Olomouc - Vítkovice: Olesz stvrdil výhru hostů gólem do prázdné brány, 2:4

To je pro tuto chvíli ode mne vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.
Toto utkání sledovalo 4 934 diváků.
Střely na branku: 38 – 22
Je dobojováno. Hosté nakonec přečkali závěrečný tlak domácího celku, který se pokusil o hru v powerplay, ale nakonec se dostali k puku, který poté Rostislav Olesz dopravil do prázdné domácí branky. Domácí ale nebyli daleko od vyrovnání, nicméně hosté své těsné vedení ubránili a Oleszův gól byl už jenom třešničkou na dortu. Víktovičtí si tak z ledu Olomouce odvážejí všechny tři body.
59:50
Kotouč mají na svých holích hosté a už se nikam neženou. Zápas tak pomalu ale jistě spěje do svého úplného konce.
59:40
Vítkovice právě vstřelily branku!
Po šanci Olomouce před brankou Bartošáka se hosté dokázali ubránit a poté vyhodili kotouč do středního pásma. Ten si dojel ROSTISLAV OLESZ, jenž si ještě nabruslil do útočného pásma a z levého kruhu bez větších problémů poslal puk do opuštěné domácí klece – 2:4. Je rozhodnuto. Asistence: Yan Stastny.
59:23
Bartošák nyní podržel vedení svého celku, když při velkém tlaku Olomouce podržel kotouč pod svojí lapačkou. Hra je přerušena a po oddechovém čase Olomouce se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
58:30
Konrád je na střídačce a domácí hokejisté to zkouší se šesti bruslaři v poli.
58:27
Jan Jaroměřský podržel kotouč za vlastní brankou a až nyní ho vyváží do útočného pásma. Dá se očekávat, že domácí odvolají svého brankáře.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:16
Na druhé straně se do střeleckého pokusu dostali vítkovičtí hokejisté, ale jejich střela skončila pouze vedle Konrádovy svatyně.
56:53
Kovář skáče na led a Vítkovice jsou tak v plném počtu.
56:26
Trma vrma před vítkovickou brankou, ale Vyrůbalík se nestihl včas zorientovat a obrovská šance Olomouce tak záhy skončila.
55:44
Olomoučtí se opět ocitli v teritoriu Vítkovic, jenže hosté znovu zapracovali v obraně na jedničku a kotouč tak letí opět až před Konráda.
55:10
Domácí se uhnízdili v pásmu Vítkovic, ale nic nestačili předvést. Hosté se dostali ke kotouči, který vyhazují do bezpečí, tedy až před brankáře Konráda.
54:53
Domácí hokejisté si zahrají přesilovou hru. Za podražení už sedí na trestné lavici Kovář. Budou to nyní krušné chvilky před vítkovickou brankou.
54:15
Olesz sebral domácím kotouč ve vlastním pásmu a poté ho vyhazuje do středního pásma.
50:21
Lašova tvrdá dělovka od modré čáry končí v náručí Bartošáka!
49:41
Olomouc právě vstřelila branku!
A máme tu zaděláno na drama! Olomouckým hokejistům se přece jenom podařilo snížit krátce poté, co ubránili početní nevýhodu. JAN JAROMĚŘSKÝ se nejlépe ze všech zorientoval v předbrankovém prostoru a odražený puk zametl do poloprázdné klece a upravuje skóre na 2:3 z pohledu domácího týmu. Asistence: Jakub Herman, Tomáš Fořt.
49:04
Olomouc se ubránila a hraje v plném počtu.
47:53
Hosté doléhají na Konráda, ten zatím odolává a veškeré střelecké pokusy Vítkovic kryje!
47:04
Jenže Vítkovice si zahrají další přesilovou hru. Tentokrát na lavici hanby míří Jiří Ondrušek.
46:12
Na ledě se začíná přiostřovat, vidíme řadu tvrdých soubojů.
45:32
Olomouc by ráda stav zápasu vyrovnala, ale její útočné snažení je zatím v tuto chvíli bezvýsledné.
44:21
A hostující celek odskakuje na rozdíl dvou branek. Jan Výtisk vypálil od modré čáry, přičemž PETR KOLOUCH puk tečoval a usměrnil za záda Konráda, a vyčaroval tak úsměv na tváři vítkovických příznivců! Asistence: Jan Výtisk.
41:44
Domácí celek však zatím celkem pozorně brání.
40:39
Na trestnou lavici míří za podražení domácí hráč Jan Knotek, Vítkovice si zahrají v početní převaze.
40:20
Laš s Knotkem se probojovali až do útočného pásma.
40:01
Třetí třetina co nevidět začne.
Přestávkový program je u konce, hráči i rozhodčí pomalu nastupují na led.
Další třetina začne přibližně v 19:54.
Také druhou třetinu začali lépe domácí a brzy zahrozili nadějnou šancí Mikúš se Skladaným. Tatáž útočná formace dosáhla branky v 26. minutě, ale stalo se tak neregulérním způsobem a po poradě s videorozhodčím sudí branku neuznali. Naopak jen o pár vteřin později udeřily Vítkovice, konkrétně David Květoň, který prokázal skvělý přehled před brankou. O pět minut později navíc nenápadnou střelou zvýšil Lukáš Klok. V závěru třetiny Strapáč tvrdě dohrál Výtiska u mantinelu, což následně vyvolalo divokou šarvátku mezi hráči. Strapáč byl odeslán do šaten.
40:00
39:32
Za pěstní souboj na trestnou lavici odcházejí Květoň (VIT) a Strapáč (OLO), oba na čtyři minuty. Domácí hráč ale navíc dostal ještě trest na pět minut a do konce utkání za faul na Výtiska, který bitce předcházel.
39:32
39:32
39:32
Vyhrocené utkání se stupňuje. Do pěstní výměny názorů se teď pustila hned šestice hráčů.
39:12
Vyrůbalík si sjel mezi kruhy a Bartošák musel předvést pohotový beton.
38:56
Tentokrát už vítkovický hráč trestu neunikl. Dvě minuty za podražení dostal Szturc (VIT).
38:45
Matai od modré nestřílel přesně.
38:08
Dva na jednoho unikali Mikúš s Rácem, ale vracející se vítkovický obránce jejich nahrávku zastavil.
37:58
V útočném pásmu puk ztrácejí a dopředu jde Olomouc.
37:40
Vítkovice zahajují akci za vlastní brankou.
37:23
Na druhé straně musel mrštnost své lapačky předvést Konrád.
37:10
Od modré střílel Holec, ale puk skončil na Eberleho chráničích.
37:00
Eberle protečoval do útočného pásma a jde za pukem.
36:38
Holec střílel z otočky, Bartošák ale včas sklapl betony.
35:55
Knotek našel před brankou volného Strapáče, nakonec si nebezpečný střelecký pokus přisal každý z útočníků první formace, ale ani jeden Bartošáka nedokázal překonat.
35:28
Akci zastavuje na modré čáře ofsajd.
35:18
Olomouc zahajuje další útok.
34:32
Vandas zachytil rozehrávku Olomouce a mohl jít do přečíslení dva na jednoho, domácí obránci ale celou situaci dobruslili a Vítkovice se nedostaly k zakončení.
34:18
Poté co puk skončil v ochranné síti se bude vhazovat ve středním pásmu.
33:50
Holec, Rác a Ondrušek si vyměnili několik přesných nahrávek z jedné strany kluziště na druhou, ale poslední nahrávka letěla kousek nad ledem a Mikúš ji nedokázal nasměrovat do branky.
32:50
Houdek ještě udržel puk před modrou čárou, ale vzápětí ho přece jen ztrácí.
32:35
Matai zaváží puk do pásma Vítkovic.
32:20
Jejich nepřesná rozehrávka ale končí zakázaným uvolněním.
32:10
Vítkovice čekají za svou bránou a hledají kudy vést další útočnou akci.
31:57
Olomoučtí hráči nevyklidili pásmo dost rychle a hra je přerušena pro postavení mimo hru.
31:40
Ondrušek zahajuje rozehrávku Olomouce.
31:05
Zdráhal nahazuje do útočného pásma.
30:52
Hra se přitvrzuje. Po zákroku jednoho z vítkovických hráčů si sudí volají oba kapitány, ale tresty neudělují.
30:52
Konrád si připisuje další pěkný zákrok proti střele Výtiska.
30:29
K odraženému puku se dostal LUKÁŠ KLOK a poslal ho na bránu. Nenápadná střela skončila až za Konrádovými zády. Asistence: Olesz.
30:27
Pěknou střelou od modré prověřil Konrádův pravý beton Olesz.
29:56
Eberle zkoušel tečovat Houdkovu nahrávku před Bartošákem, našel jen jeho beton.
29:25
Strapáč pálil z levé strany, mezeru mezi betony ale nenašel.
28:51
Po dvou hráčích na obou stranách promáchlo volný puk před Bartošákem, nakonec ale Vítkovice vyhazují.
28:37
Proti střele Knotka Bartošák uspěl a hra je přerušena.
28:20
Vítkovice dostávají puk aspoň do středního pásma.
28:07
Bude se vylučovat na straně Vítkovic. Dvě minuty za podražení byl vyloučen Roman (VIT).
27:36
Po tvrdém střetu u mantinelu chvíli zůstal ležet Sedlák, ale bez pomoci vstává a míří na střídačku.
27:00
Skladaný ztrácí puk ve středním pásmu, ale ještě o něj bojuje Rác.
26:40
Kolem Bartošáka klouzal volný puk a ten jej raději skrývá pod lapačkou.
26:30
Ondrušek střílel od modré, ale puk se zastavil na jeho spoluhráči clonícím před brankou.
26:18
Knotek se zmocnil puku v útočném pásmu.
25:39
A je vyrovnáno! Vítkovice předvedly skvělý tah na bránu a hned tři hráči se snažili dorážet a nakonec se to podařilo DAVIDU KVĚTOŇOVI. Bez asistence.
25:25
Vyrůbalíkova střela končí mimo tři tyče.
25:12
A rozhodčí branku neuznal.
25:12
Puk teď skončil v síti Vítkovic, rozhodčí jde ale volat. Mikúš máchal hokejkou dost vysoko, nehledě na to, že Skladaný se puk snažil zahrát rukavicí.
24:49
Vítkovice marně hledají pásmu přes vlastní modrou čáru.
24:20
Ostřížek se zmocnil puku a vyvezl ho až k útočné modré čáře.
24:08
Vítkovice se drží v útočném pásmu, ale zatím bez střel.
23:43
Před brankou se ke střele dostával Stastny, ale Konrád po puku skočil a schoval ho pod lapačkou.
23:20
Vítkovice zamkli Olomouc v jejím pásmu, střela Kloka ale končí mimo.
22:55
Vítkovice si zahrají přesilovku. Vyloučen Herman (OLO) za nedovolené bránění.
22:44
Mikúš našel před brankou volného Skladaného, tomu ale střela nesedla ideálně a puk končí u Bartošáka.
22:38
Mikúš protečoval puk do útočného pásma, kde se ho vzápětí zmocnil Skladaný.
22:27
Sztruc zavezl puk do útočného pásma, ale jeden z jeho spoluhráčů byl rychlejší a píská se tedy postavení mimo hru.
21:49
Eberle nabil Ostřížkovi, ten ale nezpracoval.
21:32
Sedlák vyhazuje přes všechny čáry.
21:15
Domácí jsou v plném počtu a jdou dopředu.
21:09
Konrád zasahuje i proti další střele a hra je přerušena.
21:00
Stastny hledal před bránou Olesze, ale puk projel neškodně brankovištěm.
20:48
Laš bojuje o puk v útočném pásmu, ale ztrácí ho.
20:15
Knotek ujel všem hráčům, ale puk si hodil příliš daleko a na bekhend nedokázal puk dostat mezi betony Bartošáka.
20:01
Rozhodčí i hráči jsou na ledě, druhá třetina co nevidět začne.
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Do utkání vstoupili mnohem lépe domácí, kteří od začátku bruslili rychleji a dostávali se k nebezpečnějším střelám než hosté. Ve čtvrté minutě z toho mohli těžit, když zůstal puk ležet před odkrytou brankou, ale než se k němu dostal Strapáč, vítkovičtí obránci jej odehráli do bezpečí. Z branky se tak Kohouti radovali až v sedmé minutě, když unikl Jakub Herman. Ve zbytku třetiny Vítkovice přidaly na obrátkách a hra se vyrovnala. Nedokázali však využít ani jednu z nabídnutých přesilovek, tu druhou zahodili, když se vysokou holí provinil Ondřej Roman. Třetí třetina tak začne ve čtyřech hráčích na obou stranách.
20:00
20:00
Na začátku druhé třetiny se síly vyrovnají. Vysokou holí se provinil Roman (VIT).
19:59
Ostřížek si buly pohlídal a odehrál puk za bránu.
19:55
Po zásahu Konráda končí Oleszova střela vysoko v ochranné síti.
19:42
Olomouc vyhazuje až za Bartošáka.
19:26
Vítkovice se samy vyhánějí z útočného pásma.
19:15
Ve zbytku třetiny mají Vítkovice ještě jednu početní výhodu. Dvěma minutami potrestán Škůrek (OLO) za podražení.
19:02
Houdek vybojoval puk pro Hermana a ten nahazuje do útočného pásma.
18:55
Protiútok Vítkovicím nevyšel, ale po další nepřesné rozehrávce domácích se hra vrací před Konráda.
18:34
Na druhé straně zahrozil Houdek a Bartošák se musel hodně ohánět vyrážečkou, aby udržel skóre nezměněné.
18:03
Olesz střílel od modré a Konrád si nebyl jistý, kde má puk. Ten byl ale v bezpečí pod jeho betony.
17:33
Vandas ztrácí puk, ale Olomouc rozehrává nepřesně a puk končí na zakázaném uvolnění.
17:22
Dopředu jde ale Vandas.
17:08
Eberle s Ostřížkem bojují o puk za brankou Bartošáka.
16:56
Bartošák kryje další střelu domácích a vhazuje se po jeho levici.
16:42
Vyrůbalík zachytil puk až za modrou a musí čekat až mu spoluhráči vyklidí pásmo.
16:00
Domácí jsou v plném počtu.
15:25
Do protiútoku šel Skladaný, ale jeho střela minula tři tyče.
15:10
Szturc zaváží puk a Vítkovice začínají kombinovat.
14:35
Eberle vyváží puk do útočného pásma a šetří čas.
14:15
Stastny zkoušel tečovat před brankou střílenou nahrávku, ale nemířil přesně.
14:00
Přesilovku si zahrají také Vítkovice. Na trestnou lavici míří Martin Vyrůbalík (OLO) za nedovolené bránění.
13:44
Škůrek nahodil od červené a Bartošák musel zasahovat vyrážečkou.
13:39
Fořt našel dobře rozjetého Buriana, ale Herman byl o krok rychlejší a akci zastavuje ofsajd.
13:20
Hra přerušena kvůli přihrávce rukou jednoho z domácích hráčů.
13:10
Střela Jaroměřského byla tečovaná před brankou Bartošáka, ale zamířila mimo.
13:03
Mikúš servíroval puk před branku Skladanému, ten ale puk netrefil ideálně a ten končí v rohu.
12:25
Do útočného pásma nabruslil Rác, ale jeho bekhendový pokus se s úspěchem neshledal.
12:12
Houdek s Mataiem zahajují další ofenzivu Olomouce.
12:08
Holec zachytil puk u mantinelu a Ostřížek s Eberlem si dokázali vytvořit trochu prostoru. Ke střele se ale nedostali a do útoku se vrhli hosté.
11:32
Po střetu se Škůrkem zůstává za brankou domácích ležet Olesz. Nakonec se ale zvedá a míří na střídačku.
10:57
Knotek přenechal Jaroměřskému, jeho střela ale až na branku neprošla.
10:37
Do útočného pásma vyrazil Hudeček.
10:03
Burian zachytil puk na modré a zkusil vystřelit. Před bránou navíc tečoval Herman, ale branka nepadla.
09:36
Vítkovice nahodily puk do útočného pásma a dokázaly se jej zmocnit. Olomouc se dokázala osvobodit jen za cenu zakázaného uvolnění.
08:40
Za brankou se puku zmocnil Skladaný, který zkusil najít před branku sjíždějícího Ráce, hosté ale puk vypíchli.
08:33
Po buly to zkusil Vyrůbalík, ale ani on nedokázal vítkovického brankáře překonat.
08:29
Vzápětí šel Eberle do protiútoku, ale Bartošák jeho střelu kryje.
08:20
Květoň protečoval do útočného pásma a sám si puk dojel.
08:08
Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
07:55
Z dálky to zkusil Kovář, Konrád jeho střelu vyrazil hokejkou.
07:52
Útočnou akci Vítkovic zastavuje ofsajd.
07:27
Knotek se také dostal sám před Bartošáka, ale puk mu vypíchli obránci. Nechybělo mnoho a poslali jej do vlastní sítě.
06:47
Z protiútoku utekl obráncům hostů JAKUB HERMAN a přesnou střelou posílá domácí do vedení! Asistence: Fořt, Burian.
06:35
Vítkovice pronikly do útočného pásma, ale puk vzápětí ztratily.
06:12
Jaroměřského střela se otřela o hůl jednoho z obránců a končí vysoko v ochranné síti.
05:45
Vítkovická rozehrávka končí na holích domácích.
05:30
Rozehrávku zachytil ve středním pásmu Ostřížek a dokázal se natlačit před brankáře Vítkovic, překonat ho ale nezvládl.
05:14
Vítkovice jsou na puku a uklidňují hru za svou brankou.
04:52
Strapáč našel jen připravenou vyrážečku Bartošáka.
04:38
Hosté hrají v plném počtu.
04:00
Laš tvrdě střílel od modré čáry a Knotek zkoušel tečovat. Bartošák netušil, kde má puk, ale Strapáč se nestihl k volnému kotouči dostat včas.
03:44
Jaroměřský střílel od modré, ale netrefil branku. Poté se domácí provinili vysokou holí a jsou vykázáni z útočného pásma.
03:14
Olomouci se nedaří usadit se v útočném pásmu. Jaroměřský musí začít za vlastní brankou.
02:45
Vítkovice se hned v úvodu osvobozují.
02:38
Olomouc si zahraje přesilovku. Na dvě minuty byl vyloučen Klok (VIT) za sekání.
02:33
Eberle vyprášil betony Bartošáka, Vyrůbalík střílel jen do chráničů vítkovického obránce.
02:17
Knotek vystřelil z prostoru mezi kruhy a Bartošák vyrazil jen před sebe. Včas ale kotouč našel a přikryl lapačkou.
02:03
Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Bartošáka.
01:54
Burian protečoval do útočného pásma, ale tam budou dříve hosté.
01:40
Domácí je nepustili od mantinelu a tak je hra přerušena.
01:28
Vítkovičtí hráči vybojovali puk za Konrádovou brankou a drží útočné pásmo.
01:13
Puk končí mezi diváky, vhazuje se ve středním pásmu.
01:00
Zdráhalovi ani Romanovi střela nesedla a Olomouc vyváží puk.
00:35
Laš se zbavuje puku a domácí jdou střídat.
00:05
Strapáč nahazuje do útočného pásma.
00:01
Obě mužstva jsou na ledě, utkání za malý okamžik propukne.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Matai, Jaroměřský, Ondrušek – Strapáč, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Holec – Rác, J. Mikúš, Skladaný – Fořt, Herman, Burian.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Urbanec, Výtisk, D. Krenželok, Klok, Sedlák, L. Kovář, Puzič – Olesz (C), Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Vandas, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš.

Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Barvíř, Blümel.
Budou Vítkovice pokračovat v úspěšných zápasech s Hanáky? Nebo Olomouc využije domácí prostředí a vybojuje tři body do tabulky? Sledujte zápas od 18:00.
Vzájemná utkání:
Olomouc se v loňské sezóně probojovala až do vyřazovacích bojů, zatímco Vítkovice zůstaly odsouzeny k bojům o udržení, oba týmy tak na sebe narazily pouze čtyřikrát v základní části. V nich byl úspěšnější celek z Ostravy, který pobral devět z dvanácti možných bodů. Olomouc dokázala vyhrát jen v třetím vzájemném utkání, kdy na domácím ledě vybojovala dva body za vítězství na samostatné nájezdy.
Úspěšnost brankářů:
Branislav Konrád (OLO) – 91,61% (11 zápasů)
Patrik Bartošák (VIT) – 93,75 (10 zápasů)
HC Vítkovice Ridera (11. místo – 12b)
Na začátku sezóny to vypadalo, že ostravský celek vstoupí do nového ročníku správnou nohou, hned na úvod dokázali porazit favorizovanou Spartu, ale potom také oni nestačili na Zlín a ve zbylých utkáních předváděli spíše průměrné výkony. Za zmínku jistě stojí výhra nad Kometou Brno, která přinesla první branku až v samostatných nájezdech.

Ke svému předposlednímu utkání zamířili vítkovičtí na led úřadujícího mistra z Liberce, kde ale nedokázali využít nejistých výkonů Bílých Tygrů a odvezli si porážku 1:3. O zápas později si alespoň spravili chuť na Pardubicích, které doma udolali 2:0, což byl mimo jiné také první zápas Yana Stastného v dresu Vítkovic a hned jej oslavil vstřelenou brankou.
HC Olomouc (7. místo – 17b)
Olomouc v letošním ročníku podává rozporuplné výkony. Vyhrála s kvalitními týmy, jako jsou Liberec a Sparta, a uhrála vyrovnané utkání také s Třincem, který byl do té doby neporažen. Na druhou stranu zažila těžké chvíle s týmy, které se zatím pohybují ve spodních patrech tabulky.

V posledních dvou utkáních Olomouci jistě mnoho nepomáhá ani herní pohoda. V utkání s Hradcem Králové i se Zlínem vždy hned po svých vstřelených gólech sami inkasovali a namísto 6 bodů si tak odnesli jen jediný za prohru v prodloužení na domácí ledě s Mountfieldem.
Příjemný páteční večer z olomoucké Plecharény. Dnes je na programu 12. kolo Tipsport extraligy a v něm se nám proti sobě představí HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.