Pardubice - Sparta: Na 2:3 snížil domácí Ctirad Ovčačík

Sparta tedy nakonec uhájila těsné vedení a odváží si tři body za vítězství 3:2. V závěru zápasu mělo Dynamo obrovský tlak při přesilové hře v šesti hráčích v poli, ale gól nepřišel, a když potom Petr Sýkora dvaadvacet vteřin před koncem netrefil poloodkrytou branku, nemohlo to skončit jinak. Z pardubické tipsport areny se s vámi loučí Marek Votke a Robert Novotný.
Nejlepší hráči: Ctirad Ovčačík – Lukáš Cingel.
59:38
Sýkora po odrazu kotouče od mantinelu netrefuje poloodkrytou klec!
59:30
Oddechový čas pro domácí.
59:30
Michal Bárta dostal krásnou přihrávku přímo před branku, ale v bezprostřední blízkosti pálí těsně mimo!
59:04
Po zásahu sparťanského obránce kotouč opustil hrací plochu.
59:00
Dynamo to zkouší v šesti hráčích v poli!
58:31
Teď nebo nikdy. Dynamo dostává exkluzivní šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry, Sparta totiž hrála v šesti. Dvouminutový menší trest odpyká Lukáš Pech.
57:38
Lukáš Cingel se společně s Jiřím Černochem řítil v akci 2 na 1, zvolil střelu, ale orazítkoval levou tyč pardubické brány!
57:28
Tomáš Klimenta našel krásnou zadovkou na modrou čáru svého jmenovce Bokroše a ten pálí jen těsně mimo!
56:35
Tomáš Netík si umě obhodil Schause, ale celá jeho individuální akce ztroskotala na koncovce.
56:04
Rodící se akci Dynama zastavuje jeden z čárových – ofsajd.
55:42
54:45
Hosté vyhazují přes všechny čáry. Dynamo musí začít od píky.
54:30
Dynamo zuby nehty drží útočné pásmo, Schaus pálil jen těsně mimo, Hodgmanovu dorážku kryje Pöpperle!
54:09
Nicholas Schaus dostal kotouč na modré čáře a jeho střela zápěstím mířila přímo do lapačky Tomáše Pöpperleho.
53:42
Justin Hodgman mohl jít po špatné přihrávce jednoho z hostí do samostatného úniku, ale Michal Barinka mu z poslední nouze postavil strom na modré čáře. Jasné dvě minuty za nedovolené bránění.
Dnešní utkání sleduje 7 707 diváků.
52:53
52:16
Rolinek pálil ne ihned po vhazování, ale přímo z vhazování a Pöpperle se musel pořádně ohánět, aby si s touto nečekanou střelou poradil.
52:13
Schaus s Rolinkem se v oslabení hnali dva na jednoho a Nicholas nádhernou přihrávkou do druhé vlny vybídl pardubického kapitána, ale naproti němu stál skvěle připravený Tomáš Pöpperle!
52:00
Michal Čajkovský pálil ze skvělé střelecké pozice příklepem od modré čáry a jen těsně minul.
51:15
50:53
A je po přesilovce. Petr Hubáček nevybíravě u mantinelu hokejkou zasáhl Jana Švrčka a míří na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.
50:47
Dynamo je ale v mžiku zpátky ve třetině, Pöpperle lapačkou raději přikrývá kotouč a přerušuje hru.
50:22
Schaus opět pálí z první mimo, Sparta vyhazuje po velkém tlaku přes všechny čáry.
49:41
Schaus dostal nabito na modré čáře ale trefuje Pöpperleho!
49:15
V zajímavém čase přichází početní výhoda pro Dynamo! Tomáš Netík inkasuje dvě minuty za podražení.
48:05
Filip Zadina je dnes v hledáčku všech sparťanských bijců, nyní se do něj po odpískání pustil Michal Barinka. Pardubický junior to nebude mít hlavně ze začátku vůbec jednoduché.
47:34
Teď už ale Pražané na chvíli okupují útočné pásmo. Střela z otočky takřka z nulového úhlu jen prolétla brankovištěm Jakuba Štěpánka.
46:30
Pardubice cítí šanci na vyrovnání a všechny své síly soustředí do útoku. Sparta se musí mít hodně na pozoru.
45:29
45:10
Miroslav Forman se prodral až mezi kruhy pro vhazování, jeho svižnou střelu zápěstím ale bez větších potíží zlikvidoval Štěpánek.
44:49
44:39
Dynamo právě vstřelilo branku!
Při hře čtyři na čtyři dostal krásnou přihrávku do jízdy CTIRAD OVČAČÍK, s přehledem vymíchal Pöpperleho a přes jeho beton zakončil do poloodkryté klece! Východočeši zřejmě našli aspiranta na samostatné nájezdy. Asistence: Nicholas Schaus, Tomáš Kaut.
44:03
Domácí jsou ve čtyřech.
43:57
Forman se ocitl po perfektní přihrávce sám před poloodkrytou pardubickou bránou, ale ve skórování mu skvělým obranným zákrokem zabránil Nicholas Schaus.
43:35
Tomáš Kaut vleže dokázal po vybojovaném vhazování v obranném pásmu vyhodit puk z obranného pásma.
43:29
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Bárta – 2 min., podražení).
43:07
Sýkora po přihrávce na modré čáře vypálil zápěstím, ale trefil pouze obránce před sebou.
42:49
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Štefan Ružička – 2 min., nedovolené bránění).
42:37
Východočeši opět vyhazují přes všechny čáry.
42:15
Jerome Leduc vyhodil puk ihned po vhazování ven z obranného pásma.
42:03
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Alexandre Mallet – 2 min., podražení).
41:16
Lukáš Pech střílel zápěstím z levého kruhu pro vhazování, od vyrážečky Štěpánka se ale puk odrazil do ochranné sítě.
40:49
Sparta právě vstřelila branku!
Po devětačtyřiceti vteřinách hry v poslední třetině se Pražané prosazují nádherným přesilovkovým gólem! Lukáš Pech našel napravo postaveného PETRA VRÁNU, a ten krásnou střelou zápěstím trefuje horní růžek Štěpánkovy branky – 1:3. Asistence: Lukáš Pech.
40:22
Cingel hledal bekhendovou přihrávkou Lukáše Pecha, ale tomu kotouč přeskočil přes čepel.
40:01
Druhá třetina je za námi a na rozdíl od té první v ní nebyla k vidění vůbec žádná branka. Přitom přesilovek bylo dost, v závěru dějství navíc sekl mladíček Filip Zadina brankáře a za to samozřejmě následovala sparťanská „odměna“. U toho to ovšem neskočilo, ihned poté, co se Miroslav Forman i Filip Zadina vrátili na led, si první jmenovaný pardubického juniora znovu našel a dal mu jasně najevo, že takhle ne a byla z toho větší rozmíška. Třetí třetina začne přibližně v 18:52.
40:00
39:48
Pech našel křižným pasem úplně volného Černocha, který mířil těsně vedle.
39:34
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Kaut – 2 min., hákování).
39:04
Ihned po vypršení trestu si Miroslav Forman opět našel mladíka Zadinu a útočil na něj. S tím ale musí pardubický junior díky předchozímu počinu počítat.
39:04
Forman byl v pásmu rychleji než puk po přihrávce Petra Kumstáta – ofsajd.
39:00
Oba týmy hrají v plném počtu.
37:37
Cingel našel volného Mikuše, ale ten nebyl v koncovce přesný.
37:30
Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
37:00
Současně vyloučeni Filip Zadina (PCE) na dvě minuty za sekání a Miroslav Forman (SPA) na dvě minuty za hrubost.
37:00
37:00
David Tomášek se nádherně prosmýkl podél mantinelu a s hokejkou v jedné ruce se dostal až před Pöpperleho! Sparťanský gólman se mu ale tygřím skokem vrhl pod nohy a pardubický mladík nedokázal zakončit. V pádu ještě nepříjemně narazil do levé tyče brankové konstrukce.
36:40
Lukáš Nahodil se zbavil jednoho hráče na útočné modré, ale pak mu jelením skokem puk vypíchl Tomáš Netík.
35:50
Čajkovský na nic nečekal a od modré čáry vystřelil zápěstím, nicméně tento pokus byl nepřesný.
35:25
34:35
Petr Vrána pálil nebezpečně z pravého kruhu pro vhazování, ale Štěpánek dnes svůj nový tým drží skvělými zákroky.
34:01
Po souboji na modré čáře nakonec Východočeši zuby nehty procpali kotouč do středního pásma.
33:45
Netík našel krásným křižným pasem Štefana Růžičku, jehož střelu bez přípravy vyrazil ještě lepším zákrokem ramenem Jakub Štěpánek.
33:25
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ladislav Havlík – 2 min., podražení).
32:55
Andrej Kudrna přejel útočnou modrou, zasekl před pardubickým obráncem, ale jeho následná střela byla hodně nepřesná.
32:46
Na ledě to vře! Petr Hubáček byl trochu neohrabaně dohrán po odpískání a rozhodčí musel následně řešit hned tři pokusy o vyvolání strkanice. Následuje komerční přestávka.
32:18
Lukáš Pech pálil zpoza obránce z pravého kruhu pro vhazování, ale Jakub Štěpánek tuto střelu pohotově vyrazil vyrážečkou.
31:40
Forman hledal ujíždějícího Uhera, ten byl ovšem zastaven pardubickou defenzívou.
31:24
Hodgman našel rozjetého Petra Sýkoru a pardubický snajpr trefuje tyč!
30:56
Rozhodčí píská další zakázané uvolnění Sparty Praha, vhazovat se bude opět před svatyní Tomáše Pöpperleho.
30:43
Po nepřesné přihrávce z obranného pásma Sparty odpískáno zakázané uvolnění.
30:25
Barinka vzal všechnu zodpovědnost na sebe, zavezl puk do útočného pásma, dobře vystřelil, ale lapačka Jakuba Štěpánka byla v plné pohotovosti.
29:47
29:40
Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.
29:21
Růžička našel přihrávkou zpoza brány volného Formana, ten sice rozvlnil síť domácí brány, ale naštěstí pro Dynamo pouze z její vnější strany.
28:35
Hosté se následně po nepřesné přihrávce sami vyhnali z pásma – ofsajd.
28:20
Lukáš Pech hledal střílenou přihrávkou čepel hole Lukáše Cingela, sparťanský útočník s šestkou na zádech ale tečoval puk těsně vedle pardubické brány.
27:56
Petr Vrána dostal kotouč přímo před Štěpánkem a měl dost času na otočku, zpracování a přesné zakončení, ale Štěpánek kryje!
27:47
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Alexandre Mallet – 2 min., sekání).
27:47
Alexandre Mallet naprosto zbytečně sekl přes ruce jednoho ze Sparťanů a odebírá se na trestnou lavici. Následuje komerční přestávka.
27:25
26:45
Klimenta nahrával naprosto nesmyslně na obsazeného Leduca a Dynamo musí ven z pásma.
26:23
Jerome Leduc se dostal ke kotouči na modré čáře a pálí těsně mimo!
25:25
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Kalina – 2 min., podražení).
25:25
Filip Zadina na sebe v útočném natáhl hned několik hráčů a jednomu z nich, konkrétně Petru Kalinovi, už došla trpělivost a pardubického juniora poslal nedovoleným způsobem k ledu.
25:22
Při signalizované výhodě těsně vedle pálí Tomáš Bokroš!
24:25
Havlík se prezentoval neuvěřitelnou minelou v rozehrávce, Kudrna se rázem ocitl sám před Štěpánkem, hledal ale ještě najíždějícího si Růžičku, přičemž celou akci zachránil na poslední chvíli skvělým obranným zákrokem Nicholas Schaus.
22:38
Hubáček vybojoval kotouč v obranném pásmu a pokusil se založit útočnou akci, ale nakonec pouze nahodil puk za sparťanskou bránu.
22:14
Tentokrát se zakázaným uvolněním provinilo Dynamo.
22:08
Po chybě domácích se dostal do skvělé střelecké šance Miroslav Forman, ale mířil přímo doprostřed brány.
21:34
Lukáš Nahodil posunul puk na Filipa Zadinu, ten mířil přesně, ale proti bylo rameno Tomáše Pöpperleho.
20:50
Před Štefanem Růžičkou zívala odkrytá brána, ale skvělý obranný zákrok předvedl Jan Ščotka!
20:19
Štefan Růžička se řítil do útočného pásma, ale vyrostl před ním strom jménem Jan Ščotka.
20:11
Sparta začíná zakázaným uvolněním.
20:01
První dvacetiminutovka končí za těsného vedení Sparty Praha. Pražané šli dosud do vedení hned dvakrát. První gól vstřelil v jedenácté minutě při přesilovce Miroslav Forman, ovšem na jeho zásah odpověděl za minutu taktéž při přesilovce přesnou tečí Lukáš Nahodil. Zmíněné druhé vedení potom zařídil v osmnácté minutě Lukáš Cingel. Druhá třetina začne přibližně v 17:58.
20:00
19:56
Celou pardubickou střídačku teď asi pořádně píchlo u srdce! Lukáš Cingel našel brilantním pasem před bránou Dynama najetého Miroslava Formana, proti jehož střele se senzačně přemístil Jakub Štěpánek.
19:45
Lukáš Nahodil se chystal ke střele mezi kruhy, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce.
19:16
Odražený puk skončil v ochranné síti za hostující bránou. Vhazovat se bude před Pöpperlem.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:48
Rodící se akci pražské Sparty zastavuje ofsajd.
18:36
David Tomášek našel na vrcholu levého kruhu pro vhazování úplně volného Michala Bártu, který ale trefil pouze připravenou lapačku Tomáše Pöpperleho.
18:28
David Tomášek zavezl kotouč do útočného pásma a jeho nahození kryje Pöpperle.
17:18
Sparta se dostává do vedení! Střela Juraje Mikuše se od jednoho z bránících hráčů odrazila přímo na hůl LUKÁŠE CINGELA, který se střelou z první trefil přesně k bližší tyči pardubické brány. Asistence: Juraj Mikuš, Juraj Čajkovský.
16:10
Tomáš Kaut krásným příklepem mířil do levého horního rohu Pöpperleho branky, ale sparťanský brankář byl připraven.
15:55
Odražený puk se při signalizované ofsajdové výhodě dotkl ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:47
15:11
Východočechům je pískán ofsajd.
14:57
Tato přesilovka se Dynamu zatím vůbec nedaří, Eminger navíc nyní vyhodil puk až za Štěpánkovu bránu.
13:47
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., podražení).
13:47
Filip Zadina se dostal do skvělé šance, byl sice faulován Formanem, ale ještě v pádu dokázal nebezpečně vystřelit. Trefil však pouze levý beton Tomáše Pöpperleho.
12:59
Východočeši jsou při chuti a dostali se do další velké šance! David Tomášek vyjel zpoza branky a našel před brankou stojícího Michala Bártu, ten si krásně bruslí zpracoval kotouč, ale trefil pouze Pöpperleho!
12:15
Klimenta nabil na střelu Ladislavu Havlíkovi, který si sjel až ke kruhu pro vhazování, ale pardubický obránce mířil nepřesně.
11:58
Po nepřesné rozehrávce domácích odpískáno zakázané uvolnění.
11:42
Branka platí, tudíž i první přesilovka domácích končí předčasně! Po pětadvaceti vteřinách se ke střele dostal Justin Hodgman a jeho pokus mezi tři tyče usměrnil LUKÁŠ NAHODIL! Asistence: Justin Hodgman.
11:42
Dynamo sice vstřelilo branku, jeden z hlavních se ale domnívá, že to nebylo v rámci pravidel, a tak se jde poradit s kolegou u videa.
11:32
Dynamo se v útočném pásmu dlouho neudrželo.
11:18
Michal Čajkovský (SPA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
11:11
Rozhodčí ztratil puk při souboji u mantinelu v obranném pásmu Dynama z dohledu, a tak raději přerušil hru.
10:39
Pražané první přesilovku v dnešním zápase nakonec přece jen využívají! MIROSLAV FORMAN vystřelil zápěstím z vrcholku kruhů a trefil se přímo na "teploměr" Jakuba Štěpánka, jenž si vybral slabší chvilku, když mu kotouč propadl do sítě. Asistence: Dominik Uher a Juraj Mikuš.
10:30
Sparta dlouho kombinovala v útočném pásmu, Mikuš ale trefil pouze prvního blokujícího hráče.
10:00
09:47
Rodící se přesilovkou akci Sparty zastavuje jeden z čárových – ofsajd.
09:17
Ve vlastním oslabení vybojoval kotouč na obranné modré čáře Petr Hubáček a vyrazil podporován spoluhráčem vstříc jedinému obránci směrem na bránu, nakonec vzal zakončení na sebe, ale vypálil přesně doprostřed brány.
09:10
Lukáš Pech hledal svižným pasem některého z před bránou stojících spoluhráčů, ale puk se nebezpečně odrazil od brusle pardubického obránce přímo na Štěpánka, který na štěstí pro Dynamo klečel ve správný čas na správném místě.
08:56
Alexandre Mallet (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
08:31
Štěpánek vyráží do rohu nepříjemnou přízemní střelu Michala Barinky.
08:01
Petr Kumstát vybídl ke střele Jana Švrčka, jeho střelu ale Štěpánek vyrazil pouze na hůl prvního jmenovaného, jehož šanci zlikvidoval fotbalovým skluzem do brankoviště Ctirad Ovčačík!
07:28
Filip Zadina ztratil puk v útočném pásmu a Michal Čajkovský volil v následné akci 2 na 1 střelu, ale puk skončil v moci Jakuba Štěpánka.
07:14
Lukáš Nahodil posunul na modré čáře kotouč na Havlíka, ale jeho příklep se mezi tři tyče nevešel.
07:01
Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.
06:37
Justin Hodgman zachytil u mantinelu rozehrávku Tomáše Pöpperleho a už mířil do odkryté klece, ale trefil pouze dojíždějícího obránce!
06:25
Kudrna zkusil překvapit Štěpánka střelou z ostrého úhlu, pardubická posila v masce se však pevně přilepila k pravé tyči.
06:11
Na programu je první komerční přestávka v dnešním utkání.
06:11
Střelu Vojtěcha Komárka srazil do ochranné sítě Ctirad Ovčačík.
05:25
Lukáš Pech hledal v akci 3 na 2 některého ze spoluhráčů, ale skvěle se stihl vrátit Tomáš Klimenta.
04:57
Nicholas Schaus hledal před brankou Michala Bártu, ale jedna z letošních posil Východočechů nakonec nezakončila.
04:34
Jan Švrček nabil na útočné modré Petru Kalinovi, jehož střelu Štěpánek pohotově vyrazil holí do ochranné sítě.
03:41
Dynamo v další velké šanci! Petr Sýkora se na pravém kruhu pro vhazování krásnou otočkou zbavil obránce, posunul kotouč mezi kruhy na Hodgmana, a ten ještě prodloužil na rozjetého Havlíka, ale Pöpperle se jeho střelou překvapit nenechal!
03:12
Petr Vrána přejel útočnou modrou, poté puk přenechal Štefanu Růžičkovi, ale ten trefil pouze vnější konstrukci domácí brány.
02:46
Sparta znovu pouze vyhazuje, tentokrát je z toho však zakázané uvolnění.
02:31
Nabuzení domácí opět kombinují v útočné třetině.
01:55
Dynamu je ze začátku utkání mnohem aktivnější a hosté se nyní zmohli pouze na vyhození puku z obranného pásma.
01:45
V mezikruží se ke kotouči dostával Tomáš Klimenta, ale jeho bekhend sparťanskou branku příliš neohrozil.
00:49
Z pravé strany příklepem pálil rozjetý Lukáš Nahodil, ale Pöpperle vyráží.
00:28
Štefan Růžička našel krásným pasem úplně volného Andreje Kudrnu, ten měl hodně prostoru i času si dobře rozmyslet, co s takovou šancí udělá, ale mířil pouze doprostřed brány.
00:26
Po Sýkorově přiťuknutí do jízdy se přes útočnou modrou probíjel kapitán domácích Tomáš Rolinek, ale skončil v souboji u mantinelu.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (Klouček) – Ščotka, Schaus, Havlík, Leduc, Ovčačík, Bokroš, Rýgl – Rolinek, Hodgman, P. Sýkora – Hubáček, Nahodil, Zadina – Klimenta, Tomášek, Bárta – Mallet, T. Kaut, Rapáč – M. Kaut.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Čajkovský, Barinka, Eminger, Švrček, Kalina, Piskáček, Hrbas – Ružička, P. Vrána, Kudrna – Uher, Cingel, Forman – Kumstát, Pech, Netík – Volek, Černoch, Komárek.

Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Frodl, Zavřel..
V horních patrech Tipsport areny ale nikdo na nic nečekal a již dnes ráno byl do brankoviště povolán mistr světa z roku 2010 Jakub Štěpánek, jenž podle serveru isport.cz přichází na hostování do konce října. Vše by mělo být legislativně dořešené tak, aby ostřílený gólman mohl nastoupit již v tomto utkání!
V Pardubicích musí generální manažer a jeho tým řešit hned na úvod sezony nepříjemný problém. Zraněný je totiž muž číslo jedna Brandon Maxwell, a aby toho nebylo málo, ze zápasu s Třincem odstoupil kvůli zdravotním patáliím i druhý muž v masce, navrátilec z Mladé Boleslavi, Martin Růžička a utkání tak dochytal osmnáctiletý mladík Milan Klouček.
Ani jednomu z celků první krok do nové sezony příliš nevyšel. Dynamo sehrálo duel na ledě ambiciózních Ocelářů, ze kterého vyšlo bez bodu s výsledkem 1:4, zatímco Sparťané získali jeden bod ve Vítkovicích, a sice za prohru 2:3 po samostatných nájezdech.
Ve dvoustém čtyřicátém čtvrtém vzájemném zápase dnes proti sobě nastoupí jedni z nejtradičnějších soupeřů – pardubické Dynamo a pražská Sparta. V dosavadních utkáních se Východočechům podařilo zvítězit sedmadevadesátkrát, zatímco Pražané se radovali sto osmnáctkrát. Dvacet osm duelů potom skončilo nerozhodně. Celkové skóre hovoří ve prospěch hostů v poměru 857:767.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.