Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Kladno - 22. října 2023   15:30

K. Vary
22:06' O. Procházka (Dlapa)
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Kladno
10:33' Tralmaks  (Kusý, Klepiš) • 39:19' Kusý  (Tralmaks, Ticháček)

HC Energie Karlovy Vary : Ondřej Procházka
Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.
59:57'
Velký závar před Bowem nedokázal nikdo z domácích využít.
59:20'
Frodl ujíždí z branky.
59:04'
57:52'
Střelu Tomáše Rachůnka bow vyráží do rohu, následně se Rytíři osvobozují.
57:30'
Karlovy Vary kombinují v pásmu.
57:04'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Ondřej Slováček – 2 min., podrážení.
56:58'
Roman Přikryl pálil z úhlu, ale Bow dokázal zakročit.
Dnešní utkání sleduje 5382 diváků.
56:27'
Střelu Jiřího Ticháčka zblokoval Tomáš Bartejs.
55:40'
Přetlačovaná o kotouč v obranném pásmu Energie.
54:00'
Energie se snaží s výsledkem něco udělat a začala agresivně forčekovat.
52:50'
Do velké šance se dostal Tomáš Havlín, který nemířil přesně.
52:37'
Ondřej Beránek si vyměnil puk s Jiřím Černochem a první jmenovaný chtěl kotouč zasunout mezi betony Bowa, ale neúspěšně, následuje komerční přestávka.
52:22'
Zakázané uvolnění Rytířů.
51:35'
Do velké šance se dostal Dávid Gríger, jeho tvrdá střela trefila Bowa do ramene, hned na to pálil Michal Plutnar, jeho střelu vykopl Bow betonem.
51:08'
Nahození Matěje Stříteského ze středního pásma končí v lapačce hostujícího brankaře.
50:33'
Velkou šanci měl na hokejce Matěj Stříteský, který mohl vyslat tvrdou střelu od modré, ale jeho střela mu nesedla.
49:46'
Postavení mimo hru Rytířů.
49:00'
Hra se nyní přelévá z jedna strany na druhou, ale ani jeden tým si nedokáže vypracovat slibnější šance.
48:10'
Střelu Ondřeje Bláhy z blízkosti zneškodnil Frodl.
47:55'
Střela Radka Smoleňáka z mezikruží nadělala Frodlovi spousty práce, kotouč mu vypadl a málem skončil za brankovou čarou.
47:36'
47:12'
Domácí se osvobozují.
46:39'
Jiří Ticháček pálil od modré čáry, ale jeho střela mířila mimo.
45:51'
Dominik Frodl teď pomohl svému týmu a vyhodil kotouč přes všechny čáry.
45:36'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Tomáš Bartejs – 2 min., vražení na hrazení.
43:55'
Nic z toho ale nebylo a tak svou akci rozjíždí Energie.
43:30'
Rytíři nahazují za Frodlovu branku.
42:54'
Hra se opět bude stěhovat do obranného pásma Kladna, kvůli dalšímu icingu.
42:49'
Kladenští se dopouští zakázaného uvolnění.
42:20'
Nahození Dotchina protečoval do útočného pásma Melka.
42:05'
Ofsajd Energie.
41:11'
Střelu Matěje Stříteského Bow zneškodnil.
40:53'
Nahození Marteneta končí na hrudi Dominika Frodla.
40:26'
Karlovarští rozjíždí svou akci, které ale záhy končí.
40:01'
Máme za sebou druhou dvacetiminutovku, ve které padly 2 góly, nejdříve se prosadil Ondřej Procházka, který zamířil mezi betony Landona Bowa. Necelou minutu před koncem vrátil Rytířům vedení Denis Kusý. Třetí třetina začne přibližně v 17:20.
40:00'
39:19'
Kladno právě vstřelilo branku!
DENIS KUSÝ se natlačil až před Frodla a zakončením nad pravé rameno posílá Rytíře do vedení 2:1
Asistence: Eduards Tralmaks a Jiří Ticháček.
38:15'
Nyní rozhodčí kontrolovali, zda Energie měla hrát v plném počtu čí nikoliv, na kostce totiž stále svítil trest pro domácí.
38:15'
37:50'
Až nyní Kladno zaujalo přesilovkové postavení a snaží se něco vymyslet.
37:15'
Domácí znovu vyhazují přes všechny čáry.
37:01'
Dominik Frodl nyní zariskoval a chtěl rozehrát kotouč, který mu ale vypíchl Klepiš, ale gól z toho nakonec nebyl.
36:20'
Domácí vyhazují.
36:15'
Energie hrála v šesti, trest odpyká Lukas Zetterberg.
35:37'
Na druhé straně byl zcela osamocený mezi kruhy Jan Hladonik, ale nemířil přesně.
35:10'
Jiří Ticháček střelou od modré vybídl před brankou k teči Denise Kusého, ale ten minul.
34:22'
Tomáš Redlich zachytil přihrávku jednoho z kladenských obránců a poté vystřelil, ale jeho střela byla spíše propagační.
33:27'
Následuje řada nepřesností a z nich pramení zakázané uvolnění Energie.
32:54'
Zakázané uvolnění Kladna.
32:25'
Iikka Kagnasniemi vybídl svého krajana Joona Huttulu k zakončení, ale jeho střela byla zblokována.
32:11'
31:45'
Dotchin nahazuje do útočného pásma, ale kotouče se rychle zmocnila Energie.
31:23'
Jan Hladonik se dostal až před branku, ale kotouč mu na poslední chvíli utekl z hole.
30:22'
Jiří Černoch nahodil kotouč do útočného pasma, z čehož pramenila akce pro Ondřeje Beránka, který ale kotouč netrefil.
29:56'
Píská se úmyslný ofsajd Rytířů.
29:26'
Po delší době je Kladno v útočném pásmu, střela Jakea Dotchina končí těsně nad brankou.
28:34'
Až nyní dokázalo Kladno vystřídat.
27:59'
Rytíři se osvobozují jen pomocí zakázaného uvolnění.
27:30'
Energie teď zamkla Kladno a vytváří si jednu šanci za druhou.
27:00'
Nahození Ondřeje Beránka těsně před brankou tečoval Vít Jiskra.
26:23'
Přetlačovaná o puk v útočném pásmu Energie.
26:14'
Po střele Romana Přikryla následuje komerční přestávka.
25:56'
Zakázané uvolnění Energie.
25:18'
24:53'
Dávid Gríger měl na hokejce vedoucí gól, trefil však Bowa do ramene.
24:22'
Joona Huttula pálil od modré, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
22:54'
Jiří Černoch trefil z blízkosti Bowa do masky.
22:06'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno. ONDŘEJ PROCHÁZKA se vyhnul prvnímu obránci a následně vystřelil svižnou střelu mezi betony Landona Bowa.
Asistence: Ondřej Dlapa.
21:31'
Následuje zakázané uvolnění hostí.
21:18'
Také Kladno rozjíždí svou akci, do útočného pásma nahazuje Sideroff.
20:50'
Jejich kombinace byla nepřesná a Kladno vyhazuje do středního pásma.
20:11'
Karlovarští v útočném pásmu.
20:01'
Máme za sebou úvodní třetinu, ve které byli úspěšnější hosté a to konkrétně Eduards Tralmaks, který byl pohotový na brankovišti. Druhá třetina začne přibližně v 16:23.
20:00'
19:43'
Třetina se dohrává v útočném pásmu Kladna.
19:00'
Na druhé straně pálil Denis Kusý.
18:31'
Jan Hladonik schoval šikovně střelu za jednoho z obránců a ta proletěla těsně kolem levé tyče.
18:00'
Ofsajd domácích.
17:07'
Na mále měli i domácí, Frodl chyboval za brankou a byla z toho nepříjemná situace.
16:45'
Rytíři chybovali v rozehrávce a toho málem využil Tomáš Rachůnek, který se snažil po objetí branky zasunout kotouč za Bowa.
16:19'
Následuje ofsajd Kladna.
16:05'
Kladno si snaží vytvořit nějaké šance v útočném pásmu.
15:30'
15:22'
14:35'
Kladenští se osvobozují.
14:19'
Jiří Černoch nabil Michalu Plutnarovi na modrou a ten vypálil, trefil však střed branky, kde stál Bow.
13:58'
Střelu Iikky Kagnasniemiho se pokoušel dorážet Dávid Gríger, ale neúspěšně.
13:43'
Energie kombinuje v útočném pásmu.
13:28'
Tomáš Rachůnek vypálil od pravého kruhu, ale trefil pouze Bowa.
13:08'
Richard Jarůšek – 2 min., podrážení.
12:20'
Střelu Romana Přikryla zblokoval Dotchin.
11:13'
Domácí se snaží o rychlou odpověď a zamklo Kladno v útočném pásmu.
10:33'
Velkého závaru před brankou využil EDUARDS TRALMAKS, který se nejrychleji zorientoval a dorazil puk za Frodlova záda.
Asistence Jakub Klepiš a Denis Kusý.
10:01'
Střelu Michala Plutnara zblokoval jeden z obránců Kladna.
09:40'
Energie rozjíždí další akci.
09:15'
V přečíslení dva na jednoho trefil Tomáš Rachůnek tyčku!
08:54'
08:40'
08:24'
Sideroffovo nahození Frodl kryje.
07:57'
Jakub Klepiš vyslal střelu na Frodlovu vyrážečku a ten si s ní dokázal poradit.
07:30'
Rytíři nyní rozestavili přesilovkový deštník.
06:42'
Nahození Dotchina ihned po buly skončilo na zadním mantinelu, vzápětí se domácí osvobozují.
06:40'
Filip Koffer – 2 min., podrážení.
06:12'
Následuje řada nepřesností na obou stranách.
05:28'
Jakub Klepiš nahazuje na zadní mantinel.
04:50'
Domácí operují v útočném pásmu.
04:40'
Další zakázané uvolnění Kladna.
04:30'
03:44'
Dávíd Gríger se hned po návratu z trestné lavice zapojil do protiútoku a předložil puk Ondřeji Beránkovi, který mířil mezi betony Bowa, ale netrefil.
03:32'
03:11'
Ani další kombinace Kladna nebyla úspěšná a domácí se znovu osvobozují.
02:45'
Energie se opět osvobozuje.
02:17'
Kladno kombinuje v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
02:00'
01:55'
Ofsajd Kladna.
01:40'
Jakub Klepiš střílel do odkryté klece ale netrefil!
01:32'
Dávid Gríger – 2 min., sekání.
01:00'
Dávid Gríger střílel z mezikruží, těsně nad!
00:15'
Energie vyhrála buly a zakládá první akci.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, Rulík – Jiskra, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – O. Procházka, Hladonik, Zetterberg – Koffer, R. Přikryl, Redlich.
Trenér: David Bruk

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin, Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček, Babka – Klepiš, Kusý, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Frolík – Strnad, Smoleňák, Bláha – M. Procházka, Melka, Jarůšek.
Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Lhotský, Hnát.
Výsledky posledních zápasů Kladna

Rytíři Kladno – Banes Motor České Budějovice 3:2pp
HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 5:4
BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno 3:4
Rytíři Kladno

Rytíři se nachází na 14. místě v tabulce o skóre za Mladou Boleslaví. Kladenští se naposledy utkali s Českými Budějovicemi, se kterými hráli vyrovnanou partii a muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli úspěšnější právě Rytíři, konkrétně Deven Sideroff , který rozhodl samostatným nájezdem o konečném výsledku 3:2.

Rytíři se v nedělním duelu proti Karlovým Varům budou muset obejít bez Tomáše Plekance, který je stále zapsán na listině zraněných hráčů.
Naopak Rytíři do svých řad přivedli zkušeného Radka Smoleňáka, který si ve čtyřech zápasech za Kladno připsal 4 góly.

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je dvacetiletý obránce Jiří Ticháček (3+8). Hned za ním Eduards Tralmaks (5+1) a Jake Dotchin (0+5). Co se týče brankařského postu, tam se Kladno trochu hledá. Adam Brízgala má po devíti odchytaných zápasech úspěšnost zákroků 90.31% a Landon Bow naskočil celkem do čtyř zápasů s úspěšností 89.11%.
Výsledky posledních zápasů Karlových Varů

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 2:5
HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 0:3
Banes Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 2:3sn
HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští se nachází na 6. místě v tabulce, hned za Českými Budějovicemi. Energetici se naposledy utkali ve středu s pražskou Spartou a možná i trochu nečekaně ji porazili na jejím ledě 5:2. Utkání bylo do druhé třetiny vyrovnané, alespoň, co se týče výsledku, Pražané měli optickou převahu, ale nedokázali ji přetavit v góly. A tak ve třetí třetině trestala Energie, která vstřelila tři banky a rozhodla tak zápas ve svůj prospěch.

Nejproduktivnějším hráčem Karlových Varů je Dávid Gríger (6+5), za ním Iikka Kangasniemi (2+7) a Tomáš Rachůnek (4+4). Energetici se také mohou spolehnout na svou jedničku v brance, kterou je výborně chytající Dominik Frodl, který si po deseti odchytaných zápasech drží úspěšnost zákroků na 93.21% a tím pádem se řadí na první příčku mezi všemi brankaři Extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.