Pro dnešek je to z mé strany vše. Loučím se s vámi a brzy se těším na počtenou.
Utkání je u konce. Slávisté otevřeli skóre v závěru úvodní části, druhou branku přidali v 53. minutě a snížení Antonína Duška minutu před koncem již přišlo příliš pozdě. Domácí za úspěšný vstup do baráže musí děkovat zejména Dominiku Furchovi, který se dnes opravdu vyznamenal.
60:00
59:20
A hosté to pochopitelně opět zkouší v šesti.
58:53
Piráti právě vstřelili branku!
Naděje Chomutova žije! Hosté to opět zkusili v šesti a tentokrát se zadařilo. Nahození Jana Rutty šikovně tečoval do sítě ANTONÍN DUŠEK. Asistence: Jan Rutta.
58:31
Buly ve středním pásmu a Kopřiva se do své klece vrací.
58:31
Kotouč má v moci Dominik Furch v době, kdy zůstává branka Severočechů prázdná!
58:14
57:51
Bednář z první trefuje jen Kopřivovy betony.
57:08
Hra bude pokračovat ve středním pásmu, píská se totiž postavení útočícího hráče v brankovišti.
56:43
Valach vyslal jedovatý projektil od modré, Kopřiva si poradil vyrážečkou.
56:14
Rozhodčí signalizují další trest, na trestnou míří hned dva hráči Chomutova a uvidíme dvojnásobnou přesilovku Slavie!
55:52
Dnešní utkání sleduje 3430 diváků.
55:08
Sešívaní většinou už jen posílají puky do středního pásma, bylo tomu tak i nyní.
54:19
Stránský si to namířil středem kluziště a proháčkoval se až do zakončení, které bylo ale zablokováno.
53:43
Teď už to budou mít Severočeši opravdu obtížné, defenziva Pražanů je opravdu velmi pevná.
52:20
Slavia právě vstřelila branku!
Juraj Valach nahodil puk od modré čáry a JAKUBU SKLENÁŘOVI se podařilo jeho pokus tečovat a usměrnit ho mimo dosah Kopřivy. Asistence: Juraj Valach, Tomáš Vlasák.
51:59
Sešívaní se nikam neženou, Chomutov zatím brání bez problémů.
51:34
51:01
Hosté vyhráli buly a hnali se do útoku, zastavilo je ale postavení mimo hru.
50:49
Poměr sil na ledě se vyrovná. David Květoň (CHM), dvě minuty, sekání.
49:34
Na trestné již sedí Čermák (SLA) za úder do hlavy nebo krku, který inkasoval i osobní desetiminutový trest. Menší trest odsedí Andres.
49:14
Z levého kruhu střílel Šagát, jeho ránu zdvihl jeden z bránících slávistů do ochranné sítě.
48:50
Po dlouhé době jsme viděli nebezpečnou situaci také na druhé straně, Kopřivovi vypadl zdánlivě snadný puk z lapačky, ani jeden z Pražanů ho ale následně nedokázal dotlačit za jeho záda.
48:11
Bednář dostal přihrávku do jízdy, neměl ale již síly zaútočit, a tak puk jen odevzdal.
47:33
47:17
Další Furchův jistý zákrok proti střele z úhlu a puk opět putuje přes celé kluziště.
46:55
Vladimír Růžička byl nachytán v ofsajdu.
46:36
Nepřesná Tomanova rána se svezla po mantinelu až ke Kopřivovi.
46:24
Hra se přerušuje, kotouč v moci domácího brankáře.
45:59
Rutta se z ostrého úhlu probojoval až před Furcha, vystřelil ale mimo, mezitím jsou sešívaní ve čtyřech.
45:33
Jenže opět jdou do tří. Tentokrát se jedná o trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.
45:24
Pražané ve čtyřech.
45:23
Zbývá vteřina do Pletkova návratu, puk vypadl z kluziště a uvidíme buly ve středním pásmu.
45:09
Toman se zbytečně pouštěl do kličkování a o puk přišel, Slavia znovu vyhazuje.
44:34
A další výborný zákrok domácího muže s maskou proti z první po křižné přihrávce!
44:11
Furch si nyní pohlídal svou pravou tyčku a o zbytek se postarali jeho spoluhráči, kteří odpálili kotouč do bezpečí.
43:38
Furch si připisuje další zákrok proti ráně od modré, následovat bude vhazování.
43:24
Tak pozor! Je tu další možnost dvojnásobné přesilovky pro Chomutovské. Na trestnou lavici totiž za hákování míří Pletka (SLA) a sešívaní tak budou hrát ve třech celé dvě minuty! Trenér Severočechů si pochopitelně okamžitě vyžádal oddechový čas.
42:55
Následnou akci hosté překombinovali a Slavia se opět osvobozuje.
42:07
Valach vyhazuje přes všechny čáry.
41:48
Ronald Knot (SLA) dostává dvakrát menší trest za hákování a hosté mají velkou možnost srovnat krok.
41:33
Koma od modré trefil jen obránce, hraje Slavia.
40:42
Na druhé straně chytá nahození Furch v poklidu do lapačky.
40:25
Bednář to zkusil z otočky, branku Chomutova ale neohrozil.
40:01
Je za námi druhá třetina, ve které jsme viděli aktivní hru Chomutova a pevnou defenzivu sešívaných. Dá se předpokládat, že podobného obrazu hry budeme svědky i v závěrečné periodě. Podaří se hostům vyrovnat?
40:00
39:48
39:23
Opět letí puk ke Kopřivovi.
39:02
Hovorka střílel mimo a sešívaní se opět osvobozují.
38:00
Bednář vyhazuje.
37:48
Nedovolené bránění je odpískáno Stránskému (SLA) a přesilovou hru si zahrají hosté.
37:07
Chomutov kompletní a opět ihned útočí.
36:51
A další ofsajd, tentokrát posouzen dokonce jako úmyslný.
36:22
Slavii zastavilo postavení mimo hru.
35:48
Knot měl hodně prostoru na levém kruhu, nezacílil ale přesně.
35:22
Chomutovští mohli jít rychle do brejku, o puk ale přišli, každopádně se osvobodili.
35:02
Chomutov se sám připravil o celkem slušný tlak, opět totiž hrál v šesti.
34:48
Další šanci hostů zastavil v pádu Šulc.
33:52
Lukáš Květoň se šikovně protáhl až do střelecké pozice a dobrou šanci mu zlikvidoval až Furch lapačkou.
33:39
Pražané se po delší době pokusili zaútočit, celá akce ale záhy ztroskotala.
33:03
32:43
Po nepovedené střele Pirátů Furch raději přerušuje hru.
32:22
Rutta měl obrovskou šanci, z mezikruží ale zamířil jen do tyčky!
31:24
Střela od modré Furchovi sice vypadla, pohroma pro sešívané se však nekoná, píská se totiž postavení útočícího hráče v brankovišti.
31:03
Bude se vylučovat. Dvouminutový trest dostává Kolařík (SLA).
30:47
Chomutovští jsou ve druhé části aktivnějším celkem, ani jejich další akce ale k brance nevedla a sešívaní vyhazují na zakázané uvolnění.
30:18
Rutta zápěstím z levého kruhu příliš problémů Furchovi nenadělal.
29:48
Po delší době si zákrok připisuje také Kopřiva. Následně se strhla mírná potyčka a gólmanu hostů spadla i helma, vylučovat se ale nebude.
29:18
Dominik Furch nyní ukázal výborný přehled o hře, do přihrávky ke vzdálenější tyčce totiž dokázal výborně vložit hůl, a velkou šanci hostů tak zlikvidoval.
28:41
David Květoň vypálil nebezpečně s příklepem, Furch zasahuje vyrážečkou.
27:59
hosté se opět dostali do pásma, Skinnerova přihrávka ale nepatřila k nejpřesnějším, a tak hraje Slavia.
27:01
Chlouba pálil z úhlu a bekhendem, a tak si Furch bez větších obtíží poradil.
26:08
Piráti jsou kompletní a ihned se pokoušejí zaútočit.
25:30
Od levého mantinelu pálil Stránský, Kopřiva vyráží a zbytek již obstarali jeho obránci.
24:46
Hosté se osvobozují.
24:16
Kotouč doputoval ke Kopřivovi, který chtěl nejprve rozehrávat, nakonec se ale rozhodl puk schovat pod lapačku.
23:36
Na trestnou je odeslán Koma (CHM) a Pražané si zahrají přesilovou hru.
22:40
Bednář obral soupeře o puk a následně se spoluhráči startoval do přečíslení, ideální moment pro přihrávku ale prohrával, a tak byl nucen objet branku Chomutovu, což celou akci zbrzdilo a přispělo jejímu nezdaru.
22:15
Po souboji u mantinelu puk vypadl z kluziště – vhazování v pásmu Slavie.
22:04
Píská se icing domácích.
20:57
Hosté se probojovali do útočného pásma, o které ale záhy přišli.
20:01
Je za námi úvodní dvacetiminutovka prvního barážového utkání. Možnost otevřít skóre měli nejprve hosté, kteří se ale v přesilovce 5 na 3 neprosadili. Následovaly navíc trestné minuty právě na straně Chomutova a tentokrát se již skóre měnilo. Přesilovou hru domácích využil tvrdým projektilem z levého kruhu David Štich. Druhá část začne přibližně v 18:58.
20:00
19:36
Ještě je tu icing Slavie.
19:22
Domácím byl odpískán ofsajd.
18:33
Mírně nepřesný pas tečoval Sklenář bruslemi jen do betonů Kopřivy, jenž ale neměl moc přehled o tom, kde se kotouč nachází, a tak nechybělo mnoho, aby to bylo o dvě branky.
17:58
Nakonec ho ale znovu vybojovali a nyní operují v útočné třetině.
17:26
Slávisté jen odevzdávají puk do středního pásma.
16:57
Piráti jsou kompletní.
16:10
Odražený kotouč našel nejrychleji DAVID ŠTICH, který z levého kruhu dělovkou nedal Kopřivovi šanci zasáhnout! Asistence: Miloslav Čermák, Jaroslav Bednář.
15:29
Pražané šikovně kombinovali v útočném pásmu, nakonec z mezikruží nebezpečné pálil Šenkeřík, mezírku mezi betony si ale Kopřiva dokázal pohlídat.
14:49
Slávisté budou hrát přesilovku 4 na 3 a následně i 5 na 3.
14:49
A navíc je tu další trest, vyloučeným je Toman (CHM).
14:30
Navíc půjdou hosté do čtyř, rozhodčí vylučují za příliš mnoho hráčů na ledě.
14:20
Chomutovu se zatím přesilovka nedaří, puk je opět u Kopřivy.
13:51
A další vyloučení na straně Slavie. Za zdržování hry odchází na trestnou Jakub Šulc (SLA).
13:08
Proti střele od modré Furch zasahuje a Pražané vyhazují.
12:43
Tak to je komplikace pro domácí! Na trestnou lavici totiž míří další hráč z jejich řad a uvidíme přesilovku 5 na 3.
12:11
Hru v početní převaze si vyzkouší Severočeši. Za držení inkasuje menší trest Kolařík (SLA).
11:56
Vladimír Růžička mířil od mantinelu do horních pater branky, Furch schoval puk do lapačky.
11:27
11:24
A opět letí puk přes všechny čáry.
11:03
A nakonec i vyhazují, kotouč u Furcha.
10:39
Chomutovští dostali hru do střední třetiny.
10:03
Z ostrého úhlu se Kopřivu snažil překvapit Bednář, gólman Chomutova připraven.
09:27
Bude se znovu vylučovat na straně hostů. Chlouba (CHM) míří na trestnou za podražení.
08:27
Hosté se pokoušeli roztočit kolotoč přihrávek ve své útočné třetině, sešívaní obránci si ale poradili, puk vybojovali a přesunuli hru do středního pásma.
07:45
Píská se přihrávka rukou – buly ve středním pásmu.
07:19
Zpoza branky se do zakončení tlačil David Květoň, Furch si ho ale pohlídal a puk mu vypíchl.
06:37
Chomutovští vyzkoušeli pozornost brankáře Slavie ze středního pásma, Furch se ale překvapit nenechal. Následuje komerční přestávka.
06:11
05:37
Před Kopřivovou klecí se zjevil Tomáš Doležal, kterému ale střela z první příliš nesedla.
04:32
Hovorka ve vlastním oslabení upaloval sám na Furcha, zkusil rychlou kličku do forhendu, avšak domácí muž s maskou se zaskvěl skvělým zákrokem!
04:11
Pražané si dobrou kombinační hrou v útočné třetině vynutili faul. Na trestnou míří Šulák (CHM) a uvidíme dnes první přesilovku.
03:36
Vladimír Růžička narušil rozehrávku sešívaných a následně hbitě vypálil, Furch byl připraven a puk raději na své hrudi přikryl.
02:53
Puk doputoval až k Furchovi, následovat musí buly v pásmu Slavie.
02:21
Piráti zklidňují hru a rozvážně rozehrávají zpoza vlastní klece.
02:04
Štich nezamířil od modré čáry vůbec přesně.
01:44
Chlouba obdržel přesný pas až na útočnou modrou čáru, zřejmě byl ale příliš rychlý, neboť se píská ofsajd.
01:13
Kolařík poslal puk mimo hrací plochu z vlastního pásma, rozhodčí se chvíli radili, nakonec se ale shodli, že byl kotouč tečovaný plexisklem a vylučovat se tedy nebude.
00:52
Stránský vypálil z ototčky hodně mimo, dezorientovaný Kopřiva ale posunul branku a budeme tedy svědky vhazování po jeho levici.
00:10
Sešívaní vyhráli úvodní buly a ihned se ženou do útočného pásma.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Knot, Valach, Drahorád, Šulc, A. Růžička, Šenkeřík, Kolařík – Babka, Čermák, Tomica, T. Doležal, Andres, Bednář (C), Vlasák, Sklenář, J. Doležal, Holec, Pletka, Stránský

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Toman, Rýgl, Šulák, Drtina, Skinner, Bartejs, Rutta, Koma – Račuk, Kämpf, Sinisalo, Hovorka, Dušek, Šagát, L. Květoň, D. Květoň, Gajovský, Chlouba, V. Růžička, Kaše

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Komárek, Ondráček.
Ještě jednou vítejte. Je před námi první barážové střetnutí mezi týmy HC Slavia Praha a Piráti Chomutov.

Sešívaní mají za sebou značně nevydařenou sezónu v české nejvyšší soutěži. Domácím vyšla prakticky jen zhruba první třetina zápasů, následně se totiž červenobílí propadli až na samé dno tabulky, odkud je nevyvedl ani nástupce trenéra Lubiny Dušan Gregor. Zápasy play-out byly pro Pražany spíše jakousi přípravou na baráž. Právě ta bude totiž pro domácí stěžejní, z historického hlediska totiž hokejisté z Edenu jednoznačně mezi elitu patří, nyní to budou muset potvrdit také herně.

Jako první se slávistům postaví Piráti z Chomutova. Když se podíváme na průběh sezóny hostujícího mužstva, dojdeme zcela opačnému výsledku, než u Slavie. Severočeši se velmi rychle oklepali po loňské hrůzné sezoně v extralize a od prvního do posledního kola první ligy suverénně kráčeli za postupem. Ani play-off Piráty navíc nezastavilo, a tak po udolání Ústí nad Labem (4:2 na sérii) a Jihlavy (4:1) se mohou hosté opět poprat o boje s nejlepšími celky v naší republice během příští sezóny.

Co dnes rozhodne o vítězi? Bude to kvalita týmu, který poslední sezónu působil v extralize, nebo bude hlavním faktorem na ledě aktuální rozpoložení a pohoda v kádru? Utkání začíná v 18 hodin!