8. srpna 2021 • 20:52

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 2:1. Obrat proti deseti, rozhodl Mosquera

4
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Plzně doma porazili Slovácko po obratu 2:1 a stejným výsledkem zvítězili i ve třetím kole první ligy. Hosty poslal do vedení ve 23. minutě Václav Jurečka, jeho spoluhráč Stanislav Hofmann byl těsně před pauzou vyloučen. Z přesilovky Viktorie nejprve v 67. minutě srovnal střídající Jean-David Beauguel a v 83. minutě otočil skóre Jhon Mosquera. Tým z Uherského Hradiště v nové sezoně poprvé ztratil body a inkasoval.

Svěřenci trenéra Michala Bílka se tak dobře naladili na čtvrteční domácí odvetu 3. předkola Evropské konferenční ligy, ve které budou proti velšskému týmu The New Saints dohánět překvapivou úvodní ztrátu 2:4.

Bílek udělal v základní sestavě šest změn oproti čtvrtečnímu prohranému zápasu v Cardiffu. Po zranění se vrátil pravý bek Havel, záložník Mosquera nastoupil na levém kraji obrany, v útoku od začátku nastoupil Chorý.

Po úvodní opatrnější čtvrthodině jako první zahrozili domácí. Faltovu střelu z dobré pozice zblokovala obrana Slovácka, Buchovu ránu zase vyrazil brankář Nguyen.

Hosté ve 23. minutě z první větší šance otevřeli skóre. Bývalý plzeňský záložník Petržela snadno prošel okolo Falty a připravil ideální střeleckou pozici pro volného Jurečku, který zblízka nezaváhal. Petržela z úcty k bývalému týmu neslavil ani asistenci.

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 2:1. Viktoria otočila, v dramatickém závěru rozhodl Mosquera

Plzeňští sevřeli soupeře a sahali po vyrovnání. Ba Loua však trefil tyčku a po dalším závaru jistý Nguyen znovu vychytal Buchu. Slovácko si v závěru první půle zkomplikovalo situaci. Hofmann trefil podrážkou kopačky Ba Louu do stehna a dostal žlutou kartu, kterou však sudí Julínek po zásahu videorozhodčího Hocka a kontrole u monitoru zrušil a ve 44. minutě udělil stoperovi hostů červenou. V nastavení ještě Bucha těsně minul.

V úvodu druhého dějství několik příležitostí nevyužil Chorý, kterého také dvakrát vychytal Nguyen. Jeho branku znovu minul aktivní Bucha.

V 67. minutě ale už dominantní Plzeň vyrovnala. Ba Loua nacentroval do šestnáctky na Buchu, ten našel Beauguela a francouzský útočník ve skluzu zaznamenal svůj jubilejní 50. gól v české nejvyšší soutěži.

Čtvrt hodiny před koncem mohl Beauguel otočit skóre, ale jeho hlavičku vytáhnul Nguyen. V 83. minutě po rohu Pernica posunul hlavou míč před branku a tam se nejlépe zorientoval Mosquera. Kolumbijská letní posila si připsala premiérovou soutěžní trefu v Plzni. V závěru ještě dvě velké domácí možnosti zahodil Šulc.

Viktoria na svém stadionu v lize neprohrála podesáté za sebou. Slovácko v nejvyšší soutěži venku přerušilo sérii tří výher bez inkasované branky a v Plzni zvítězilo v jediném z posledních 14 ligových duelů.

Bílek: Mosquera to potřeboval, gól ho posune v sebevědomí

V Plzni takový výkon nestačí. Přísné vyloučení, ale koledovali jsme si, ví Svědík

Domácí: 67. Beauguel, 83. Mosquera

Hosté: 23. Jurečka

Domácí: A. Hruška – M. Havel (76. Řezník), Pernica, Brabec (C), Mosquera – Ndiaye (76. Janošek) – Ba Loua (83. Kayamba), Bucha, P. Šulc, Falta (58. Beauguel) – Chorý.

Hosté: Nguyen – Tomič (60. Mareček), Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (60. Divíšek), V. Daníček, Havlík, Kohút (46. Reinberk) – L. Sadílek – Jurečka (68. Vecheta).

Klíčové momenty utkání

Plzeň - Slovácko: Kayamba nachystal Šulcovi další gólovku, ale ten překopl bránu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Slovácko: Hruška skvěle vychytal Marečkovu hlavičku, ale Kalabiška už byl v ofsajdu

Plzeň - Slovácko: Opět Šulcova tutovka! Nguyen ho skvěle zastavil

Plzeň - Slovácko: Šulc se probíjel přes půl hřiště do sóla, ale skvěle se vrátil Havlík

Plzeň - Slovácko: Hrad(b)iště padlo! Mosquera po rohu v závěru otočil na 2:1!

Plzeň - Slovácko: Další obří závar! Šulcovu ránu nadzvedl Daníček mimo bránu

Plzeň - Slovácko: Šulc střílel na přední tyči po Ba Louově centru vedle brány!

Plzeň - Slovácko: Beauguelovu hlavičku výborně vytáhl Nguyen, Bucha se probíjel ke střele

Plzeň - Slovácko: Bucha skvěle naservíroval míč Beauguelovi, 1:1!

Plzeň - Slovácko: Jurečka spadl po souboji s Hruškou, dostal správně ŽK za simulaci?

Plzeň - Slovácko: Bucha pálil po Chorého přiťuknutí nepřesně

Plzeň - Slovácko: Skvělá akce domácích, Chorý nedoklepl míč do sítě!

Plzeň - Slovácko: Buchova skákavá rána zamířila těsně vedle

Plzeň - Slovácko: Chorý si efektně převzal míč a tvrdou ranou prověřil Nguyena

Plzeň - Slovácko: Bucha hledal Chorého, ten na přední tyči pálil těsně vedle!

Plzeň - Slovácko: Nažhavený Bucha si skvěle zpracoval a pálil těsně vedle!

Plzeň - Slovácko: Šulcova rána neprošla, Pernica pálil přes hlavu nad bránu

Plzeň - Slovácko: Hofmann trefil podrážkou Ba Louovo stehno a po zásahu VAR je vyloučen

Plzeň - Slovácko: Ba Loua po přiťuknutí od Buchy napálil tyč!

Plzeň - Slovácko: Havel se probíjel do zakončení, ale Nguyen situaci pohlídal

Plzeň - Slovácko: Další velký tlak domácích, Bucha ani Šulc nedostali své rány do sítě

Plzeň - Slovácko: Petržela se prohnal přes Faltu, Jurečka dorazil do sítě! 1:0 pro hosty

Plzeň - Slovácko: Závar před Nguyenem, Faltova rána byla zblokována

Plzeň - Slovácko: Bucha procedil nebezpečnou ránu přes tři blokující hráče, Nguyen kryl

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905