Vojtěch Mareš: o talent Slavie se zajímá Villarreal | iSport.cz
10. ledna 2018 • 16:35

Kolem talentu Slavie krouží Villarreal. Sledují ho i ve Francii či Německu

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič? Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jindřich Trpišovský si ho předčasně stáhl z hostování ve Viktorii Žižkov a vzal ho s A týmem Slavie na soustředění ve Španělsku. Nový trenér červenobílých ale není jediný, kdo vidí v osmnáctiletém stoperovi Vojtěchu Marešovi potenciál – podle španělského webu superdeporte.es ho za možnou posilu do obrany považuje i Villarreal.„Žlutá ponorka“ se nejspíš bude muset rozloučit s útočnou stálicí Cédrikem Bakambu, o kterého je zájem v čínské lize, na Vojtěcha Mareše si ale ve Villarrealu myslí spíš jako na posilu pro budoucnost.

Spekulace o tom, že se jméno slávistického obránce objevuje v zápisnících skautů, potvrzuje hráčův agent Jan Levý. „Vojtu registruje víc klubů, nejen ze Španělska, ale i z Francie nebo Německa. Kluby ho sledují, to je fakt, ale to ještě nemusí nic znamenat,“ drží se při zemi.

Mareš je nadaný stoper, kterého poslední půlrok fotbalově dost posunul. Za druholigovou Viktorii Žižkov odehrál ve FNL osm celých zápasů, v kvalifikaci na EURO oblékl i dres reprezentační devatenáctky.

Nový kouč Slavie Trpišovský: Chci se přiblížit totálnímu fotbalu
720p 360p

„Se Slavií jeho budoucnost momentálně řešíme. Jedna z variant je, že zůstane dál na Žižkově, ale bude záležet, jak si to pánové Trpišovský s Nezmarem vyhodnotí. Pro osmnáctiletého kluka je ve Slavii obrovská konkurence, je těžké, aby tam teď hrál na stoperu,“ vidí hráčovu budoucnost spíš pod televizním vysílačem Levý. „Z mého pohledu mu Žižkov dal hodně, okusil dospělý fotbal, vůbec bychom se nebránili tomu, aby tam třeba ještě půl roku zůstal.“

Podle spekulací španělského webu by Villarreal s Marešem počítal spíš pro B tým nebo pro céčko. Rezerva „žluté ponorky“ momentálně působí ve třetí nejvyšší soutěži. „Pokud by zájem ze Španělska nabral konkrétní obrysy, museli bychom to řešit se Slavií. Záleželo by, co by s Vojtou Villareal zamýšlel, je tam hodně neznámých. Dokázal bych si představit, že by ho brali do béčka a trénoval s áčkem. To by za určitých podmínek mohla být zajímavá varianta,“ přemýšlí Levý.

Ve chvíli, kdy by na Mareše skutečně přišla nabídka, by ale záleželo hlavně na Slavii.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

19. kolo
Články odjinud


Články odjinud