Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Brno - 15. října 2017   17:30

Litvínov
10:40' F. Lukeš (Kubát, Sörvik) • 47:38' Sörvik (F. Lukeš, M. Hanzl) • 51:20' Nejezchleb (M. Hanzl, F. Lukeš) • ' Válek
4:3
(1:0, 0:0, 2:3 - 0:0)

2:0 (SN)

Brno
53:02' Bartejs  (Haščák, Malec) • 57:22' Vincour  (J. Krejčík) • 59:37' L. Čermák  (Zaťovič, M. Erat)
Litvínov
Miroslav Petružálek, Jan Hribik – Kamil Zavřel, Lukáš Kajínek
Zimní stadion Ivana Hlinky
4045 diváků
Brno

Litvínov - Kometa Brno: Válek svým samostatným nájezdem rozhodl o bodu navíc pro domácí

Kometa dnes na ledě Litvínova předvedla strhující závěr! Dokázala vyrovnat tříbrankový náskok domácích. V samostatných nájezdech však neuspěl ani jeden exekutor hostujícího celku. Rozhodující nájezd proměnil Lukáš Válek, prosadil se také Martin Hanzl. Litvínov tak nakonec vítězí v dnešním utkání.
Nejlepší hráči utkání
František Lukeš (LIT)
Hynek Zohorna (KOM)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
Rozhodující nájezd proměnil LUKÁŠ VÁLEK, který prostřelil Čiliaka střelou nad vyrážečku.
Hanzl proměňuje nájezd bekhendovým blafákem.
Svoboda netrefuje Petráskovu branku.
Gula se rozhodl vystřelit, kotouč mu sjel z hole.
Petrásek likviduje střelu Zaťoviče na jeho betony.
Válek po širokém nájezdu zakončuje k pravé tyčce.
Vincour se rozhodl vystřelit, trefil Petráskův beton
Černý nedokázal provést blafák a nedostal se k zakončení
Štencel zkouší střelu mezi betony.
Jako první pojedou hosté, do branky se postaví Petrásek.
64:08'
Lukeš teď musel zatáhnout za záchrannou brdu. Hákováním zastavil protihráče.
61:31'
Nejzchleb sám před Čiliakem, ten jeho zakončení přečetl a vyráží ramenem.
60:01'
Tak tohle byla výborná ukázka bojovnosti! Brněnský klub zvládl v závěru třetí třetiny vyrovnat skóre a zápas bude pokračovat prodloužením.
60:00'
59:37'
Kometa právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! 23 vteřin před koncem Kometa vyrovnává! Po chaosu před brankou zakončuje LEOŠ ČERMÁK! Asistence: Martin Erat, Martin Zaťovič.
59:10'
Kometa přechází do útočného pásma, Čiliak na střídačce.
59:06'
Vhazování před Čiliakem
Brno má k dispozici ještě 58 vteřin z trestu Lukeše.
Oddechový čas pro hosty.
59:06'
Petrásek teď vyhazoval kotouč na prázdnou bránu, do nahození se položil brněnský hráč.
58:04'
Vyloučen domácí hráč František Lukeš, za vyhození puku mimo hrací plochu.
57:22'
Po přihrávce Krejčíka se do samostatného úniku dostal TOMÁŠ VINCOUR, který nekompromisně zakončuje. Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Asistence: Jakub Krejčík.
56:45'
Kometa bojuje o puk v útočném pásmu
56:06'
Vhazování opět ovládli hosté
55:35'
Přečíslení Litvínova 2 na 1 teď překombinoval Trávníček, který měl slibnou pozici ale rozhodl se ještě přihrát. Čiliak tak nemusel zasahovat.
55:10'
Brno má kotouč pod kontrolou. Zahajuje akci z obranného pásma.
55:06'
Vhazuje se před Čiliakem
54:48'
Kubát prověřuje Čiliakovu pozornost střelou na lapačku. Ten s přehledem kotouč chytá.
53:50'
Veliký tlak Brna končí vyhozením domácích
53:39'
Nebezpečnou střelu hostů kryje Petrásek lapačkou.
53:31'
Kometa opět úspěšnější na vhazování.
53:30'
Posunutá branka domácího týmu.
53:30'
Kometu vstřelený gól nabudil, hosté se tlačí do útočného pásma!
53:02'
Po rychlém přechodu do útočného pásma zakončuje TOMÁŠ BARTEJS krásnou střelou, která se od brankové konstrukce odráží za Petráskova záda. Hosté snižují na 3:1! Asistence: Marcel Haščák, Tomáš malec
Litvínov právě vstřelil branku!
Po předchozí střele domácích se Čiliak přesouval k pravé tyčce, odražený kotouč vypálil mezi jeho betony RICHARD NEJEZCHLEB, který prostřelil hostujícího golmana.
49:56'
Litvínov hledá optimální pozici pro střelu.
49:09'
Michal Gulaši dostává 2 minuty za zásah Doležala zdviženou holí.
49:09'
Doležal zůstává ležet na ledové ploše. Drží se za obličej.
48:54'
Litvínov bojuje v útočném pásmu o kotouč.
47:38'
Litvínov bleskově využívá přesilovou hru! Po rychlé souhře zakončuje DANIEL SÖRVIK! Asistence: František Lukeš.
47:29'
Špatné střídání Komety! Trest za přílš mnoho hráčů na ledě odsedí Svoboda.
47:05'
Trávníček projel mezi dvěma obránci a chystal se ke střele, jeden z hostujících beků ho stihl dobruslit a včas Trávníčkově střele zabránil.
46:47'
Komerční přestávka
46:28'
Zaťovič teď mohl ve výhodné pozici dorážet, kotouč mu přeskočil čepel hole.
46:06'
Mallet protečoval puk do útočného pásma. Oba týmy střídají.
45:27'
Na vhazování úspěšnější Kometa, Gulaši ihned pálí.
44:03'
Po střele Dietze teď kotouč nebezpečně proskákal předbrankovým prostorem, všichni litvínovští hráči však měli zablokované hokejky od skvěle bránícíhch hostujících hráčů.
42:44'
Teď se poprvé výrazněji ozývá zaplněný sektor hostí, který hlasitým povzbuzováním Komety zdatně konkuruje domácímu kotli.
41:15'
Svoboda mohl zakončovat do odkryté klece, minul kotouč.
40:36'
Svoboda zaváží puk do útočného pásma.
40:05'
Kometa rozehrává za svou brankou.
40:01'
Brno si přenese do třetí třetiny minutu a 40 vteřin přesilové hry. Litvínov tak zahájí poslední část zápasu v oslabení.
Další třetina začne přibližně v 19:21
V druhé třetině Kometa výrazně zlepšila svůj herní projev. Hosté byli v této třetině aktivnější a bojovnější než domácí celek. Brněnští v zádech se skvěle chytajícím Čiliakem ale nedokázali využít ani jednu z přesilovek a stav po druhé třetině zůstává stejný – 1:0 pro Litvínov.
40:00'
39:40'
Kometa se opět dostává do útočného tempa, celou akci nedovoleně ukončuje Baránek. Brno opět hraje přesilovou hru!
39:10'
Hosté měli hodně blízko ke gólu, Michal Petrásek si myslel, že má kotouš pod lapačkou, ten však byl stále ve hře. Lépe se zorientoval litvínovský hráč, který vyhazuje kotouč.
38:48'
Vhazování vyhrává Brno.
38:47'
Zakázané uvolnění Komety.
38:31'
37:54'
Brno vyhazuje, Litvínov se však obratem vrací do útočného pásma.
37:09'
Nejezchleb se snažil prokličkovat ke střele, brněnská obrana je dobře zorganizovaná a litvínovský hráč přes ní nedokázal projít.
36:38'
Po souboji v rohu kluziště podráží Hruška za brankou litvínovského útočníka a odsedí 2 minuty.
36:10'
Kometa se drží v útočném pásmu.
35:33'
Mallet se prokličkoval až do útočného pásma, jeho přihrávka nenachází žádného spoluhráče.
35:06'
Ofsajd hostů.
33:58'
Svoboda zaváží kotouč do rohu kluziště, kde se na něj sesypali domácí hráči.
33:29'
Hosté opět předváděli pohlednou kombinaci v útočném pásmu. Ve chvíli kdy na jednoho z hostujících útočníků mířila přihrávka, zastavil podražením souhru Jakub Černý, který odsedí 2 minuty.
33:22'
Opět se vhazuje v útočném pásmu Brna.
33:04'
Ihned po vhazování se kotouče ujímá Bartejs. Jeho střela je sražena bruslí spoluhráče do rohu kluziště.
32:58'
32:26'
Litvínovští jsou sice v útočném pásmu, ale důrazní beci komety je zatím nepustili ke střele.
31:39'
Kometa teď předvádí svou silnou ofenzivu.
31:10'
Litvínov kombinuje v útočném pásmu.
30:44'
Jurčík teď krásnou přihrávkou hledal Doležala, který byl sám těsně před modrou čárou, ten však nedokázal jeho přihrávku zpracovat a kotouč míří do rohu kluziště.
30:16'
Kometa spěchá do útoku.
30:16'
Čiliak vytahuje další ze svých skvělých zákroků.
29:30'
Krejčík vysílá tvrdou střelu! Petrásek se však šikovně přesunul a střelu vykryl svou hrudí.
28:48'
Němec měl dobrou palebnou pozici, kotouč mu sjel z čepele hole.
27:58'
Lukeš vyslal křižnou přihrávku brankovištěm, nikdo z jeho spoluhráčů jeho nabídku nevyužil.
27:41'
Leoš Čermák měl být vyloučen, Dietz však přiznává že hostující hráč jeho pád nezavinil a rozhodčí odvolávají vyloučení.
27:27'
Přesto, že se již hraje 5 na 5, se Kometa stále drží v útočném pásmu.
26:40'
Pohledná souhra brněnských končí střelou Hrušky mezi betony, Petrásek zasahuje včas a domácí vyhazují.
26:07'
Dmácí vyhazují. Kometa musí začít akci od vlastní branky.
25:15'
Kometa po šanci domácích přecházela do protiútoku. Výborně rozjetého brněnského forwarda zastavuje nedovoleným zákrokem Jiří Gula, Brno si zahraje přesilovou hru!
24:52'
Ofsajd domácích.
24:30'
KOmeta opět v útočném pásmu. Hosté hledají optimální palebnou pozici.
24:14'
Hosté teď nedovoleně přecházejí modrou čáru, odpískán ofsajd.
23:59'
KOmeta si vytváří slibný tlak před domácí brankou.
23:33'
Kometa bojuje v útočném pásmu.
23:18'
Sklenička vybojoval kotouč ve středním pásmu a chtěl nahodit, hostující hráč tečuje jeho nahození mimo kluziště.
22:42'
Rozjetý Dočekal nahrával Zohornovi, jeho střelu likviduje Petrásek.
22:14'
Kometa výborně napadá rozehrávku domácích ve středním pásmu.
21:50'
Litvínov se ujímá kotouče a přechází do protiútoku, Čiliak přikrývá kotouč.
21:46'
Kometa nahazuje do útočného pásma.
21:07'
Dočekal míří na horní roh Petráskovy klece, minul.
20:58'
Hra je ve středním pásmu
20:47'
Vhazování před Čiliakem.
20:11'
Litvínov přechází do útoku, jeho snažení končí ofsajdem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:30.
Jako bychom nekoukali na litvínovsaký tým! Po letošních výsledcích dnes domácí předvádějí opravdu bojovný výkon! Stále ale trvá jejich problém s produktivitou – v první třetině si dokázali vypracovat spoustu velice slibných šancí, proměnit dokázali jen jednu z nich. Zásluhu na tom má výborně chytající Marek ČILIAK. Několik pěkných šancí měli i hosté, neproměnili však žádnou z nich a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:0.
20:00'
18:55'
Litvínovští opět zasypávají Čiliaka střelami! Nikdo z domácích zatím nedokázal dorazit kotouč za jeho záda, chemici byli velmi blízko!
18:45'
A máme tu první bitku! Matoušek se pustil do brněnských obránců. Rozhodčí nechávají potyčku bez vyloučení.
18:23'
Kometa útočí v oslabení! Nebezpečnou střelu likviduje Petrásek, který přikrývá kotouč lapačkou.
18:04'
Domácí kapitán Michal Trávníček zůstává ležet v rohu kluziště po tvrdém hitu Tomáše Bartejse. Ke kapitánovi se sjíždějí spoluhráči, ten nakonec odchází na střídačku bez pomoci. Bartejs odsedí 2 minuty za zásah do oblasti hlavy a krku, k tomu dostává osobní trest.
17:20'
Litvínov měl teď několik výborných střeleckých pozic, hráči však dali přednost další přihrávce a kotouč končí na hokejkách Komety, bez jediné litvínovské střely.
16:07'
Litvínov mohl navýšit své vedení, Čiliak vytahuje výborný zákrok lapačkou a likviduje šanci domácích!
15:47'
Němec podrazil útočícího hráče za brankou a oslabí svůj tým na 2 minuty.
15:28'
Válek objíždí branku a snaží se zakončit z otočky, minul.
14:28'
Dietz si špatně zpracoval puk a litvínovští musí opustit útočné pásmo.
13:58'
Litvínov rozehrává za svojí brankou.
12:54'
12:29'
Nejezchleb byl teď výborně rozjetý a prokličkoval si cestu až na okraj útočného pásma, Malec mu však zabránil projít nedovoleným způsobem a Litvínov má další přesilovku!
11:54'
Litvínov opět vyvíjí obrovský tlak, který vyvrcholil několika dorážkami, při kterých byl Čiliak opět na zádech, svou klec však ubránil.
11:28'
Jurčík tvrdě pálí, Čiliak vyráží!
10:40'
Po obrovském tlaku domácích konečně přichází vytoužená branka. Kzbátův pokus do branky tečuje FRANTIŠEK LUKEŠ! Asistence: Karel Kubát, Daniel Sörvik.
09:52'
Litvínov opět nebezpečně přecházel do útočného pásma, Haščák musel zatáhnout za záchrannou brzdu a odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.
09:37'
Na vhazování úspěšnější verva.
09:37'
08:17'
Mallet hned po naskočení na hrací plochu dostává kotouš a prověřuje Petráska. Ten vyráží betony.
08:01'
Problém vyřešen, bude se vhazovat.
08:01'
Na hrací plochu přichází ledaři upravit prostor pro brankovou tyč.
08:01'
Litvínovští fanoušci ženou svůj tým mohutně dopředu, domácí se zdají být na ledě aktivnější.
07:50'
Litvínovští přecházejí do útočného pásma. Jejich snažení končí pouze posunutou bránou hostí.
07:37'
Brno vyhazuje.
07:23'
Na Čiliaka se teď sesypala sprška střel, před jeho klecí byli dva dorážející hráči. Už se zdálo, že domácí vstřelili branku, ale Čiliak na poslední chvíli zalehl kotouč.
07:09'
Litvínov se usazuje v útočném pásmu.
06:05'
Litvínov přecházel v oslabení do ofenzivy, litvínovský bek nahodil vysoký kotouč, který Mallet sevřel v rukavici. Litvínov má k dispozici první přesilovou hru.
05:51'
Kometa si zatím v přesilovce nevypravovala slibnější šanci a Litvínov se opět osvobozuje.
05:44'
Vhazuje se před Petráskem
04:17'
Michal Trávníček odsedí 2 minuty za přeseknutí Vincourovy hole.
03:27'
Hosté zakládají akci ve středním pásmu, Litvínov dobře napadá.
02:43'
Po přečíslení brněnských 3 na 1 vytahuje Petrásek výborný zákrok betonem a likviduje téměř tutovou šanci Brna!
02:10'
Gula se nedokázal natáhnout pro přihrávku a rozhodčí pískají zakázané uvolnění domácího celku.
01:33'
Hosté poprvé pálí a hned je z toho potyčka před domácí brankou. Domácím se nelíbí dojíždění Komety na Petráska a tak u branky probíhá výměna názorů.
01:03'
Dietz se ujímá kotouče ve středním pásmu a střelou od modré zkouší Čiliakovu pozornost.
00:55'
Další zakázané uvolnění brněnských.
00:48'
Vhazuje se po Čiliakově pravici.
00:48'
KOmeta se osvobozuje zakázaným uvolněním.
00:38'
Litvínov nahazuje do útočného pásma.
00:32'
Ofsajd Brna.
00:05'
Na úvodním vhazování byli úspěšnější hosté.
00:01'
V Litvínově je vše připraveno, utkání co nevidět začne.
Do dnešního duelu opět nezasáhne zraněná litvínovská opora Viktor Hübl. Mimo sestavu je například také Peter Jánský.
Tribuny Zimního stadionu Ivana Hlinky se pozvolna zaplňují. Oba týmy jsou na ledě, probíhá rozbruslení.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Z. Sklenička, Baránek, Dietz – F. Lukeš, M. Hanzl, Nejezchleb – J. Černý (A), Gerhát, Matoušek – Trávníček (C), Válek, Jurčík – J. Doležal, Jícha, M. Hořava.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, H. Zohorna, Nahodil..