SESTŘIH: 37. kolo extraligy, Plzeň - Olomouc, 2:1 po SN

To je dnes ode mě vše! Přeji vám příjemný zbytek nedělního večera a u dalších on-line přenosů na počtenou.
A je dobojováno! Plzeňští byli sice po celé utkání lepší, ale nakonec musí být rádi i za dva body, které vybojovali v trestných stříleních, ve kterých Matěj Machovský nepustil ani jednu střelu soupeře, úspěšnými nájezdníky Plzně byli naopak Nicholas Johnson a Dominik Simon.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
Autorem vítězné branky je DOMINIK SIMON.
Dominik Simon si počkal a následně přesně zamířil nad vyrážečku Trvaje.
Marosz trefuje pouze tyč Machovského branky!
Ján Sýkora to udělal výborně, ale následně netrefil poloprázdnou branku.
Dávid Buc střelou na Machovského nevyzrál.
Johnson to udělal ukázkově a blafákem mezi nohy posílá Plzeň do vedení.
Samostatné nájezdy začínají.
Jako první bude čelit trestnému střílení Jiří Trvaj.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního utkání. Dvě obrovské příležitosti v něm měl plzeňský Ján Sýkora, jenž ale nepotvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče Plzně a tutovky neproměnil.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Další velká šance pro Jána Sýkoru! Tentokrát slovenský rychlík jel zcela sám na Trvaje, který ale v kýžený moment předvedl parádní zákrok vyrážečkou a poslal utkání do nájezdů!
63:45
Jakub Jeřábek nejprve zdolal soupeřova obránce a pak výborně našel před brankou zcela volného Jána Sýkoru, který z gólové pozice přestřeluje olomouckou klec!
63:26
Obě dvě mužstva hrají především na jistotu a nechtějí udělat klíčovou chybu.
62:46
Mora kombinovala nebezpečně v blízkosti plzeňské klece. Nakonec se ale sama nepřesnou přihrávkou vyhnala z pásma.
62:07
Ján Sýkora ztratil kotouč hned poté, co přejel do útočného pásma.
61:51
Zakázané uvolnění Mory.
61:26
Slabou střelu od mantinelu chytil Machovský do své rukavice.
60:47
David Škůrek svojí rukavicí raději pinknul kotouč svému brankářovi Trvajovi, kterého celá situace jako všechny přihlížející velmi překvapila. Hrozící nebezpečí pro Moru bylo ale zažehnáno.
60:18
Matěj Machovský vytasil proti Skrbkově střele výborně svoji lapačku a vytěsnil kotouč mimo svoji svatyni.
60:01
Indiáni ve třetí části draze doplatili na velké množství neproměněných šancí. Olomoucký kapitán Pavel Patera totiž z ojedinělé akce svého týmu vyrovnal a posunul tedy zápas do prodloužení. Největší příležitost ve třetí třetině měl z indiánů Václav Pletka, který nejprve trefil tyč a pak z blízkosti trestuhodně přestřelil olomouckou svatyni.
60:00
59:50
Další vyhození kotouče do středního pásma znamená klid pro hosty.
59:27
Indiáni jsou sice u kotouče, ale Olomouc je do svého pásma příliš nepouští.
58:34
Kohouti vyhazují puk do středního pásma a osvobozují se ze sevření.
57:50
Pěkná střela Mozíka od modré našla jen Trvajův beton.
57:08
Mora se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
56:04
Olomouc právě vstřelila branku!
Mora srovnává na 1:1! PAVEL PATERA si počkal před brankou na kotouč, který prošel po přihrávce Buce přes dva plzeňské obránce až ke zkušenému forwardovi, který v poklidu dorazil kotouč do poloprázdné branky. Asistence: Dávid Buc, Petr Zuzin.
55:31
Akce Olomouckých skončila pouze postavením mimo hru.
54:48
Poté, co Machovský podržel kotouč ve sv rukavici, se bude vhazovat po jeho levici.
54:24
Dominik Kubalík se dostal ke střele, jeho pokus ale trefil pouze nohy obránce Houdka.
53:34
53:09
Mora pět vyhazuje kotouč do středního pásma.
52:35
Olomouc přesunula hru na druhou stranu hrací plochy a tráví tak oslabení na nejlepším místě, co jde.
52:00
Nicholas Johnson dostal výbornou přihrávku před branku, v pádu ale kotouč netrefil.
51:34
Přesilovka pro indiány. Za katr putuje za za podražení Jan Knotek (OLO).
50:40
Olomouc po delší době v útočném pásmu, obránci Plzně ale zatím velmi dobře přistupují k soupeři a nepouštějí ho k zakončení.
50:03
Zakázané uvolnění Škodovky.
50:00
Deset minut do konce a zatím to vypadá na drama. Plzeň sice tlačí, ale pojišťující branku se jí vstřelit zatím nedaří.
50:00
Dnešní utkání sleduje 4912 diváků.
49:19
Mario Bližňák dostal nabito. Z dobré pozice ale prostor tří tyčí netrefil.
48:57
Indiáni mají nadále kotouč pod svoji nadvládou, Kohouti se pouze brání.
48:13
Nechybělo mnoho a Simon se ocitl ve výborné pozice. V kýžený moment se mu ale puk zamotal mezi bruslemi.
47:16
Kubka hned dvakrát od modré napálil pouze dobře bránícího Zuzina.
46:47
Mozíkovo nahození od mantinelu ukryl brankář Trvaj raději do své lapačky.
46:23
Trvaj ve své brance skoro nic neviděl,přesto i tak parádně zastavil tečovanou střelu od modré!
45:47
A opět zvonila tyč! Tentokrát se v obrovské šanci ocitl po Indrákově přihrávce Lev, ale i jeho pokus zastavila brankoví konstrukce!
45:24
Škoda je usazena v útočném pásmu.
44:32
Sražené nahození Laše skončilo v ochranné síti.
44:12
Boj u modré čáry u kotouč končí nakonec postavením mimo hru.
43:30
Obří příležitost pro indiány! Ján Sýkora při přečíslení nahrál kotouč zcela volnému Václavu Pletkovi, který z blízkosti nejprve trefil tyč, od které se puk odrazil zpátky k plzeňskému útočníkovi, jenž ale ani napodruhé nedokázal překonat ležícího olomouckého gólmana. Z metru totiž Václav Pletka přestřelil branku!
42:55
Pulpánova střela po dvou tečích prolétla jen těsně vedle olomoucké klece.
42:29
Lehké nahození na branku skončilo jen v rukavici brankáře Machovského.
42:20
Hermanovu svižnou střelu chytil Machovský do své lapačky.
42:11
Moravčík na poslední možnou chvíli zapracoval v obraně a ztížil zakončení olomouckému útočníkovi.
41:35
Na druhé straně zahrozila i Mora, Ani Rachůnek ale nedokázal těžký kotouč zpracovat a následně zakončit.
41:18
Mario Bližňák si výborně najel na přihrávku z druhé strany, branku ale v těžké pozici netrefil.
40:53
Po špatně posouzeném icingu se bude vhazovat ve středním pásmu.
40:38
Indiáni se po nepřesné přihrávce připravili o útočné pásmo.
40:06
Nepřesná rozehrávka Plzeňských skončila zakázaným uvolněním.
40:01
Indiáni byli ve druhé třetiny nadále aktivnější, ale pojišťující branku nepřidali. Nejblíže brance byl Jakub Lev, který napálil břevno hostující svatyně. Za faul kolenem vyfasoval navíc olomoucký Jaroměřský pětiminutový trest plus do konce utkání. Zápas ale nejspíše skončil i pro faulovaného Kratěnu, který se po nevybíravém zákroku za pomocí lékařů dopravil do šatny.
Další třetina začne přibližně v 17:14.
40:00
39:57
Moravčíkův pokus těsně před koncem druhé části vytěsnil Trvaj levým betonem.
39:40
Nebezpečná střela Zuzina prosvištěla těsně vedle plzeňské klece.
39:21
Olomouc hraje v plném počtu.
38:53
Kombinace Plzeňských vyústila ve střelu Jána Sýkory, kterou Trvaj velmi dobře viděl a chytil ji do své rukavice.
38:30
Kohouti vyhazují kotouč, přesilovka Plzni se krátí.
38:22
Dva velké závary před olomouckou svatyní vyřešila nakonec obrana hostů, které se vždy povedlo odklidit kotouč do bezpečí.
37:51
Indiáni zatím ještě v početní výhodě ani nevypálili.
37:29
Škoda hraje v plném počtu a má k dispozici zkrácenou přesilovku.
37:04
Matěj Machovský vyřešil závar před svojí brankou tím, že pokryl volný kotouč pod svoji lapačku.
36:29
Střelu Vojtěcha Mozíka z voleje zblokoval srdnatě jeden z obránců Mory.
35:48
Jan Schleiss je zpátky ve hře, hraje se ve čtyrech na obou stranách.
35:39
Machoský si výborně pohlídal prostor u své levé tyče a soupeř tak nemohl zakončit.
35:29
Jakub Jeřábek (PLZ) dostává dvě minuty za držení hole. Kohouti mají k dispozici krátkou přesilovku.
35:17
Mora zavřela indiány v jejich pásmu. Navíc bude hrát přesilovku, rozhodčí má zdviženou svoji pravici.
34:21
Jan Jaroměřský (OLO) dostává za svůj tvrdý faul pětiminutový trest plus trest do konce utkání. Menší trest odpyká Petr Zuzin.
34:21
Plzeňský kapitán opouští za pomoci lékařů ledovou plochu a míří do šatny.
34:21
Jaroměřský nevybíravě nastavil plzeňskému Kratěnovi koleno a musí očekávat trest.
33:48
Jan Schleiss (PLZ) dostává dvě minuty za držení protihráče.
33:44
Mora má ponechanou výhodu a bude hrát po přerušení přesilovku.
33:15
Rychlý brejk sice domácí zažehnali, Kohouti jsou ale přesto nadále u kotouče.
32:34
Olomouc vybojovala kotouč a může jít do rychlého protiútoku.
31:50
Lehké nahození Jaroměřského od modré skončilo jen v lapačce brankáře Machovského.
31:17
Po střele Jakuba Lva z pravé strany zazvonilo břevno Trvajovy klece!
31:05
Marosz se dostal ke střele. V obležení obránců ale soupeřovu branku netrefil.
30:35
Jakub Lev nenahrál dobře a dopředu mohou jít hosté.
30:11
Útočná akce Plzně skončila odpískaným ofsajdem. Přestávka k čištění ledu.
29:41
Indiáni jsou kompletní.
29:20
Rostislav Marosz dostal nabito na levé straně. Jeho ránu z voleje výborně zachytil přesouvající gólman Machovský.
28:50
Petr Zuzin to zkusil sám a neudělal dobře, domácí obránci jeho střelu zblokovali a vyhodili touš do středního pásma.
28:16
Právě nyní začíná zkrácená přesilovka Olomouce.
27:58
Hosté jsou již ve čtyrech.
27:41
Vojtěch Mozík (PLZ) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Plzeň bude hrát nyní přesilovku 4 proti 3.
27:40
Indiáni se v dvojnásobné přesilovce zatím spíše trápí.
27:16
Další pokus plzeňského obránce tentokrát branku netrefil.
26:58
Tvrdou Mozíkovu střelu od modré Trvaj výborně vyrazil svým betonem.
26:36
Indiáni jsou již nyní nastěhováni ve třetině Olomouce.
26:25
Dávid Buc výborně vyvezl kotouč a přesunul hru do třetiny Plzně.
26:16
Kohoutům bude pořádně horko. Martin Cibák (OLO) dostává dvě minuty za sekání a Plzeň bude hrát dlouhou přesilovku 5 proti 3! Olomoucký útočník dostal navíc ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
25:58
Jan Knotek (OLO) putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění. Pátá přesilovka pro indiány.
25:35
Domácí jsou opět o kotouče a obě dvě mužstva střídají.
25:18
Mora přesunula těžiště hry do třetiny soupeře.
24:41
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Plzeň je usazena v útočném pásmu, ale k zakončení se zatím nemůže dostat.
24:10
Jeden z plzeňských útočníků inkasoval tvrdý zákrok u mantinelu, rozhodčí ale neposoudil tento zákrok jako nedovolený.
23:47
Nebezpečný pas Ráca před branku nakonec dokázali domácí obránci odpálit do bezpečí.
23:25
Další střela Olomouckých tentokrát skončila v rukavici plzeňského gólmana.
23:05
Radim Kucharczyk ujel po pravé straně a dostal až před Machovského, který ale jeho střelu bekhendem vytěsnil svým betonem.
22:47
Útočnou akci Škody zastavil odpískaný ofsajd.
22:41
Další pěknou akci indiánů zakončoval Lev těsně vedle hostující svatyně.
21:33
Václav Pletka se dostal do pásma a ihned naservíroval kotouče Kratěnovi, který z voleje pořádně vystrašil Trvaje. Ten sice jeho střelu dokázal parádně vytěsnit, ale sám nevěděl, kde má puk.Jeho obránci mu ale pomohli a puk odpálili.
21:16
Zakázané uvolnění Plzně.
20:47
20:36
Pokus Jakuba Lva prošel až před branku, kde Václav Pletka nedokázal ideálně trefit kotouč a Trvajovi se ho tak povedlo včas přikrýt svoji lapačkou.
20:01
Indiáni začnou druhou část pokračující přesilovkou.
Hráči jsou zpátky na ledové ploše, druhé třetiny za malou chvilku začne.
Další třetina začne přibližně v 16:18.
První třetině byla výhradně pod taktovkou indiánů. Západočeši hostující Olomouc vůbec k ničemu nepouštěli a sami podnikali velmi nebezpečné výpady. Škoda měla v první části k dispozici hned čtyři početní výhody, ale ani jednu z nich nevyužila. Zatím jedinou branku Plzně obstaral Jan Schleiss, jenž se po přihrávce Jakuba Lva dostal až před Trvaje, kterého propálil mezi betony.
20:00
19:39
Pěkná střela Vojtěcha Mozíka byla těsně ped Trvajem tečována, přesto i tak byl brankář Olomouce připraven na správném místě a puk betonem vyrazil.
19:07
Kohouti se osvobozují lehkým vyhozením kotouče.
18:47
Čtvrtá přesilovka pro Škodu v první části. Rostislav Marosz (OLO) dostává dvě minuty za hákování.
18:10
Indiáni jsou usazeni v útočném pásmu.
17:48
Mario Bližňák se rovněž prodral až před Trvaje, obránci Mory mu ale zakončit nedovolili.
17:01
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni se ujímají vedení v dnešním utkání! JAN SCHLEISS po přihrávce od Jakuba Lva prolétl až před Trvaje, kterého přesnou střelu mezi betony prostřelil. Asistence: Jakub Lev, Dominik Boháč.
16:50
Plzeň je v obranném pásmu u kotouče a bud zakládat další útočnou akci.
15:42
Dominik Simon se proháčkoval až před Trvaje, jeho následná střela ale branku Mory těsně minula.
15:18
Rostislav Marosz to zkusil z velkého úhlu, lapačka brankáře Machovského ale byla připravena na svém místě.
14:53
Ján Sýkora se vřítil do pásma a ihned vypálil z voleje. Jeho pumelici ukryl brankář Trvaj do své výstroje.
14:20
Tak Mory pokračoval i nadále. Do dobré pozice se dostal Rác, Machovský byl ale opět připraven.
13:46
První střelu na brankáře Machovského obstaral Martin Výrůbalík, jehož pokus od modré plzeňský gólman vytěsnil svým betonem.
13:15
12:53
Plzeň nadále drtí čtveřici Olomouce, která se zuby nehty brání.
12:13
Mora se osvobozuje a může jt vystřídat.
11:43
Až nyní se odhodlal k zakončení Vojtěch Mozík. Jeho střela byla sražena na zadní mantinel.
11:15
Další početní výhoda pro indiány. Martin Cibák (OLO) je vyloučen za podražení.
10:38
Střelu Jakuba Lva odrazil obránce Olomouce pouze zpátky k plzeňskému útočníkovi, který v tváří tvář gólmanovi Mory zklamal a poslal puk pouze vedle branky!
09:55
Pokus Simona z levé strany prolétl pouze vedle hostující branky.
09:19
Olomouc je stále utažená v plzeňských kleštích.
08:39
Škodovka nadále buší do svého protivníka, obránci Mory ale zatím výborně blokují střely plzeňských forwardů.
08:19
Bližňák nabil do střelecké pozice Kratěnovi, jehož pokus zápěstím brankář Trvaj ukryl do své výstroje.
08:05
Zakázané uvolnění indiánů.
07:38
Nepříjemná střela Ondruška od modré byla tečována, puk prolétl nakonec vedle plzeňské branky.
06:52
06:20
Ukrytá střela Jána Sýkory skončila v lapačce pozorného gólmana Hanáků.
05:48
Puk propadl přes brankoviště až k Janu Schleissovi, který z blízkosti trefil pouze přemisťujícího brankáře Trvaje.
05:26
Hosté se osvobozují a mohou na chvilku vydechnout.
05:17
Bomba Vojtěcha Mozíka od modré čáry byla zblokována jedním z obránců do ochranné sítě.
04:52
Další přesilovka pro Škodu. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Houdek (OLO).
04:31
Plzeň motá svého protivníka v jeho třetině.
03:55
Pěknou střelu tahem v podání Ondřeje Kratěny Trvaj dobře viděl a v poklidu zneškodnil.
03:21
Olomouc se na chvilku usadila v pásmu Škody, domácí obránci ale soupeře brzy od kotouče odzbrojili.
02:29
Hosté hrají v plném počtu.
02:12
Střela Jána Sýkory od modré prošla přes klubko těl nakonec těsně vedle pravé tyče Trvajovy branky.
01:49
Mora se v poklidu brání a již podruhé v krátké době se jí podařilo vyhodit kotouč.
01:18
Slibnou kombinaci zakončoval Kratěna z dobré pozice těsně vedle Trvajovi svatyně.
00:29
Přesilovka pro indiány: Na dvě minutyza podražení je vyloučen Marosz (OLO).
00:20
První závar před brankou Olomouce dokázali host bez potíží zažehnat.
00:01
Obě dvě mužstva jsou připravena na ledové ploše, dnešní utkání za malou chvilku začne.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek, Pulpán, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Marcel – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna – Schleiss, Lev, Indrák – Kubalík, T. Sýkora, Suchý.

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Jaroměřský, Houdek, Staněk, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Matai, Patera, Rachůnek – Laš, Herman, Zuzin – Buc, Knotek, Kucharczyk.

Rozhodčí: Homola, Pavlovič – Frodl, Charvát.
Vzájemné zápasy:
Obě dvě mužstva se v letošní sezoně potkala zatím dvakrát. Na svém kontě má jak Olomouc, tak i Plzeň jedno vítězství. Hanáci nejprve vyloupili město piva a přivezli si domů všechny body. Západočeši na oplátku rovněž sebrali Olomouci doma body, konkrétně dva za výhru v prodloužení.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 2:5
Branky a nahrávky: 5. Kratěna (TS), 10. T. Sýkora (Johnson, Balej) – 6. Hrňa (Ondrušek, Škůrek), 22. Patera (Buc, Skrbek), 32. Dlouhý, 50. Zuzin (Patera), 57. Kucharczyk (Marosz).

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:4 pp
30. Rác, 43. Zuzin (Skrbek), 53. Buc (Skrbek) – 9. Kadlec (Kratěna), 18. Mozík (Kadlec, Kratěna), 57. Indrák, 61. Moravčík (Mozík, Sýkora).
HC Olomouc
Mora v poslední době rovněž polevila ze svého tempa a propadla se rovněž do středu tabulky. Aktuálně se Hanáci nacházejí na 8. místě tabulky se ziskem 51 bodů, mají tedy pouze o jeden bod méně než Západočeši.

V posledním zápase Olomouc porazila po přestřelce Mladou Boleslav 7:4 a po dvou zápasové sérii bez vítězství opět brala tři body. Nutné je ale dodat, že nováček soutěže se ve třetí čtvrtině představuje častěji na kluzištích soupeře než na vlastním ledě. Přesto například těsná výhra 1:0 venku proti pražské Spartě má určitě cenu zlata.

K nejproduktivnějším Hanákům se řadí útočníci Rostislav Marosz (9 gólů a 21 asistencí) a Roman Rác (9 + 19). Mužstvo se už nějakou dobu musí obejít bez střelce Hrni, který nyní pálí již za domovský Třinec. V obraně se může tým spolehnout především na zkušeného obránce Pavla Skrbka (4 + 13) a Martina Vyrůbalíka (3 + 11).
HC Škoda Plzeň
Indiáni po velkém procitnutí ve druhé čtvrtině soutěže opět pomalu začínají ztrácet dech. V posledním domácím utkání sice Západočeši dokázali porazit Zlín 5:2 a přerušili tak nelichotivou sérii tří proher, ale na cenné tři body nenavázali v Liberci, který si doma pohlídal všechny body a zvítězil 3:1.

Plzeň se opět tak přiblížila k týmům, které budou usilovat o účast předkolo play off. Na svém kontě má aktuálně 51 bodů a nachází se na 7. místě tabulky. Na jedenácté Karlovy Vary mají indiáni náskok pěkných pět bodů. Na šestý Hradec ztrácejí svěřenci trenéra Michala Straky jen dva body, ale Východočeši mají odehráno nicméně kvůli epidemii o dva zápasy méně.

V čele klubové produktivity je už nějakou dobu slovenský útočník Ján Sýkora. 15 gólů a 14 asistencí ve 33 zápasech není vůbec špatný počin. Je zároveň i nejlepším střelcem. Nejproduktivnějšími obránci jsou Vojtěch Mozík (7+12) a Jakub Jeřábek (3+18).
Na programu je 37. kolo hokejové Tipsport extraligy, ve kterém HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě nováčka soutěže – HC Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.