Tipsport Extraliga - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : K. Vary - 24. listopadu 2019   15:30

Třinec
10:19' Zahradníček (M. Stránský, O. Kovařčík)
1:6
(1:1, 0:3, 0:2)
K. Vary
10:07' Koblasa  (Skuhravý, V. Polák) • 31:29' Gríger  (T. Rachůnek) • 36:05' Vondráček  (Kohout) • 36:15' Vondráček  (Graňák, Skuhravý) • 47:47' T. Kubalík  (Raška I, Kohout) • 56:34' T. Mikúš  (O. Beránek, V. Polák)
Třinec
Hradil, Mrkva – Jindra, Zíka
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400)
5 008 diváků
K. Vary
F. Novotný (Bednář) – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), Eminger, M. Rohan, D. Mikyska – Flek, Gríger, T. Rachůnek (A) – O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák – T. Kubalík, Raška I, Kohout – Vondráček, Skuhravý (C), Koblasa.

Třinec - Karlovy Vary: Hosté drtí Oceláře, šestý gól přidal Mikúš, 1:6

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle. Na shledanou.
Nejlepší hráči zápasu

Jan Zahradníček (1+0) – Tomáš Vondráček (2+0).
Utkání končí vysokým vítězstvím hostujících Karlových Varů! Západočeši podali velmi dobrý výkon, dokázali zcela vynulovat třineckou ofenzívu a získávají tak cenné tři body. Hosté v závěrečné třetině kontrolovali své vedení a navrch přidali další dvě trefy. Karlovarští tak vítězí 6:1.
59:59'
Po Gernátově střele od modré si Novotný připsal ještě jeden zákrok a následovat bude poslední buly zápasu.
59:10'
Hladonik se v útočném pásmu marně snažil natlačit do šance, hosté poslali puk do středního pásma.
58:23'
Zakázané uvolnění Energie.
58:18'
Oceláři se ještě snaží něco s výsledkem udělat, hosté ale svého soka do žádných šancí nepouštějí.
57'
Hosté drtí Oceláře, šestý gól přidal Mikúš, 1:6
57:40'
Dnešní utkání sleduje 5 008 diváků.
57:40'
Icing Ocelářů.
57:22'
Hrňa se snažil procpat kotouč za Novotného z úrovně brankoviště, puk se ale nakonec vykutálel vedle levé tyče hostující branky.
56:34'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energetici se ve středním pásmu rozjeli do rychlé akce, kterou korunují šestou brankou! Ondřej Beránek v přečíslení dvou proti jednomu našel najetého TOMÁŠE MIKÚŠE, který uklidil kotouč za bezmocného Malíka. Asistence: Ondřej Beránek, Vojtěch Polák.
56:13'
Marcinko dostal kotouč do předbrankového prostoru, kde stál Chmielewski. Polskému útočníkovi ale dnes není přáno, Chmielewski dokonce ani nevystřelil.
55:09'
Stránský držel kotouč v rohu hostujícího pásma, Oceláři se ale k ohrožení Novotného branky nedostali.
54:50'
Kofroň zpoza Novotného branky hledal před brankou stojícího Marcinka, gólman Energie ukryl puk pod svou lapačku. Poslední komerční přestávka utkání.
54:14'
Oceláři se nemohou dostat do útočného pásma, natož k nějaké příležitosti zdramatizovat vývoj zápasu. Hosté dobře brání své pásmo a nikam se neženou.
53:24'
Pasáž hry plná nepřesností pokračuje, hosté vyhodili kotouč na icing.
53:04'
Adamský nahodil puk za Novotného klec, Polanský se ale ke kotouči nedostal. Hrají tak opět hosté.
52:28'
Stránský se chtěl po levé straně ledové plochy natlačit do útočné třetiny, jeho postup ale nešťastně zastavil sudí, když bruslí zastavil přihrávku do karlovarské třetiny.
51:55'
Oceláři se na malou chvíli podívali do karlovarské třetiny, do žádné šance se ale Slezané nedostali. Nevedlo se však ani Karlovarským na druhé straně.
50:47'
Jakub Flek dostal nabit do prostoru mezi kruhy pro vhazování, karlovarský forvard ale střelu vůbec netrefil. Hra se přesunula do středního pásma.
50:10'
Gernát mohl tvrdě vypálit od modré, třineckému obránci ale kotouč sjel z čepele a vůbec se nevydal směrem na hostující branku.
49:32'
Kofroň dlouho držel kotouč v rohu hostujícího pásma, po jeho pobídce pak od modré vypálil Galvinš, Novotný byl připraven.
48'
Energetici drtí Oceláře, Kubalík navýšil vedení hostů, 1:5
48:51'
Nepřesná rozehrávka hostí ze středního pásma končí na zakázaném uvolnění.
47:47'
Oceláři nepříjemně napadali hostující rozehrávku, Energetici si ale dokázali poradit a po rychlé protiakci přidávají pátou branku! Malík pouze vyrazil střelu Adama Rašky do volného prostoru, nejrychleji k puku pak měl TOMÁŠ KUBALÍK, který jej z první poslal do odkryté části branky! Asistence: Adam Raška, Martin Kohout.
47:04'
Akce Karlových Varů neměla dlouhého trvání, Oceláři pak v útočném pásmu chvíli drželi puk, Doudera ale nakonec nahodil puk jen do Novotného lapačky. Komerční přestávka.
46:25'
Ondřej Kovařčík se po levé straně natlačil do útočné třetiny, jeho sražená přihrávka ale najíždějícího bratra Michala nenašla. Hrají opět hosté.
46:00'
Nahození karlovarského Stříteského z rohu třinecké třetiny se odrazilo do brankoviště, Malík měl co dělat, aby vyrazil kotouč mimo svou branku.
44:58'
Doudera z vlastního pásma rozehrával do střední třetiny, přitom ale svou přihrávkou podrazil střídajícího Hladonika. Slezané se nakonec ale s kotoučem dostali do blízkosti karlovarské branky, Polanského pokus však Novotnému nenadělal žádné trable.
44:19'
Polák protečoval kotouč do útočného pásma, Zahradníčkova následná rozehrávka se od hrazení odrazila do ochranné sítě.
43:50'
Po Chmielewského výpadu do útočného pásma zasahovat Novotný, hosté následně rozehrávají od vlastní branky.
43:28'
Karlovarští jsou neustále v útočném pásmu, domácí se nemohou vymanit z vlastní třetiny. Malík ale zatím zasahovat nemusel.
42:40'
Přesilovka Energie je u konce, Ondřej Kovařčík je na ledě. V závěru početní výhody ještě hosté kombinovali před Malíkem, třineckou branku ale ani jednou neohrozili.
42:10'
Hrňa odehrál kotouč do hostujícího pásma, domácí se zatím v oslabení brání velmi dobře.
41:50'
Galvinšovi se za brankou povedlo sebrat Polákovu rozehrávku, Oceláři se osvobodili.
41:34'
Energetici drží puk v útočném pásmu, na branku ale zatím nevystřelili.
40:39'
Tomáš Marcinko se ve středním pásmu ohnal po jednom z protihráčů, přičemž ho trefil do hlavy. Marcinko tak obdržel trest na dvě + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Menší trest odpyká Ondřej Kovařčík.

využití: 0:1.
Druhá třetina je u konce, do kabin se jde za tříbrankového vedení Karlových Varů. První desetiminutovka periody nabídla velký boj o každý kousek ledu s minimem šancí. Pak se ale rozjel brankostroj hostujícího celku, Energetici během pěti minut vsítili tři branky. Malíka nejprve překonal David Gríger, v sedmatřicáté minutě se pak dvakrát během deseti vteřin na střeleckou listinu zapsal Tomáš Vondráček.

Třetí třetina začne přibližně v 17:16.
40:00'
39:32'
Domácím se přesilovka vůbec nepovedla, hosté již hrají v plném počtu.
38:49'
Hosté se v oslabení dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Ondřeji Beránkovi nechybělo mnoho, aby vsítil pátou branku svého celku. Puk ale nakonec jen projel brankovištěm.
38:11'
Michal Kovařčík neuspěl v bezprostřední blízkosti Novotného branky, Stránského nepřesný pas na Gernáta pak domácí vyhnal do středního pásma.
37'
Vondráček při chuti! Po deseti sekundách přidává další trefu, 1:4
37'
Vondráček bekhendem navýšil vedení hostů, 1:3
37:31'
Oceláři dostávají příležitost se vrátit do zápasu. Vojtěch Polák ve středním pásmu sevřel kotouč na delší dobu, než dovolují pravidla, a půjde si odsedět dvouminutový trest.
37:13'
Gernát zpoza branky šikovně hledal Draveckého, ten ale na kotouč nedosáhl. V protiakci hostí pak Malík vyrazil kotouč do rohu.
36:49'
Oceláři se po čtvrté inkasované brance dostali do útočného pásma, Adamský ale se svou akcí neuspěl. Hosté vyhodili puk na icing.
36:15'
Uplynulo jen dalších deset vteřin a hosté jdou do tříbrankového trháku! TOMÁŠ VONDRÁČEK dostal nabito na pravou stranu útočného pásma, Malík byl zcela bez šance! Asistence: Dominik Graňák, Václav Skuhravý.
36:05'
Gernát ve středním pásmu nechal kotouč za sebou, čehož dokonale hosté využili a odskakují do dvoubrankového vedení! Martin Kohout v přečíslení dvou proti jednomu přenechal puk TOMÁŠI VONDRÁČKOVI, ten po dlouhém bekhendovém blafáku zasunul kotouč za Malíkova záda! Asistence: Martin Kohout.
35:12'
Šenkeříkovo nahození od modré proletělo kolem tří clonících hráčů, puk nakonec skončil v Malíkově lapačce.
34:54'
Oceláři se na chvíli zmocnili puku, pak jej ale poslali až na zakázané uvolnění.
34:43'
Polanský se marně snažil získat kotouč proti hostující obraně, Karlovarští přesouvají hru do středního pásma.
34:13'
Douderovo nahození od modré končí v Novotného lapačce, vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.
33:50'
Koblasa ve středním pásmu zachytil třineckou rozehrávku, stalo se tak vysokou holí, hra je proto přerušená. Komerční přestávka.
33:23'
Energetici se nedohodli při rozehrávce a poslali puk na zakázané uvolnění.
33:03'
Tomáš Kubalík z pravé strany adresoval kotouč do předbrankového prostoru, Malík ale svou holí dokázal puk srazit mimo dosah všech karlovarských hráčů.
32'
Gríger po několika kličkách poslal kotouč až do sítě, 1:2
32:20'
Oceláři se po inkasované brance vrhli do útočného pásma, na Novotného branku se jim však vystřelit nepovedlo. Hosté posílají hru do neutrální zóny.
31:29'
Po úspěšném vhazování se z rohu kluziště do předbrankového prostoru neohroženě vydal DÁVID GRÍGER, po jehož kličkách prošel kotouč do sítě pod Malíkovým betonem! Regulérnost branky ještě posvětil i videorozhodčí. Asistence: Tomáš Rachůnek.
31:15'
Po rychlé protiakci hostí zasahuje Malík, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
31:07'
Michal Kovařčík zavezl kotouč do útočného pásma, na modré jej přenechal najíždějícímu Tomáši Kundrátkovi, ten ale svou ránu poslal jen do horní tyče karlovarské klece!
30:25'
Hosté se tlačili do další slibné akce, tu ale zastavil hvizd sudích pro ofsajd.
30:09'
Raška se neohroženě vydal do útočného pásma, na modré čáře ale ztroskotal na bránícím Zahradníčkovi.
29:31'
Chmielewski s Marcinkem ujeli do přečíslení, první jmenovaný v blízkosti hostující branky namazal Tomáši Marcinkovi, ten ale Novotného nepřekvapil!
29:02'
Dravecký s Hrňou dlouho válčili o kotouč u hrazení v útočném pásmu, Třinečtí se ale k puku nakonec nedostali. Nevedlo se však ani hostům.
27:58'
Energetici dlouho drželi kotouč v útočném pásmu, Malík musel zasahovat proti pokusu Fleka. U modré čáry pak Hrehorčák zachytil hostující rozehrávku, v protiakci ale přestřelil.
27:08'
Eminger se chtěl protáhnout kolem bránícího Musila do útočného pásma, hostujícího beka ale zastavil ofsajd.
26:41'
Ocelářům se nepovedl přechod středního pásma, hosté pak zahrozili po rychlé protiakci. Malíka z pravé strany ohrožoval Kohout, třinecký gólman byl připraven.
26:09'
Nick Malík byl úspěšný i při dalším ataku Energie, třinecký gólman u levé tyče zastavil pokus Rašky. Komerční přestávka.
25:45'
Stříteský po vyhraném vhazování pořádně protáhl Malíka, třinecký gólman dokázal vyrazit kotouč do rohu kluziště.
25:30'
Gríger se po pravé straně protlačil do útočné třetiny, jeho střelu pak v poklidu pokryl Malík. Buly v třineckém pásmu.
25:20'
Icing Energetiků, vhazovat se bude poblíž Novotného branky,.
25:08'
Hladonik u vlastní branky nepřesně rozehrál a umožnil tak hostům střelecký pokus. Gríger střílel z mezikruží, Malík ale byl připraven a vyrazil puk do rohu kluziště.
24:32'
V závěru přesilovky se ještě ke střele dostal Adamský, ani on ale nebyl úspěšný. Po zákroku Novotného se bude vhazovat po jeho levé ruce.
24:15'
Oceláři kombinovali v útočném pásmu, ke střele se však nedostali. Hosté se opět osvobodili.
23:20'
Chmielewski se středem kluziště do pásma nedostal, Novotný odpálil kotouč k Malíkovi.
23:01'
Michalu Kovařčíkovi se nepovedla přihrávka na Hrňu, hosté se opět osvobodili.
22:41'
Marcinko zpoza branky hledal volného Michala Kovařčíka, hosté ale tento úmysl přečetli a odpálili puk za Malíkovu branku.
22:27'
Oceláři byli v poslední minutě aktivnějším týmem, do šancí se ale nedostávali. To se však může změnit v přesilové hře po faulu Matěje Stříteského na Marcinka.
21:37'
Dravecký se dral do útočného pásma po dlouhé Kundátkově nabídce, slovenský útočník se ale do šance nedostal.
21:01'
Slezané hrají v plném počtu. Oceláři se po návratu potrestaného Ondřeje Kovařčíka dostali do útočného pásma, Novotný ale předvedl jednoduchý zákrok lapačkou.
20:37'
Hosté mohli v závěru početní výhody vsítit druhou branku! David Gríger skvělým pasem nachystal ideální pozici pro Petra Šenkeříka, jeho střelu z první ale fantastickým zákrokem zastavil Nick Malík!

trestné minuty: 4:0,
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, do kabin se jde za vyrovnaného stavu. V první třetině byl na ledové ploše k vidění velký boj o každý kotouč a vyrovnaná hra. Obě branky padly v rozmezí několika vteřin jedenácté minuty. Hosté nejprve Petrem Koblasou využili přesilovou hru, Oceláři ale se svou odpovědí přispěchali bleskurychle a po dvanácti vteřinách ranou Jana Zahradníčka srovnali krok. Hosté započnou druhou třetinu v početní výhodě.

Druhá třetina začne přibližně v 16:21.
20:00'
19:38'
Hostům se v přesilovce zatím nedaří, Oceláři se opět dokázali osvobodit.
19:00'
Marcinko vyhrál buly na Galvinše, ten odpálil kotouč za Novotného branku.
18:39'
Ondřej Kovařčík se na útočné modré dostal pod tlak a musel si pomoci nedovoleným zákrokem. Druhá přesilovka pro hosty.
18:00'
O kotouč se dlouho bojovalo v rohu hostujícího pásma. Ze souboje nakonec lépe vyšla čtvrtá formace domácích, akce Chmielewského ale skončila nepřesnou střelou.
16:41'
Polanský v útočném pásmu nejprve nepřesně hledal najíždějícího Gernáta, ve vlastním pásmu pak čistým způsobem zastavil pronikajícího Beránka.
16:15'
Další akci hostujícího celku zastavuje ofsajd.
15:48'
Draveckému se v útočném pásmu nepovedla rozehrávka na Zahradníčka, čehož hosté mohli využít v rychlé protiakci. Přihrávku Rachůnka do předbrankového prostoru ale zachytil vracející se Dravecký.
15:18'
Michal Kovařčík byl v další šanci, třinecký útočník tentokráte napálil jen bránícího Rohana.
14:45'
Michal Kovařčík se rozjel ve vlastním pásmu, centr první třinecké formace se protáhl kolem dvou bránících hráčů, s bekhendovým blafákem ale proti Novotnému neuspěl!
14:17'
Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat v blízkosti Malíkovy branky.
13:53'
Polanský za Novotného brankou vybojoval puk pro Martynka, ten jej pak předal na modrou čáru, odkud střílel Galvinš. Novotný má puk v lapačce.
13:27'
Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Gernátovo nahození od modré ale skončilo jen v Novotného lapačce. Komerční přestávka.
12:53'
Stránský v útočném pásmu poslal křížný pas na Ondřeje Kovařčíka, ten pak posílal kotouč do předbrankového prostoru, kde stál Kundrátek. Novotný měl se zákrokem co dělat.
12:13'
Třinečtí pokračují v útočném pásmu. Střelu Gernáta od modré chtěl před Novotným tečovat Marcinko, puk ale hostující branku minul.
11'
To byla rychlost! Zahradníček rychle vyrovnal na 1:1
11'
Koblasovu trefu zkoumal videorozhodčí, gól platí, 0:1
11:49'
Dravecký držel kotouč za hostující brankou, slovenský forvard pak bekhendem posílal puk do předbrankového prostoru, Marcinko ani Doudera ale na kotouč nedosáhli.
11:06'
Hosté se tlačili do protiakce, tu ale zastavil ofsajd.
10:48'
Oceláři zvýšili aktivitu a mohli přidat druhou branku. Gernát pálil od modré, puk ale těsně minul pravou tyč Novotného klece.
10:19'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři přispěchali s bleskovou odpovědí, skóre je srovnané! Matěj Stránský v útočném pásmu nabil na modré stojícímu JANU ZAHRADNÍČKOVI, ten vymetl pavučinky v pravém horním rohu Novotného branky! Asistence: Matěj Stránský, Ondřej Kovařčík.
10:07'
Hosté využívají přesilovku a jdou do vedení! Rána PETRA KOBLASY od modré se odrazila od vnitřního oblouku branky! Asistence: Václav Skuhravý, Vojtěch Polák.
10:07'
Rána Petra Koblasy se záhadným způsobem odrazila od brankové konstrukce, hlavní sudí rozpažil, při přerušení nicméně půjde situaci zkontrolovat u videa!
09:48'
Po minutě a jednadvaceti vteřinách je hra přerušena, domácí obraně se povedlo srazit další hostující pokus do ochranné sítě.
09:23'
Tlak hostí pokračuje. Rachůnek dostal nabito na levý kruh pro vhazování, Malík se stihl včas přesunout. Třinecký gólman byl úspěšný také proti dalšímu pokusu hostujícího Rachůnka.
08:57'
Rachůnek dlouho držel kotouč na levé straně útočného pásma, hostující útočník nakonec namazal na modré stojícímu Stříteskému, ten ale napálil pouze připraveného Malíka.
08:27'
Hosté si zahrají první přesilovku. Jan Hladonik se ve vlastním pásmu provinil podrážením.
08:20'
Chmielewski z pravé strany chytře hledal volného Hladonika, ten ale v předbrankovém prostoru nedokázal přesně zpracovat puk a ze šance nakonec nic nebylo.
07:55'
Teď už Adamský hostujícího brankáře ohrozil, Novotnému ale stačilo pouze lehce máchnout lapačkou a ukrýt v ní puk. První komerční přestávka zápasu.
07:42'
Adamský s Martynkem dlouho drželi kotouč v útočném pásmu, ani jeden z domácích se ale k zakončení nedostal.
07:13'
Domácím se povedlo zastavit protiakci Karlových Varů, nepřesná rozehrávka na Hrňu ale znamená icing a vhazování před Malíkem.
06:41'
Michal Kovařčík se chtěl středem kluziště propracovat až do útočné třetiny, postup třineckého útočníka ale skončil na modré čáře, odkud Kovařčík musel pouze nahodit puk do hostujícího pásma.
06:05'
Energetici trochu uklidnili hru a delší dobu drželi kotouč ve středním pásmu.
05:24'
Při Ocelářích teď stálo velké štěstí, hosté totiž skvěle vykombinovali přečíslení tří proti jednomu na střílejícího Ondřeje Beránka, ten ale z mezikruží napálil jen tyč Malíkovy branky!
05:00'
Oceláři se po rychlém přechodu středního pásma dostali ke dvěma střeleckým pokusům, Adamský ani Gernát ale branku netrefili.
04:38'
Energie drží kotouč v blízkosti třinecké branky. Od modré pálil Rohan, ani on ale třineckou branku netrefil.
04:02'
Příliš prudký pas Hrni na Draveckého nakonec stojí Oceláře pásmo. Hosté se tak mohli vydat do protiakce, Rachůnkův pokus ale byl sražen za Malíkovu branku.
03:32'
První formace domácích drží puk v útočném pásmu. Po Stránského pasu mohl od modré střílet Zahradníček, jeho pokus ale byl zblokován. Oceláři nicméně zůstávají na kotouči.
02:54'
Matěj Stránský si po pravé straně nabruslil do útočného pásma, před karlovarskou brankou pak do dobré šance dostal Chmielewského. Novotný vykopává do rohu.
02:19'
Hrehorčák si počínal velmi aktivně v blízkosti karlovarské branky, slovenský forvard ale nakonec nedokázal trefil zařízení. Nevedlo se ani o chvíli později Chmielewskému.
01:54'
Oceláři se dostali do útočného pásma, Novotný musel vykopávat dobrou střelu Adamského.
01:27'
Nepovedená rozehrávka Malíka za vlastní brankou dostala do šance Mikúše, hostující forvard ale nedokázal poslat kotouč do branky dříve, než se do brankoviště vrátil gólman Ocelářů.
00:38'
Do první velké šance zápasu se dostali hosté. Karlovarští se ve čtyřech natlačili do útočného pásma, Malík si připsal svůj první extraligový zákrok v kariéře. Na druhé straně pak třineckou akci hasil Novotný, který naskočil do zápasu jako brankář číslo jedna.
00:01'
Hráči jsou na ledové ploše, utkání mezi Oceláři a Energií začne za pár okamžiků!

HC Oceláři Třinec: Malík (Kváča) – Kundrátek, Gernát, M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš – O. Kovařčík, M. Kovařčík, M. Stránský – Hrňa, Marcinko (A), Dravecký (A) – Adamský (C), Polanský, Martynek – Chmielewski, Hladonik, Hrehorčák.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (F. Novotný) – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), Eminger, M. Rohan, D. Mikyska – Flek, Gríger, T. Rachůnek (A) – O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák – T. Kubalík, Raška I, Kohout – Vondráček, Skuhravý (C), Koblasa.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Jindra, Zíka.
Poslední vzájemný zápas

První utkání v letošní sezoně se odehrálo v třinecké WERK ARENĚ. Duel byl velice vyrovnaný, oba soupeři se v jeho průběhu postupně střídali ve vedení. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, v něm v poslední minutě o výhře domácích Slezanů rozhodl Ondřej Kovařčík.

6. října 2019: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 4:3 pp. (2:2, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
7. Marcinko (Galviņš, Hrňa), 14. M. Stránský (Hrňa, Marcinko), 31. M. Stránský (Hrehorčák, D. Musil), 65. O. Kovařčík (Adamský) – 8. Koblasa (Flek), 10. Šenkeřík (Gríger, T. Rachůnek), 55. Stříteský (Šenkeřík, T. Rachůnek).

Sestava Ocelářů: Kváča – Roth, Gernát, D. Musil, Galviņš, M. Doudera, Krajíček – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – D. Květoň, Polanský, Adamský.

Sestava Energie: Jan Bednář – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, A. Raška I, Beránek – Gorčík, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý, Vondráček.
HC Oceláři Třinec

Obhájci extraligového zlata prožívají velmi pozitivní období. Pět výher v řadě katapultovalo Oceláře na druhé místo za vedoucí Spartu, která ovšem má dva duely k dobru. Především před domácím publikem se letos svěřencům Václava Varadi zatím daří na jedničku – z jedenácti zápasů slavili třinečtí hned desetkrát. V neděli navíc do WERK ARENY zavítá protivník, na kterého Slezané dlouhodobě umí – Karlovy Vary porazili už desetkrát za sebou! Poslední triumf Energie pod Javorovým je hodně fousatý – datuje se do podzimu 2015.

"Byli jsme trpěliví, hráli velmi dobře v útočném pásmu, vytvářeli jsme si šance a pomohli si první přesilovkou. Závěr kluci srdnatě odbojovali. Zápas byl vyrovnaný, ale o chloupek jsme byli lepší, proto bereme tři body," hodnotil čtvrteční derby hlavní trenér Václav Varaďa. Tomu musí dělat radost především skutečnost, že Oceláři výrazně zlepšili defenzivní činnost. Z posledních pěti zápasů totiž inkasovali pouze pětkrát, přičemž sami zatížili konta soupeřových gólmanů už sedmnácti góly.

Poslední utkání Ocelářů

21. listopadu 2019: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 0:1, 1:0).
19. P. Vrána (D. Musil), 48. Gernát (Hrňa, M. Stránský) – 32. D. Krenželok (Šidlík).

Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kváča – Kundrátek, Gernát, M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš – Chmielewski, P. Vrána (A), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský (C) – Hladonik.
HC Energie Karlovy Vary

Západočeši patří k příjemným překvapením extraligové sezony. Tradičně podceňovaný klub podává od začátku ročníku velmi obstojné výkony a drží se v horní polovině tabulky. Aktuální forma je ale trochu s otazníkem. Tým pod vedením kouče Martina Pešouta sice prohrál úvodní tři listopadové duely (s Kladnem 2:4, s Olomoucí 2:3 a v Plzni 3:4), jenže naposledy Energie zazářila na ledě utrápeného Brna, kde zvítězila 7:2. Zatímco Oceláři už absolvovali během týdne dvě bitvy, tým z lázeňského města od neděle odpočíval.

Největší ofenzivní hrozbou je dvojice Tomáš Rachůnek (8+15) a Dávid Gríger (9+11). Oba útočníci díky svým výkonům nedávno dostali pozvánky do národních týmů – Česka a Slovenska. Gríger navíc při předešlém utkání na jihu Moravy zaznamenal premiérový hattrick v kategorii dospělých: "V áčku je to poprvé, poslední hattrick byl asi v době, když byli na světě dinosauři. Naposledy to bylo snad někdy v juniorech, ale nesleduji to. Jsem za to šťastný, ale není to jen o mně, kopu práce tam odvedla celá lajna a celý tým," sdělil nejlepší střelec Energetiků.

Poslední utkání Energie

17. listopadu 2019: HC Kometa Brno – HC Energie Karlovy Vary 2:7 (1:1, 1:4, 0:2).
13. Orsava (Svačina, O. Němec), 36. Orsava (P. Holík, Zaťovič) – 12. Koblasa (Vondráček), 23. Koblasa (Eminger, Graňák), 24. Gríger (Šenkeřík, T. Rachůnek), 39. Gríger, 40. V. Polák, 41. Gríger (Stříteský, Šenkeřík), 58. Flek (Šenkeřík, F. Novotný).

Sestava Karlových Varů v posledním utkání: Novotný (Bednář) – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), Eminger, D. Mikyska, M. Rohan – Flek, Gríger, T. Rachůnek (A) – O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák – T. Kubalík, Raška I, Kohout – Vondráček, Skuhravý (C), Koblasa
Hezký den z Třince! Hokejová Tipsport extraliga pokračuje jednadvacátým kolem, ve WERK ARENĚ se utkají úřadující mistři Oceláři Třinec a Energie Karlovy Vary. Duel startuje v 15:30, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.