Ode mě je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na počtenou.
Zápas je u konce. Zásluhou gólu Vladimíra Růžičky patnáct vteřin před koncem si nakonec z Edenu všechny tři body odvážejí Chomutovští.
60:00
59:53
Icing hostů a oddechový čas si tentokrát berou slávisté, jejichž branka zůstává prázdná!
59:45
Piráti právě vstřelili branku!
Tak to byl obrovský zámek v podání Chomutovských! Velmi unavená čtveřice Pražanů nakonec nedokázala pokrýt VLADIMÍRA RŮŽIČKU, který si vybruslil od mantinelu, zamířil přesně pod břevno a zřejmě rozhodl o vítězi dnešního utkání. Asistence: Martin Rýgl.
58:27
Nahození z ostrého úhlu tečoval Hřebejk mimo, Slavia vyhazuje.
57:59
Potrestán je Jiří Doležal (SLA) a hosté si před svou přesilovkou berou time-out.
57:45
K zajímavé dorážce se dostal Kolář, Hanuljak ale sklapl betony včas.
57:40
57:27
Bednář dostal od Vlasáka přesný pas zpoza branky, zacílil ale jen do Hanuljakových betonů.
56:44
Opět musí Slavia začít od vlastního brankáře.
56:20
Domácí ztratili puk a další akci zahajují z vlastního pásma.
55:40
Menší trest inkasuje Toman (CHM) za nedovolené bránění.
55:11
Stránský zadovkou vybídl ke střele Kolář, který přestřelil.
54:20
Slávisté vybojovali kotouč ve vlastním pásmu, následně ho ale Čermák jen nahodil za klec hostů a oba celky střídají.
53:49
Pirátům nevyšla rozehrávka – icing.
53:05
Nyní jsme viděli několik ostřejších zákroků na obou stranách, rozhodčí ale zřejmě již nechtějí do chodu utkání příliš zasahovat a nechávají hru plynout.
52:22
Volný kotouč raději Furch pokryl, následuje komerční přestávka.
52:06
Hosté jsou v posledních minutách na puku častěji, sešívaní spíše jen odevzdávají puky do střední třetiny.
50:58
Hosté se dostali ke střele od modré, kterou ale omylem svou bruslí zastavil Chlouba.
49:13
Kolář hledal před Hanuljakem Stránského, ten ale promáchl.
48:30
Vas byl v ideální střelecké pozici mezi kruhy, rána mu ale vůbec nesedla a puk skončil mimo.
47:48
McGregor mířil na vzdálenější tyč, Furch proti jeho střele vytasil vyrážečku.
47:35
Oba celky hrají v závěrečné periodě značné opatrněji, nikdo nechce udělat chybu.
47:19
Slávisté nerozehráli přesně a píská se zakázané uvolnění.
46:54
46:39
Rýgl nabil Růžičkovi, jehož ránu od modré chytá domácí gólman do lapačky.
45:50
Ruttův projektil od modré našel Furch v lapačce.
45:15
Sešívaní vyhazují.
44:54
Na trestnou lavici směřuje Jiří Doležal (SLA), následuje přesilovka hostů.
44:45
Kotouč doputoval až k Furchovi, uvidíme další buly v pásmu Pražanů.
44:15
Pražanům opět rozehrávka nevešla, hrají hosté.
43:31
Nahození od modré Furch raději podržel.
42:45
Kaše s Vladimírem Růžičkou kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali. Sešívaní se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
41:51
Čermák se příliš tlačil do brankoviště, až povalil Hanuljaka a píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.
41:45
Po nepřesné rozehrávce Pirátů opět putuje puk přes všechny čáry.
41:29
Bednář se proháčkoval až ke střele, v tísni ale jeho pokus neměl takovou razanci a Hanuljak tedy chytá.
41:10
Icing Chomutova.
40:51
Ofsajd domácích.
40:33
Sražená střela jednoho z hráčů hostí končí v ochranné síti – buly před Furchem.
40:01
Nadále sledujeme zápas z neděle jako přes kopírák. Slávisté ve druhé třetině přidali a díky kapitánovi Jaroslavu Bednářovi také srovnali stav utkání. Kdo se dnes bude radovat? Zůstaňte s námi také ve třetí třetině!
40:00
39:50
Kaše nezvládl obtížné zpracování, a tak se ještě píská ofsajd.
39:43
Kolář se protáhl ke střele z ostrého úhlu, Hanuljaka ale nepřekvapil.
39:17
Zakázané uvolnění Pražanů.
38:40
38:34
Šulák pálil od modré, před gólmanem domácích ale nebyl dostatečný provoz, Furch tak střelu viděl a chytil do lapačky.
37:15
Po Skinnerově střele měl Furch co dělat, aby udržel puk před brankovou čarou před dorážejícími hokejisty ze severu Čech, nakonec ale vše zvládl a Slavia se osvobozuje.
36:40
Menší trest za podražení dostává Ronald Knot (SLA).
36:23
A další icing domácích.
35:31
Bednář po pěkné otočce vybídl přesným pasem ke střele Sklenáře, který ale přestřelil.
35:18
Zakázané uvolnění Slavie.
34:41
Pletka střelou s obrovským nápřahem trefuje Hanuljaka z pravého kruhu jen do ramene.
34:20
Kaše střelou z úhlu Furcha nepřekvapil.
33:23
Icing Severočechů.
33:08
Nahození ze středního pásma domácí brankář chytá bez sebemenších problémů.
32:45
David Květoň dostal nabito mezi kruhy, Furch se ale pořádně natáhl a předvedl efektní a také efektivní zákrok lapačkou.
32:13
Do další šance se hnal Čermák, proti němuž ale včas vystartovat gólman hostí, který raději kotouč schoval pod lapačku.
31:24
Slavia právě vstřelila branku!
Viděli jsme obdobnou situaci jako u první branky. Tentokrát nahazoval puk János Vas a do poloodkryté klece dorážel JAROSLAV BEDNÁŘ! Asistence: János Vas.
30:36
Chomutov je kompletní. Po návratu Šagáta z trestné lavice nebezpečně pálil Holec, Hanuljak nadvakrát ale puk pokryl.
30:05
Ofsajd Pražanů.
29:18
Ani tato přesilovka se červenobílým příliš nedaří. Na druhé straně měl navíc velkou šanci Šagát, který si vybruslil na střed, svůj první pokus zřejmě trefil Furcha do masky a z dorážky slávistickou svatyni minul.
28:25
Šagát (CHM) inkasuje menší trest za hrubost.
28:25
Stránský naznačil střelu a následně našel Jiřího Doležala, který ale netrefil puk úplně čistě, a tak Hanuljak zasahuje bez větších obtíží.
27:38
Holec vystihl rozehrávku hostů, jeho střela byla ale zastavena ještě před Hanuljakem.
26:53
Knotovu střelu od modré se ještě pokoušel neúspěšně tečovat Vas, Hanuljak chytá puk do náruče.
26:16
Sešívaní operovali s pukem v útočném třetině, následně o něj sice přišli, po nepřesné rozehrávce Severočechů se ale píská icing.
25:01
Šulák z trestné lavice zamířil ihned do obrovské šance, v samostatném úniku ale Furcha bekhnedovým blafákem nepřekonal, protože nedokázal kotouč zvednout.
24:49
24:15
Valach od modré nastřelil obránce a Piráti vyhazují.
23:59
Nyní už kombinují v útočné třetině.
23:27
Ani Pražanům se ale hra v početní výhodě nedaří, o puk bojují za vlastní klecí.
22:49
První přesilovou hru si zkusí také Slavia, za zdržování hry míří na trestnou lavici Šulák (CHM).
22:26
Na druhé straně zahrozil bekhendem Bednář, Hanuljak byl ale připraven.
22:20
Přesilovka sice skončila, teprve teď se ale dostal Chomutova do útočného pásma.
22:00
21:23
Slávisté se zatím brání dobře, hosty prakticky nepustili do pásma.
20:01
Je za námi první třetina. V Edenu jsme byli svědky velmi podobné úvodní dvacetiminutovku jako v neděli, kdy sešívaní přivítali České Budějovice. Hosté vstoupili do zápasu totiž velmi aktivně a prakticky z první větší možnosti rozvlnil síť za Furchem Chlouba. Slávisté postupem času hru vyrovnali, další branku už jsme ale v první třetině neviděli. Dalších dvacet minut zahájí Piráti v přesilové hře, kterou budou mít k dispozici v celé její délce.
20:00
20:00
Bude se vylučovat, první přesilovou hru v utkání budou mít k dispozici Severočeši. Vyloučen je Jan Kolář (SLA) za sekání.
19:17
Zajímavou možnost měl Pletka, jenž najížděl na Hanuljaka z pravé strany, gólman hostů si ale střelu mezi betony i nadvakrát pohlídal.
18:54
Andres od modré zamířil hodně mimo.
17:58
Chomutov výborně brání střední pásmo, slávisté mají problém dostat se z vlastního pásma, natož do toho soupeřova.
17:29
17:00
Pražané vydolovali puk ve vlastním pásmu u mantinelu, ve středu hřiště o něj ale opět přišli.
16:02
Vas střílel z levého kruhu, Hanuljak vyráží betonem.
15:24
Nakonec se Chomutovští odhodlali ke střele od modré čáry, proti níž zasáhl Furch lapačkou.
14:15
Hosté při vlastní rozehrávce zklidňují tempo hry, přece jen se totiž hra v posledních minutách vyrovnala.
13:08
Čermák od mantinelu neúspěšně hledal Vlasáka v prostoru mezi kruhy.
12:12
Zakázané uvolnění Pirátů.
11:51
A hned další šance! Vas se Sklenáře upalovali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný se rozhodl celou akci zakončit přímou střelou, trefil ale Hanuljaka jen do hrudi.
11:17
První větší možnost slávistů, Jiří Doležal z úhlu ale ani nadvakrát na Hanuljaka nevyzrál!
10:36
Od mantinelu si to přímo do brankoviště namířil Dušek, domácího brankáře ale nepřekvapil.
10:00
Po nepřehledné situaci zřejmě sešívané od druhého inkasovaného gólu zachránila branková konstrukce!
09:19
Drtinovu dělovku od modré našel Furch v lapačce.
09:09
Piráti zatím na ledě dominují, Pražané jen posouvají puk do středního pásma.
08:03
Sražená střela skončila u Hanuljaka, jenž ji raději ukryl pod lapačku a přerušil hru.
07:44
Píská se icing sešívaných.
07:23
Proti střele Vladimíra Růžičky si Furch chytře povyjel, takže ji viděl a puk schoval do náruče, následuje komerční pauza.
07:11
Od mantinelu pálil Skinner, mířil jen těsně vedle.
06:35
Piráti vymysleli pohlednou akci, na jejímž konci stál Květoň, jehož rána z mezikruží byla ale zablokována.
05:59
Vas ranou od modré trefil jen clonícího obránce Chomutova – hrají hosté.
05:07
Puk vybojoval Vas a do útočné třetiny se podívají také slávisté.
04:40
Rána ihned po buly a domácí gólman třímá kotouč v lapačce.
04:36
Puk mimo kluziště – buly před Furchem.
04:19
Dušek nahrával naslepo do předbrankového prostoru, kde se však nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
03:52
Severočeši vyvezli kotouč a hrají v pásmu Slavie.
03:23
Hanuljak si připisuje další zákrok, následuje buly po jeho pravici.
03:05
Odražený puk se na branku Pirátů snažil nasměrovat Bednář, mířil ale mimo.
02:31
Slavia je značně opařená, po delší době se dostala z vlastního pásma, nepříliš povedenou střelu ale Hanuljak kryje.
01:09
Piráti velmi rychle otevírají skóre! Skryté nahození Libora Šuláka vyrazil Furch jen před sebe, kde byl nejrychleji ROMAN CHLOUBA, jenž pohodlně uklidil kotouč pod horní tyčku! Nutno podotknout, že tato branka jde zřejmě na vrub domácích obránců, kteří po zákroku svého gólmana nejevili chuť hrát kotouč, a tak přišel zasloužený trest. Asistence: Libor Šulák.
00:48
První zákrok pro Furcha, šlo ale jen o lehké nahození, které nenadělalo domácímu muži s maskou příliš práce.
00:33
Hosté vyhráli úvodní vhazování, probojovali se i do útočného pásma, které ale záhy ztratili.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, A. Růžička, Šulc, Valach, Kolařík, Beňovič, Knot, Drahorád – Sklenář, Vas, Bednář (C) – J. Doležal, Vlasák, Čermák – Kolář, Holec, Stránský – Pletka, Andres, J. Veselý

Piráti Chomutov: Hanuljak (Kopřiva) – Skinner, Rutta, Drtina (C), Rýgl, Toman, Šulák, Bartejs – L. Květoň, Dušek, Hovorka – Gajovský, V. Růžička, Kaše – Hřebejk. Kämpf, D. Květoň – Šagát, Chlouba, McGregor – R. Veselý

Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Bláha, Špůr.
V dnešním utkání se proti sobě postaví HC Slavia Praha a Piráti Chomutov.

Domácím vyšel vstup do baráže na výbornou a před posledním utkáním si mohli zajistit solidní náskok na čele tabulky. Ve zmiňovaném zápase ovšem na domácím ledě nestačili na celek Českých Budějovic, a tak sice zůstali na první příčce, ostatním týmům ale příliš neodskočili a po polovině zápasů baráže tak nadále může jedno kolo vše změnit.

Pirátům se zatím také poměrně daří a po šesti duelech drží druhou pozici. Poslední kolo hráli hosté v Olomouci, kde dokázali poměrně jednoznačně zvítězit a získat cenné tři body. Proti Slavii se ale zatím Severočechům nedaří. V Edenu Piráti prohráli 1:2 a na vlastním ledě dokonce 0:2, přestože v obou zápasech svého soka výrazně přestříleli.

Co napoví další díl baráže a kdo se přiblíží české nejvyšší soutěži pro příští rok? Zůstaňte s námi, úvodní buly je na programu v 18 hodin!