SESTŘIH: Liberec - Slavia 2:3. Skvělý úvod, sporná penalta a hrdina Zafeiris

133
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

Fotbalisté Slavie zvládli náročný duel v Liberci, kde v 11. kole FORTUNA:LIGY zvítězili 3:2. Sešívaní prohrávali v osmé minutě po hlavičce Dominika Preislera už 0:2, v 16. minutě ale zvládl na drtivý nástup Slovanu zareagovat Ivan Schranz, jenž si pohlídal ofsajdovou hranici a snížil. Krátce po začátku druhé půle pak vyrovnal ze sporné penalty Mick van Buren a pomalu se zdálo, že Pražané ztratí podruhé za sebou ligové body. To však odmítl Christos Zafeiris, který proletěl obranou Slovanu a dokonal obrat ve skóre.

Slávisté navázali na čtvrteční výhru v druhém kole skupiny Evropské ligy nad Tiraspolem (6:0) a v nejvyšší soutěži naplno bodovali po dvou remízách. Vršovičtí zůstávají spolu se Spartou jedinými dvěma neporaženými celky v ligové sezoně a na letenského lídra tabulky ztrácejí z druhého místa dva body. Liberečtí už šest kol po sobě nezvítězili a jsou jedenáctí. Trenérovi Slavie Jindřichu Trpišovskému vyšel souboj proti bývalému zaměstnavateli, naopak kouč Slovanu Luboš Kozel proti klubu, za který hrával, se Severočechy nebodoval.

Slavia v minulých dvou ligových zápasech v Liberci inkasovala jako první a dobře nezačala ani tentokrát. Tupta ještě ve třetí minutě neuspěl, ale o chvíli později už domácí vedli. Frýdkovi ještě pokazila radost tyč, následnou střelu Ghaliho však už v akrobatické pozici tečoval za brankáře Mandouse Kulenovič. Bosenská letní posila Slovanu skórovala v české lize podruhé.

Pražané si v obraně počínali nedůrazně a v osmé minutě inkasovali podruhé. Na centru Ghaliho z pravé strany si naskočil Preisler a hlavičkou pod břevno zvýšil. V lize se trefil poprvé od května 2018, kdy ještě oblékal dres pražské Dukly.

Červenobílí se rychle vrátili zpět do hry. Holeš ještě hlavičkou minul, ale v 16. minutě přiťukl na hranici vápna Chytil za obranu Schranzovi a ten překonal Bačkovského, jenž dostal poprvé v ligovém ročníku mezi tyčemi šanci před Vliegenem. Slovenský univerzál navázal na gól ze čtvrtečního duelu s Tiraspolem.

Ve 23. minutě vypálil domácí Tupta a zasahovat musel Mandous. Na opačné straně měli vzápětí slávisté hodně blízko k vyrovnání. Provod si naskočil na centr z pravé strany, trefil však zblízka pouze zadní tyč.

Dotáhnout manko favorit dokázal až chvíli po změně stran. Ve 49. minutě trefil míč po odrazu od Ogbua ve vápně Preislera do ruky a sudí Pechanec po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru nařídil k nevoli Severočechů penaltu. Nutno říct, že spornou, jelikož míč libereckého hráče trefil z bezprostřední blízkosti a ruka byla v přirozené poloze.

Vršovičtí zahrávali už sedmý pokutový kop v ligovém ročníku, nejvíce ze všech týmů. Někdejší liberecký útočník Van Buren, který v poločase vystřídal Wallema, z pokutového kopu nezaváhal a v 53. minutě srovnal.

Poté se za údajnou ruku dožadovali penalty i domácí, Pechanec však po konzultaci s videorozhodčím nechal hru pokračovat. Když už se zdálo, že se mužstva stejně jako v minulém vzájemném duelu U Nisy rozejdou smírně 2:2, přihrál v 87. minutě Jurásek Zafeirisovi a ten zakončil individuální akci přesně k tyči. Norský záložník dal svůj třetí gól v české lize. Slavia v Liberci zvítězila poprvé po dvou zápasech.

Domácí: 5. Kulenović, 8. Preisler

Hosté: 16. Schranz, 53. Van Buren, 87. Zafeiris

Domácí: Bačkovský – Fukala (90. Okoh), Chaluš (C), Pourzitidis – Ghali (73. Doumbia), Červ (73. Varfolomejev), Žambůrek (90. Rabušic), Frýdek (61. Višinský), Preisler – Kulenović, Tupta.

Hosté: Mandous – Masopust, Ogbu, Holeš (C) – Douděra (46. Tomič), Zafeiris, Oscar, Provod (79. M. Jurásek) – Wallem (46. Van Buren) – Schranz (84. Jurečka), Chytil (63. Tijani).

Domácí: Vliegen, Lehoczki, Mikula, Varfolomejev, Doumbia, Višinský, Penner, Hudák, Okoh, Rabušic

Hosté: Kolář, Tijani, Tecl, Van Buren, Jurečka, Ogungbayi, Hromada, Vlček, Tomič, Kačaraba, Jurásek

Domácí: Červ, Fukala, Okoh, Varfolomejev

Hosté: Ogbu, Zafeiris, Provod, Schranz, Van Buren

Pechanec – Kubr, Matoušek; VAR: Zelinka AVAR: Hurych

Stadion U Nisy, Liberec

5927 diváků

Klíčové momenty:

Liberec - Slavia: Zafeiris po nádherné Juráskově kolmici otočil na 3:2 pro hosty!

Liberec - Slavia: Fukala naremploval Van Burena mimo hřiště, slávista soupeři vyčinil

Liberec - Slavia: Tomičova rána se kroutila takřka do šibenice!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Slavia: Van Buren z penalty srovnal na 2:2

Liberec - Slavia: Provod málem srovnal, v tutovce hlavou trefil tyč!

Liberec - Slavia: Chytil prostrčil na Schranze, který snížil na 1:2!

Liberec - Slavia: Frýdek nasadil housle Holešovi, Preisler zvyšuje už na 2:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905