SOUHRN 14. dne LOH: Sluková bez ME, Mäki ve finále třináctá

2
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Olympiáda v Tokiu už se blíží ke konci, čekají nás poslední dva dny. Martin Fuksa v kategorii C1 na 1000 metrů postoupil přímo do semifinále, jeho mladší bratr Petr neuspěl v rozjížďce ani ve čtvrtfinále a nepostoupil. Třetí kolo na golfovém hřišti odehrála Klára Spilková a udržela si skóre -3. V životním finále na 1500 metrů běžela Kristiina Mäki, na nejlepší už ale nestačila a skončila třináctá. Kompletní dění ze 14. dne olympijských her jsme sledovali ONLINE na iSport.cz.

České vrcholy 14. dne LOH:

• Klára Spilková začala 3. kolo velmi dobře, ale nakonec zůstala tři rány pod par a průběžně je na děleném 26. místě. Vede Nelly Kordová.
  • Martin Fuksa uspěl v rozjížďce v kategorii C1 na 1000 metrů a postoupil přímo do semifinále. Jeho mladší bratr Petr v rozjížďce a následně ani ve čtvrtfinále neuspěl a postup mu unikl.
  • Kristiina Mäki ve finále patnáctistovky na nejlepší nestačila, skončila třináctá.
  • Medailové pořadí zemí najdete ZDE >>>

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 25. 7. 2021
13:26
25. 7. 2021

PLAVÁNÍ: Jan Čejka se při premiéře v Tokiu do semifinále na 100 m znak nedostal. S časem 54,69 obsadil v rozplavbách 30. místo.

12:52
25. 7. 2021

TENIS: Tomáš Macháč v tie-breaku těsně ztratil první set zápasu s Portugalcem Sousou, ONLINE ZDE>>>

12:50
25. 7. 2021

FOTBAL: Pětatřicetiletý útočník André-Pierre Gignac hattrickem pomohl fotbalistům Francie k výhře 4:3 na olympijském turnaji nad Jihoafrickou republikou. Evropský celek tak napravil zaváhání z úvodního duelu s Mexikem, který prohrál 1:4. Poprvé na turnaji zvítězila také Argentina, Egypt porazila 1:0. Brazilští obhájci zlata pouze remizovali bez branek s Pobřežím slonoviny.

12:41
25. 7. 2021

JUDOUta a Hifumi Abeovi vybojovali v Tokiu několik minut po sobě dvě zlaté olympijské medaile v judu pro pořadatelské Japonsko a jako první sourozenci v historii získali pod pěti kruhy nejcennější kov v tentýž den. Nejprve ve slavné hale Nippon Budokan triumfovala jednadvacetiletá Uta ve váze do 52 kg a brzy nato ji napodobil v kategorii do 66 kg její o dva roky starší bratr Hifumi.

Judistka Uta Abeová se zlatou medailí
12:38
25. 7. 2021

CYKLISTIKA: Její vítězství překvapilo všechny. I nejbližší soupeřku. Olympijskou vítězkou v silničním závodě cyklistek se nečekaně stala Rakušanka Anna Keisenhoferová. A Nizozemku Annemiek van Vleutenovou to šokovalo tak, že když jako druhá dorazila do cíle, chvíli euforicky slavila zlato. Brzy ale zjistila, že se nakonec musí spokojit jen se stříbrnou medailí. Více čtěte ZDE>>>

Nizozemka Annemieke van Vleutenová slavila zlato předčasně
12:27
25. 7. 2021

PLAVÁNÍSimona Kubová z rozplavby na 100 metrů znak do pondělního semifinále nepostoupila. Devětadvacetiletá rodačka z Chomutova, která pod pěti kruhy startovala v Londýně a v Riu de Janeiro ještě pod dívčím jménem Baumrtová, s časem 1:01,35 skončila na 27. místě. Za postupovou šestnáctkou zaostala o 1,31 sekundy.

12:04
25. 7. 2021

VZPÍRÁNÍ: Soutěž vzpěračů ve váze do 61 kg vyhrál v Tokiu Číňan Li Fa-pin a přidal premiérové olympijské zlato k titulu mistra světa.

11:59
25. 7. 2021

ATLETIKA: Popáté a naposledy se dnes vydala do dějiště olympijských her oštěpařka Barbora Špotáková. Čtyřicetiletá atletka debutovala v Aténách 2004 a na následujících hrách se vždy prosadila mezi medailistky. Získala dvě zlaté a před pěti lety v Riu bronzovou medaili. Pokud se na stupně vítězů prosadí i v Tokiu, stane se historicky nejstarší českou atletickou medailistkou pod pěti kruhy. Špotáková chce v Japonsku uspět, za favoritku se ale nepovažuje. „Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela a je to strašně vzdálené. Říká se ale, že všechno je možné,“ řekla Špotáková novinářům před odletem.

Barbora Špotáková odletěla do Tokia
11:45
25. 7. 2021
Karolína Plíšková

TENIS: Úspěšný český den na olympijských dvorcích pokračuje! Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou jsou ve druhém kole čtyřhry.

Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou
11:31
25. 7. 2021

Sledujte ve videu Czech Team TV zákulisní novinky z české výpravy v Tokiu! V akci trenéři basketbalistů nebo Lukáš Krpálek.

11:15
25. 7. 2021

TENIS: Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou začaly dobře duel ve čtyřhře, proti čínskému páru získaly první set se skóre 6:2.

11:08
25. 7. 2021

STOLNÍ TENIS: Češka Hana Matelová nestačila ve svém prvním utkání na olympiádě na Thajku Orawan Paranangovou a po prohře 2:4 vypadla ve druhém kole.

Hana Matelová na olympiádě končí
10:56
25. 7. 2021
Petra Kvitová

TENIS: Petra Kvitová zvládla zápas prvního kola proti Italce Jasmine Paolinové! Vyhrála ve dvou setech 6:4, 6:3.

Petra Kvitová zvládla vstup do olympijského turnaje
10:51
25. 7. 2021

LUKOSTŘELBA: Korejské lukostřelkyně vyhrály v Tokiu soutěž družstev i podeváté od Soulu 1988, kdy byla zařazena do olympijského programu.