Mladá Boleslav tedy na ledě Olomouce vítězí 3:1. Pro Hanáky se tak šance na postup ztenčily na naprosté minimum, zato Bruslaři zřejmě ještě znepříjemní život Liberci a Chomutovu.
Boleslav zbytek zápas dohrávala ve výhodě, do listiny trestů se tedy zápíše ještě jeden trest, a to pro brankáře Libora Kašíka.
60:00
59:49
Poslední vteřiny se hrají v pásmu Mory.
59:04
Vyloučení na obou stranách. Za hrubost dostávají trest domácí Lukáš Králík (OLO) a hostující Jaroslav Kasík (MBL). Domácí hráč však dostává čtyřminutový trest, proto bude Boleslav hrát početní výhodu.
58:42
Pabiška vyzkoušel Kašíkovu pozornost už ze středního pásma, olomoucký brankář obstál.
57:41
Minist se proháčkoval přes modrou čáru, jeho střela byla však spíše propagační.
57:11
Po zakázaném uvolnění Olomouce se bude vhazovat před Liborem Kašíkem. Ten dnes tolik práce jako na druhé straně Valent neměl, přesto musel ze sítě tahat kotouč třikrát.
56:35
Kolouchův útočný výpad likviduje za brankou Chaloupka, který takticky posílá puk do středního pásma.
55:48
Valenta se pokusil rychlou otočkou překvapit Vodný, puk se mu ale svezl po čepeli, a proto nakonec končí až ve středním pásmu.
55:07
Mora se ještě snaží bušit na boleslavská vrata, ta však, dá se říct, v klidu odolávají. Ofenziva domácích je žalostná.
54:51
Křížovu střelu od modré čáry se pokusil stejně jako u zatím jediné branky Mory tečovat Ministr. Nepovedlo se mu to, a Michal Valent mohl pohodlně schovat puk ve své výstroji.
54:30
Vypadá to, že se utkání bude víceméně dohrávat, Olomouc žádný větší odpor svému soupeři neklade.
54:04
Zakázané uvolnění Olomouce, hráči domácích si však budou moci vydechnout, protože probíhá komerční přestávka.
53:34
Zelenobílí nahodili puk podél mantinelu, Valenta ho sbírá a okamžitě otáčí na druhou stranu.
52:48
Kohouti se pod náporem ubránili, moc času na vyrovnání už jim ale nezbývá. Hosté navíc hrají hru, která jim stačí.
51:50
Vrbata se dvakrtá prezentoval nepřesnou střelou, hosté však i nadále zůstávají v útočném pásmu.
51:09
Boleslavi se nedaří, Mora se dokázala dvakrát vyhodit.
50:48
Gesto zmaru. Alexandr Lhotský (OLO) jde na trestnou lavici za sekání.
50:29
Střela Lhotského ani zdaleka neměla gólové parametry, po chvíli stejnému hráči nabíjel puk Králík, Boleslavští ale přečetli tento záměr.
50:09
Mladá Boleslav hraje v plném počtu.
49:38
Pavel Selingr zajel s pukem za modrou čáru, tam ho ale obral o černou gumu Němeček, který zase vyhazuje.
49:09
Minuta z přesilovky je pryč a Michal Valent ještě nemusel zasahovat.
48:22
Ihned po buly vyvezl puk memi své pásmo Demel, domácí se snaží dostat do útočné třetiny, zatím ale marně.
48:09
Martin Koudelka (MBL) je potrestán za hákování. Na Moru čeká další z řady přesilových her.
47:45
Ve třetí části nesledujeme příliš pěknou podívanou, akce obou celků nemají dlouhého trvání.
47:08
Mora je zastavena píšťalkou čárového sudího, který odpískal postavení mimo hru.
46:29
Hanáci ale ještě zbraně nesložili. Ondruškova rána od modré čáry jen těsně minula hostující klec.
46:11
Pozor musel dávat brankář Mory Libor Kašík, který kryl střelu Ondřeje z pravého kruhu.
45:40
Mora je opravdu v křeči, další pokus Milana Ministra končí jen na holích hostujících borců, kteří hrají ve velké pohodě.
44:15
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté odskakují domácím na rozdíl dvou branek! Bruslaři udělují Kohoutům lekci z produktivity. Střela od pravého hrazení z hole JAROSLAVA KASÍKA prošla Kašíkovi mezi betony až do sítě! Asistence: David Vrbata.
44:00
Další zahozená šance domácích! Janáček našel před brankou volného Diviše, který ale zamířil jen do brankáře Valenta.
43:22
Valentova dlouhá přihrávka byla na Králíka moc dlouhá, proto se Toman dostal k puku téměř zadarmo.
42:56
Milan Ministr dnes patří mezi hrstku hráčů domácích, kterým se daří. Jeho průnik nezastavila ani trojce hráčů soupeře, jeho ránu Valent jen vyrazil, Selingr z dorážky vystřelil ale jen do středu branky.
42:21
Další šanci si vytvořil Lukáš Kucsera, ten ale nastřelil jen boční konstrukci hostující branky.
41:50
Roman Rác v gólové šanci. Sám se zjevil před Valentem, jenže napálil jen hostujícího brankáře.
41:07
41:00
Nikdo z Olomouckých se ke střele nedostal, a tak se Boleslav i této přesilovkce domácích v klidu ubrání.
40:13
Mora se dostala hned po buly do útočného pásma, po chvíli se ale hra přerušuje, protože kotouč končí v ochranné síti.
40:01
Olomoucká Mora byla v druhé části mírně lepším týmem, hlavně díky tomu, že měla několik přesilových her. Michal Valent ale podruhé v zápase neinkasoval, naopak se hosté málem dostali do dvoubrankovoého vedení. Po konzultaci s videorozhodčím se však ukázalo, že puk brankovou čáru nepřešel. Skóre je tedy stejné jako po prvním dvaceti minutách, a to 2:1 pro hosty.

Třetí třetina začne přibližně v 19:42.
40:00
39:46
Čtrnáct vteřin před koncem druhé třetiny se bude vhazovat znovu před hostující klecí. Puk totiž po teči jednoho z Mladoboleslavských skončil v hledišti.
39:30
Jakub Bartoň poslal od modré čáry trvrdou jedovku, Michal Valent ji však krotí na své hrudi.
39:07
Tomáš Demel (MBL) fauloval, je tu další přesilovka Mory.
39:03
Radim Kucharczyk dnes už ve třetí gólovce! Společně s Pavlem Selingrem šel do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný dostal parádně nabito, jenže Kucharczyk svou střelou našel jen rukavici Michala Valenta!
38:29
Mladoboleslavští si hrají svou hru, Mora se do žádných šancí ve své přesilovce nedostala.
37:46
Kohouti se nemohou nyní dostat ani do útočného pásma.
37:11
Valenta se nyní jako kdyby bál vystřelit, a proto ještě nahrával, jenže to hosté přečetli a posílají čerou gumu až k domácímu brankáři.
36:30
Mora se stále v početní výhodě trápí, zatím se dostala k jediné střele, která navíc ani netrefila hostující svatyni.
36:00
Milan Ministr se pěknou individuální akcí dostal až do třetiny Bruslařů, kde si také vynutil nedovolený zákrok hostů. Lukáš Pabiška (MBL) už sedí na trestné lavici za podražení.
35:13
Hosté se zkrácené přesilovce Mory v klidu ubránili, Milan Toman už je na ledě.
35:07
Po krátké konzultaci rozhodčí rozpažil, puk nepřešel brankovou čáru!
35:07
Až nyní se přerušilo. Na řadu přichází prozkoumání videa!
34:40
Hosté měli obrovskou šanci, po které se bude volat video, zatím se ale ještě nepřerušilo!
33:58
Michal Vodný zavezl puk do útočného pásma, tam se dostal ke střele z otočky, Chaloupka si málem ztečoval pu kdo své klece.
33:47
Už se hraje tyři na čtyři.
33:13
Dvojnásobná početní výhoda hostů končí. Za podražení si jde na trestnou lavici sednout právě Milan Toman (MBL).
33:00
Milan Toman dlouho váhal, co s pukem udělá, nakonec se odhodlal ke střele, ta však byla ještě před olomouckou svatnyní ztečována mimo.
32:40
I Boleslav si zahraje přesilovku pět na tři! Zbyněk Hampl (OLO) se provinil sekáním, ke kterému navíc dostal osobní trest deseti minut.
32:28
Po vyhození Hanáků se Mladoboleslavští nastěhovali do útočného pásma a znovu roztáčejí svůj kolotoč.
31:47
Mora měla dvakrát možnost vyhodit, hosté jsou ale v útočném pásmu aktivní, proto se ve třetině Kohoutů ještě dokázali udržet.
31:28
Po delší době si zahraje početní výhodu i Mladá Boleslav. Na trestnou lavici putuje za hrubost Alexandr Lhotský (OLO).
31:14
Šance jako z čistého nebe. Jindrovo nahození před Kašíkem šikovně tečoval Pabiška, puk jen těsně proletěl mimo.
30:40
Hosté už hrají v pěti, jenže před Valentem se domácí ocitli hend v několika šancích. Žádný z Olomouckých ale nedokázal poskakující černou gumu poslat do sítě.
29:48
Radim Kucharczyk nyní střílel a podruhé v utkání zazvonil na brankovou konstrukci!
29:34
Kucharczyk poslal přes celou šíři kluziště kotouč na Selingra, ten však našel pouze vyrážečku Michala Valenta.
29:03
Velké trápení Kohoutů pokračuje, hostům se podařilo už dvakrát vyhodit puk ze svého pásma.
28:36
Je tu další početní výhoda pro Moru, za nedovolené bránění odchází za katr Tomáš Nouza (MBL).
28:14
Mladoboleslavští nepouští domácí do žádné větší šance, daří se jim totiž dobře bránit svou obrannou modrou čáru.
27:26
Valentovo nahození do útočného pásma se sice Vodnému podařilo protečovat, bohužel pro domácí však jen na hostující hole. Martin Koudelka tak může zaútočit.
26:55
Hosté vybojovali na Olomouckých zakázané uvolnění. Buly před Liborem Kašíkem.
26:40
Hosté už jsou v plném počtu, a proto se v pěti lidech vydali napadat domácí rozehrávku.
26:19
Kucharczyk napálil břevno!
25:50
Dvě velké šance olomouckých hokejistů! Kucharczyk nabil na pravý kruh Bartoňovi, ten ale svou ranou našel jenom hruď Valenta! Po chvíli se opřel z druhé strany do puku Selingr, ani tento pokus se ale do klece nevešel.
25:10
Zajímavou střelu poslal směr Valentova branka Ondřej Kříž, nakonec však ale hostující brankář zasáhnout nemohl.
24:30
Trápení Olomouckých zatím nebere konce, přihrávky domácích nejsou přesné. Pro partu okolo kapitána Davida Výborného je tak jednoduché vyhodit.
24:09
Ovšem ne na dlouho. Na lavici hanby zasedl Josef Jindra (MBL) – držení.
23:45
Boleslav hraje v plném počtu.
23:26
Před Valentem operoval Herman, v rozhodující fázi se mu ale nepovedlo trefit puk. Ten je tak znovu u Kašíka.
22:42
Olomouci se přesilovky opravdu nedaří, Valenta na modré čáře dlouho rozmýšlel, co s pukem udělá, nakonec černá guma končí na holích hostí, kteří vyhazují.
22:03
Mladá Boleslav už se stihla dvakrát osvobodot, a tak se domácí teprve budou muset dostat do útočné třetiny.
21:45
Mora bude hrát přesilovku. Michala Vodného u mantinelu srazil Petr Chaloupka (MBL), jenž dostal trest za hrubost.
21:00
Zbyněk Hampl jel sám na Michala Valenta. Zrovna, když se otevřely vrátka od trestné lavice, poslal do těchto míst puk Ondrušek. Hampl však v samostatném nájezdů nepřehodil beton hostujícího brankáře.
20:20
Jakub Bartoň vyvezl kotouč z obranného pásma až před hostujícího brankáře, kde alespoň našetřil pár cenných vteřin.
20:01
Je za námi první třetina osmého barážového zápasu, kdy Olomouc hostí Mladou Boleslav. Hosté v páté minutě díky Pabiškovi otevřeli skóre, Mora však po osmi minutách díky teči Ministra vyrovnala. Do druhé třetiny však půjde ve vedení přeci jenom Bruslařský klub, v osmnácté minutě podruhé Kašíka pokořil Němeček. Mladá Boleslav tedy na Hané vede po první části 2:1.

Druhá část začne přibližně v 18:49.
20:00
19:33
Střelu Davida Výborného stačil Kašík vykopnout, stihl se totiž včas přesunout ke druhé tyčce.
19:08
Pokus Milana Tomana od modré čáry zblokobal Petr Kolouch.
18:55
Je tu šance pro Boleslav. Zbyněk Hampl (OLO) inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení.
18:30
Hosté jsou po gólu zase jako polití živou vodou, další střela však mezi tři tyče neletěla.
17:21
Nyní však puk v domácí kleci končí! Pěkná akce znamená, že Boleslav jde znovu do vedení. David Výborný se nyní ukázal jako nahrávač, když zpoza branky předložil puk ROMANU NĚMEČKOVI, jenž svižnou ránou překonal domácího brankáře. Asistence: David Výborný
16:50
Hned po buly se do rány opřel znovu Výborný, jeho pokus jen těsně minul levý horní roh Kašíkovy svatyně.
16:35
Pabiška nyní připravil dobrou pozici pro kapitána Výborného, jemuž adresoval pas mezi kruhy, díky bloku domácích beků ovšem kotouč končí mimo tři tyče.
15:45
Hosté se na malou chvíli ocitli v pásmu Mory, tam však obratně Koudelku s Mikulíkem obral Ministr.
14:53
Vše podstatné se teď opravdu děje před Valentem. Ten nyní chytil gólovku Kucserovi, jenž si zpoza branky nabruslil až před brankoviště. Jeho cíl najít místo v horním růžku ale hostující brankář zneškodnil svým ramenem.
14:13
Olomouc po vyrovnání očividně ožila. Parádní individuální akcí se blýskl Roman Rác, který obešel v hostující třetině hned dva obránce, z mezikruží ale napálil pouze Valenta. O dorážku se pak ještě postaral Vodný, jeho pokus se ale do klece těsně nevlezl.
13:32
Hostující Milan Toman nyní ukázal svou zkušenost, když v rohu kluziště s ledovým klidem obral o puk Švaňhala.
13:04
Za Švaňhalovou přihrávkou se hnal Diviš, tomu však jakoby v baráži zatím nebylo souzeno.
12:39
Olomouc právě vstřelila branku!
Mora vyrovnává! Přesilovka se Kohoutům dlouho nedařila, nakonec však až klasickou přesilovku využívají. Jakub Bartoň poslal před branku Valenta načechraného motýlka, do kterého stačil sáhnout MILAN MINISTR. Puk po jeho teči skončil v šibenici hostující klece. Asistence: Jakub Bartoň, Jiří Ondrušek.
12:21
Hosté už jsou ve čtyřech, Valent musí být neustále v pozoru, Ondruškův pokus ale s přehledem chytil, protože před ním nikdo z domácích neclonil.
11:50
Kohouti si ředáváli několikrát puk v útočném pásmu, přišla však jediná, a to velmi nepřesná střela.
10:37
Mora je ale zatí v přesilovkách doslova jalová.
10:00
Mora bude hrát dlouhou přesilovku pět na tři! Tomáš Pitule (MBL) putuje na trestnou lavici za krosček, odsedí si čtyři minuty. DOmácí Tomáš Valenta (OLO) za stejný prohřešek jen dvě.
10:00
Obrovská šance Jakuba Hermana! Bartoňovo nahození se odrazilo přesně před domácího útočníka, toho ale vyčapal parádním zákrokem Michal Valent. Následně se ale bude vylučovat.
09:27
Kohoutům ale zatím přesilovka vůbec nejde, za celou domu se zatím nedostali dál, jak k modré čáře.
08:43
Nyní se to ale střelci zatím jediného gólu zápasu v rámci regulí nepovedlo. Za sekání si Lukáš Pabiška (MBL) jde sednout na trestnou lavici a Mora má početní výhodu.
08:34
Ondruškův pas na červené čáře přebral Hampl, toho ale okamžitě atakoval Pabiška, jenž domácího křídelníka o puk čistým způsobem obral.
07:54
Milan Mikulík chtěl na druhou tyč poslal šikovnou zadovku Koudelkovi, ten se ale díky dobré práci domácí obrany ke kotouči nedostal.
07:36
Puk se ocitl v ochranné síti nad Kašíkovou brankou, a protože byla černá guma tečována, bude se po reklamní přestávce vhazovat před olomouckým strážcem svatyně.
07:04
Mladá Boleslav zatém hraje ve velké pohodě, zato Mora se stále nemůže dostat do tempa. Jejich přihrávky i zakončení postrádají přesnost.
06:30
Pokusem z otočky se prezentoval Ondřej Švaňhal, jeho pokus ale neskončil v brance. Diviš se poté ke kotouči nedostal.
05:51
Do útočného pásma vyslal Kucharczyk Selingra, ten viděl na modré čáře postaveného Ondruška, kterému adresoval puk, jenže všechno přečetl Milan Toman.
05:11
Mora se snaží svého soupeře ihned ohrozit, Valent ale zatím může zůstat v klidu.
04:19
A ta je po pětapadesáti vteřinách využita! Ovšem tento gól byl pro hosty poměrně šťastný. Po Výborného přihrávce se do puku opřel LUKÁŠ PABIŠKA, střela se mu příliš nepovedla, ale od olomouckého obránce Kříže se odrazila za Kašíkova záda. Asistence: David Výborný, Tomáš Nouza.
03:24
Je tu první vyloučení zápasu. Za hrubost odchází na trestnou lavici Richard Diviš (OLO), Bruslaři mají přesilovku.
03:23
Brankář Michal Valent musel být na pozoru, i když zasahovat musel jen v prvním případě, kdy střílel Králík. Bartoňovu ránu od modré schytal jeden z blokujících zadáků.
02:49
Nahození mladoboleslavského celku sbírá za brankou Kašík, a tak se Mora mohla vydat do útoku.
02:17
První velká šance zápasu! Milan Ministr nabídl puk před branku Radimu Kucharczykovi, ten ale nedokázal svůj pokus usměrnit mezi tři tyče!
01:45
Lukáš Kucsera dlouho bojoval u mantinelu o puk hned se třemi protihráči, ti mu nakonec kotouč uzmuli.
01:00
Jako první olomoucký hráč na sebe upozornil navrátilec v sestavě Mory Zbyněk Hampl, jeho pokus ale Valent zastavil.
00:46
První útoky přenechaly na ledě místo druhým formacím.
00:18
První střelu zápasu má na svědomí hostující MIlan Mikulík, jeho projektil ale proletěl těsně vedle levé tyčky.
00:09
První založení útoku domácích končí na zakázaném uvolnění, hra se tak po devíti vteřinách přesune před olomouckého brankáře Libore Kašíka.
00:01
Oba celky už jsou na ledě, do začátku zbývají sekundy ...
Oba týmy nastupují do zápasu se změnami v sestavě oproti minulému utkání.

Domácí Mora bude postrádat obránce Staňka a útočníka Řípu. Naopak se do sestavy vrácí Hampl a jako třináctý útočník bude připraven junior Lehečka.

Mladé Boleslavi bude chybět forvard Rys, jeho místo však zaujme zotavený Mikulík. Hlavní změna u Bruslařů je však v brankovišti, kde dneska bude strážit hostující klec Michal Valent.

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Valenta, Lhotský, Janáček, Rašner – Rác, Herman, Vodný – Kucsera, Kolouch, Hampl – Kucharczyk, Ministr, Selingr – Králík, Diviš, Švaňhal – Lehečka.

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa – Mikulík, Koudelka, Demel – Nouza, Výborný (C), Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Jiránek, Pitule, Ondřej – Havlíček.

Rozhodčí: Husička, Šír – Lederer, Gebauer.
Vítejte u sledování online přenosu z utkání osmého kola extraligové baráže, ve kterém se střetnou celky HC Olomouc a BK Mladá Boleslav. Zápas startuje v 18:00, buďte s námi u toho.
Olomoučtí Kohouti jsou v minitabulce extraligové baráže na posledním čtvrtém místě. Uspět se jim nepovedlo už čtyři zápasy za sebou, když naposledy schytali debakl od Liberce, a to v poměru 0:6. Momentálně tak Mora ztrácí na postupové pozice sedm bodů, na svém kontě jich má totiž pouze šest.

Mladoboleslavští hokejisté jsou na tom o něco lépe než Moravané, ovšem na postupových pozicích stejně jako Hanáci také nestojí. Po sedmi zápasech mají Bruslaři na svém kontě osm bodů a na druhý Chomutov, jenž má bodů třináct, jim chybí pět bodů. V posledním duelu nestačili svěřenci Františka Výborného na chomutovské Piráty, když jim podlehli 1:3.
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI:
OLO: Jakub Bartoň (O) a Radim Kucharczyk (Ú) – oba 3 body (2+1)
MBL: David Výborný (Ú) – 10 bodů (4+6) … nejproduktivnější hráč baráže

BRANKÁŘSKÉ JEDNIČKY:
OLO: Libor Kašík – prům. 2,56 … úsp. 92,42% … ČK: 1
MBL: Roman Will – prům. 1,94… úsp. 93,64 … ČK: 1
Řekli před utkáním:

Jiří Ondrušek, obránce HC Olomouc: „Šance samozřejmě ještě je. Proti Boleslavi musíme vyhrát, ani nechci uvažovat o tom, že bychom neuspěli. Bude potřeba se připravit hlavně psychicky, nesmíme dopustit, aby se opakoval výkon z Liberce.“

Jiří Rys, útočník BK Mladá Boleslav: „Je pravda, že pět bodů je hodně. Na druhou stranu teď jedeme do Olomouce. Tam musíme zase udělat vše proto, abychom vyhráli. Piráti jedou do Liberce, kde samozřejmě můžou prohrát, pak je máme zase doma. Takže určitě není nic ztracené. Situace je určitě složitá, ale my nesmíme složit zbraně a musíme dál bojovat.“
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.