Tipsport Extraliga - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Brno - 22. března 2024   17:00

Litvínov
54:43' Koblasa (Kirk, Baránek)
1:5
(0:2, 0:2, 1:1)
Stav série: (2:2)
Brno
03:59' Flek   • 11:24' Moro  (Okál, Kohout) • 21:22' Pospíšil   • 33:26' Moses  (Flek, Zaťovič) • 53:45' Marcinko  (Flek, Kučeřík)
Litvínov
M. Tomek (22. Zajíček) – Demel, Zile, Baránek, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Strejček – Koblasa, Sukeľ (C), Kirk – O. Kaše (A), D. Kaše (A), Hlava – Válek, Jurčík, Kudrna – Havelka, Zygmunt, Maštalířský.
Jeřábek, Mejzlík – Ondráček, Thuma
Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
5944 diváků
Brno

Díky za pozornost a zase někdy u hokeje na počtenou.
Střely na branku: 27 – 25
Je dobojováno. A stejně jako Litvínov, také Kometa stoprocentně vyloupila led Litvínova a to znamená, že je v sérii srovnáno na 2:2 na zápasy. Začíná se tak znovu od začátku a nyní se zase vše přesune do Brna, kde v neděli vypukne v Brně souboj o mečbol.
59:40'
Gazdovu střelu vyrazil Zajíček, ale jen k Zaťovičovi, který ještě vystřelil, ale jeho pokus šel jen mimo tři tyče.
59:17'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Nicolas Hlava – 2 min., nedovolené bránění.
58:55'
Demel ještě zakončoval, Jurčík poté tečoval. Ale Dominik Furch znovu vytáhl přesný zákrok u své levé tyče.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:26'
Tomáš Vincour střílel na Zajíčka, ten ve svém brankovišti zastavil pokus soupeře a hned na to pádí do akce Litvínovští.
56:26'
Zakázané uvolnění Komety a hra se stěhuje před Dominika Furcha, buly po jeho pravé ruce.
55:48'
Hosté vystřídali a hned od svého brankáře se rozjeli do další akce a tahají hru. Začínají svůj slibný náskok spíše bránit a do bezhlavých útoků se už neženou.
54:43'
Litvínov právě vstřelil branku!
Hned na to ale domácí přesilovou hru využívají, jedovkou po ledě načapal Furcha PETR KOBLASA a bere mu čisté konto. Nicméně vzhledem k času půjde zřejmě jen o korekci ve skóre. Asistence: Liam Kirk a Marek Baránek.
53:45'
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté udělali další krok k tomu, aby smazali sériové manko. TOMÁŠ MARCINKO se ve vlastním oslabení dostal až na pravý kruh, odkud poté nataženou střelou propálil Zajíčka a hosté vedou 5:0. Asistence: Jakub Flek a Radek Kučeřík.
53:09'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Martin Zaťovič – 2 min., vysoká hůl.
52:30'
Hosté drží stále luxusní náskok a zatím to nevypadá, že by mělo dojít na nějaký obrat v utkání.
50:11'
Na modré čáře střílel Patrik Demel, Zile tečoval a opět se skóre nemění, hosté se proti akci soupeře dobře ubránili.
Ondřej Jurčík se dostal do zakončení, ale jeho pokus branku soupeře minul. Následně to ještě zkusil Kristaps Zile, i ten ale proti Furchovi neuspěl.
48:45'
Tečovaná rána z hole Pospíšila překonala Zajíčka, ale kotouč brankovou čáru nepřešel a sudí okamžitě rozpažuje.
48:26'
A další zákrok Šimona Zajíčka, který vychytal Tomáše Marcinka a poté kryje kotouč pod lapačku a zastavuje hru.
47:25'
Zach Osburn tvrdou ránou prověřil Šimona Zajíčka, který proti jeho pokusu uspěl a má kotouč ve své moci. Poté ho rozehrává svým spoluhráčům.
46:37'
Na řadě je další komerční přestávka.
44:56'
Na Furcha vyslal nebezpečnou střelu Petr Koblasa a proti ní zakročil znovu Dominik Furch a hra je přerušena. Buly po pravé ruce hostujícího brankáře.
43:59'
Po další šanci Komety získala puk obrana Litvínova a ten se poté dostával do akce. David Kaše chtěl zakončit mezi kruhy, čistě ho ale odzbrojil jeden z brněnských beků.
43:32'
Kometa je v plném počtu.
42:30'
A další výhoz puku až před domácí branku. Poté se Zaťovič dostal do šance v oslabení, ale zblízka Šimona Zajíčka nepřekonal.
41:49'
Hosté získali puk ve vlastním pásmu a poté ho poslali až před klec Šimona Zajíčka. Šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
41:32'
Adam Zbořil – 2 min., podrážení.
41:12'
Před Zajíčkem zakončoval Marcinko, jeho šance ale končí právě na domácím brankáři, který podržel svůj tým.
40:35'
Patrik Demel od vlastní branky zakládal další domácí akci, ale obrana Komety soupeře v jeho rozletu včas zastavila.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:56.
Střely na branku: 19 – 16
Také druhá třetina je u konce a opět se v ní lépe dařilo Kometě, která vsítila další dva góly a vede už 4:0. Domácí jsou tak na cestě ztratit vedení 2:0 na zápasy, naopak hosté jsou blízko srovnání celé série.
40:00'
39:38'
Druhá třetina se už jen dohrává, hosté se nikam neženou a jen hlídají své území.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Válkovu střelu Furch vyrazil do bezpečí a hned po zisku kotouče s ním do akce míří brněnská Kometa.
36:32'
Šimon Zajíček se musel mít zase na pozoru ve své brance, když hosté na něho vyvinuli další tlak, ale ten končí ziskem puku pro domácí Vervu.
35:49'
Denis Zeman se dostal do zajímavého zakončení na pravém kruhu, ale jeho pokus mířící k bližší tyči lapačkou kryje pozorný Dominik Furch.
35:17'
Další snaha domácích nevedla k prvním gólu, hosté dobře čistí prostor před Dominikem Furchem a ten díky tomu neměl tolik práce ve svém brankovišti.
34:35'
Ondřej Jurčík nemohl zakončit, protož mu clonil Marcinko a ten výrazně pomohl Furchovi, který nemusel zasahovat.
33:26'
Hosté využívají přesilovou hru a jdou do čtyřbrankového trháku. Na levou stranu dostal do Fleka pas STEVE MOSES, který z jedničky trefil odkrytou část Zajíčkovy svatyně – 0:4. Asistence: Jakub Flek a Martin Zaťovič.
32:48'
Od modré čáry pálil Daniel Gazda, ale proti jeho ráně zakročil Šimon Zajíček. Následně pak střílel Jakub Flek, ale jeho pokus se mu vůbec nepovedl a sám se na sebe zlobí.
32:14'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Lukáš Válek.
32:08'
Domácím odskočil puk z čepele a ten končí ve středním pásmu.
31:15'
Po střele Mosese zvoní boční konstrukce Zajíčkovy branky. Hosté byli v dalším tlaku, ale ten dalším gólem nekončí.
30:44'
Jsme za polovinou řádné hrací doby a hosté stále drží tříbrankový náskok.
29:49'
Následně pak střílel z hrany pravého kruhu Petr Koblasa a proti ní znovu zasáhl Dominik Furch.
29:15'
Obrovská šance domácích, Martin Havelka dorážel těsně před Furchem na odkrytou část branky, ale hostující brankář fantasticky natáhl beton a jím pak kotouč zastavil! Notně svůj tým podržel!
29:06'
Matěj Maštalířský střílel z levé strany, ale proti jeho pokusu zakročil Dominik Furch a také zastavuje hru. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
28:19'
Radek Kučeřík střílel z levé strany a jeho pokus končí na pokleku Šimona Zajíčka, jenž si holí stáhl puk k sobě a hra je zase zastavena.
26:47'
A nyní to zkusil Andrej Kollár, který švihem prověřil Zajíčka a ten jeho pokus kryje. Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.
26:17'
Okál sebral domácím puk a hosté se znovu vydali směrem před Zajíčka, ale na jeho svatyni nevystřelili.
25:24'
Liam Kirk nevystřelil přesně, Tomáš Vincour pak sebral kotouč a otočil hru až před Šimona Zajíčka, který musel být ve svém brankovišti v pozoru.
24:34'
Ondřej Jurčík tečoval před Furchem pokus Kristapse Zileho, ale znovu puk nekončí za brankovou čárou a hostující brankář čisté konto udržel.
23:55'
Zajíček chytá Morovu ránu od modré čáry a zapisuje první zákrok v tomto utkání.
23:13'
Jakub Flek hledal přihrávkou Lukáše Cingela, ale druhý jmenovaný na kotouč nedosáhl a rázem tak bylo po další brněnské akci.
22:40'
Domácí se dostali do útoku, Matúš Sukeľ střílel z levé strany z mírného úhlu, ale Dominika Furcha nepřekonal.
21:22'
Střídání v týmu HC VERVA Litvínov:
ze hřiště odchází Matej Tomek, přichází Šimon Zajíček.
21:22'
A s domácími to hned na úvod druhé třetiny nevypadá dobře. Přes celé kluziště projel KRISTIÁN POSPÍŠIL až do blízkosti Mateje Tomka a z levé strany ho přízemní střelou překonal a vyhnal ho z brankoviště – 0:3.
20:31'
Hosté se hned po vhazování dostali do útočného pásma, ale příliš dlouho v něm nevydrželi. Do akce na druhou stranu tak po zisku puku míří Verva.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:03.
Střely na branku: 10 – 8
První třetina je minulostí a povedla se lépe hostům. Ti se ve čtvrté minutě dostali do vedení zásluhou Jakuba Fleka, který střelou pověsil puk pod víko Tomkovy branky. V deváté minutě pak z pravého kruhu prostřelil Tomka Greg Moro a bylo to 2:0 pro Kometu. Ta své dvoubrankové manko uhájila až do konce úvodní části hry a do kabin se jí šlo lépe, než domácímu celku.
20:00'
19:48'
Z hrany pravého kruhu to ještě zkusil Greg Moro, ale jeho švih se zastavil na betonu Mateje Tomka. Hosté tak znovu zatlačili soupeře, ale tentokráte z toho gól nevytěžili.
19:23'
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:20'
O chvilku později pálil David Kaše, ale jeho pokus končí na Furchovi a stejně tak i ten další z hole Ondřeje Kašeho. Kometa se poté osvobozuje.
17:47'
Ondřej Kaše nedostal dobrou přihrávku, přesto vystřelil a kotouč dostal před Furcha, kde ale nebyl nikdo na dorážku.
17:23'
Ideální příležitost pro domácí, jak se dostat na kontaktní branku. Kučeřík usedl na lavici hanby za hrubost a bude si přát, aby tam zůstal celé dvě minuty.
17:23'
Radek Kučeřík – 2 min., hrubost.
16:49'
Ondřej Jurčík vyplaval z útočného pásma a nechal v teritoriu hostů spoluhráče, takže se všichni musejí vracet zpět do neutrální zóny a založit akci znovu.
16:19'
Obrana Litvínova musela znovu hasit nebezpečí před Tomkem a poté vyhodila kotouč ven tak prudce, že končí až na zakázaném uvolnění.
15:31'
Hráči Komety se usadili v pásmu Litvínova, Cingel poté lehce vystřelil a Tomek v rozkleku kotouč zastavuje a hned posílá spoluhráč e do akce.
14:20'
Rána Patrika Demela byla sražena obranou Brna do bezpečí, následně pak Dominik Furch kryje jedovku Kristapse Zileho a přerušuje hru.
13:31'
Jakub Flek se prodral litvínovskou obranou a z levé strany z mírného úhlu zakončil, ale puk proletěl jen litvínovským brankovištěm a skončil někde u hrazení.
13:10'
Před Matejem Tomkem se nyní zjevil Lukáš Cingel, který v těsné blízkosti Tomka sklepl puk z bekhendu a domácí gólman tak má na svědomí další povedený zákrok.
12:54'
Brňané jsou na koni, dvě vstřelené branky je doslova nakoply a znovu zatopili obraně Litvínova i brankáři Mateji Tomkovi. Ovšem domácí gólman dalším zákrokem pokus soupeře kryje.
12:23'
11:24'
A je to pro Kometu 2:0. Na pravé straně se zjevil GREG MORO, který skrze ležícího Radima Šaldu vystřelil a našel skulinku u bližší tyče Tomkovy branky. Domácí tak rázem musejí dohánět dvoubrankové manko. Asistence: Zdeněk Okál a Martin Kohout.
10:49'
Radek Kučeřík zablokoval další ránu soupeře a hosté hned po zisku kotouče pádí směrem k brance Mateje Tomka.
09:53'
Domácí jsou znovu v pásmu soupeře, kde střílel Radim Šalda, ale jeho pokus pokryl betonem Dominik Furch a hra je přerušena. Buly po jeho levé ruce.
08:48'
Litvínovský závar před Furchem, dva hráči doráželi puk před jeho svatyní, ale hosté i tuhle situaci ustáli a mají kotouč ve své moci a posílají ho co nejdále od Furchovy brány.
08:26'
Brno je v plném počtu.
08:04'
Marek Baránek vyslal nepříjemnou tvrdou střelu směrem na Furcha, tu ještě chtěl tečovat Andrej Kudrna, ale nakonec se kotouč nedostal do nebezpečí před hostující brankou.
07:35'
Zile nabil Koblasovi na levý kruh a druhý jmenovaný jedovkou nechal vyniknout Dominika Frucha, který kotouč srazil betonem do bezpečí.
06:52'
Hosté se osvobodili a Litvínovští museli jít do akce znovu od svého brankáře. Zatím se jim početní výhoda nevede tak, jak by si přáli.
06:26'
Jakub Flek – 2 min., vysoká hůl.
06:17'
Je signalizováno vyloučení a jako první si přesilovku zahraje Litvínov. Tedy pokud nevsítí gól.
06:12'
Po zákroku Mateje Tomka, na kterého zle dotíral Zdeněk Okál, je hra přerušena a následuje první komerční přestávka tohoto duelu.
05:31'
Patrik Demel nahodil puk před branku hostů, kde jeho pokus tečoval do bezpečí Danieal Gazda. Nicméně domácí stále operují před hostujícím brankářem Dominikem Furchem.
03:59'
Hosté se ujímají vedení ve čtvrté minutě hry. Radim Šalda v obranném pásmu podklouzl a upadl na ledovou plochu. Toho využil rychlík JAKUB FLEK, jenž si nabruslil až před Mateje Tomka a na levé straně pak zvednutou střelou pověsil touš pod víko jeho klece – 0:1. Bez asistence.
03:25'
Ondřej Kaše dostal přihrávku od bratra Davida a poté švihem vystřelil, skrze obranu Brna ale nedostal kotouč za záda Dominika Furcha.
02:48'
V rohu pásma Brna svedly oba týmy souboj o puk, ten nakonec mají domácí a zůstávají tak před brankou Dominika Furcha.
02:15'
Ofsajd zastavuje také rozvíjející se akci Litvínova a bude se vhazovat ve středním pásmu blíže brněnské brance.
01:50'
Gazda našel přihrávkou mezi kruhy Jakuba Kose, který střílel mezi kruhy, ale Matej Tomek byl pozorný a první vážnější akci hostů zastavil.
00:58'
A hned se dostávala do útočné třetiny, ale stopku ji vystavilo postavení mimo hru a ta se vrací zpět do neutrální zóny, kde se bude vhazovat.
00:20'
Petr Koblasa spěchal za pukem do útočného pásma, ale obránce hostů mu nedovolil ho získat na domácí stranu a Kometa pak puk vyhazuje do středního pásma.
00:01'

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Demel, Zile, Baránek, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Strejček – Koblasa, Sukeľ (C), Kirk – O. Kaše (A), D. Kaše (A), Hlava – Válek, Jurčík, Kudrna – Havelka, Zygmunt, Maštalířský.
Trenér: Karel Mlejnek

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Gazda, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Moro, Kaňák, Osburn – Kos, Marcinko (A), Pospíšil (A) – Flek, Cingel, Zaťovič (C) – Moses, Zbořil, Vincour – Kohout, Kollár, Okál.
Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Ondráček, Thuma.
Hezký páteční podvečer přeji všem příznivcům hokeje. Čtvrtým zápasem pokračuje čtvrtfinále extraligy v sérii mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Kometa Brno.
1. zápas série Kometa – Litvínov 1:2sn – 0:1 na zápasy

Úvodní zápas této série začal velkou šancí Brna, v sedmé minutě se rodila obrovská šance, kdy Cingel přihrával na volného Fleka, tuhle akci ale obětavým zákrokem zastavil Kevin Czuczman. Další šance Komety na sebe nenechala dlouho čekat, i ta ale skončila bez gólového efektu díky zákroku Mateje Tomka. Verva se tak úvodnímu tlaku ubránila a poté sama v jedenácté minutě udeřila. Radim Šalda z kruhu spíše nahazoval puk na Furcha, tomu ale nevyšel zákrok lapačkou a prošel mu do sítě. Domácí pak mohli vyrovnat, ve dvanácté minutě ale Kučeříkova rána skončila v Tomkově lapačce.

Také druhá třetina se nesla v duchu velkých šancí na obou stranách, ovšem oba gólmani ve svých brankovištích čarovali a kotouč za svá záda nepustili. Hned na začátku nebezpečně dorážel Ďaloga před Tomkem, ale ten společně se svými beky tuto situaci ustál. Když se v tutovce neprosadil ani Kristaps Zile a nenavýšil náskok chemiků, skončila druhá třetina bez vstřeleného gólu.

Do té druhé šli hráči Komety s cílem pokusit se vyrovnat. Další šance tomu mohly jít naproti, ovšem Litvínovští se znovu z tlaku vymanili. Dlouho tak na ukazateli skóre svítil stav 0:1. Ovšem minutu a osm vteřiny před koncem třetí třetiny vyrovnal v power-play Lukáš Cingel a poslal duel do prodloužení. V něm nikdo po dvaceti minutách nerozhodl a na řadu přišly samostatné nájezdy. Ty nakonec šly až do deváté série, ve které rozhodl Ondřej Kaše a pro Severočechy zajistil první sériový bod.
2. zápas série Kometa – Litvínov 1:5 – 0:2 na zápasy

Do druhého zápasu domácí šli s cílem srovnat sérii na 1:1. A hned na začátku měla obrovskou šanci jít do vedení. Flek ale svou střelu poslal do lapačky Tomka. V patnácté minutě šla Verva do vedení zásluhou Pawla Zygmunta a hosté podruhé v sérii byli jako první ve vedení. V průběhu úvodního dějství se už nic nestalo a znovu tak šli Severočeši do kabin s vedením v zádech.

A opět na startu další třetiny měli Brněnští další šanci, když v tlaku před Tomkem dvakrát po sobě nezakončil přesně Flek. Nevyužité šance pak stály Brno další inkasovaný gól. V sedmadvacáté minutě se prosadil Andrej Kudrna a poprvé v sérii hosté odskočili svému soupeři na vyšší rozdíl. V polovině zápasu přesně mířil Liam Kirk a s Kometou to nevypadalo dobře. Ta navíc inkasovala ještě v prostřední části hry další dva góly z holí Petra Koblasy a Liama Kirka a do třetí třetiny si tak Kometa odnášela pětigólové manko.

Třetí třetina už byla na branky chudá, padla jedna jediná. A postaral se o ni Adam Zbořil, který už jen mírnil debakl svého týmu. Litvínov tak po přesvědčivé výhře slavil druhý sériový bod a domů na sever Čech tak mohl odjet určitě spokojen.
3. zápas série Litvínov – Kometa 3:4 – 2:1 na zápasy

Po přesunu série na sever Čech začal duel opatrně, po první třetině se do kabin šlo za bezbrankového stavu. Ovšem prostřední část hry nabídla hned čtyři góly. Do vedení šel Litvínov. Jenže Kometa brzy srovnala a hned na to duel otočila na svou stranu. Litvínovští ale stihli vyrovnat a za stavu 2:2 se tak šlo podruhé do kabin opět za nerozhodného stavu.

Ve třetím dějství se znovu z vedoucího gólu radovali domácí, ale moc dlouho jim to netrvalo. Kometa znovu dorovnala stav a dokonce šla do vedení 4:3. To si uhájila až do konce a díky tomu slavila první bod sérii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.