To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji vám příjemný zbytek pátečního večera.
Domácí příiznivci jsou s výsledkem hodně nespokojeni, ledovou plochu zasypali kelímy a jinými odpadky. Chomutovští si díky trefě Pulpána v prodloužení odvážejí z Hané cenné dva body. Olomouc si do barážové tabulky připisuje jeden bod, a je tak stále průběžně poslední.
60:35
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutovští rozhodují o osudu utkání! Další střelecký pokus od modré LUKÁŠE PULPÁNA končí za zády olomouckého gólmana. Asistence: Milan Kraft.
60:27
Pulpán vypálil jedovatou střelou na Kašíka, ta končí vedle.
60:05
Kraft byl na vhazování proti Vodnému úspěšnější.
60:01
Ve třetí třetině padly branky na obou stranách, a tak se v duelu bude pokračovat pětiminutovým prodloužením. V tom budou mít Piráti ještě minutu početní výhodu.
60:00
59:43
Mrázek nastřelil tyč olomoucké branky!
59:17
Důras vypálil od modré, trefil však pouze Šagáta clonícího před Kašíkem. Domácí poté odpálili puk přes všechny čáry.
59:01
Domácí fanoušky verdikt sudích opravdu nepotěšil, hra je nyní přerušena kvůli vhozeným věcem na ledové ploše, které se musí odklidit.
59:01
Chomutov má velkou šanci rozhodnout utkání, zahraje si totiž přesilovou hru. Lukáš Kucsera je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
58:10
Bartejs nahazoval od modré, teč Divíška skončila mimo branku domácích.
58:05
Zakázané uvolnění Mory.
57:39
Z levého kruhu střílel Kubinčák, jeho pokus minul Kašíkovu klec.
56:58
Chomutovští srovnávají pár minut před koncem základní hrací doby průběžný stav! Sikora našel zpoza brány MICHALA DŮRASE, který propálil Kašíka. Asistence: Marek Sikora, Brett Palin.
56:45
Důras se probíjel v mezikruží do zakončení, jeho snažení zastavil až obětavým zákrokem Kucharczyk.
56:13
Divíšek se obtáčel kolem Kašíkovy brány, jeho přihrávka na Káňu však neprošla skrz olomoucké obránce.
55:47
Hosté přečkali přesilovku Kohoutů a hrají v plném počtu.
55:41
Sudí pískají ofsajd domácímu mužstvu.
55:15
Ondrušek střílel od modré, jeho tvrdá rána ovšem postrádala přesnost.
55:01
Rozhodčí za ohlušujícího pískotu přerušují hru, Petr Kolouch zůstal ležet v rohu hostujícího pásma. Vypadá však naštěstí v pořádku a nyní už jede na olomouckou střídačku.
54:44
Olomoučtí se nyní nahánějí za Hanuljakovou brankou.
54:21
Ministr vyzkoušel z pravého kruhu Hanuljaka, ten však letící kotouč viděl a bez problému ho polapil.
53:58
Mrázek vyhodil puk do středního pásma.
53:47
Chomutovští budou hrát ve čtyřech. Za hru vysokou holí je potrestán na dvě minuty Tomáš Káňa.
53:14
Před Káňou na poslední chvíli odklidil puk Vodný.
53:04
V komerční přestávce zaplněným hledištěm opět probíhá mexická vlna, diváci na olomouckém stadionu se zatím zjevně dobře baví.
52:22
Ministr si na útočné modré pohrával s pukem, následně o něj přišel a z protiútoky zahrozil Kubinčák, který však netrefil Kašíkovu branku.
51:40
Podobně si počínal Švaňhal, který z otočky také napálil pouze hostujícího bránícího hráče.
50:49
Jíra zkoušel střílet od modré, trefil však pouze Bartoně.
50:35
Nepovedená rozehrávka Pirátů končí zakázaným uvolněním.
49:59
Kucharczyk si na útočné modré počkal na překvapivý dlouhý pas, ten si ovšem nedokázal ideálně zpracovat, a nemohl tak sám uhánět směrem na Hanuljaka.
49:30
Olomoučtí se mohli dostat opět do situace dva na jednoho, Ministra však přebruslil Palin, který odehrál z pohledu Chomutova puk do bezpečí.
49:12
Kraft ihned po přejetí modré čáry pálil směrem na Kašíka, puk však skončil vedle olomoucké branky.
48:36
Olomouc právě vstřelila branku!
Mora otáčí vývoj zápasu a ujímá se vedení! Olomoučtí se dostali do rychlého protiútoku, MICHAL VODNÝ si vyměnil puk s Kolouchem, a první jmenovaný poté přesně propálil Hanuljaka. Asistence: Petr Kolouch.
48:07
Hráčům Chomutova je odpískané postavení mimo hru.
47:27
47:20
Ministr pálil z pravého kruhu, odražený puk se opět odrazil k olomouckému hráči, který trefil zvedajícího se Hanuljaka do masky! Chomutov nyní přežívá obrovský nápor domácích!
46:44
Ministr se ocitl tváří v tvář Hanuljakovi, poté se ještě snažil nahrát do lepší pozice Řípovi, který však nedokál chomutovského brankáře překonat!
46:13
Těsně před Hanuljakem se snažil tečovat nahození od modré Diviš, letící kotouč ale minul.
45:27
Rozjetý Kolouch mohl ujíždět na Hanuljaka po levé straně kluziště, byl však faulován. Martin Šagát je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
45:17
Na druhé straně od modré střílel Pulpán, Kašík puk odrazil betonem.
44:46
Od modré vypálil Rác, Hanuljak vyráží do rohu obranného pásma hostů.
44:25
Opět Kucsera se snažil překonat Hanuljaka, ten mu však kotouč vypíchl hokejkou.
43:50
Po Selingrově ztečovaném pokusu se puk dostal ke Kucserovi, který přímo před Hanuljakem přestřelil!
43:35
Ofsajd Chomutova.
43:02
Po prvních minutách třetí třetiny jsou aktivnější Piráti, Olomouckým se zatím nedaří rozehrávka a založení útoku.
42:10
Od pravého mantinelu se snažil překvapit Kašíka Důras, se svým pokusem ale neuspěl.
41:30
Před Kašík už málem dorážel Kraft, Kašík však stihl poslat puk holí pryč.
40:30
Divíšek zkoušel nahazovat z vrcholu pravého kruhu, trefil však jen Selingra, od kterého puk putuje do rohu kluziště.
40:05
Buly na úvod závěrečné třetiny vyhrál Divíšek.
40:01
V prostřední části udávali tempo hry domácí Kohouti, šance však měli i Chomutovští, ale ve druhé dvacetiminutovce se skóre neměnilo. Třetí třetina začne přibližně v 19:57.
40:00
39:39
Kolouch si stáhl puk do mezikruží, vypálil, Hanuljak kotouč vyrazil nad.
39:30
Chomutovští se ocitli v postavení mimo hru, bude se vhazovat v neutrální třetině.
39:07
Dvě obrovské šance Hanáků v krátkém sledu! Kucsera i Kucharczyk se ocitli bezprostředně osamocení před Hanuljakem, ani jeden olomoucký útočník ale nedokázal překonat gólmana Pirátů!
38:25
Z levého kruhu vypálil po buly Šagát, Kašík jeho ránu zneškodnil vyrážečkou.
37:59
Z levého kruhu se snažil překonat Hanuljaka Rác, i jeho pokus však severočeský brankář vyrazil.
37:09
Sikora chytře přihrál křižně na Rutta, který si klepáním říkal o kotouč, chomutovský obránce však ideálně nezpracoval puk, a připravil se tak o střeleckou pozici.
36:38
Menší závar před brankou Severočechů končí úspěšným zásahem Hanuljaka.
Dnešní utkání sleduje na olomouckém zimním stadionu 4523 diváků.
36:10
Rozjetý Řípa se pokusil vypálit směrem na chomutovského gólmana, trefil však jen bránícího hráče.
35:29
Hanáci kombinovali ve třetině hostů, ke střele se nakonec z levého kruhu odhodlal Kuscera, Hanuljakovu klec ale netrefil.
34:52
Chomutovští ihned po buly ve svém pásmu vyhazují puk až k domácímu brankáři.
34:35
Další početní výhoda pro Moru. Za podražení si dvě minuty vykoledoval hostující gólman Miroslav Hanuljak, trest za něj odpyká Michal Důras.
34:02
Řípa si sjížděl před Hanuljaka pro přihrávku, kterou však v ideální střelecké pozici promáchl.
33:35
Kolouch hledal zpoza brány před brankovištěm Ráce, olomouckým mladíkům však nacvičený signál nevyšel.
32:58
Na levý kruh si sjel Bartejs, jeho střelu Kašík vyrazil ramenem.
32:36
Kucsera hledal z rohu obranného pásma hostů před bránou Kucharczyka, jeho přihrávka ale přes bránící hráče Pirátů neprošla.
32:07
V olomoucké plecharéně panuje bouřlivá atmosféra, nyní hledištěm probíhá mexická vlna.
31:57
Hruška nahazoval na Kašíka od modré, ten puk vyrazil přímo na hůl Procházky, poté se však olomoucký gólman stihl přesunout a chomutovského útočníka vychytal.
31:42
Diviš se užuž dostával do šance, jeho snažení však přerušilo postavení mimo hru.
31:33
Puk tečoval některý z hráčů na chomutovské střídačce, bude se vhazovat na středovém puntíku.
30:48
Zleva střílel na Hanuljaka Rác, jeho pokus chomutovský gólman vyrazil poouze ke Kolouchovi, ten však napůl odkrytou branku trefit nedokázal a puk skončil opět u Hanuljaka. Olomoučtí jsou nyní ve velkém tlaku.
30:17
Staněk nahazoval od modré, Hanuljak vyrazil kotouč ke štěstí hostů ke svému spoluhráči.
30:12
Kucsera se dostal do slibné šance, v mezikruží střílel s nápřehem, Hanuljak si ho však vybruslil, zmenšil mu střelecký úhel, a puk tak skončil na jeho hrudi.
29:40
Olomoučtí jsou v tlaku, rychlou kombinací donutili Hanuljaka jít na zem, poté ho však nedokázali překonat.
29:13
Šance na druhé straně. Z levého kruhu střílel Kucharczyk, poté dorážel ještě Kucsera, Hanuljak si však s oběma střelami poradil.
28:44
Z pravého kruhu zkoušel střelou s nápřahem překonat Kašíka Hruška, domácí gólman jeho pokus vyrazil.
27:58
Pulpán opět nahazoval od modré, po teči ve změti hráčů před Kašíkem puk skončil mimo olomouckou branku.
27:33
Z vrcholu pravého kruhu pálil na Kašíka Pulpán, Kašík puk vyrazil do rohu kluziště.
26:57
26:44
Z mezikruží zkoušel Hanuljaka překonat Rác, jeho střelu mezi betony však hostující gólman chytil, i když se notnou chvíli ohlížel a nevěděl, kde je kotouč.
26:10
Kříž střílel od modré, chomutovský gólman si s jeho střelou poradil.
25:47
Olomouckým se zatím také nedaří hra v početní výhodě, opět musí začít z vlastního pásma.
25:20
Chomutovští vyhazují až ke Kašíkovy.
25:02
Bartoň nahazoval od modré, následná teč olomouckých útočníků skončila nad Hanuljakovou klecí.
24:57
Podruhé v utkání si zahrají přesilovou hru Kohouti. Vojtěch Kubinčák je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
24:08
V mezikružíz otočky pálil Kůs, Kašík reflexivně vyrazil puk betonem.
24:01
Vhazování v obranném pásmu Mory.
23:58
Domácí v plném počtu, ani tentokrát Piráti nedokázali zužitkovat hru v početní výhodě.
23:33
Rozhodčí pískají ofsajd hostujícímu celku.
23:02
Kotouč z obranného pásma vyvezl Herman a na chvíli tak vysvobodil Hanáky ze sevření Severočechů.
22:37
Chomutovští okupují domácí třetinu, zatím však puk posílají pouze podél mantinelu.
22:06
Domácí vyhazují až k Hanuljakovi.
21:58
Třetí přesilová hra pro Chomutov. Martin Janáček odchází na dvě minuty na trestnou za hru vysokou holí.
21:55
Od modré na Kašíka nahazoal Trefný, olomoucký gólman vyráží.
21:03
Šagát od modré hledal šikovným pasem před bránou Krafta, ten nedokázal zasáhnout rychle letící kotouč.
20:42
Jírovu rozehrávku v pásmu hostů zastavil Vodný, kotouč po jejich souboji skončil mimo hrací plochu.
20:34
Divíšek nestihl dlouhou a rychlou přihrávku, sudí pískají Chomutovu zakázané uvolnění.
20:05
Úvodní buly druhé části vyhrál Kucsera, u puku jsou domácí.
20:01
O přestávce mezi první a druhou třetinou na ledě olomouckého zimního stadionu vystupuje mladá krasobruslařka Kristýna Onderková.
Přestože téměř celou úvodní třetinu byli aktivnější Piráti, tak je stav po konci první třetiny nerozhodný. Chomutovští se ujali vedení v zápase v sedmé minutě díky Kůsově trefě, Olomoučtí srovnali až v poslední minutě úvodní periody, kdy skóroval Bartoň. Druhá třetina začne přibližně v 19:03.
20:00
19:17
Mora srovnává průběžný stav utkání! Hned na úvod přesilovky si vzal puk na modré domácí kapitán JAKUB BARTOŇ a nikým neatakován vypálil bombu, která skončila až za zády bezmocného Hanuljaka. Asistence: Jiří Ondrušek, Lukáš Kucsera.
19:05
První přesilovka pro Kohouty. Jaroslav Kůs jde na trestnou na dvě minuty za hákování.
18:56
Ondrušek jako obránce pomohl založit útok domácích, jeho akce však brzy skončila v pásmu hostů.
18:31
Ihned po vhazování střílel z levého kruhu Bartoň, Hanuljak jeho pokus zneškodnil lapačkou.
18:25
Zakázané uvolnění Pirátů, hra se stěhuje před Hanuljaka.
18:01
Z otočky na Kašíka pálil Káňa, domácí brankář však byl u své levé tyčky natlačen natolik, že by tam neproletěla ani muška.
17:31
Divíšek přihrával před branku Jírovi, ten o několik decimetrů minul domácí klec.
16:50
Přestože byl Hromas v mezikruží tísněn dvěma bránícími hráči domácích, tak dokázal vystřelit směrem na Kašíka. Ten puk pouze vyrazil před sebe, a poté si poradil i s následnou dorážkou Důrase.
15:53
15:47
Ve středním pásmu si vybojoval puk ve středním pásmu, dostal se do chomutovské třetiny a vypálil na Hanuljaka. Severočeský gólman kotouč vyrazil betonem.
15:18
Tentokrát se zatím hostům nedaří hra v početní výhodě jako v prvním případě. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu, jelikož puk skončil na domácí střídačce.
14:39
Kolouch vyvezl puk až do středního pásma, poté ho nahodil do třetiny hostů, a získal tak cenné vteřinky do konce domácího trestu.
14:30
Vhazování před Kašíkem.
14:08
Důras vlastní nepřesnou přihrávkou vyhnal Chomutovské z pásma domácích, Piráti tak musí začít opět od své branky.
13:53
Piráti si podruhé zahrají přesilovou hru, Radim Kucharczyk je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
13:49
Hráči obou mužstev nyní bojovali o puk u mantinelu ve třetině hostů, rozhodčí posléze přerušují hru. Bude se vhazovat před Hanuljakem.
12:20
I Hanáci teď měli blízko ke gólové radosti! Lhotského střela od modré se odrazila od mantinelu přímo před překvpaného Hanuljaka, po kotouči se užuž natahoval Králík, na poslední chvíli hostující obrana odpálila puk do bezpečí.
11:30
11:25
Další střelecký pokus si připsal Důras, branku Kohoutů však minul. Poté Rác vyhodil puk přes všechny čáry.
10:58
Domácí se osvobozují dlouhým výhozem.
10:43
Další dělovku od modré, tentokrát od Mrázka, Kašík opět chytil.
10:17
Na modré si do střelecké pozice vybruslil Pulpán, jeho pokus skončil v Kašíkově lapačce.
09:30
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Domácí Milan Ministr je vyloučen na dvě minuty za hákování.
09:19
Gólová šance Chomutova! Michal Důras dostal výbornou přihrávku do samostatného úniku, Kašíkovi chtěl po blafáku puk zasunout mezi betony, olomoucký brankář ho ovšem vychytal!
08:59
Švaňhal se hbitě obtočil kolem branky hostů a snažil se zastrčit puk za Hanuljaka, ten se však stihl přesunout a kotouč vyrazil.
08:30
Piráti nyní sevřeli domácí tým v jeho obranném pásmu, bojuje se však pouze podél mantinelu, k ohrožení olomoucké klece zatím nedochází.
07:57
Po vhazování v domácí třetině zkoušel Kašíka bekhendovým pokusem překonat Bartejs, olomoucký gólman tentokrát puk polapil.
07:30
Rác se snažil probít hostující obranou, brzy byl však od puku odstaven, Chomutovská defenziva se zatím prezentuje velice dobře.
06:39
Je tu úvodní branka zápasu a vedení se ujímají Chomutovští! K překvapení domácích fanoušků se po nahození JAROSLAVA KŮSE z pravého kruhu kotouč neocitl v Kašíkově lapačce, nýbrž až za jeho zády. Pro Kůse to je tak první branka v barážových bojích. Asistence: Martin Rýgl, David Hruška.
06:17
Od modré čáry nyní na druhé straně pálil Stehlík, olomoucký gólman puk vyrazil pouze před sebe, poté ho však ještě odpálil pryč.
05:33
Lhotský se pokusil vystřelit od modré, trefil však jen bránícího Krafta.
04:58
Diviš pouze nahazoval puk do pásma hostů, tam puk získal Rutta.
04:48
Bude se vhazovat před Kašíkem.
04:30
Přihrávku na Krafta zastavil Janáček, olomoucká obrana tak zastavila chomutovské ofenzivní snažení.
03:56
Po Vodného přihrávce pálil z levého kruhu Kolouch, nezamířil však přesně a chomutovskou bránu netrefil.
03:35
Na druhé straně se ke střele z levého kruhu dostal Sikora, Kašík vyrazil kotouč betonem.
03:04
Bartoň pálil od modré z první, Hanuljakovu branku minul.
02:23
Diviš dostal puk do jízdy na pravém křídle, s ním se ovšem vrátil i Kubinčák, který mu nedovolil pokračovat v akci.
01:28
Hromas se opět dostával v mezikruží do zakončení, tentokrát proti němu zakročil Janáček, a znemožnil mu tak střelu.
01:01
Ihned po buly v olomouckém pásmu pálil do připraveného Kašíka Hromas.
00:20
Obrovská šance Pirátů! Chomutovští jeli dva na jednoho, Pulpán dostal přihrávku víceméně před prázdnou bránu, poskakující puk však nedokázal trefit, a Hanáky od inkasované branky zachránil kapitán Bartoň, který kotouč odpálil z brankoviště pryč.
00:05
Divíšek vyhrál úvodní buly, puk je v chomutovském obranném pásmu.
00:01
Na úvodní buly se čeká nejspíše kvůli začátku televizního utkání.
A po olomouckém ledu již krouží hokejisté obou mužstev, utkání za malou chvíli začne.
Na ledové ploše jsou nyní již všichni rozhodčí dnešního duelu a také domácí maskot a vlajkonoši .
Chomutovská sestava je téměř totožná jako v duelu s Libercem, v kádru Pirátů byl pro dnešní zápas rozšířen o obránce Lukáše Pulpána. V sestavě Kohoutů také přibylo oproti duelu s Mladou Boleslaví jedno jméno, a to útočníka Ondřeje Švaňhala. Trenéři Mory ovšem udělali šachy ve složení jednotlivých útoků, pouze druhá formace ve složení Rác, Kolouch a Vodný zůstala pohromadě.
Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše, aby absolvovali tradiční rozbruslení.

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Janáček, Valenta, Kadela, Lhotský – Kucharczyk, Kucsera, Selingr – Rác, Kolouch, Vodný – Králík, Řípa, Herman – Diviš, Ministr, Švaňhal.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Řehoř) – Mrázek, Rutta, Palin, Trefný, Stehlík, Rýgl, Bartejs, Pulpán – Jíra, Divíšek, Kubinčák – Šagát, Kraft (C), Káňa – Důras, Sikora, Hromas – Hruška, Kůs, Procházka.

Rozhodčí: Lacina, Šindler – Barvíř, Blümel.
V rámci 6. kola barážové skupiny se mezi sebou na Hané utkají týmy HC Olomouc a Piráti Chomutov. Domácí Kohouti jsou v tabulce s pěti body na průběžně poslední příčce a ztrácejí právě tři body na svého dnešního soupeře. Chomutovští však stále bojují o čelo tabulky, neboť na vedoucí Liberec ztrácejí pouze jediný bod.

HC Olomouc – Mora v posledních dvou zápasech nedokázala získat žádný bod, nejprve prohrála doma s Libercem 1:3, a poté podlehla na venkovním ledě Mladé Boleslavi 2:4. V obou utkáních Hanákům nevyšel vstup do utkání, neboť v obou zmíněných zápasech svěřenci trenérů Petra Fialy a Jana Tomajka prohrávali po první třetině 0:2.

Olomoucký útočník Michal Vodný pro web hc-olomouc.cz: „Každý zápas v baráži je důležitý, ale ještě nejsme ani v její polovině. V pátek však už musíme předvést úplně jiný výkon, než jakým jsme se prezentovali v posledních utkáních. Kdybychom hráli stejně špatně, ztráta by narostla, a pak už by se nám soupeři hůře doháněli. O herní pohodě nemluvě.“

Piráti Chomutov – Severočeši nepoznali již třikrát po sobě pocit vítězství. Právě s Olomoucí, a poté s Mladou Boleslaví prohráli po samostatných nájezdech, v posledním odehraném klání nestačili svěřenci trenéra Jiřího Čelanského na Liberec.

Útočník Chomutova Milan Kraft pro web piratichomutov.cz: „Další těžký barážový zápas. Olomouc má kvalitní mančaft, což prokazuje letos a poznali jsme to i loni. V zápasech s nimi moc branek nepadá. Bude to tedy o jedné, možná o dvou chybách a doufám, že se jim vyhneme a v Olomouci uspějeme.“

První vzájemný barážový duel mezi oběma týmy se odehrál na ledě Chomutova a vyšli z něho lépe Olomoučtí, kteří zvítězili 2:1 po nájezdech.

Atmosféru před duelem také okořenilo slovní hecování skrze média mezi chomutovským útočníkem Davidem Hruškou a olomouckým gólmanem Liborem Kašíkem. Hruška nejdříve řekl o Kašíkovi, že při svých zákrocích není ničím výjimečný a má pouze štěstí. Ten na to zareagoval slovy, že chomutovský forvard ani netrefí bránu. A dnes si svá slova oba mohou dokázat na ledě. Kdo z nich bude úspěšnější?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.