29. května 2021 • 18:45

SESTŘIH: Baník - Karviná 1:1. O remíze ve slezském derby rozhodla první trefa Estonce

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Ostravy remizovali v závěrečném 34. kole první ligy ve slezském derby s Karvinou 1:1. Baník poslal ve 48. minutě do vedení jedenáctým gólem v sezoně nejvyšší soutěže Dyjan Carlos de Azevedo, ale hosté za 10 minut srovnali premiérovou branku Vlasije Sinjavského v české lize.

Karviná do posledního zápasu ročníku nastoupila už bez všech brazilských krajánků, a přestože zásluhou Čmelíka v osmé minutě vyslala první nebezpečnou ránu na ostravskou branku, převážnou část úvodního dějství byla pod tlakem soupeře.

Jen během 13. a 14. minuty měli Ostravští tři velké gólové šance. Hlavičku Pokorného po rohu vyrazil Neuman, poté Kaloč přízemní ranou trefil tyč a nakonec Kuzmanovič přestřelil z malého vápna.

Domácí se poměrně hladce dostávali přes střed hřiště a měli další příležitosti, po De Azevedově akci ale Kuzmanovič zamířil jen do hostujícího gólmana.

Karviná útočila sporadicky, jednu vyloženou možnost si však do přestávky připravila také. Papadopulos z malého vápna trefil míč do tváře bránícího Fleišmana. Pak znovu tlačil Baník, ale Buchta a do třetice opět Kuzmanovič Neumana nepřekonali.

SESTŘIH: Ostrava - Karviná 1:1. Baník nevyužil velké množství šancí a s Karvinou pouze remizoval

Baník prolomil hostující obranu až po změně stran. Buchta se protáhl po levém křídle přes několik protihráčů a dokonale přihrál na malé vápno De Azevedovi, který ve 48. minutě snadno zavěsil. Brazilský křídelník zaznamenal svůj 11. gól ligové sezony.

Za 10 minut ale Ostrava o náskok přišla. Gólman Budinský nedosáhl na centr ze strany a Estonec Sinjavskij na zadní tyči snadno přišel ke své premiérové brance v české lize.

Baník až do konce utkání svíral soupeře na útočné polovině, ale převahu nedokázal zhodnotit gólově. I proto, že Buchta v 77. minutě orazítkoval jen tyč a Zajíc ze sóla svou křižnou ranou minul branku.

Klíčové okamžiky zápasu:

Ostrava - Karviná: Osamocený Zajíc se hnal po pravé straně, ale přízemní střela šla mimo 3 tyče
Ostrava - Karviná: Buchta trefil pravou tyč!
Ostrava - Karviná: Janečkův centr Budinský vyrazil, ale na dorážku hlavou od Sinjavského už nedosáhl 1:1
Ostrava - Karviná: Buchta předvedl rychlý průnik a přihrávku na de Azeveda, který zakončil přesně 1:0
Ostrava - Karviná: Fleišmanův centr našel hlavu Kuzmanoviče, ale toho uhlídal Dramé
Ostrava - Karviná: Čmelík v obrovské šanci trefil pouze Fleišmana
Ostrava - Karviná: De Azevedo si poradil s Hercem, přihrál Kuzmanovičovi, jehož zakončení skončilo v rukavicích Neumana
Ostrava - Karviná: Velký závar před Nemanovou brankou, Kaloč trefil tyč a Kuzmanovič přestřelil
Ostrava - Karviná: Výborný zákrok Neumana proti hlavičce Pokorného!
Ostrava - Karviná: Čmelík se technickou střelou pokusil překonat Budinského, ten byl ale připravený

Domácí: 48. de Azevedo

Hosté: 58. Siňavskij

Domácí: Budinský – Ndefe, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – D. Buchta, Kaloč, Kuzmanović (72. Sor), Tetour, de Azevedo (87. Fillo) – Šmiga (56. Zajíc).

Hosté: Neuman – Mikuš, Janečka (C) (61. Smrž), Šindelář, S. Dramé, Bartošák – Čmelík, Qose, Herc, Siňavskij (85. Jursa) – Papadopulos (90+1. Zych).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905