Barcelona vede ligu. Messi dal gól Vaclíkovi, pak se ošklivě zranil

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Realu Madrid neukončili současné trápení ani v generálce na úterní zápas Ligy mistrů s Plzní. V 9. kole španělské ligy doma prohráli 1:2 s Levante a ztratili body v pátém soutěžním utkání za sebou. Tři prohry v řadě zažil slavný klub poprvé od roku 2009. Real alespoň přerušil nejdelší sérii v klubové historii bez vstřeleného gólu, trvala 481 minut.

Krize Realu začala na konci září prohrou 0:3 v Seville. Následně doma "Bílý balet" remizoval 0:0 s Atléticem Madrid, prohrál 0:1 na hřišti CSKA Moskva v Lize mistrů a 0:1 v Alavésu. Nyní proti Levante předvedl tragický úvod a už po 13 minutách prohrával 0:2. Tak špatný začátek zápasu v domácím prostředí neměl Real dvacet let.

Nejprve obrana Realu nezachytila dlouhý pas za obranu, Morales si obhodil vybíhajícího Courtoise a skóroval do prázdné branky. Poté Varane zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Martí.

Domácí se poté zvedli, ale gól jim nebyl na základě videa uznán kvůli ofsajdu. Ramose a Vázqueze skvěle vychytal brankář Olazábal, který zneškodnil i přímý kop Balea. Nestačil až na střelu Marcela, který utnul dlouhé čekání na gól. Alespoň bod mohl zařídit Benzema, jeho střela ale skončila na tyči. Královskému celku nestačilo na bodový zisk ani 34 střel a držení míče 70 procent.

Po další prohře se ještě více zhoršila pozice trenéra Julena Lopeteguie. Média spekulují, že klub zahájil jednání s italským koučem Antoniem Contem.

"Moje pozice je to poslední, na co teď myslím. Musíme přijít na to, co děláme špatně. Musíme to změnit. Hrajeme dobře, ale míč do branky těžko dostáváme. Musíme zvednout hlavu a vyhrát příští zápas," řekl kouč Lopetegui. "Jsme hodně zklamaní. Ten zápas jsme měli stoprocentně vyhrát. Nemyslím si, že by byl kouč v ohrožení. My stojíme za ním a věříme mu. Ale není to na nás," dodal záložník Dani Ceballos.

Barcelona je první, ale ztratila Messiho

Na první místo tabulky se vrátila Barcelona, jež v přímém souboji o čelní příčku přehrála doma Sevillu 4:2. V brance poražených byl český reprezentant Tomáš Vaclík, který faulem zavinil penaltu. Katalánský celek však přišel o svoji hvězdu Lionela Messiho, který si poranil loket a musel střídat.

Messi toho i tak stihl na hřišti hodně. Už ve druhé minutě našel Coutinha a ten přesně umístěnou střelou nedal Vaclíkovi šanci. Vzápětí hosté trefili jen tyč, zatímco Messi po typické akci a křížné střele zvýšil. Jenže pak argentinský útočník v souboji upadl na ruku, ta se mu nepřirozeně prohnula a musel střídat.

Definitivně rozhodnuto bylo v 62. minutě, kdy byl ve vápně u míče dříve Suárez než Vaclík, který útočníka podrazil. Nařízenou penaltu Suárez sám proměnil. Vaclík pak předvedl několik zákroků a jeho tým snížil, poté co Sarabiovu střelu tečoval do vlastní branky Lenglet. Parádním křížným volejem ale opět navýšil vedení Rakitič, v nastavení ještě zmírnil porážku Muriel.

Bilbao čeká na výhru sedm zápasů

Espaňol Barcelona vyhrál v 9. kole španělské ligy na hřišti fotbalistů Huescy 2:0 a posunul se na druhé místo. Oba góly vstřelil útočník Iglesias, který v 41. minutě zužitkoval Vilovu přihrávku před prázdnou bránu a po hodině hry proměnil samostatný únik.

Espaňol vyhrál poprvé v sezoně venku a ztrácí pouze bod na vedoucího městského rivala z Barcelony. Huesca naopak nezvládla první zápas pod vedením nového trenéra Francisca Rodrígueze a zůstala poslední.

Baskické derby mezi Eibarem a Bilbaem skončilo nerozhodně 1:1. Domácí Eibar poslal do vedení v 17. minutě z penalty Charles, už o čtyři minuty později ale vyrovnal po individuálním průniku Williams. Útočník Athleticu vstřelil všech svých 12 posledních branek v La Lize na hřištích soupeřů.

Bilbao čeká na výhru už sedm zápasů a je na 17. místě. Eibar je dvanáctý.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Vigo - Alavés 0:1
Branka: 58. Pina

Real Madrid - Levante 1:2
Branky: 72. Marcelo - 7. Morales, 13. Martí z pen.

Valencie - Leganés 1:1
Branky: 85. Gayá - 63. Gumbau z pen.

Villarreal - Atlético Madrid 1:1
Branky: 65. Gaspar - 51. Luís

FC Barcelona - FC Sevilla 4:2
Branky: 2. Coutinho, 13. Messi, 63. Suárez z pen., 88. Rakitič - 79. vlastní Lenglet, 90.+1 Muriel

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.