SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 3:2. Rychlý nástup, pak divočina v závěru

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 26. kole první ligy po dramatickém závěru doma Zlín 3:2. Středočeši si v rozmezí 11. až 15. minuty vypracovali dvougólový náskok zásluhou Matěje Pulkraba a Tomáše Ladry. Za hosty v úvodním dějství snížil Tomáš Schánělec a na začátku nastavení srovnal střídající Vukadin Vukadinovič. Domácí ale nakonec přece jen zvítězili, když se v závěru s pomocí teče bránícího Martina Cedidly prosadil další příchozí hráč z lavičky a někdejší útočník Zlína Lamin Jawo.

Mladoboleslavští svěřenci trenéra Davida Holoubka v nejvyšší soutěži popáté za sebou bodovali a posunuli se na páté místo tabulky. „Ševci“ vyhráli jediné z posledních osmi kol a zůstali čtrnáctí o bod před Karvinou.

Vzájemné říjnové utkání bylo nejgólovějším v samostatné ligové historii, Boleslav vyhrála ve Zlíně 9:5. Oba týmy tehdy vedli jiní trenéři. Jako první dnes zahrozili v šesté minutě hosté, když si Schánělec zpracoval dlouhý centr, jenže jeho ztečovaný pokus o lob skončil nad brankou.

Skóre otevřeli domácí v 11. minutě. Pulkrab na hranici šestnáctky vystřelil po zemi na vzdálenější tyč a překonal Dostála. Šestadvacetiletý útočník, který kvůli zranění vynechal minulá čtyři kola, vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně.

Za další čtyři minuty Středočeši náskok navýšili. Kušej si zpracoval Kostkův nákop, prodral se do pokutového území a přenechal míč zakončujícímu Ladrovi. Také on zaznamenal čtvrtou trefu v ročníku nejvyšší soutěže.

Po téměř půlhodině hry Holíkova střela z šestnáctky těsně minula domácí tyč. V 35. minutě si hosté málem dali kuriózní vlastní branku. Nombilova skákavá „malá domů“ prošla Dostálovi mezi nohama a zlínský brankář míč na poslední chvíli zastavil.

V 39. minutě Zlínští snížili. Cedidlův centr Bužek prodloužil hlavou a Schánělec stejným způsobem vyzrál na gólmana Mikulce. Jednadvacetiletý hráč se dočkal premiérové branky v nejvyšší soutěži. Hosté mohli do konce úvodního dějství srovnat, jenže Cedidla po Slončíkově rohovém kopu hlavičkoval vedle.

Rovněž podzimní vzájemné utkání skončilo po prvním poločase 2:1 pro domácí, tentokrát se však po změně stran gólová přestřelka nestrhla. Diváci dlouho čekali na výraznější šanci, vše podstatné se odehrálo až v nastavení. Ihned s vypršením normální hrací doby Vukadinovič srovnal střelou z úhlu. Srbský hráč je s pěti góly nejlepším týmovým střelcem v ligové sezoně.

Zdálo se, že Zlín bude ve třetím kole po sobě remizovat 2:2, avšak domácí dělbu bodů odmítli. V páté minutě nastavení Fulnek nacentroval do vápna a Jawo pomocí lehké teče hostujícího stopera Cedidly zařídil Boleslavi triumf. Zlín má s 57 inkasovanými brankami nejhorší defenzivu soutěže.

Boleslav doma v lize zvítězila potřetí za sebou a získala tam 26 z celkových 39 bodů v sezoně. V nejvyšší soutěži se Zlínem pošesté po sobě neprohrála. „Ševci“ venku v lize zvítězili v jediném z posledních 15 zápasů a získali tam jen šest z celkových 20 bodů v ročníku.

Domácí: 11. Pulkrab, 15. Ladra, 90+5. Cedidla (vl.)

Hosté: 39. Schánělec, 90+1. Vukadinović

Domácí: Mikulec – An. Kadlec, Karafiát (C), Král, Fulnek – Kubista, D. Mareček (62. Solomon) – Kostka (75. Sakala), Ladra (85. L. Fila), Kušej (85. D. Šimek) – Pulkrab (61. Jawo).

Hosté: S. Dostál – Holík (68. Načkebia), Cedidla, Černín, Bartošák (78. Vukadinović) – Bužek, Nombil (46. J. Kolář) – Fantiš (C), Slončík (78. Simerský), Reiter (30. Pidro) – Schánělec.

Domácí: Šeda, Fila, Jawo, Solomon, Sakala, Vaníček, Šimek

Hosté: Rakovan, Čelůstka, Kolář, Načkebia, Ndiaye, Pidro, Simerský, Švach, Vukadinović

Mladá Boleslav - Zlín: Vukadinovič srovnal v nastavení, 2:2

Mladá Boleslav - Zlín: Kuriozita. Brankář Dostál běžel do souboje až k rohovému praporku

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.