Nejlepším hráčem domácích vyhlášen Jozef Kováčik, za hosty Vladimír Dravecký.

Kometa nakonec zvládla dotáhnout utkání do vítězného konce. Srdce mnoha přítomných fanoušků se možná zastavilo při tutovce hostujícího Draveckého, který ve třetí části netrefil prázdnou Čiliakovu klec a odmítl tak vyrovnání, domácí si tak nakonec vedení pohlídali a většina diváků bude odcházet domů spokojeněji. Třinec ukázal, že ani za stavu 3:0 po dvou třetinách není vůbec nic jisté a málem dosáhl pod Špilberkem na bodový zisk. Ode mne je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajnů z moravské metropole, na počtenou.
59:33
Hosté v šesti.
59:10
Hruška vyhazuje do středního pásma.
58:30
Souboj o puk v rohu kluziště ušetřil Kometě cenné vteřiny.
58:15
Vhazování před Hrubcem, který vyrazil střelu do ochranné sítě.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:48
Po teči Polanského se puk ocitl na střídačce Komety.
57:41
Nosek ze středního pásma nahodil až do ochranné sítě nad Čiliakem, vhazovat se bude nyní ve středovém kruhu.
57:31
Zakázané uvolnění Ocelářů.
57:06
Domácí posílají puky alespoň do středního pásma, nyní se snažil prosadit před Hrubcem Dočekal, třinecká defenzíva ale nepochybila.
56:30
U puku jsou opět hosté a snaží se vytvořit si tlak v útočné třetině.
55:59
S rozehrávkou nyní pomohl Čiliak a hosté musí zakládat útok až od své klece.
55:10
Klepiš nahazuje za domácí bránu, kde se kotouče ujal Kopecký, z čehož pramení další tlak Ocelářů.
54:30
Hruška krouží za brankou a snaží se něco vymyslet, zatím se mu to nedaří.
54:20
Další zakázané uvolnění Ocelářů přesouvá hru před Hrubce.
54:07
Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků (vyprodáno).
54:07
Zakázaným uvolněním se nyní provinili hosté.
53:40
Čermák nahodil do útočného pásma a odjíždí na střídačku.
53:09
Buly v útočné třetině opět vyhráli hosté, kde pokračují jejich snahy o vyrovnání.
52:51
Třinec opět kombinuje v útočném pásmu a Dravecký nyní netrefil kotouč ze vzduchu do prázdné brány!
52:15
Burian ve vlastním pásmu získal kotouč a domácí se vydávají do útoku.
51:50
Domácí hrají v plném počtu.
51:46
Čtyři sekundy před koncem oslabení přerušuje hru Čiliak, který podržel nahození od modré čáry.
51:12
Hanzlík s Hruškou našetřili cenné vteřinky svému týmu daleko od brněnské klece.
50:36
Hanzlíkovi se podařilo vyhodit a domácí střídají.
50:06
Hosté kombinují, střílejí, vše zatím bez efektu.
49:50
Těžké chvíle čekají nyní domácí Kometu. Tomáš Malec (KOM) vyhodil kotouč přímo do ochranné sítě, přesilová hra pro Třinec.
49:38
Kotouč se tak tak došoural za brankovou čáru, píská se další zakázané uvolnění.
49:18
Hned po vhazování zkoušel své štěstí Hrňa, stejně tak o pár sekund později, ani nadvakrát však nedostal puk do sítě.
48:50
Hanzlík neodvrátil přihrávku Ocelářů, kteří se tak opět dostali do útočného snažení. Nakonec vše končí zakázaným uvolněním v neprospěch Komety.
48:30
Tlak domácích trvá, ale bez gólového efektu.
47:55
První formace brněnských hokejistů se usadila v pásmu a vše končí střelou Ostřížka, která však letěla mimo hostující klec.
47:35
Rákos hledal své parťáky z útoku před bránou, tam ale, naštěstí pro Brněnské, nikdo nebyl.
47:15
Hynek Zohorna nezpracoval těžký pas v útočném pásmu.
46:59
Komerční přestávka, která přijde nyní vhod hlavně modrobílým hokejistům, kteří nedělají v posledních minutách radost trenérům, ani většině diváků.
46:47
Polanská nebezpečně nahazoval na brněnskou bránu, Čiliak pozorný.
46:08
Fanoušci Ocelářů si žádají další branku, proti byl nyní Čiliak, který vyráží střelu od modré čáry vysoko nad.
46:02
Zakázané uvolnění brněnských hokejistů.
45:01
Třinec právě vstřelil branku!
Další branka Ocelářů je na světě. ERIK HRŇA dostal dobrou přihrávku do jízdy, projel středem hřiště a bekhendem překonává Marka Čiliaka. Asistence: David Nosek, Jiří Polanský.
44:14
Rákosovo nahození nemířilo mezi tři tyče.
43:18
První obrannou dvojici obrali hosté o kotouč a od modré čáry chtěl pálit Milan Doudera, trefil ale prvního brněnského hráče před sebou.
42:37
Třinec skóruje a vrací se v úvodu třetí třetiny zpět do zápasu. Střela VLADIMÍRA DRAVECKÉHO kousek za modrou čárou propadla až do sítě. Asistence: Tomáš Kopecký, Tomáš Linhart.
42:06
Čiliakovi projel za brankou kotouč podél mantinelu, který se mu nepodařilo zpracovat, ke štěstí domácích se nenacházel v nebezpečném prostoru nikdo z hostí.
41:31
Oceláři napadají a snaží se donutit brněnské hokejisty k chybám a dostat se tak zpět do zápasu, zatím neúspěšně.
40:54
Leoš Čermák bojuje za domácí klecí s Kopeckým, který upadl a domácí kapitán sbírá puk.
40:22
Oba celky jsou již v plném počtu.
40:05
Oba týmy budou ještě patnáct sekund hrát pouze ve čtyřech hráčích. Na úvodním buly uspěli hosté.
40:01
V brněnské DRGF Areně je situace po dvou třetinách příznivější pro domácí, kteří vedou o tři branky. V druhé periodě se totiž prosadil Jozef Kováčik a navýšil tak náskok modrobílých hokejistů, Oceláři ale nesložili zbraně a v závěru druhého dějství se dostávali do dobrých příležitostí. Zda se jim podaří zdramatizovat nedělní utkání uvidíme ve třetí dvacetiminutovce, která začíná přibližně v 17:13.
40:00
39:53
Hynek Zohorna ujížděl s Hanzlíkem do přečíslení dvou proti jedinému obránci, celou situaci vzal na sebe první jmenovaný, Hrubcův beton byl však proti čtvrté brance.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky, kotouč mají na hokejkách zatím domácí hráči, konkrétně Kaberle se Štindlem.
38:23
To se jim po chvíli podařilo, neobejde se to však bez vyloučení. Daniel Rákos (TŘI) a Leoš Čermák (KOM) inkasují po dvou minutách za hrubost.
38:23
Opět Adamský, tentokrát zvláštním způsobem nahazoval na brněnského gólmana, ten si jeho pokus vychutnal. Následně se strhla v brankovišti Brňanů hromadná potyčka, kterou se snaží rozdělit rozhodčí.
37:40
Marek Čiliak po střele Adamského raději podržel kotouč.
37:13
Pohledná kombinace domácí první formace, po které zakončoval Ostřížek pouze do Hrubce.
36:10
Polanský se protáhl u levého mantinelu do útočné třetiny, ani on, ani jeho spoluhráči se však nedostali ke střele.
35:28
Milan Doudera málem dostal dobrý pas na stranu, kde byl úplně volný, bohužel pro něj mu kotouč mířil na paty a než si jej stihl připravit ke střele, už u něj byli brněnští obránci.
34:47
Po komerční přestávce vyhráli vhazování před Hrubcem domácí, Kováčikovi ale na modré čáře nevyšlo zpracování.
34:42
Čermák chtěl nasadit Lukáši Douderovi pěknou kličku, Třinecký obránce se ale obelstít nenechal.
33:56
Střela Rákose nemířila mezi tři tyče, do útoku se tak opět řítí Brňané.
32:59
Polanský už nastavoval svoji čepel na přihrávku od Hrni, jeho spoluhráč však poslal nepřesný pas před brněnskou klec.
31:53
Raška v souboji s Linhartem v rohu kluziště, puk nakonec získává modrobílá strana.
31:09
Dravecký si dobře vybruslil mezi kruhy, do jeho pokusu na poslední chvíli vložili domácí obránci hokejku a kotouč skončil v ochranné síti.
30:29
Rákos se snažil vyslat spoluhráče do přečíslení, neprocpal ale černý nesmysl mezerou mezi mantinelem a domácími hokejisty.
29:40
Brňané se snaží pálit ze všech pozic a přidat další branku, nyní přikryl kotouč Hrubec.
29:33
Hrubec inkasoval ránu do masky, nijak ho to však nerozhodilo. Následuje komerční přestávka.
29:13
Za svojí svatyní dobře zapracoval Linhart, který připravil soupeře o kotouč.
28:34
Němec a Dočekal se dostali do přečíslení, střelu druhého jmenovaného forvarda Hrubec vyrazil.
27:42
Čtvrtá brněnská formace se pokouší něco vymyslet.
27:14
Po Kaberleho střele se pokoušel tečovat Koreis, ale neúspěšně.
26:32
Kováčik chtěl opět pálit, tentokrát hned po vhazování, hostující defenzíva jeho pokus zablokovala.
26:08
Hynek Zohorna probruslil útočné pásmo, jeho střelu k levé tyči si ale Hrubec s přehledem pohlídal.
25:07
Kometa právě vstřelila branku!
Od modré čáry se napřáhl JOZEF KOVÁČIK. Ačkoliv si všichni mysleli, že Hrubec bude mít kotouč pod kontrolou, černý nesmysl se někudy pomalu prokutálel až do sítě. Asistence: Vojtěch Němec.
24:53
Rákos dobře vystřelil v oslabení, Čiliakovi kotouč vypadl, ale nikdo z Třineckých nedorazil puk do brány.
24:20
Ostřížek promáchl a Oceláři vyhazují.
23:59
Po kombinaci přesilovkové pětice vypálil Burian a trefil horní tyč Hrubcovy klece!
23:40
Kometa zahajuje početní výhodu nepovedeně – zakázané uvolnění.
23:19
Domácí si zahrají přesilovou hru. Adam Rufer (TŘI) vysekl soupeři hokejku z rukou a putuje na trestnou lavici.
22:23
Na ledě bylo nyní vidět pár ostřejších soubojů, ani jeden ale nepřekročil pravidla a hraje se dál.
21:48
V dobré příležitosti na druhé straně Rákos, puk ale končí až v ochranné síti po střele z mezikruží.
21:03
Burian v samostatném úniku po chybě Jiřího Polanského, střelou na vyrážečku si na Hrubce ale nepřišel!
20:46
Lukáš Doudera posílá kotouč na zakázané uvolnění.
20:29
Hrubec si připisuje první zákrok v této třetině po pokusu Hrušky.
20:02
V úvodu druhé části se ujímají puku modrobílí hokejisté.
20:01
V úvodních dvaceti minutách jsme viděli dvě branky. Nejprve se prosadil poprvé v extralize Adam Raška a poté, co Brněnští přečkali dlouhé oslabení ve třech, se radoval v početní výhodě David Ostřížek. V závěru mohl snížit Polanský, Čiliaka se mu však překonat nepodařilo. Druhá třetina začne přibližně v 16:24.
20:00
19:50
Před hvizdem, který končí první periodu, si ještě připsal důležitý zákrok Marek Čiliak proti Polanskému, který dorážel do zpola odkryté brněnské klece, slovenský gólman ale vytáhl připravenou lapačku.
19:28
Před třineckou klecí se přiostřuje, hostující defenzíva si nechce nechat od Brňanů líbit dorážky z blízké vzdálenosti a dotírání na bránu. To nyní pocítil domácí Mrázek.
19:13
Matuš se snaží napadat rozehrávku domácích obránců.
18:41
Burian ve velké příležitosti nepřekonal ležícího Hrubce, následná střela od modré čáry v podání Malce mířila nad bránu.
17:39
Rychle využitá početní výhoda domácích znamená vedení o dvě branky. Přesilovková formace si vyměnila kotouč před bránou Hrubce, který první pokus Hrušky lapil, na dorážku DAVIDA OSTŘÍŽKA už ale nestačil. Asistence: Jan Hruška, Jozef Kováčik.
17:26
Až nyní přerušuje hru Dravecký (TŘI), který byl vyloučen za podražení. První přesilová hra pro domácí celek.
16:53
Kometa má výhodu a bruslí nyní se šesti hráči v útočné třetině už dobrou minutu.
15:30
Lukáš Galvas přišel o kotouč v obranné třetině, z čehož málem těžila třetí formace Brňanů, finální přihrávka však nebyla přesná.
14:51
A následně už i v pěti, což domácí publikum oceňuje pořádným potleskem. Oceláři doslova drtili Kometu v dvojnásobné přesilové hře, proti vyrovnání byl zejména Čiliak, který si připsal několik dobrých zákroků.
14:23
Modrobílí jsou na ledové ploše už ve čtyřech hráčích.
14:02
Brňané mohou vystřídat, do konce dvojnásobné přesilovky hostí zbývá osm sekund.
13:30
Drtivý tlak Třineckých, domácí zatím odolávají.
13:05
Oceláři semkli útočný pětiúhelník tak, že zabíral co nejmenší plochu a bránící hráči Komety se jen ohlíželi za rychlými přihrávkami, vše nakonec řeší Čiliak, který přikryl kotouč.
12:45
Situace pro domácí se ještě více komplikuje. Leoš Čermák (KOM) podrazil protihráče a odpočine si na trestné lavici.
12:25
Hruška ušetřil svým spoluhráčům hodně vteřin z oslabení, když kličkoval útočným pásmem a nakonec ještě předložil puk Ostřížkovi mezi kruhy, ten si ale na Hrubce nepřišel.
12:10
První vyloučení v dnešním utkání. Na trestnou lavici odjíždí Kováčik (KOM), za vysokou hůl. Hosté tak dostávají možnost k vyrovnání v podobě přesilové hry.
11:23
Hynek Zohorna předvedl rychlé nohy, když projel středem hřiště, poslední obránce Třineckých mu však kotouč vypíchl.
11:00
Po zakázaném uvolnění Komety se po vhazovaní ujali puku Oceláři, ale posléze se dopouštějí ofsajdu.
10:30
Po souboji v rohu kluziště zůstal na hrací ploše ležet Klesla a těžce se zvedá z ledu. Nakonec za pomoci spoluhráčů odjíždí do kabin.
10:24
Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před slovenským brankářem v brněnských službách.
09:43
Čtvrtá formace domácích se prosazuje. Raška vybojoval kotouč za brankou pro Dočekala, který objel Hrubcovu svatyni a poslal jej zpět ADAMU RAŠKOVI, který pouze nastavil před brankou svoji čepel a usměrnil puk do sítě. Asistence: Martin Dočekal.
08:40
Hrňa se nebál tvrdého souboje v rohu kluziště s urostlým Burianem, po kterém se dostávají do akce opět domácí.
07:58
Kaberleho přihrávka nepřesná, ke kotouči se tak ve středním pásmu opět dostávají hokejisté z Třince.
07:19
První domácí řada se tlačila před branku, dobře ale zapracoval Irgl.
06:40
Klepiš se zjevil před Čiliakem, měl ale hodně složitou situaci, domácí gólman tak ani nemusel zasahovat po jeho pokusu.
05:20
Štindl rozehrál kotouč ze své třetiny, který následně Brňané protečovali až za Hrubcovu bránu, opět se ale nedostali do většího tlaku. To se v utkání zatím nepodařilo ani Ocelářům. Na ledě vidíme spíše pokusy dostat se do útočného pásma a to jak ze strany Brněnských, tak hostujícího celku.
04:50
Čermákův pas přeskočil jednomu z třineckých hokejku ve středním pásmu a svěřenci Aloise Hadamczika se málem dostali do úniku, vše ale končí posunutou svatyní, kterou stráží Hrubec.
04:15
Ostřížek projel do pásma soupeře, nahodil si kotouč do rohu, kde byli ale důslední hostující obránci, kteří ho o něj opět připravili.
03:25
Kotouč si vzal za bránou Čiliak a rozhehrává. Z následného útoku brněnských hokejistů ale nepřišla žádná nebezpečná situace.
03:05
Ve hře je čtvrtá formace domácích a v akci Raška, který musel kotouč uklidit do bezpečí po akci Klepišova útoku.
02:37
Střelu od modré čáry vyslal Kováčik, Hrubec zatím pozorný.
02:04
Kometa je v utkání zatím aktivnější, dopředu jí ženou diváci, kteří v Brně na hokeji nebyli dlouhých 23 dnů.
00:01
Na úvodním buly byl úspěšnější Kopecký, dopředu se však posléze vrhá Ostřížek.
00:01
Fanoušci ještě před utkáním zatleskali Richardu Fardovi, který oslavil v nedávné době 70. narozeniny. Utkání co nevidět začne.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle (A), Štindl, Malec, Kováčik, Hanzlík, Kuboš – Ostřížek, Hruška (A), Němec – Káňa, Čermák (C), Svoboda – Burian, Koreis, H. Zohorna – Mrázek, Dočekal, Raška – R. Zohorna.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Svoboda) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Galvas – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Hrňa, Polanský (A), Irgl – Adamský, Plíhal, Rákos – Rufer, Růžička, Matuš – Christov.

Rozhodčí: Kubuš, Müllner – Lukš, Skopal.
Oceláři Třinec

Ani Ocelářům z Třince se zatím příliš nedaří. Tým, který byl pasován do role jednoho z největších favoritů na titul, se aktuálně nachází až na desáté příčce tabulky. Nevýrazné výkony slezského celku odnesli trenéři Jiří Kalous s Václavem Varaďou, kteří po debaklu 0:7 s Vítkovicemi nabídli rezignaci, kterou vedení klubu přijalo. Dočasně převzala dohled nad Oceláři dvojice René Mucha a Marek Malík. V pátek si nové trenérské duo připsalo první dílčí úspěch, když hokejisté Třince na domácím ledě ukončili po výhře 4:2 nad Litvínovem černou sérii čtyř porážek v řadě.
Kometa Brno

Hokejisté Komety Brno se vrací na domácí led poprvé od 30. října, kdy v DRFG Areně podlehli Vítkovicím v poměru 2:3. Od té doby hráli modrobílí třikrát venku, přičemž dvakrát prohráli (s Karlovými Vary 3:5 a Plzní 0:1) a jednou se radovali ze tříbodového zisku, když v moravském derby zvítězili v Olomouci 4:1.
Po více než třech týdnech se fanoušci brněnské Komety dočkali a v neděli budou moci v domovské DRFG Areně po dlouhé době podpořit své oblíbence. Modrobílí vyzvou v prvním domácím odpoledním zápasu sezony od 15:30 trápící se třinecké Oceláře. Půjde o duel dvou papírově silných mužstev, které se ale zatím spíše hledají. Oba celky nasbíraly shodně 27 bodů, což stačí na deváté, respektive desáté místo extraligové tabulky.
Hezké nedělní odpoledne při sledování online přenosu z utkání 22. kola Tipsport extraligy, v němž poměří síly brněnská Kometa s třineckými Oceláři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.