Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Clermont Foot - 10. března 2024   15:00

Metz
33' Mikautadze
1:0
(1:0)
Metz
Úkíddžá – Colin, Hérelle, Candé, Udol (C) – Atta, L. Camara, Jacques – Van Den Kerkhof (86. P. Diallo), Mikautadze (90+4. S. Sané), Lamkel Zé (78. Sabaly).
Dietsch – Lô, Kouao, N'Duquidi, Asoro, I. Sané.
Angoula – Rodrigues, Pasqualotti – Chamel.
Stade Saint-Symphorien, Mety
Clermont Foot
Diaw – Pelmard, Matsima, Konaté, Neto Borges (C) – Gastien (77. Bela), H. Keita (89. Magnin) – Allevinah (61. Virginius), Cham, Rašani (61. Boutobba) – Nicholson (61. Kyei).
M. Ndiaye – Ogier, Caufriez, Zifán.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek neděle a všem Viktoriím dnes všechno nejlepší k svátku!

Fauly: 10:10
Utkání přineslo poměrně aktivní hru z obou stran, avšak především na finální fázi útočných akcí se projevilo, že spolu hrály dva nejhorší týmy ligy. Útočníci totiž opravdu málokdy dovedli i nadějně rozehrané kombinace až do střeleckého zakončení, a tak pokud by se Métám nenabídla gólová šance v podobě pokutového kopu, dost možná by zápas skončil 0:0. Na to se ale nehraje a v boji o záchranu většinou účel světí prostředky, navíc domácí tým zvládl ve druhém poločase skvěle držet míč daleko od své brány, rozhodně nehrál žádný beton. Zaslouženě si tak připisuje tři body, díky kterým ještě na udržení v nejvyšší francouzské lize skutečně může pomýšlet.
90+6'
90+5'
Domácí zvládají závěr zápasu velmi dobře, balón drží na útočné polovině a vůbec nepřipouštějí další ohrožení vlastní brány.
90+4'
Střídání v týmu FC Méty:
ze hřiště odchází Georges Mikautadze, přichází Sadibou Sané.
90+3'
Alexandr Úkíddžá vůbec poprvé dnes nevyběhl pro centr zrovna ideálně, a tak se hosté málem dostali k velmi nebezpečné dorážce. Sami si ale neporadili se zpracováním skákajícího míče.
90+2'
Dobrý presink domácích ukrojil další cenné sekundy, nyní budou muset ubránit rohový kop hostů z levé strany.
90'
Krátký centr však skvěle odhlavičkoval do zámezí jeden z bránících hráčů domácího celku.
90'
Hosté sehráli rychlý protiútok, vybojovali faul vlevo vedle šestnáctky, a tak se jim ještě nabízí jedna dobrá šance na vyrovnání.
89'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Habib Keita, přichází Yohann Magnin.
88'
Domácí se dvakrát velmi pěkným způsobem dostali do pokutového území soupeře, zakončení z toho ale ani jednou nebylo.
87'
Chrislain Matsima nezpracoval míč na půlící čáře úplně ideálně, ale na poslední chvíli ho stihl posunout před dotírajícím útočníkem a se štěstím vybojoval faul.
86'
ze hřiště odchází Kevin Van Den Kerkhof, přichází Pape Amadou Diallo.
84'
Pro tento nákop si vyskočil gólman Úkíddžá, ovšem velmi nepříjemně dopadl na záda, a tak si žádá ošetření.
83'
Na levé straně útočné poloviny Clermont vybojoval faul, a tedy i zajímavou standardní situaci, ze které lze ohrozit bránu nebezpečným nákopem.
82'
Lamine Camara uprostřed trávníku šel dost neohroženě a nebezpečně do souboje o skákající míč, za což rozhodčí pro jistotu přerušil hru.
81'
Domácí měli na útočné polovině poměrně dost prostoru, jenže si sami akci pokazili pokusem o roztažení hry na levou stranu. Míč poslali do zámezí.
80'
Alan Virginius si při sprintu za obranu jemným dotykem posunul míč za obránce, jenže už balón těsně nestihl před koncovou čarou.
79'
S přibývajícím časem je na hráčích Clermontu vidět narůstající nervozita, která nyní dost možná zapříčinila ofsajd.
78'
ze hřiště odchází Didier Lamkel Zé, přichází Cheikh Tidiane Sabaly.
77'
ze hřiště odchází Johan Gastien, přichází Jérémie Bela.
76'
Přímočarý postup hostů vpřed také vyústil v rohový kop, z nějž ale nepřišlo žádné ohrožení brány domácích.
75'
Následoval rohový kop Mét, který hosté v klidu ubránili. Čas se jim nicméně už znatelně krátí.
74'
Kevin Van Den Kerkhof si napravo krásně povodil hostujícího obránce a hnal se směrem k brance, přihrávka na střed ale byla zblokována.
73'
Domácí zase pro jednou zahrozili protiútokem, tentokrát ale ze střely zpoza šestnáctky nebude nic.
71'
Domácí balón odklidili jen kousek za pokutové území, odkud hned přišel zpětný oblouček. S ním načasoval výborný náběh za obranu Muhammed Chan, jenž ještě vylepšoval pozici Gejonhu Kyeiovi. Ten chtěl zakončit zády k bráně efektní patičkou, jenže se mu míč zamotal pod nohy.
70'
Ze stejné strany bude následovat další stejná standardní situace poté, co domácí kapitán Udol zblokoval přízemní centr zprava.
69'
Nákop od rohového praporku letěl na bližší tyč, kde byl připravený jeden z bránících hráčů Mét.
68'
Trojnásobné střídání před chvílí ale hru Clermontu oživilo, a tak se hosté dopracovali k rohovému kopu z pravé strany.
67'
Hra má ve druhém poločase poměrně vysoké tempo, Méty zvládly značnou porci minut nepustit soupeře k Úkíddžáovi, čímž dobře drží své vedení.
65'
Domácí nebyli před vlastní brankou ve velkém počtu, čehož chtěl využít jeden z hráčů Clermontu rychlým průnikem. Prostrčení do vápna na Kyeie bylo myšleno dobře, ale hostující útočník těsně na balón nedosáhl.
64'
Domácí ještě pokračovali v útočném snažení rohovým kopem, ale hosté se úspěšně ubránili a nyní pracují na protiakci.
63'
Nedávný zákrok na Jacquese zjevně nebyl tak vážný, neboť nyní se domácí záložník velmi obratně uvolnil na ose hřiště a tvrdě vypálil nad horní tyč.
62'
Konečně se hra zase rozjela a domácí se snaží navýšit svoje vedení. Na pravé straně je však zastavuje ofsajd.
61'
ze hřiště odchází Shamar Nicholson, přichází Grejonh Kyei,
ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Bilal Boutobba,
ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Alan Virginius.
60'
Faulujícím byl Johan Gastien, který za zákrok vidí žlutou kartu.
59'
Danley Jean Jacques byl nepříjemně faulován uprostřed hřiště a vůbec se mu nechtělo se zvednout.
58'
Nyní to byli hráči Clermontu, kdo zahrozil z protiútoku, což byla doposud spíš taktika domácích. Razantní ránu z pravé strany Alexandr Úkíddžá vyrazil, následně hru přerušuje zřejmě útočný faul.
57'
Neobvykle vytažený presink domácích držel hosty pod tlakem, ale cílem Mét zjevně je hlavně šetření času. Opět totiž přichází zpětný pas až ke gólmanovi.
56'
Méty z rohového kopu nijak Diawovu bránu neohrozily, ale u balónu zůstaly. Hráči nechtěli ihned odevzdat míč soupeři, a tak se raději na jistotu vracejí na vlastní polovinu.
55'
Domácí zahrávali po ošetření rohový kop, míč přelétl až na druhou stranu, ze které se standardní situace zopakuje.
54'
Žlutou kartu za předchozí zákrok nakonec dostává Neto Borges.
53'
V pravém rohu vedle brány Clermontu zůstává na zemi ležet jeden z domácích hráčů, který potřebuje ošetření po zákroku ve velké rychlosti.
52'
Johan Gastien krásně narazil oblouček do pokutového území Muhammedu Chamovi, jenž ze strany zkoušel akrobatické nůžky. Složité zakončení nepřineslo mnoho užítku.
50'
Po pravé straně se hosté dostali až do rohu útočné poloviny, vysoký centr si již tradičně sebral domácí gólman Alexandr Úkíddžá.
49'
Balón na půlící čáře ihned přebírají hosté, a tak začátek druhého poločasu vypadá stejně jako většina dosavadního průběhu zápasu.
48'
Domácí gólman si s rozehrávkou dával pořádně načas, Méty očividně nebudou chtít nějak riskantně otevřít hru.
47'
Jim Allevinah si před pokutovým územím pěkně narazil se spoluhráčem, ale střelou z otočky se trochu unáhlil, netrefil totiž vůbec bránu.
46'
Hosté se zkusili dostat dopředu rychlou průnikovkou po zemi, ta ale končí v rukavicích domácího gólmana.
46'
Utkání začalo velmi vyrovnaně, oba týmy v prvních 20 minutách měly své pasáže. Poté hru kontroloval výhradně Clermont, který soupeře v podstatě nepouštěl na svou polovinu, sám si ale nedokázal vypracovat pořádné útočné šance. Métám tak stačil jeden protiútok, při němž byl v pokutovém území faulován Maxime Colin, a z následné penalty otevřel skóre Georges Mikautadze.
45+3'
45+2'
Hosté ještě zkusili jeden nákop z levého rohu do šestnáctky Mét, ale tam opět zaúřadoval gólman Alexandr Úkíddžá.
45'
Van Den Kekhofovo hlavičkové zakončení rychlé protiakce v pohodě zastavil gólman Diaw, ale rozhodčí mu nedovolil ihned rozehrát. Vrátil se totiž k zákroku, ve kterém fauloval Chrislain Matsima, který dostává žlutou kartu.
44'
Pěkná kombinace hostů konečně vyústila v nadějný střelecký pokus, který byl ovšem zblokován.
43'
Georges Mikautadze utekl za obranu a dostal i správně načasovaný pas. Při pokusu o zpracování míče ovšem uklouzl, jinak by mohl jít sám na bránu.
42'
Clermont dál vytrvale pokračuje v dobývání branky soupeře, ale stále marně. Centr z levé strany opět dolétl jen do rukou domácího gólmana.
41'
Allevinah potřeboval ošetření, nyní se hra konečně mohla opět rozjet.
39'
Danley Jean Jacques po chvilce váhání rozhodčího dostává za zmíněný zákrok na Allevinaha žlutou kartu.
38'
Jim Allevinah se chtěl protáhnout mezi dvojicí bránících hráčů uprostřed hřiště, kde od jednoho z nich schytal bolestivého šlapáka.
37'
Hosté opět drží balón a pokračují v tom, co předváděli posledních několik minut. Ohrožení brány domácích se jim ale nedaří způsobovat, a tak si musejí dávat pozor na další protiakce soupeře.
36'
Méty opět zahrozily rychlým protiútokem, ze kterého vybojovaly rohový kop. Po něm se k zakončení z hranice vápna dostal Mikautadze, ale skákající balón poslal daleko mimo bránu.
35'
A popravdě byli k vyrovnání dost blízko! Chrislain Matsima totiž nejlépe naskočil pro oblouček od Chama, ale nebezpečnou hlavičku skvělým zákrokem zneškodnil Alexandr Úkíddžá.
34'
Hosté mohou rychle srovnat, protože na pravé straně útočné poloviny budou zahrávat volný přímý kop.
33'
Méty právě vstřelily branku!
Bez sebemenšího zaváhání dostává domácí tým do vedení GEORGES MIKAUTADZE. Z penaltového puntíku poslal míč sebevědomě doprostřed, kdežto gólman skočil k pravé tyči z pohledu útočníka.
31'
Nyní ale rozhodčí nařizuje pro domácí tým penaltu, protože Andy Pelmard v rychlostním souboji ve vlastním pokutovém území fauloval Maxima Colina.
29'
Méty jsou v posledních minutách pod stále silnějším tlakem a vůbec se jim nedaří nedaří dostat se na soupeřovu polovinu.
28'
Druhý pokus už do vápna doletěl, ale tam si zatím velmi jistě počíná gólman Úkíddžá, který již poněkolikáté sebevědomě pro vysoký míč vyběhl.
27'
Hosté z toho měli rohový kop, který se bude opakovat, protože při prvním pokusu zůstal na zemi ležet jeden z domácích obránců.
26'
Rychlou kombinací se Clermont dostal až do pokutového území soupeře, jenže Jim Allevinah už to s přihrávkami přehnal. Na pravé straně mohl sám střílet, ale ještě vracel pod sebe, kde byl připravený obránce domácích.
25'
Před Muhammedem Chanem se otevřel volný prostor na střelu, z velké dálky však hostující záložník nevystřelil dostatečně razantně.
24'
Hra Moryho Diawa nohama už podruhé dnes pořádně znervóznila hostující fanoušky. Opět totiž při výkopu trefil napadajícího útočníka, ovšem je pravda, že nyní šlo spíš o chybu Andyho Pelmarda při zpětné přihrávce.
22'
Právě Allevinah si následně hezkým dotekem zpracoval pas uvnitř vápna a z otočky vyslal něco jako první střelu na bránu. Ta ale byla šíleně pomalá, proto se o střele skoro ani nedá mluvit.
21'
Jim Allevinah v souboji na pravé straně útočné poloviny dostal úder rukou do čelisti, ale podle opakovaných záběrů to nevypadalo až tak hrozně, jako podle hráčovy reakce.
20'
Prudký balón musel Úkíddžá pohotově vyboxovat, následný pokus o dalekou dorážku z voleje neprošel přes blok obrany.
19'
Lamine Camara se zlobí na svého kapitána Udola, protože jejich nedorozumění teď úplně zdarma nabídlo rohový kop soupeři.
18'
Zápas je zatím dost vyrovnaný, oba týmy se poměrně snadno dostávají na útočnou polovinu, avšak finální fáze zatím dělá všem hráčům problémy.
16'
Shamar Nicholson dělal, co mohl, aby udržel balón proti přesile obránců, ale podle rozhodčího už se s ním dostal za koncovou čáru u brány Mét.
15'
Elba Rašani měl poměrně složitý úkol, když měl zády k brance na hranici pokutového území zpracovat vysoký balón. Nedokázal vyskočit dostatečně vysoko, a tak je to další přihrávka gólmanovi.
14'
Hra se poměrně rychle přelila zase na druhou stranu, ovšem při útočném snažení zatím oběma týmům schází přesnost klíčových přihrávek.
13'
Po prvních pěti minutách, kdy drželi míč výhradně hráči Clermontu, se obraz obrátil, a nyní mají více ze hry domácí. Jejich nabídka z pravé strany však také končí v náručí gólmana.
12'
Clermont se pokusil o svižný protiútok, ale zakončil ho jen nepříliš povedeným centrem zleva, který se snesl do připravených rukou Úkíddžáa.
11'
První roh domácích v dnešním zápase žádné ohrožení Diawovy brány nepřinesl, Lamine Camara poté neudržel odražený míč u pravé strany.
10'
Kevin Van Den Kerkhof předvedl svou bleskovou rychlost podél pravé čáry. Pokus o centr byl zblokován a míč se odrazil na rohový kop.
8'
Hosté míč po centru nezvládli odklidit, a tak mohl Mikautadze zkusit tvrdou ránu z hranice vápna. Skákavý balón ale nedokázal úplně zkrotit a bránu přestřelil.
7'
Rašani fauloval na levé straně své poloviny, díky čemuž se domácím nabízí poměrně zajímavá příležitost ze standardní situace.
5'
Didier Lamkel Zé málem využil neopatrné rozehrávky gólmana Diawa, který domácího útočníka při výkopu balónem trefil. Naštěstí pro hosty se míč odrazil k obráncům.
4'
Méty se poprvé dostaly hlouběji na útočnou polovinu, kde však balón nedrží, tak se alespoň snaží aktivně napadat.
3'
Elba Rašani nabíhal pro pěkný oblouček za obranu, ale dřív u balónu byl domácí gólman Úkíddžá.
2'
Hosté drží míč na svých kopačkách, ale zatím se do ničeho neženou.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Colin, Hérelle, Candé, Udol (C) – Atta, L. Camara, Jacques – Van Den Kerkhof, Mikautadze, Lamkel Zé.
Náhradníci: Dietsch – Lô, Kouao, N'Duquidi, Sabaly, P. Diallo, Asoro, S. Sané, I. Sané.
Trenér: Laszlo Boloni.

Clermont Foot: Diaw – Pelmard, Matsima, Konaté, Neto Borges (C) – Gastien, H. Keita – Allevinah, Cham, Rašani – Nicholson.
Náhradníci: M. Ndiaye – Ogier, Caufriez, Boutobba, Magnin, Bela, Zifán, Virginius, Kyei.
Trenér: Pascal Gastien.

Rozhodčí: Angoula – Rodrigues, Pasqualotti – Chamel.
Vzájemné zápasy

05.01.2024 [CDF] Méty – Clermont 1:2 po pen.
27.08.2023 [L1] Clermont – Méty 0:1
17.04.2022 [L1] Méty – Clermont 1:1
29.08.2021 [L1] Clermont – Méty 2:2
18.01.2019 [L2] Méty – Clermont 1:2

Clermont sice v únoru zvládl ubojovat alespoň cenné remízy s vysoko postavenými celky Brestem a Nice, ale takovým způsobem asi sezonu nezachrání. Se 17 body je totiž na úplně posledním, 18. místě. Jedinou cestou bude zopakovat výsledky ze závěru minulé sezony, kdy Clermont z deseti posledních zápasů osmkrát vyhrál, jednou remizoval a vyšvihl se až na osmou příčku. Přesně taková porce utkání zbývá odehrát právě nyní, ale je těžké si podobné zmrtvýchvstání představit i letos.

FC Méty

Když Méty minulý týden porazily 2:0 Nantes, bylo to jejich první ligové vítězství od 26. listopadu, zároveň to byl od té doby první zápas, ve kterém vstřelily více než jeden gól. S takovou bilancí se pochopitelně nedá čekat zrovna lichotivé postavení v tabulce, ve které je tým z Lotrinska momentálně s 20 body na předposledním, 17. místě Ligue 1. Naději na udržení v nejvyšší soutěži může udržet gruzínský útočník Georges Mikautadze, který si v posledních dvou duelech připsal dva góly a jednu asistenci.

Nantes – Méty 0:2
Méty – Lyon 1:2
Montpellier – Méty 3:0
Marseille – Méty 1:1
Méty – Lorient 1:2
Zdravím všechny fanoušky francouzského fotbalu! V rámci 25. kola Ligue 1 se spolu střetnou celky ze samého dna tabulky, FC Méty a Clermont Foot.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.