14. února 2021 • 15:55

SESTŘIH: Liberec - Č. Budějovice 0:0. Slovan o skóre drží páté místo

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Liberce remizovali v 19. ligovém kole v souboji sousedů z horní poloviny tabulky s Českými Budějovicemi bez branek. Gól nepadl ani v krátké přesilovce, kterou hrál Slovan od 87. minuty po vyloučení hostujícího Lukáše Skovajsy. Severočeši bodovali v sedmi z posledních osmi duelů nejvyšší soutěže a o skóre udrželi v neúplné tabulce páté místo. Navíc odehráli o zápas méně. Dynamo neprohrálo ani šesté utkání v jarní části ligy a na sedmé příčce má stejně bodů jako Liberec a šestá Ostrava.

Domácí: Nguyen – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Koscelník, Karafiát, Mara, Pešek – Rondić, Rabušic.

Hosté: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Alvir, Čavoš (C), Mészáros (64. Brandner), Havelka, Mršić (88. P. Novák) – Ledecký (78. Jánošík).

Domácí: Knobloch, Pourzitidis, Michal, Cancola, Nečas, Šulc, Faško

Hosté: Vorel, Havel, Novák, Vais, Valenta, Jánošík, Brandner

Domácí: Mara, trenér Hoftych, Mikula, Fukala

Hosté: Talovierov, Čolić, Skovajsa, Skovajsa

P. Orel – R. Dresler, Z Vaňkát

Stadion U Nisy, Liberec

V Liberci připravili s ohledem na mrazivém počasí a sněhové přívaly z předchozích dnů velmi dobrou hrací plochu. Severočechům pomohl i fakt, že ve čtvrtek nehráli vítězný zápas domácího poháru s Žižkovem na hlavním stadionu, ale na umělé trávě v Doubí.

Souboj sousedů v tabulce byl od úvodu velmi vyrovnaný a opatrný. Mírně aktivněji začal Liberec, ale velkou šanci si v první půli nevytvořil. Na opačné straně po Čoličově centru na poslední chvíli odvrátil na roh domácí Chaluš a v 35. minutě v dosud nejnebezpečnější možnosti Havelka tečovanou střelou zpoza vápna jen těsně minul domácí branku.

SESTŘIH: Liberec - České Budějovice 0:0 Urputný boj skončil bez gólů

Po změně stran po Skovajsově zákroku upadl ve vápně domácí Pešek, ale rozhodčí Orel penaltu neodpískal. V 53. minutě mohlo udeřit na opačné straně. Ledecký se probil do vápna, ale pak vystřelil vedle.

Za dalších 11 minut se protlačil k zakončení Rondič a jen těsně minul hostující branku. Severočeši přidali, ale neprosadil se ani Rabušic, kterého zablokovala obrana. Domácí trenér Hoftych netradičně ani jednou nestřídal a nechal na trávníku celý zápas základní sestavu.

V 87. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Skovajsa, ale Jihočeši už remízu udrželi a čtyři kola po sobě neinkasovali. Bezbrankovým výsledkem skončil i jejich minulý venkovní zápas na Slovácku. Dynamo s Libercem bodovalo poprvé po čtyřech ligových duelech, porazit ho však v nejvyšší soutěži nedokázalo už 15 utkání.

Klíčové okamžiky utkání

Liberec - České Budějovice: Před Peškem odvrátil míč na poslední chvíli Skovajsa
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - České Budějovice: Rabušic dostal spoustu prostoru, šanci však prováhal

Liberec - České Budějovice: Akrobatická střela Rondiče se otřela o tyč hostů

Liberec - České Budějovice: Nenápadnou akci hostů zakončil Ledecký, bránu ale netrefil

Liberec - České Budějovice: Pešek se dostal ke střele ze strany po hezké kombinaci

Liberec - České Budějovice: Havelkova tečovaná rána prosvištěla těsně nad břevnem

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905