Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Třinec - 21. března 2024   17:00

Č. Budějovice
09:21' Kubík (F. Přikryl, Pech) • 17:03' Gulaš (Kondelík, Gulaši) • 25:39' Kubík (F. Přikryl, Harris)
3:4
(2:3, 1:0, 0:1)
Stav série: (0:3)
Třinec
05:38' L. Hudáček  (Nedomlel, Mazanec) • 14:51' Cienciala  (L. Hudáček, Marinčin) • 16:39' M. Roman  (Helewka, Smith) • 50:19' L. Hudáček
Hribik, Pilný – Lhotský, Klouček
Budvar aréna, České Budějovice
6 421 (vyprodáno) diváků
Třinec

Je konec. Třinec zvládl vyhrát i třetí duel ve čtvrtfinále. Ve třetí třetině rozhodl Libor Hudáček. Čtvrté utkání se hraje zítra od 17:30. Hezký večer.
58:56'
Gulašova rána těsně vedle!
57:55'
Motor hraje v šesti!
57:28'
České Budějovice si vyžádaly oddechový čas!
57:28'
Exekuce se ujal Marko Daňo, ale Hrachovina ho vychytal!
57:28'
Trestné střílení pro Třinec!
57:03'
Motor se snaží, ale Třinec vzdoruje.
56:03'
Druhé zakázané uvolnění během pár sekund na straně Ocelářů.
55:15'
Štencel teď tlačil puk do brány snad i očima. Mazanec ho udržel před bránou.
53:44'
Budějovičtí ukazují o snahu o zakládání akcí, Třinec se však úspěšně brání.
Třetímu zápasu této čtvrtfinálové série přihlíží 6 421 diváků. Je vyprodáno.
52:06'
Třinec špatně rozehrál, následuje icing a buly před Mazancem.
50:19'
Třinec právě vstřelil branku! Třinec si bere vedení zpátky! Před brankou domácích byla nepřehledná skrumáž, ze které vydoloval kotouč LIBOR HUDÁČEK a bekhendem propasoval puk do brány. Bez asistence.
49:48'
Kondelík chtěl narazit Marinčina narazit na mantinel, ten se mu na poslední chvílí uhnul a budějovický forvard tak do plexiskla narazil sám.
47:50'
Po chybě v budějovické rozehrávce byl ve vyložené příležitosti Hrehorčák, ale radovat se nemohl.
46:24'
Beránek zkušeně podržel kotouč za modrou čáru a nabil Vráblíkovi. Českobudějovický zadák mířil vysoko nad.
44:58'
Po pohledné souhře střílel před bránou Přikryl, ale Mazanec kotouč vyrazil.
44:21'
Polášek vyhazuje kotouč, Třinec střídá.
43:32'
Pech poslal kotouč na modrou čáru na Štencela, který ho nezpracoval. Domácí musí vyklidit útočnou třetinu.
43:06'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Tomáš Kundrátek – 2 min., hákování.
42:34'
Oba týmy často bojují o kotouč u mantinelu. Je vidět, že se zápolí o každý kus ledu.
41:42'
Adámek posílal puk na bránu, který ale skončil v ochranné síti.
40:20'
Oceláři na počátku třetí periody ujeli do přečíslení dva na jednoho. Konkrétně Růžička poslal v mezikruží pas Voženílkovi, který nepřekonal Hrachovinu.
40:01'
Ve druhé třetině byl k vidění pouze jeden gól, a to konkrétně ze 26. minuty. Podruhé v utkání se prosadil Adam Kubík, který dorazil střelu Filipa Přikryla. Třetí dějství začne zhruba v 19:03.
40:00'
39:12'
Třinecké hráče, kteří pelášili dopředu, zabrzdil zvuk píšťalky jednoho z hlavních rozhodčích, který ukázal, že hru přerušuje kvůli přihrávce rukou.
38:35'
Atmosféra v Budvar aréně, kde bude nejspíše vyprodáno, je přímo dechberoucí.
37:36'
Budějovický tlak chtěl proměnit v gól Gulaš, ale jeho rána švihem byla zblokována a poslána do ochranné sítě.
36:52'
Poláškovu střelu od modré se pokoušel tečovat Čacho, ale Hrachovina chytil puk do lapačky.
36:32'
Ordoš se na pravé straně s ničím nepáral a vystřelil. Jeho pokus ale zasáhl boční síť.
35:23'
Koláček v přečíslení dva na jednoho neskóroval po pasu od Vopelky. Neujala se ani následná střela Valského z otočky, která minula bránu.
33:40'
Vráblík po buly v útočné třetině pálil, ale vedle. Domácí stále tlačí.
32:58'
Přikrylův pokus skončil na vyrážečce Mazance. Akce pokračuje.
31:26'
Budějovice přežily oslabení. Třinec ale jejich pásmo stále okupuje.
30:24'
Doudera vyhazoval puk z pásma, aby se domácí osvobodili a málem zasáhl pukem čárového rozhodčího.
29:43'
Pumelice z hole Hudáčka trefila pouze mantinel za Hrachovinou.
29:26'
Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Josef Koláček.
29:12'
Po vyrovnávacím gólu budějovická Budvar aréna povzbuzuje a táhne svůj tým dopředu.
27:27'
Simon nenápadně z levé strany poslal kotouč do slotu, kde byl Ordoš. Nic z toho nakonec nebylo.
26:56'
Třinec si chtěl vzít vedení zpět. Po střele Smitha tomu nebyli nebyli Oceláři daleko, když se snažil dorážet Hudáček. Hrachovina byl pohotový.
25:39'
České Budějovice právě vstřelily branku! Motor maže dvougólové manko! Do útočné zóny se prodral Filip Přikryl, který vystřelil a po něm úspěšně dorážel ADAM KUBÍK. Asistence: Filip Přikryl a Brant Harris.
24:14'
Voženílkův boj skončil za Hrachovinovou bránou, když ho o puk obrala budějovická defenzíva. Oceláři jsou ale znovu v pásmu domácích.
23:13'
Koláček to zkoušel z pravé strany, leč nepochodil.
21:49'
Svůj projektil poslal na Mazance od modré čáry Pýcha, třinecký strážce branky byl připraven.
21:02'
Už to vypadalo na únik Třince dva na nikoho, ale Ordoš šikovně puk protihráči vzal a byl z toho následný protiútok Jihočechů.
20:23'
Motor se hned usazuje v třineckém pásmu. Nic velkého si ale domácí nevypracovali.
20:01'
Začátek druhé třetiny se ještě zdrží, a to kvůli potížím s ledem.
První dvacetiminutovka skončila a padlo v ní celkem pět branek. Oceláři se dostali do vedení v šesté minutě kvůli Hudáčkovi a o čtyři minuty později srovnal krok Kubík. Třinec byl dokonce ve vedení 3:1, ale zanedlouho se povedlo snížit Gulašovi. Druhá třetina začne přibližně v 18:03.
20:00'
18:43'
Před brankou Budějovických vzešla z tlaku hostů menší vřava, ve které figuroval Voženílek. Nakonec se vše vyřešilo.
17:03'
České Budějovice právě vstřelily branku! To byla rychlá odveta! Svoji obávanou z kanónu vyslal kapitán Motoru MILAN GULAŠ a stav je 2:3. Asistence: Jáchym Kondelík a Michal Gulaši.
16:39'
Třinec právě vstřelil branku! Oceláři už vedou o dvě branky. MILOŠ ROMAN se štěstím prostřelil Hrachovinu, když se puk od Ordošovy nohy dostal do brány. Adam Helewka a Adam Smith.
14:51'
Třinec právě vstřelil branku! Třinec se znovu jímá vedení! Po hezké kombinaci se z prostoru pravého kruhu mezi betony prosazuje DAVID CIENCIALA, který dostal nabito od Libora Hudáčka. Asistence: Libor Hudáček a Martin Marinčin.
14:19'
Motor se zatím statečně brání ve svém prvním oslabení v této sérii.
13:07'
Lukáš Vopelka – 2 min., nedovolené bránění.
11:54'
Nestrašil vyhazoval puk, aby Třinec mohl vystřídat, ale poslal ho pouze na svoji střídačku.
11:13'
Budějovičtí moc dlouho kombinovali, až překombinovali. Kotouč opustil obrannou teritorii Třineckých.
10:54'
Tomáš Kundrátek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
09:21'
České Budějovice právě vstřelily branku! Je vyrovnáno a Budvar aréna je na nohou! Budějovičtí zatáhli puk do pásma a zpoza brány viděl Filip Přikryl před Mazancem ADAMA KUBÍKA, který poprvé v sérii překonal hostujícího gólmana. Asistence: Filip Přikryl a Lukáš Pech.
08:33'
Třinci se nepovedla rozehrávka a je z toho icing.
08:17'
Po necelé polovině první třetiny je Motor aktivnějším týmem, ale prohrává 0:1.
06:44'
Kubík v útočné zóně vydoloval puk, ale Polášek mu ho pak odebral.
05:38'
Třinec právě vstřelil branku! Třinec vede! A začalo to nenápadně. LIBOR HUDÁČEK nahodil sám sobě puk o zadní mantinel a ihned vystřelil. Hrachovina situaci podcenil a Oceláři otevírají skóre. Richard Nedomlel a Marek Mazanec.
04:57'
Motor se z obranného pásma vymanil poté, co Ordoš dokázal puk dostat do bezpečí.
04:22'
Hezká akce domácích, na jejímž konci byl Koláček. Následně vznikla menší šarvátka, která ale brzy skončila.
03:12'
Kundrátek váhal se střelou od modré, ale před ním stál Simon. Třinecký bek pak nepřesně přihrál.
02:16'
Třinec v prvních minutách už čelil asi třem příležitostem Motoru. Nyní radši vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
01:27'
Pech před třineckou svatyní zakončoval, hostující brankář si poradil.
01:00'
Harris vydal snahu projít střední pásmo, což Oceláři nepřipustili.
00:28'
Na druhé straně se vydal pozdravit Hrachovinu jeho bývalý spoluhráč Voženílek.
00:11'
To byla rychlost. Jako uragán teď Jihočeši vlétli na soupeře a jako první se Mazancovi připomněl Mazanec.
00:01'

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Gulaši, Pýcha, Doudera (A), Kachyňa, Štencel, Vráblík, Štich – M. Beránek, Kondelík, Gulaš (C) – Ordoš, Harris, D. Simon – Kubík, Pech (A), F. Přikryl – Koláček, Vopelka, Valský.
Trenér: Ladislav Čihák

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Polášek, Mar. Adámek, Šenkeřík – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána (C), Helewka – Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lhotský, Klouček.
"Musíme si na celý budějovický tým dát pozor, protože hraje perfektně," prohlásil třeba útočník David Cienciala.

Třinečtí se v play off vrátili ke hře, která je v posledních letech ve vyřazovacích bojích zdobí: Sázka na precizní obranu a pevně držený systém vychází. Rozhodně to ale neznamená, že není co zlepšovat. Zajímavostí série totiž je třeba samotný fakt, že si Třinečtí v úvodních dvou zápasech nezahráli ještě ani jednu přesilovou hru.

"V Českých Budějovicích to bude velmi náročné. Oni jsou teď dole a doma se na nás budou chtít dotáhnout, ale my uděláme všechno pro to, abychom i zápasy venku zvládli. Pokud budeme hrát tak jako první dva zápasy, máme šanci na úspěch," prohlásil slovenský útočník Marko Daňo, se dvěma body zatím nejproduktivnější Ocelář v play off.
Jihočeši v Třinci nenašli recept ke zdolání domácí obrany a brankáře Marka Mazance. V prvním zápase Motoru chyběly v závěrečném závaru v brankovišti soupeře centimetry k vyrovnání. Ve druhém zápase byly České Budějovice střelecky aktivnějším celkem, ale ani dlouhá hra bez brankáře ke gólu nevedla. Suma sumárum, dvakrát 0:2 a teď jsou na řadě Budějovičtí, aby ukázali, že i oni umí naplno využít domácího prostředí k úspěchu.

Před sérií byla za třineckou velkou zbraň označována hra v přesilovce. Motoráci ji soupeři za 120 minut hry vůbec nedovolili použít, dokázali hrát čistě a rozhodovalo se rovnovážného stavu sil na ledě. Trenér Ladislav Čihák byl spokojenější s herním obrazem druhého zápasu. "Oproti prvnímu jsme si vytvářeli jsme si víc šancí. Lépe jsme hráli s kotoučem ve středním pásmu, byli jsme drzejší, bohužel to nestačilo. Teď v klidu dva dny potrénujeme a věřím, že pokud budeme takhle pokračovat, tak bychom ty dva domácí zápasy mohli vyhrát a vrátit se do Třince," hodnotil pro O2 TV Sport hlavní trenér budějovického celku.

Disciplinární tresty již vypršely jak Tomáši Chlubnovi, tak Jakubu Valskému. Mimo hru tak zůstal pro úvod série pouze zraněný obránce Mikuláš Hovorka, zda bude k dispozici pro nadcházející utkání, zatím drží motorácká kabina pod pokličkou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.