Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Guingamp - 12. ledna 2018   20:45

0:2
(0:2)
Guingamp
Guingamp
8' Salibur  (Regis Coco) • 16' Benezet  (Briand)
Štrasburk
Oukidja – Lala, Mangane (C), B. Koné, Seka (64. Foulquier) – Gonçalves, Grimm, Bahoken (77. Saadi) – Martin – Sacko (41. Blayac), Da Costa.
Bonnefoi – Foulquier, P. Martinez, Salmier, Nogueira, Saadi, Blayac.
Sébastien Moreira – Husseyin Ocak, Hicham Zakrani
Stade de la Meinau, Štrasburk
Guingamp
Johnsson – Eboa Eboa, Kerbrat, Sorbon, Rebocho (86. Tabanou) – Diallo, Deaux – Benezet (68. Blas), Salibur, Regis Coco (73. Thuram) – Briand (C).
Caillard – Tabanou, Blas, Phiri, Giresse, Privat, Thuram.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 13:4. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 14:14.
Utkání je u konce a Guingamp se může radovat z výhry a tří bodů. Štrasburk sice po přestávce zabral a tlačil se před Johnssona, jenže koncovka dnes nebyla silnou stránkou domácího týmu. Hostům tak stačilo pozorně bránit. Pokud už přes obranu něco prošlo, gólman se postaral o zbytek. Konečný stav utkání je tedy 0:2 a Guingamp už prodloužil sérii zápasů bez porážky na šest, Štrasburk naopak prohrál druhý zápas v řadě.
90+3'
90+2'
Foulquier se sice uvolnil, ale centr z pravé strany mu nevyšel.
90+1'
Tak tohle mohl být okamžik, který by definitivně rozhodl o výsledku. Po rychlém brejku byli hned tři hráči v dobré příležitosti, ležící Bakary Koné ale zvládl Blasovi zabránit ve skórování.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Gonçalves dostal přihrávku na hranici pokutového území, vystřelil prudkou ránu po zemi, dobrý Johnssonův reflex však snížení zabránil.
88'
Dlouhé nákopy, to je to, co domácím zbývá. Jenže těm schází přesnost...
87'
Tohle se vůbec nepovedlo. Sacko se dlouho chystal k centru z pravé strany, výsledkem byl ale pouze slabý kop, který skončil ještě před vápnem.
86'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Rebocho, přichází Franck Tabanou.
85'
Na lavičce hostů se chystá střídání.
84'
Hosté u míče, opět nikam nespěchají, nemají důvod.
83'
Konečně zakončení na branku Guingampu. Po centru z levé strany se do vzduchu pověsil Saadi, hlavičkoval však přesně do Johnssonovy náruče.
82'
Nyní se Blayac dostal do šestnáctky, v rozhodujícím okamžiku však podklouzl a o míč a šanci přišel.
81'
Domácí začínají finišovat, držení míče je nyní zcela na jejich straně. Jenže bez střelby se snížení nedočkají...
80'
Foulquier nestihl míč na hrací ploše, centroval už zpoza hrací plochy. Johnsson se pomaličku chystá k rozehrání od vlastní branky.
77'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Idriss Saadi.
77'
Manganeho útočný faul, opět nehrajeme pro ležícího hráče.
75'
Guingamp v posledních minutách pouze brání, dopředu se vůbec nevydává. A zatím to hostům stačí.
73'
Důvodem střídání hostů bylo zranění Reise Coca na hlavě. Dolů nepospíchal, trochu jej popoháněli i hráči Štrasburku.
73'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Regis Coco, přichází Marcus Thuram.
72'
Nakonec ale ošetření nebylo třeba, už je vše nachystáno k opětovnému rozehrání.
71'
Máme přerušenou hru, na hranici vlastního pokutového území leží domácí Mangane a zatím se mu na nohy moc nechce.
69'
Blayac dostal prostor na hranici pokutového území, vystřelil, ale trefil pouze padajícího Kerbrata. Reklamoval roku, rozhodčí ovšem provinění v pádu neviděl.
68'
Blas se předvedl ostřejším zákrokem, rozhodčí dal domácím výhodu.
68'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Nicolas Benezet, přichází Ludovic Blas.
67'
Hosté budou střídat, čeká se na vhodnou chvíli.
66'
Je to teď fotbal víceméně na jednu stranu, Štrasburk se snaží zmírnit ztrátu, jenže je to stále stejná písnička.
64'
Gonçalves a jeho další rohový kop. Opět bez výsledku...
64'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ernest Seka, přichází Dimitri Foulquier.
62'
Tím ale ohrožení Johnssonovy branky skončilo, obrana Guingampu odolala.
62'
Tohle už vypadalo o něco lépe, Bahokenova střela zpoza vápna byla tečována a skončila těsně nad brankou.
61'
Sledujeme nyní pasáž plnou nepřesných centrů, a to z obou stran. Drtivá většina akcí tedy končí ještě před vápnem.
60'
A ani ten Oukidju neohrozil...
59'
Coco vybojoval míč na Lalaovi, dostal se zleva do pokutového území, centr ale šancí neskončil. Je z toho roh pro hosty.
58'
Zleva přilétl centr na Bahokena, jeho hlavičce ale scházela přesnost. Míč skončil nad brankou.
57'
Velká malá domů na Johnssona, ten si při následné rozehrávce nadělal trochu problémy, ale míč zvládl odkopnout.
55'
A dá si repete, neboť Diallo zvládl svým zákrokem dostat míč do zámezí.
55'
Už se zase hraje na druhé straně, Gonçalves se chystá k rozehrání rohového kopu.
53'
trochu prostoru na průnik dostal hostující Eboa Eboa a zvládl i vystřelit. Rána po zemi skončila v náručí brankáře Oukidji.
51'
Neúspěchem skončil i dalekonosný centr do šestnáctky, i tohle obrana Guingampu uhlídala.
49'
Tohle vypadalo slibně. Gonçalves svým centrem hledal nabíhajícího Da Costu, ten se snažil si naskočit, chtělo to ale ještě tak půl metru do výšky.
49'
Tentokrát míč pouze prolétl pokutovým územím, aniž by jej kdokoliv z hostů poslal na branku.
48'
Centr byl odvrácen Blayacem, následovat bude další roh.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu tu máme rohový kop pro Guingamp. Rozehraje jej Salibur.
46'

Fauly: 7:9
Máme za sebou první poločas a po něm jdou do kabin hosté s dvoubrankovým náskokem. Guingamp měl výtečný start do utkání a už v 16. minutě vedl 2:0. Jako první se po rychlé narážečce prosadil z vápna Yannis Salibur a po něm po náběhu i Nicolas Benezet. V obou gólech měl prsty Jimmy Briand, když přihrál na obě trefy. Domácí se snažili, ale zatím nejsou schopni dotáhnout své akce do zdárného konce. Mají před sebou ale druhou půli, ztraceno tak pro ně nic není. Musí ale hodně zabrat.
45+2'
45'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
45'
Domácí Gonçalves rozehrál přímý kop, centr stočil na Johnssona, bezprostřední nebezpečí odvrátil Kerbrat.
43'
Podobné to bylo i u dalších dvou centrů od rohového praporku, Benezet nevymyslel nic kloudného.
41'
Vše se posunulo blíže brankáři Štrasburku, vznikl z toho roh, který ovšem Oukidju neohrozil.
41'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ihsan Sacko, přichází Jérémy Blayac.
40'
Vhazování hostů kousek od pokutového území, nikam zvlášť nepospíchají, náskok jim dává klid.
39'
Nepovedený centr i na straně hostů, míč přistál přesně v náruči gólmana Oukidji.
37'
Štrasburku nelze odepřít snaha o zkorigování nepříznivého výsledku, stále ale akcím schází přesnost. Tak jako nyní Lalaovi.
35'
Centr se stáčel do vápna, kde si ale pořádek sjednal brankář Johnsson a prudký pas vyboxoval.
34'
Žlutá karta za faul na Gonçalvese. Dostal ji Pedro Rebocho.
34'
Ne, zatím to z nich domácím moc nejde, centry postrádají více přesnosti.
33'
Další rohový kop pro Štrasburk, začíná se probouzet i domácí publikum.
32'
Sackova střela se odrazila hned od několika nohou, poté už zaúřadovala obrana Guingampu.
31'
Po nepovedeném rohu si stejnou standardní situaci dají i domácí, to vše po odkopu Eboi Eboi.
29'
Lala nyní zachránil domácí tým před další pohromou. Guingamp se hnal do rychlého útoku a Briand byl na středu zcela volný. Přihrávka na něj ale pro dobrý obranný zákrok neprošla.
28'
Gonçalves to myslel velice dobře zprava hledal ve druhé vlně své spoluhráče, Sackovi scházel možná krok.
26'
Ofsajd hostů, v něm se ocitl Briand.
25'
Píská se faul domácích, ve výskoku se provinil loktem Jeremy Grimm.
24'
Nuno Da Costa přešel přes protihráče, postupoval k vápnu a poté přihrál na osu hřiště. Tam byl připravený Gonçalves, jeho střelu z první ale zvládl brankář Johnsson pokrýt.
22'
Obrana Štrasburku má velké problémy. Nyní pustila levou stranou Benezeta, který už hledal spoluhráče na středu. Nejlépe si nabíhal Coco, toho pak ale na poslední chvíli odzbrojili vracející se hráči.
21'
Převaha hostů stále pokračuje, u míče je Briand. Zatím vybojoval pouze autové vhazování.
19'
Benezet byl v další šanci, nyní postupoval levou stranou, v rozhodujícím okamžiku si však ukopl míč do zámezí.
18'
Na druhé straně přilétl zajímavý centr do velkého vápna, následná hlavička však skončila kousek nad břevnem.
16'
Guingamp právě vstřelil branku!
No a už je to o dvě branky! Na levém křídle potáhl Briand, všiml si středem nabíhajícího NICOLASE BENEZETA a ten svou pohotovou střelu poslal přesně k tyči!
15'
Další žlutá karta, nyní na straně Štrasburku. Za ostrý zákrok si ji prohlédl Anthony Gonçalves.
15'
Gonçalvesův centr mířil na zadní tyč, obrana Guingampu zvládla tuto nebezpečnou přihrávku odhlavičkovat do relativního bezpečí.
14'
Za tvrdý zákrok byl navíc žlutou kartou potrestán Mustapha Diallo.
14'
Možná to půjde teď po faulu na Da Costu poblíž pokutového území.
12'
Marná je zatím snaha hráčů Štrasburku se dostat alespoň na dostřel...
10'
Máme přerušenou hru, vypadá to možná na ošetřování na straně Guingampu.
9'
Rázem musí Štrasburk překopat taktiku a rozhodně přidat směrem kupředu.
8'
Hosté jdou do vedení! Po perfektně provedené narážečce na jeden dotek se do volného prostoru dostal YANNIS SALIBUR a obloučkem se mu podařilo přehodit vyběhnutého Oukidju..
7'
O protiakci se na pravém křídle pokoušel Lala, u pomezní čáry však nenašel prostor pro přihrávku.
6'
Guingamp je v pozvolném útoku, nikam se zatím nežene.
5'
Oukidja rozehrál od vlastní branky, dlouhý pas ovšem skončil až u Johnssona.
4'
No, měli jsme tu první šanci. Benezet vysunul dopředu Brianda, ten se snažil obstřelit gólmana Oukidju, ten však předvedl mrštný zákrok a šanci hostů tak zmařil.
3'
O centr se pokusil Salibur, jeho přihrávka byla sražena ještě před pokutovým územím.
2'
Hosté rozehráli přímý kop u půlící čáry, dopředu postupují pravou stranou.
1'

RC Štrasburk Alsace: Oukidja – Lala, Mangane (C), B. Koné, Seka – Gonçalves, Grimm, Bahoken – Martin – Sacko, Da Costa.
Náhradníci: Bonnefoi – Foulquier, P. Martinez, Salmier, Nogueira, Saadi, Blayac.

EA Guingamp: Johnsson – Eboa Eboa, Kerbrat, Sorbon, Rebocho – Diallo, Deaux – Benezet, Salibur, Regis Coco – Briand (C).
Náhradníci: Caillard – Tabanou, Blas, Phiri, Giresse, Privat, Thuram.

Rozhodčí: Sébastien Moreira – Husseyin Ocak, Hicham Zakrani.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade de la Meinau začne ve 20:45, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Sébastien Moreira, kterému budou na pomezí pomáhat Husseyin Ocak a Hicham Zakrani.
EA Guingamp

Hosté jsou na tom v tabulce ještě o něco lépe, nasbírali totiž 26 bodů a patří jim osmé místo. Tým už od konce listopadu zvládá v lize bodovat, což v minulém kole poznalo i Saint-Étienne, které na půdě Guingampu prohrálo 2:1. Hosté sice vedli po gólu Hernaniho, ale Benezet a v páté minutě nastavení Briand dokázali výsledek otočit a zařídit tři důležité body.

RC Štrasburk Alsace

Domácí tým je v současné době na 11. místě tabulky se ziskem 24 bodů. V minulém kole skončila pěkná bodová série, čítající šest zápasů. Štrasburk přijel do Mét a prohrál tam celkem jasně 3:0, když se o góly Bonnefoiovy sítě podělili Mollet, Roux a Rivière. Dnes tak bude chtít před svými fanoušky toto zaváhání napravit a najet zpět na pozitivní vlnu.

Štrasburk – Caen 0:0
Štrasburk – PSG 2:1
Bordeaux – Štrasburk 0:3
Štrasburk – Toulouse 2:1
Méty – Štrasburk 3:0
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 20. kola mezi týmy RC Štrasburk Alsace a EA Guingamp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.