Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Werder - 18. dubna 2021   15:30

Dortmund
29' Reyna (Morey) • 34' Haaland  • 38' Haaland  • 87' Hummels (T. Hazard)
4:1
(3:1)
Werder
14' Rašica  (M. Eggestein)
Dortmund
Hitz – Morey (46. Ł. Piszczek), Akanji, Hummels, Guerreiro – Dahoud (61. Can), Brandt (74. T. Hazard) – Reyna, Bellingham, Reus (C) (88. Reinier) – Haaland (88. Tigges).
Dankert – Rohde, Hacker
Signal Iduna Park, Dortmund
Werder
Pavlenka – Veljković, Groß, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Möhwald (59. Sargent), Friedl – Bittencourt (33. Schmid), Rašica (88. Mbom) – Osako (59. Selke).
Zetterer – Agu, Augustinsson, Schmid, Selke, Sargent, Mbom, Dinkci, Bargfrede.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dortmundu, který svého soupeře podle předpokladů porazil, a sice poměrem 4:1. Druhý poločas byl o něco opatrnější, navíc jsme e dočkali ještě jedné branky. Werder se s výsledkem pokoušel něco udělat, při své největší šanci trefil pouze brankovou konstrukci. Borussia Dortmund měla i ve druhém dějství více ze hry, navíc se už moc nikam nehnala a dvoubrankové vedení dokázala navýšit ještě o jednu branku.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:15.
90+2'
90+1'
Gebre Selassie se pokoušel odcentrovat z pravé strany, jenomže nabídku poslal k prvnímu protihráči, kterým byl Hummels, jenž se postaral o rozehrávku.
90'
Nastavují se dvě minuty.
88'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Steffen Tigges.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Reinier.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Jean Manuel Mbom.
87'
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak je tu ještě jedna branka domácích! Dortmund zahrával rohový kop z pravé strany, na který si dokázal naskočit MATS HUMMELS. Ten hlavičkoval z velké vzdálenosti, míč se ovšem od Gebre Selassieho přeci jenom dostal za záda českého brankáře.
87'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi tohoto zápasu se zdá být rozhodnuto, musíme ještě ale počítat s nastavením.
86'
Hazard si tak dlouho naváděl míč na pravou nohu, až se mu povedlo odcentrovat přesně na hlavu Reyny, který z ideální pozice hlavičkoval nad.
85'
Taktická žlutá karta pro Moisandera, který byl v souboji pozdě.
85'
Hlavní sudí si poté všiml nedovoleného zákroku kousek od středového kruhu. Krátce po něm následovala strkanice, ve které se angažoval také Haaland.
84'
Haaland si dokázal naskočit na standardní situaci, přičemž prudkou hlavičkou vyzrál na Pavlenku dnes potřetí, tato branka ovšem neplatí kvůli ofsajdu.
83'
Na pořadu dne byl další rohový kop, kterého se od levého rohového praporku ujal právě Reus, jehož centr do bezpečí dokázal odklidit Moisander.
82'
Haaland nyní zakončoval přímo doprostřed branky, načež se k odraženému míči dostal jeho kolega Reus, který ovšem nepropálil hostující obranu.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Dortmund i nadále vede o dvě branky, v posledních minutách je ale aktivnější Werder Brémy.
80'
Nyní to nahrávkou mezi obránce nevyšlo domácímu Hazardovi, který tak našel pouze kopačku pozorného Moisandera, jenž přenášel hru kupředu.
79'
Velice zkušeně to ovšem provedl domácí Can, který centrovanou nabídku hrudí zpracoval do rukavic brankáře Hitze, jenž výhozem oslovil volného Reynu.
78'
Selke se před malým momentem zapojil do útočné akce, jenomže daleko se s míčem nedostal. To stejné se dalo říct o domácímu mužstvu.
77'
Příliš pozdě se do souboje o míč dostal domácí Gross, který rovněž vyfasoval kartu.
75'
Domácí celek si pořádně zahrává. Nyní jsme sledovali rohový kop, po kterém se k odraženému míči jako první dostal Veljković, který mířil nad branku.
74'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Thorgan Hazard.
74'
V krátkém časovém sledu hned dvakrát zakončoval hostující Sargent. Jeho druhá rána směřovala po zemi k tyči, jenomže Hitz jí dokázal zneškodnit.
73'
Borussia Dortmund pokračuje v kombinaci u středového kruhu. Hostující celek se jí sice snaží napadat, jenomže k zisku balónu to stále nevede.
72'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal do zámezí, z čehož se vyklubalo autové vhazování pro Guerreira, který okamžitě hledal Bellinghama.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední dvacetiminutovka. Werder se snaží s výsledkem něco udělat, přes dobře fungující obranu to moc nejde.
70'
Pavlenka tak v tomto případě nemusel zasahovat, jeho celek se poté neohroženě dostal na opačnou stranu, kde si hodně podezřelým způsobem pomohl Rašica.
69'
Haaland se znovu pokoušel o hattrick. V tomto případě se dostal k zakončení z hranice pokutového území, střelecký pokus ovšem poslal vedle branky.
67'
Je za námi hodina hry, nicméně druhý poločas nám zatím nepřinesl ani jednu branku. Nejblíže k ní měl hostující Eggestein, který levačkou trefil pouze tyč.
66'
Žlutou kartu dostává Miloš Veljković (Werder Brémy).
66'
Do úniku se na opačné straně dostal Haaland, který se pokoušel obejít českého brankáře Pavlenku, kterému se ovšem povedlo zakročit v pádu.
65'
K zajímavému střeleckému pokusu se před malým momentem dostal hostující Eggestein, který to zkoušel levou nohou, jenomže trefil pouze tyč.
64'
Domácí rozehráli standardní situaci nakrátko, načež to centrem do pokutového území zkoušel domácí Brandt, kterému se nepovedlo najít nikoho z kolegů.
63'
Rychle s míčem musel jednat také Pavlenka, kterému se nakonec z jedničky povedlo najít vedle postaveného Friedla, jenž ještě našel záložníka Mohwalda.
62'
Akanjimu se posléze povedlo roztáhnout hru do strany, kde se nacházel osamocený Reyna. Jeho nahrávka pro změnu putovala na kopačku Bellinghama.
61'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Emre Can.
60'
Žlutou kartu dostává Marco Friedl (Werder Brémy).
59'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Davie Selke.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kevin Möhwald, přichází Josh Sargent.
58'
Po rohovém kopu se k dalšímu zakončení dostal domácí Reus, jehož jedovka div nezapadala do šibenice. Pavlenka se za tímto pokusem pouze ohlédl.
57'
Na hranici pokutového území dokázal z obrany vystoupit hostující Veljković, který ovšem odehrál míč pouze k Reusovi, jenž pořádně protáhl brankáře.
56'
Míč se před malým momentem dostal zpět do zámezí a na pořadu dne bylo autové vhazování pro Dortmund, o který se postaral obránce Guerreiro.
55'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se po předchozí akci nacházel domácí talent Bellingham.
54'
Do menších problémů se navíc dostal také domácí Bellingham, který měl na zádech dvojici protihráčů a proto zpětně nahrával až na kopačku Hitze.
53'
Směrem dozadu se navíc dokázal bleskově vrátit domácí Dahoud, který čistým způsobem obehrál soupeře a poté zpětnou nahrávkou hledal brankáře Hitze.
52'
Pavlenka také v tomto případě zvolil rozehrávku do strany, kde se mu nabídl osamocený Schmid. Ten musel před Reynou jednat hodně rychle.
51'
Borussia Dortmund se s míčem dostal na druhou stranu hrací plochy, kde se do kombinace zapojil také Piszczek, který roztáhl hru na Guerreira.
50'
Kousek od středového kruhu jsme sledovali poměrně důrazný souboj, při kterém skončila na zemi dvojice protihráčů a hlavní sudí přerušil hru.
49'
Poprvé si ve druhém dějství zahrál s míčem hostující Pavlenka, kterému se posléze povedlo roztáhnout hru do strany, kde se nacházel Gebre Selassie.
48'
Žlutou kartu dostává Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mateu Morey, přichází Łukasz Piszczek.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám dokonce přinesl hned čtyři branky. Jako první se střelecky prosadil Werder, který byl i posléze častěji na míči, jenomže přesto inkasoval. Dortmund během několika minut navíc přidal druhou branku a poprvé se v tomto duelu dostal do vedení. Haaland se navíc v závěru poločasu prosadil ještě jednou a domácí tak vedou o dva zásahy.
45+2'
45+1'
Pavlenka znovu odkopával od své branky, přičemž se snažil na opačné straně najít nevýrazného Osaka, před kterým ale zasahoval Hummels.
45'
44'
Posléze se do kombinace zapojil také záložník Dahoud, kterému se povedlo přenést hru na levou stranu, kde měl poměrně dost prostoru Guerreiro.
42'
Dortmund se navíc dostal k pohodlné kombinaci u středového kruhu. Morey se ovšem dostal do tísně a musel volit zpětnou nahrávku na Akanjiho.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
V krátkém časovém sledu je tu další branka domácích! Brémy se sice dostaly na útočnou polovinu, jenomže tam chybovaly a sledovali jsme tak protiútok soupeře. Ten nabídl přihrávku k hranici malého vápna, kde měl po odrazu od protihráče před sebou prázdnou branku ERLING HAALAND.
37'
Na druhé straně se ovšem v obraně povedlo zakročit domácímu Bauzovi, který se poté rozhodl přenést hru, přičemž se mu povedlo najít nohu Hummelse.
36'
Najednou se do složité pozice dostává hostující Werder Brémy. Ten ještě před chvílí vedl o jednu branku, v tomto případě bude muset dotahovat.
34'
Domácí se dostávají do vedení! K rozehrávce pokutového kopu se postavil ERLING HAALAND, který zvolil důrazné zakončení k levé tyči, zatímco se Pavlenka vydal k opačné konstrukci.
33'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Romano Schmid.
33'
Penalta pro Dortmund!
33'
Domácí celek se znovu s míčem usadil kousek od opačného pokutového území. Centrem to navíc zkoušel Dahoud, po jehož nahrávce pálil Bellingham.
32'
Pavlenka se poté dalekonosným nákopem pokoušel poslat míč na druhou stranu hrací plochy, kde byl ovšem v ofsajdovém postavení zastižen Mohwald.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, která nám zatím nabídla dva přesné zásahy. Dortmundu se totiž povedlo srovnat krok, bylo to z první střely mezi tři tyče.
30'
Už se opět pokračuje ve hře. Hummels poté dokázal vyvézt míč na opačnou stranu hrací plochy, kde ho v době nahrávky fauloval hostující Eggestein.
29'
Po předchozím souboji na hranici pokutového území skončil na zemi jeden z hostujících hráčů a poprvé tak do akce musí lékařský personál.
29'
Zničehonic tu máme vyrovnávací branku! Dortmund se totiž s míčem usadil na polovině soupeře, kde to na pravém křídle nahrávkou k hranici pokutového území provedl Morey. Tomu se povedlo najít GIOVANNIHO REYNU, jehož dělovka směřovala přesně pod horní brankovou konstrukci.
28'
Hodně místa měl k centrované nabídce do pokutového území domácí Morey, kterému se povedlo poslat míč do šestnáctky, kde našel pouze soupeře.
27'
Hosté si tak po delší době vyzkoušeli rozehrávku rohového kopu. Friedl to zkoušel cvičeným signálem, kterým našel pouze domácího Moreye Bauzu.
26'
Hosté se navíc pustili do rychlého protiútoku, který středem hrací plochy táhl Eggestein, po jehož nahrávce pálil pouze do obětavého protihráče Bittencourt.
25'
Brémy se jednoduchou kombinací dostaly na opačnou stranu, kde to nakonec nákopem za obranu zkoušel Frield, který našel pouze domácího Akanjiho.
23'
K hranici pokutového území měl namířeno domácí Bellingham, který ovšem narazil pouze do vracejícího se protihráče, jenž okamžitě otočil hru vpřed.
22'
Po delší době se k míči dostal také český brankář Pavlenka, který na jistotu rozehrál nakrátko po zemi, přičemž se mu povedlo najít Moisandera.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám zatím přinesla jedinou branku, o kterou se před malým momentem postaral Rašica.
20'
Do kombinace se navíc chtěl zapojit také domácí útočník Haaland, který měl k nahrávce hodně daleko a jako první se k ní dostal hostující Moisander.
19'
Dortmund nyní mohl rozehrávat volný kop z útočné poloviny. Guerreiro nakonec rozehrával po zemi nakrátko, přičemž dokázal najít Bellinghama.
18'
K odraženému padajícímu míči se však dostal domácí Brandt, který to zkoušel zakončením ze vzduchu, které ovšem poslal kousek vedle branky.
17'
Krátce po rozehrávce si Borussia Dortmund vybojovala rohový kop z levé strany. K rozehrávce se postavil Reyna, který ovšem našel hlavu soupeře.
15'
I opakovaný záběr potvrdil, že se jednalo o velice hraniční záležitost. Rašica se ovšem v ofsajdu nenacházel a tato vstřelená branka tak může platit.
14'
Werder právě vstřelil branku!
Je tu první branka tohoto zápasu! Na vlastní polovině se jako první dostal k míči hostující Eggestein, kterému se povedlo načasovat nahrávku mezi obránce na MILOTA RAŠICU. Ten se dostal až do pokutového území, kde střelou po zemi překonal Hitze.
14'
Po pravém křídle se vydal na opačnou polovinu hostující Eggestein, kterému se sice povedlo najít Osaka, jenomže ten nedokázal udržet balón.
13'
Pokračovalo se tedy vhazováním z levé strany. Guerreirovi přispěchal na pomoc Bellingham, kterému se povedlo přenést hru směrem na Bauzu.
12'
Reus se před malým momentem dostal k další centrované nabídce do pokutového území, kterou ovšem do bezpečí dokázal odklidit Moisander.
11'
Haaland si ovšem nedokázal poradit s prudkou nahrávkou, odskok míče navíc hrál do karet hostujícímu Moisanderovi, který se přesto daleko nedostal.
10'
Borussia Dortmund se rychlým způsobem dostala zpět na útočnou polovinu, kde se o vedení útočné akce staral Brandt, který dokázal najít Reynu.
9'
Také domácí si vyzkoušeli svůj první rohový kop. Reus ho ovšem posílal na přední tyč, kde se nejvýše do vzduchu dostal hostující zadák Veljković.
8'
Werder si tak vybojoval svůj první rohový kop, ke kterému se nakonec postavil Mohwald. Jeho vzdušná nabídka přistála pouze na hlavě Haalanda.
7'
Do protiútoku se na opačné straně dostával hostující Rašica, kterému se pod sebou povedlo najít Mohwalda, jenž poprvé prověřil brankáře Hitze.
6'
Borussia Dortmund po dalším nedovoleném zákroku tentokráte rozehrál volný kop po zemi nakrátko, načež se na vlastní polovinu vydal Hummels.
5'
Český brankář se posléze pokoušel o rychlou rozehrávku výhozem do strany, kde se nacházel Veljković, který ovšem nepovedeně hledal Rašicu.
4'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali standardní situaci, ke které se nakonec postavil domácí Reus, který svým centrem našel pouze Pavlenku.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali přenesení hry na levou stranu hrací plochy, kde se nacházel domácí Guerreiro, jenž se k míči nedostal.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Borussia Dortmund: Hitz – Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro – Dahoud, Brandt – Reyna, Bellingham, Reus – Haaland.
Náhradníci: Bürki – Can, Tigges, N. Schulz, Reinier, Ł. Piszczek, Meunier, T. Hazard, Knauff.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Groß, N. Moisander – Gebre Selassie, M. Eggestein, Möhwald, Friedl – Bittencourt, Rašica – Osako.
Náhradníci: Zetterer – Agu, Augustinsson, Schmid, Selke, Sargent, Mbom, Dinkci.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Hacker.
Werder Brémy

Dnešním soupeřem bude trápící se Werder Brémy, který se naopak nachází na třinácté pozici ligové tabulky, přičemž na barážovou Herthu v tuto chvíli má náskok pouze čtyř bodů. Werder Brémy čeká na výhru již přes měsíc, naposledy se mu povedlo naplno bodovat v souboji proti patnáctému Bielefeldu. Od té doby uběhly další čtyři zápasy, během kterých Werder Brémy ani jednou nedokázal vyhrát. Dokonce z toho nebyl zisk ani jednoho bodu. Werder Brémy je devátým nejlepším venkovním týmem Bundesligy, doposud se mu povedlo získat sedmnáct bodů.
Borussia Dortmund

Fotbalisté Dortmundu se v současné době nacházejí na páté pozici ligové tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo základní skupinu Evropské ligy. Borussia Dortmund se s tímto výsledkem ovšem nemůže spokojit, nicméně na čtvrtý Frankfurt aktuálně ztrácí již osm bodů. Borussia Dortmund v posledních pěti ligových duelech dokázala vyhrát dvakrát, v minulém kole se jí povedlo přeseknout sérii dvou zápasu bez vítězství. V těžkém souboji proti Stuttgartu nakonec bylo k vidění hned pět branek, přičemž tři z nich vsítila právě Borussia Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.