42
Tato přesilovka Winnipegu nevychází. Boston opět vyhazuje a Scheifele se následně dostává do postavení mimo hru.
37:13
A tak nikoliv, hosté vyhazují do středního pásma.
37:06
Až nyní se Winnipeg usadil v útočném pásmu.
36:47
Pokus o průnik do útočné třetiny zastavuje ofsajd domácích.
36:34
Ale na úvod je to Boston, kdo se vydává do útoku! Krejčí se dostal s pukem za branku Jets a přihrál na modrou na Millera, jehož jedovatou střelu Hutchinson sráží do rohu.
36:09
A bude se vylučovat na straně Bostonu! Ryan Spooner trefuje svou holí Ehlerse do obličeje.
35:48
Vhazuje se ve středovém kruhu.
35:19
Další dvě střely Bostonu zablokovali Armia se Stuartem.
34:49
Pastrňák se dostal do obrovské šance, ale Michael Hutchinson v brance domácích si poradil i s jeho skvělým zakončením i s následnou dorážkou Beleskeyho!
33:57
Blake Wheeler a Patrice Bergeron jsou další dvojicí, která si to dnes na ledě rozdala. Nutno podotknout, že oba hráči, ač nejsou typickými bitkaři, se do sebe pustili zatím asi ze všech nejvíce.
33:57
33:48
Solidní kombinaci domácích u modré zastavila nepřesnost.
33:23
Winnipeg se chtěl rychle vrhnout znovu do útoku, ale prudkou přihrávku nikdo nezachytil a je z toho zakázané uvolnění.
33:10
32:41
Chára z pravého rohu přihrál na volného Marchanda v levém kruhu pro vhazování, ale útočník Bostonu přesouvajícího se Hutchinsona neprostřelil! Hutchinson střelu vytěsnil ramenem.
32:08
Krug si vyměnil na modré puk s Krejčím, ale jeho střela byla zablokována a Jets se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
31:36
A znovu Krejčí pálil ze středu modré čáry! Jeho střela byla možná před Hutchinsonem tečována Bergeronem, ale i tak se brankář Winnipegu opět blýskl.
31:19
Krejčí se pokusil zkraje přesilovky překvapit střelou zápěstím od modré Hutchinsona, ale domácí brankář byl i přes skrumáž těl připraven.
31:10
Boston využil návratu Marchanda na led k vytvoření nátlaku na Winnipeg, který se dopustil prohřešku proti pravidlům. Právě Marchanda zastavuje držením Toby Enstrom, který odchází na dvě minuty.
30:55
Oba vyloučení jsou zpět na ledě.
30:17
Myers přihrával za sebe před branku Hutchinsona a tuto hrubku málem ztrestal Seidenberg, do jehož střely se však obětavě vrhl jeden z bránících hráčů domácích.
29:24
Winnipeg musel rozehrávat útočnou akci z vlastní třetiny, ale rychlý přechod do útoku zakončil Scheifele střelou zápěstím, na níž byl Rask připraven.
28:55
Ale také se vylučuje a to na obou stranách. Bude se tak hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici si jdou sednout Blake Wheeler a Brad Marchand za hrubost.
28:55
28:55
Opět musel Rask vymrštit svou lapačku, aby schoval puk.
28:29
Ehlers přihrál přes celé útočné pásmo na modrou na Stuarta, jenž si s pukem nabruslil blíže ke kruhům a nastřelil jen připraveného Raska.
28:09
Zakázané uvolnění Bruins.
27:33
27:33
Copp prověřil koncentraci Raska v brance Bostonu!
26:55
Útočné výpady Bostonu ztroskotávají ve druhé třetině na prozatím pevně defenzivní hrázi domácích. To Winnipeg nyní zradila střela Armii mimo klec.
26:35
Eriksson nastřelil tyčku za Hutchinsonem!
25:58
Obrovská šance Winnipegu! Trouba pálil od modré čáry a k odraženému puku se natáhnul Scheifele, který ale nedokázal kotouč zpracovat a využít odkryté branky u levé tyčky!
25:28
Nahození k Raskově brance schovává finský brankář v lapačce.
25:17
25:02
Další úspěšný zákrok Raska, po němž se Boston konečně osvobozuje z dlouhého uzamčení před vlastní brankou.
24:40
Wheelerova rána se s hlasitým zaduněním odráží od betonů Tuukky Raska.
24:13
Wheeler překvapivou přihrávkou chtěl uvolnit Ehlerse na pravém křídle, ale překvapil i jeho.
23:46
Chyba v kombinaci a Marchand vyváží puk mimo obranné pásmo Bostonu.
23:17
Za hru vysokou holí odchází na trestnou lavici Ryan Spooner, který zasáhl hokejkou Littlea do objičeje.
23:09
Bude se vylučovat na straně Bostonu!
22:49
A Byfuglien si najel na modrou a vypálil jedovatou ránu, ktero Seidenberg sráží do hlediště!
22:37
Až nyní se kotouč vyklouzal do středního pásma. Winnipeg musí začínat odznovu.
22:18
Bostonu se stále nedaří vyvézt puk do středního pásma! Zámek Jets pokračuje.
22:03
Zakázané uvolnění Bostonu.
21:56
Scheifele pohotově vypálil, Rask vyráží.
21:50
Boston měl sice puk na svých hokejkách, ale dlouhé vyčkávání na rozehrávku bylo kontraproduktivní a Winnipeg se ujímá puku.
21:20
Hra se přesunula zpět do obranné třetiny Bruins. Ehlers míjí branku.
20:56
Spolupráce Davidů Krejčího s Pastrňákem skončila zablokovanou střelou druhého jmenovaného.
20:37
Byfuglienovu ránu už Rask musel chytat a schováváji ve výstroji.
20:22
Jets naskočili do druhé třetiny velmi aktivně a Ladd zkoušel střelu od modré, která jen těsně proletěla vedle Raskovy klece.
20:01
Do branky Winnipegu nastupuje Mike Hutchinson!
Hráči obou týmů se již trousí zpět na led a chystají se na buly před druhou dvacetiminutovkou.
Statistiky po 1. třetině:
18-11
Zablokované střely: 7-6
Bodyčeky: 5-12
Trochu nečekaně se v závěrečných třech a půl minutách strhla parádní přestřelka, v níž diváci viděli další tři branky. Z celkových pěti branek v první třetině ale skončily jen dvě za Raskem, tudíž spokojenost mají spíš příznivci hostujících Bruins, které do vedení navrátil 75 vteřin před koncem třetiny po úniku Brad Marchand.
20:00
19:51
Troubovu ránu sráží Bergeron mimo ledovou plochu.
19:35
Hellebuyck raději přerušuje hru.
19:00
Millerova střela od modré minula klec Winnipegu.
18:45
Tak to je skutečně přestřelka! Ve středním pásmu se puk dostal k BRADU MARCHANDOVI, který vyjel do úniku a v souboji jen s brankářem pokořil Hellebuycka pěknou kličkou do bekhendu! Asistence: Brett Connolly, Zdeno Chára.
17:38
Krug měl na hokejce rychlé vrácení vedení, ale jeho střela z mezikruží pouze prověřila brankáře domácích.
17:30
Winnipeg právě vstřelil branku!
Tak to byla velká paráda od Winnipegu, který v přesilovce vyrovnává na 2:2! Wheeler z levého rohu vyslal přesnou přihrávku přes celé pásmo na NIKOLAJE EHLERSE, který opět srovnává stav! Asistence: Blake Wheeler, Bryan Little.
17:15
A bude se vylušovat! Na dvě minuty odchází za držení na trestnou lavici Max Talbot.
16:34
Chyba v rozehrávce znamená návrat Bostonu do vedení! Hayes vychytal přihrávku soupeře a odrazil puk do rohu k LOUI ERIKSSONOVI, který si s kotoučem nabruslil k brance domácích a překonal bezmocného Hellebuycka! Asistence: Jimmy Hayes.
16:19
A máme tu další šarvátku, tentokrát za brankou Bostonu. Beleskey v souboji s Myersem povalil svého soupeře, bylo to nakonec bez úderů.
16:19
16:18
Pastrňák se dostává ke střele na druhé straně kluziště, ovšem ani jeho střela se neujímá.
16:08
Ehlers pronikl do útočné třetiny, ale při střele míjí branku.
15:50
Nic z toho, ale to nakonec nebylo ani z přechodu Winnipegu do útoku. Oba týmy si nyní mění držení puku v rychlém sledu.
15:31
Chára zahajuje ve vlastní třetině útočnou akci.
15:04
15:04
Ovšem hra se opět vrátila do pásma Bruins! Byfuglien pálil od modré, jeho střelu sráží Randell do ochranné sítě.
14:43
Winnipeg ve hře pět na pět zkusili rozestavět typický přesilovkový deštník, ale nebyl nikde prostor ke střele a celá akce byla nakonec překombinována.
13:58
Stuartovu ránu Rask skryl ve výstroji.
13:48
Trouba pálil od modré a branku sice minul, ale puk se odrazil od zadního mantinelu na boční konstrukci branky, od níž odskakuje lehce do levé strany. Štěstí Bostonu, že zde nebyl žádný z domácích.
13:14
Krejčí vyhrál vhazování, ale pohotová střela Beleskeyho je sražena bránícím hráčem mimo domácí klec.
13:08
Hellebuyck, po rychlém přesunu kotouče do obranné třetiny Winnipegu, schovává puk v lapačce.
12:57
Rask si hledí přes rameno, za ním se odehrává bitva o puk. Šermovanou nakonec vyhrál jeden z Medvědů.
12:20
Winnipeg zkusil přesun do útoku, ale neuspěl a Bergeron jen vyvezl puk do středního pásma, nahodil ho za branku Jets a šel střídat.
11:47
Hra pokračuje. Po vhazování před Hellebuyckem je puk za brankou Winnipegu.
Hrálo se skutečně dlouho bez přerušení a hokejisté při komerční pauze hodně oddychují, do akce byly zapojeny všechny formace, některé i vícekrát.
11:47
Boston se navrátil do útočné třetiny, kde se Hayesovi podařilo vyvinout na Hellebuycka tlak, ale mladý brankář Jets se s ním vypořádal výborně a puk skryl ve výstroji. Komerční přestávka.
10:59
Hellebuyck si nyní neskutečně zachytal! Chárovu ránu vyrazil do rohu, kde ji sebral Talbot, jehož střela zápěstím se opět odrazila na hokejky hostí. A brankáře Winnipegu nepřekonal ani Marchand!
10:35
Trouba blokuje Chárovu pumelici, Boston se ale drží v útoku.
10:18
Oba týmy nyní trápí přechod do útočného pásma. Puky sbírají obrany obou výběrů a nenechávají vymyslet útočníky nic kloudnějšího, čímž by mohli ohrozit brankáře soupeře.
09:57
Ne na dlouho, kotouč je zase za Raskovou klecí.
09:38
Až chyba v rozehrávce Jets pomohla Bruins usadit se v útočné třetině!
09:05
Boston se jen velmi těžko dostává skrz střední pásmo do útoku, většinu puků ztrácí už na polovině kluziště.
08:35
Ladd zkusil z levého křídla střelou s nápřahem překvapit Raska, finský gólman byl připravený.
08:01
Stuart rozehrává další útočnou akci Jets zpoza vlastní branky.
07:20
Hra je po zákroku Raska přerušena. Komerční přestávka.
06:48
Krejčí se po návratu z trestné lavice zapojil do útoku, jeho rána míří vedle.
06:42
Tlak Winnipegu pokračuje i s končící přesilovou hrou! Ladd nedokázal překonat Raska, který je nyní ve velkém permanenci.
05:49
Boston se sice osvobodil, ale ne na dlouho. Winnipeg už opět rozestavil přesilovkový deštník a Stafford vyzkoušel připravenost Raska!
04:59
Ou, tak teď Rask zachránil Boston od pohromy! Zastavil střelu Littlea a následně si poradil i s dvěma střeleckými pokusy Byfugliena, který si najel k brankovišti a nadvakrát se pokusil překonat Raska z bekhendu!
04:32
A právě Myers byl nyní podražen Davidem Krejčím, který se ho snažil zastavit při vyvážení kotouče. Přesilovka pro Winnipeg.
04:23
Krejčí se dostává ke své první střele, ale blokuje ho Myers.
03:29
A je vyrovnáno! Winnipeg využívá tlaku, který vytvořil na Tuukku Raska první útok domácích. Blake Wheeler si stáhl vyraženou střelu Byfugliena, přihrál na levý kruh BRYANU LITTLEOVI, který zakončuje za záda přesouvajícího se brankáře hostí. Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.
02:33
A máme tu první šarvátku! dostali se do ni Chris Thorburn a Zac Rinaldo. Bitku zakončil Thorburn povalením Rinalda u střídačky Bruins na led.
02:33
02:05
Stafford prověřil střelou zápěstím Raska v brance hostí.
01:38
Hosté se ujímají velmi rychle vedení! PATRICE BERGERON se nejlépe zorientoval před brankou Winnipegu a dorazil za Hellebuyckova záda odražený puk po polostřele Marchanda! Asistence: Brad Marchand, Brett Connolly.
01:34
Detroit se usadil v útočném písmu a doráží na Hellebuycka!
01:02
Winnipeg se vrátil do útočného pásma díky zavezení kotouče od Byfugliena, který zároveň bekhendovou střelou přinutil Raska k dalšímu zásahu.
00:35
Lowry se dostal do velké šance, Rask však v brance Bruins předvádí první úspěšný zákrok zápasu.
00:11
Enstrom sbírá nahozený puk do obranného pásma Jets a vyváží ho do bezpečí.
00:01
Oba týmy se již chystají k úvodnímu buly.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Enstrom, Myers, Chiarot, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ehlers – Stafford, Scheifele, Perreault – Armia, Lowry, Ladd – Burmistrov, Copp, Thorburn.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Trotman, Chára, Morrow, Seidenberg, Miller, Krug – Connolly, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Beleskey – Hayes, Spooner, Eriksson – Randell, Talbot, Rinaldo.

Rozhodčí: Tim Peel, Henrik Nicholson – Darren Gibbs, Steve Barton.
Vzájemné zápasy

V úvodu sezony si oba týmy zahrály na ledě Bostonu, kde Winnipeg zvítězil 6:2.
Boston Bruins – 53z, 28 výher, 62 bodů

V neprospěch Winnipegu naopak hovoří bilance Bostonu na kluzištích soupeřů, kde se jim daří mnohem více než na domácím ledě. Zatímco doma letos nasbírali 27 bodů z 29 zápasů, tak venku uhráli 35 bodů z 24 zápasů a tato bilance hovoří za vše. Na druhou stranu však Bruins půjdou do zápasu po jednodenním volnu, ve kterém se jim v hlavách určitě rozležely vzpomínky na porážku 2:9 z posledního zápasy, kdy doma hostili LA Kings.
Winnipeg Jets – 53z, 24 výher, 51 bodů

Hokejisté domácích Tryskáčů si na ledech Colorada a St. Louis výrazně zlepšili náladu z jinak nepříliš vyvedené sezony, ve které se prozatím marně snaží navázat na loňský rok, kdy se prokousali do play off. Po dvou výhrách však vstoupí do duelu s Bostonem v mnohem lepší psychické pohodě a mohli by z tohoto faktu těžit, stejně tak z toho, že v jediném vzájemném utkání v této sezoně Jets porazili Bruins.
Druhý vzájemný zápas čeká na týmy Winnipeg Jets a Boston Bruins, přičemž oba týmy do utkání dnes v noci vstoupí ve zcela odlišné atmosféře. Proč? Winnipeg má za sebou úspěšné dva venkovní zápasy, zatímco Boston v posledním střetnutí schytal debakl proti LA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.