Utkání končí, Zlín dokázal překonat nepříznívou sérii s Mountfieldem a připisuje si důležité tři body pro boj o přímý postup do play-off. O třech bodech rozhodl parádní trefou Bedřich Köhler. Ze Zlína je to pro dnešek vše, napočtenou.
60:00
58:59
Zbývá minuta do konce utkání, Kovář je na střídačce, Mountfield to zkusí v šesti.
58:56
Hostující lavička si bere oddechový čas.
58:45
Zámorský vyprášil Kovářův beton střelou od modré čáry.
57:40
Zakázané uvolnění Beranů.
57:04
Ptáček srazil proti mantinelu Melenovského, ten chvíli ležel na ledě, ale je v pořádku, vylučovat se nebude.
56:39
Zápas sleduje 4187 diváků.
56:34
Icing Zlína, Melenovský nestihl dojet kotouč, buly před Sedláčkem.
55:37
Zlín právě vstřelil branku!Tak, teď to naopak vypadá, že se prodloužení hrát nebude. BEDŘICH KÖHLER vlétl do útočné třetiny a bombou o tyčku vrací Zlínu vedení. Stadion bouří, ale ještě není nic rozhodnuto. Asistence: Petr Holík.
55:03
Mertl zakončoval,ale nepřesně. Vypadá to, že nám zápas pomalu směřuje do prodloužení.
52:28
Tvrdá střela Zámorského ze středního pásma končí v lapačce Kováře.
52:15
Dvě zapeklité situace na obou stranách. Nejprve se ocitl před Kovářem Melenovský, ten ale minul. Na druhé straně netrefili odkrytou klec budějovičtí hráči.
50:20
Hosté jsou kompletní.
48:19
Možnost pro Zlín něco udělat s nerozhodným výsledkem, vyloučen je Roman Němeček (ČEB) 2 min za nedovolené bránění.
45:28
Zlín se rozhodl hrát se třemi formacemi.
44:41
Červený je na ledě, začíná přesilová hra pro Mountfield.
44:21
Bude se hrát 4na4 a za dvecet vteřin začne přesilovka hostům. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Dalibor Řezníček (ZLN)
44:15
Důras nabil Čajánkovi, kterému střela sedla, Kovář opět s menší dávkou štěstěny puk chytá. Buly po jeho pravé ruce.
43:13
Hamrlík vyslal tvrdou ránu od modré, Kovář se štěstím vyrazil.
42:41
Za vysokou hůl si odsedí dvě minuty hostující RUDOLF ČERVENÝ.
41:56
Akci Melenovského a Vlacha přerušila píšťalka sudího - ofsajd.
41:07
Květoň to zkoušel přes beka, neuspěl.
40:01
I druhá třetina nám nabídla pohledný hokej se šancemi. Jednu z nich využili hostující hokejisté, když si Tomáš Mertl zajel kousek za modrou čáru a překvapil Sedláčka střelou do horního růžku. Berani měli dost šancí na opětovné vedení, bohužel pro domácí se jim je nepodařilo proměnit. Zásahy brankářů: Sedláček 10 - Kovář 8.
40:00
39:35
39:20
Zámorský pálil vedle, poté Čajánek dorážel u pravé tyčky, Kovář byl pozorný.
38:40
Akci Zlína překazil ofsajd, buly ve středním pásmu.
37:35
Přesilová hra pro domácí tým. Aleš Kranjc (ČEB) 2 min za držení.
37:15
Důras dobruslil puk pro Veselého, jehož následnou ránu zápěstím Kovář vyrazil.
36:42
Lehké nahození Šimánka končí v moci Sedláčka.
36:09
Kuchejda střílel a jeho rána zazvonila o horní tyčku.
34:28
Icing Beranů, buly před Sedláčkem.
32:11
Šimánkovu ránu, která zasáhla Sedláčka do masky, zlínský brankář kryje.
30:32
Holík si chytře počkal na odražený kotouč od mantinelu, který předložil rozjetému Leškovi, ten ve stoprocentní šanci trefil Kováře.
29:45
Linhart vyslal bombu, která skončila nad brankou, zanedlouho byl v šanci Čech, který se trefil vedle.
29:10
Vlach zachytil puk, mohl vybídnout do šance své spoluhráče, ale raději kličkoval v rohu kluziště.
28:34
Budějovice jsou kompletní.
27:40
Čajánek nezachytil puk a domácí zahráli v přesilovce zakázané uvolnění.
26:53
Leška měl možnost zasunout puk za Kováře, jenže domácí centr příliš čekal a ještě zvolil nahrávku zpět na Hamrlíka.
26:34
Rudolf Červený (ČEB) 2 min napadení.
26:32
Čajánkovu střelu mohl dorážet do odkryté klece Důras, ale tomu vložil tělo do střely obětavý Mikuš.
26:07
Kuchejda nezachytil Mikušovu přihrávku, buly před Kovářem.
25:18
Kovář raději přikryl puk pod lapačku před dojíždějícím Čechem.
24:57
Berani se bezproblému ubránili.
22:57
Přesilová hra pro hostující celek. Za domácí putuje na trestnou lavici kapitán Petr Čajánek (ZLN) 2 min za napadení.
21:55
Mountfield právě vstřelil branku! Hosté udeřili jako blesk z čistého nebe. TOMÁŠ MERTL obdržel přihrávku od Romana Němečka a střelou z nápřahu překonal Sedláčka do horního růžku. Domácí brankář jen bezmocně rozhodil rukama. Asistence: Roman Němeček.
21:20
Zlínský Michal Důras byl stíhán obráncem, přesto dokázal v šanci zakončit, Kovář reflexivně vytáhl ránu maskou do ochranné sítě.
20:01
Úvodní třetina je za námi. Hned v první minutě poslal domácí celek do vedení proměněným nájezdem Ondřej Veselý. Zlín poté nabral na obrátkach a často zatápěl před Kovářem. Hosté se dostali také k několika možnostem vyrovnat stav, a to především po chybách v domácí defenzívě. Mountfield ale nedokázal žádnou z chyb využít a tak Zlín vede po první třetině těsně 1:0. Zásahy brankářů: Sedláček 9 - Kovář 5.
20:00
19:30
Rána Květoně končí v lapačce Sedláčka, který rozehrál a založil zlínský útok.
18:15
Zlín vyhodil puk a píská se icing, buly před Sedláčkem.
15:25
Zlín skoro celé dvě minuty kombinovl před Kovářem, největší šanci měl Důras, který se natahoval na brankovišti po dorážce, ale na kotouč nedosáhl. Hosté se ubránili a jsou v pěti.
13:25
Domácí si vynutili první přesilovku. Michael Kolarz (ČEB) 2 min hákování.
12:53
Květoň se snažil přelstít Sedláčka, bez úspěchu.
11:39
Zlínští se usadili v pásmu, kde dlouho držel na holi kotouč Vlach, jenže do šance se nikdo z domácích nedostal.
9:50
Veselý je na ledě, Zlín je kompletní.
8:43
Českobudějovické kombinování vyřešil až vyhozením Martin Hamrlík.
7:48
První vyloučení zápasu, Ondřej Veselý (ZLN) zahákoval a odsedí si dvě minuty.
7:38
Linhart chyboval a stal se tak druhým obráncem, který dnes ztratil v blízkosti své branky kotouč. Toho mohl využít Milan Gulaš, který zkusil kličku do bekhendu, proti které výborně zasáhl zlínský brankář.
6:39
Zakázané uvolnění hostí, po komerční přestávce se bude vhazovat u Kováře.
5:26
Po vhazování se rozjel sprintem na Sedláčka Rostislav Martynek, zkusil kousek za modrou vypálit, ale zlínský gólman je připraven.
5:16
Dvě šance Zlína, nejprve pálil Holík, vzápětí Linhart, ale oba pokusy směřovaly mimo Kovářův dosah. Buly před brankářem Mountfieldu.
5:10
Kuchejda nahodil puk z rohu kluziště, odkud se snažil překvapit Sedláčka. Puk se za čáru sice dostal, ale až po odpískání útočícího hráče v brankovišti.
4:48
Tesařík namazal mezi kruhy volnému Tomáši Mertlovi, Sedláček se blýskl parádním zákrokem lapačkou.
3:46
Čajánek si šikovně vyměnil puk s Důrasem, Kovář zasahovat nemusel.
3:27
První dotyk s kotoučem si připsal domácí brankář, když chytil snadný pokus Květoně.
2:14
Fořt se uvolnil u mantinelu a hledal přihrávkou volné spoluhráče před brankou, nakonec se puk dostal k obránci Mountfieldu.
1:20
Kašpařík nezpracoval Kranjcovu přihrávku, icing.
0:43
Zlín právě vstřelil branku!Bravurní start zlínských hokejistů hned v úvodní minutě. Tomáš Linhart našel přihrávkou přes celé hřiště volného Lešku, který vybídl do šance ONDŘEJE VESELÉHO. Ten zamíchal s kotoučem a trefil se přesně mezi betony Kováře. Asistence: Petr Leška, Tomáš Linhart.
0:09
Martin Hamrlík po vyhraném vhazování Zlína vyhazuje na zakázané uvolnění.
00:01
Úvodní sestavy: PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Melenovský, Roman Vlach, Ondráček - Kubiš, Fořt, Čech. HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Kolarz, Němeček, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - L. Květoň, Langhammer, Horna - R. Pšurný, Mertl, Gulaš - Kuchejda, Burian, Červený - Sailer. Rozhodčí: Blecha, Polák - Bryška, Novák.
Vítejte u dnešního online přenosu z utkání 51. kola Tipsport extraligy. Domácí Ševci dnes hostí pátý celek tabulky, HC MOUNTFIELD. Zlín bojuje o první šestku, která zajišťuje přímý postup do play-off. V posledních sedmi vzájemných utkáních vyhráli jihočeši celkem šeskrát. Berani se dnes budou snažit tuto sérii na domácím ledě přerušit. Domácí kouč Rostislav Vlach má k dispozici kompletní tým, naopak hostům chybí zraněná dvojice Kotalík, Podlešák. Zápas začíná v 18:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.