Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Monaco  - 10. března 2024   15:00

0:1
(0:0)
Monaco
72' E. Ben Seghir  (Akliouche)
Štrasburk
Bellaarouch – Doukouré (79. Sebas), Perrin, Saï. Sow – Guilbert (C), Mwanga (68. Senaya), I. Sissoko, Delaine (79. Ali Abdallah) – H. Diarra, Bakwa – Emegha.
Pierre, Dreyer – Aholou, A. Santos, Nzingoula, Baseya.
Turpin – Danos, Evrard
Stade de la Meinau, Štrasburk
25 391 diváků
Monaco
Majecki – Ouattara (59. Jakobs), Kehrer, Maripán, Singo – Minamino (59. Akliouche), Golovin, Yo. Fofana (59. E. Ben Seghir), Zakaria – Ben Yedder (C) (88. Magassa), Balogun.
Köhn – M. Coulibaly, E. Diop, Vanderson, Michal.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:15.
Dnešní utkání bylo o jediné brance. A té dosáhla o maličko aktivnější Monaco zásluhou šťatsné ruky trenéra Hüttera při střídání, když dvojice náhrádníků rozhodla po akci Akliouche zakončoval střílející Ben Seghir!

Víceméně vyrovnané utkání rozhodlo několik detailů. štrasburk herně nepropadl, ale trápí se v koncovce a dnes v jeho dresu byla vidět především trojice záložníků Guilbert, Diarar, Bakwa, zatímco téměř neviditelný Emegha byl utopen na hrotu.

AS Monaco také ukázalo sílu lavičky, která do hry přinesla oživení a zápas rozhodla, jak již bylo zmíněno.
90+3'
90+3'
Přímý kop z velké dálky po sražení obránce lehce chytá Majecki, který navíc byl faulován. Sudí pro jistotu raději ihned následně ukončil zápas.
90+3'
Ani přízemní míč nevyšel do vápna Monaca nevyšel.
90+2'
Míč mířící do pokutového území skončil pouze u brankáře Majeckého.
90+1'
Přetažený centr zprava u vzdálenější tyče posílá hlavou mimo tři brankové tyče zakončující Sebas.
90'
Bakwa nebyl faulován dle rozhodčího, Monaco ted ymůže útočit do otevřené obrany soupeře.
89'
Po akci Baloguna trefil pouze bránícího hráče zakončující Ben Seghir.
88'
Střídání v týmu AS Monaco:
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Soungoutou Magassa.
87'
Maripán se zvedá z trávníku jen velmi těžko.
86'
I přes nejisté vyražení balonu Bellaarouchem tuto trmu-vrmu hráči Štrasburku ustáli před svou brankou bez gólové úhony.
85'
Po rozehrání rohu Zakaria pokusem o střelu trefil bránícího hráče – rohový kop.
85'
Střela Ben Seghira byla obráncem sražena na rohový kop, který rozehraje Golovin.
84'
Abdallah sice první souboj ve vzduchu vyhrál, následně v přemíře snahy fauloval Zakariu.
83'
Centr Guilberta z přímého kopu žádného hráče v modrém dresu v pokutovém území nenalezl.
82'
Žlutá karta pro tým AS Monaco (Alexandr Golovin) za faul.
81'
Po nedůsledném odvracení rohového kopu se k míči dostal v pokutovém území čerstvý Abdallah, ale slaboučký pokus namířil pouze přímo do brankáře Majeckého.
80'
Ali Abdallah chtěl odcentrovat v čemž mu zabránil Ben Yedder – rohový kop pro Štrasburk.
79'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Ismaël Doukouré, přichází Jeremy Sebas,
ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Aboubacar Ali Abdallah.
79'
Následně dnes velmi neviditelný Zakaria se dopustil fotbalového přestupku proti pravidlům.
78'
Hráči Monaca se dopustili ofsajdového postavení.
77'
Následně Golovin sice trefil brankové zařízení, ale pouze do míst, kde byl připraven brankář Bellaarouch.
76'
Střelecký pokus Golovin a poměrně dosti minul branku soupeře.
75'
A podobným faulem se stejnou intenzitou se prezentoval Sissoko proti techničtěji vybavenému Ben Seghirovi.
74'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Ismaël Doukouré) za držení.
74'
Nestíhající Doukouré musel jen formou držení zastavit rychlejšího protihráče.
72'
Monaco právě vstřelilo branku!
Souhra dvou střídajících hráčů přinesla změnu ve skóre, kdy Akliouche zprava uvoplnil ELIESSE BEN SEGHIRA, který pravačkou umístil míč nechytatelně do horní části branky – 0:1! Asistence: Maghnes Akliouche.
71'
Monaco drží dlouze míč na svých kopačkách.
70'
Singo si hodně nahlas koleduje o červenou kartu, když nehezky dohrál agilního Bakwu.
69'
Golovin to myslel sice dobře, ale jeho prudký pas opravdu nemohl i přes svou snahu Akloiouche zachytit na hrací ploše.
68'
ze hřiště odchází Junior Mwanga, přichází Marvin Senaya.
67'
Akliouche sice našel velmi dobře Ben Yeddera, jehož sklepnutí do území nikoho nikdo z monackých spoluhráčů zjevně nečekal.
66'
Tato pasáž hry je veklmi rozháráná, kvůli velké nepřesnosti hráčů obou týmů.
65'
Balogun vyslll velmi nepřesný pas, který po delší době dostane do hry hráče Štrasburku.
64'
Balogun ve spolupráci s Akliouchem nedokázali překonat obranu soupeře.
63'
Změnu ve svém kádru chystá i lavička Štrasburku.
62'
Po úspěšné narážce se spoluhráče následný centr Singa od postranní čáry končí pouze v rukavicích brankáře Štrasburku.
61'
Golovin rozehrává další akci Monaca na útočné polovině hřiště.
60'
Přesnost přihrávek jasně hraje ve prospěch Monaca 84%, kdežto domácí Štrasburk má pouze 72%.
59'
ze hřiště odchází Kassoum Ouattara, přichází Ismail Jakobs,
ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Maghnes Akliouche,
ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Eliesse Ben Seghir.
58'
Minamimo zůstal po souboji ležet v pokutovém území, sudí překvbapivě možná trochu úzkoprse přerušil hru.
57'
Balogun se ocitl v nefotbalové pozici na zemi, což znamená přímý kop pro klub reprezentující monacké knížectví.
56'
Po dalším rohu, ale již šance přišla, když centr Golovina umístil přímo pod břevno svou hlavou Singo, ale brankář Bellaarouch opět čaroval svou rukou!
55'
Ani jeden z rohových kopů rozehrávaných Golovinem během krátkého časové úseku nic zajímavého nepřinesl.
54'
Minamino skvěle na pravé straně hřiště obešel obránce a snažil se následně najít sprintujícího Baloguna v pokutovém území, ale těsně před ním byl balon odehrán bránícím hráčem na rohový kop pro Monaco.
53'
Postupný útok Štrasburku byl přerušen jen za cenu faulu bránícího hráče.
52'
Centr na Emeghu v pokutovém území sice neprošel, ale i nadále zůstávají u míče fotbalisté Štrasburku.
51'
Sudí vrací zpět míč na místo přestupku.
50'
Sissoko nenahrál ani doleva či doprava, zkusil to rovně a narazil do hradby tří protihráčů.
49'
Thilo Kehrer nedovoleným faulem kosí na zelený pažit nebohého Bakwu.
48'
Bakwa z velkého úhlu sice obstřelil zeď, ale také velkým obloukem soupeřovu branku.
47'
Ouattara musel jedině držením u koncové čáry zastavit pronikajícího Bakwu.
47'
Presink Monaca dělá obrovské problémy domácím hráčům při snaze rozehrát nějakou kloudnou akci.
46'
V Alsasku se rozhodně žádná fotbalová krása neodehrává, spíše litý boj o každý metr hřiště. Jedinou šanci měl před koncem první půle zakončující Ouattara, ale proti němu se vyznamenal svým zásahem brankář Bellaarouch.
45+4'
45+3'
Následně ještě bude monacký záložník Golovin rozehrávat přímý kop.
45+2'
Bombou ze třinácti metrů sestřelil bráníícho hráče Minamino a navíc to bude rohový kop pro Monaco.
45+1'
Sissoko po rohovém kopu rozhodně nezakončil dle svých představ.
45+1'
Dilane Bakwa rozehraje další rohový kop Štrasburku.
44'
Žlutá karta pro tým AS Monaco (Wilfried Stephane Singo) za držení protihráče.
44'
V osobním souboji se navzájem aktivně drželi Diarra a Singo apřekvipě po tomto souboji uvidíme žlutou kartu.
43'
Ouattara vysllal nebezpečnou ránu, kterou akrobaticky likviduje brankář Bellaarouch!
43'
Ben Yedder sice přišel velmi snadno o míč, ale místo založení kontru odevzdal balon soupeři Bakwa.
42'
Frederic Guilbert se ocitl v ofsajdovém postavení za obranou soupeře.
40'
Po odraženém míči z nějakých dvaadvaceti metrů nepřesně přízemní střelou to zkoušel Mwanga.
39'
Gólové šance nejsou, jelikož rozhodčí nepíská témeř nic a netrestá, hráči se soustřeďují především na osobní souboje a vzájemné oplátky.
38'
Kehrer jasným držením za dres stáhl k zemi Emeghu a ani tentokráte neuvidíme žlutou kartu.
37'
Thomas Delaine se dopustil útočného faulu na Singu, jenž se drží za kotník a netváří se příliš šťastně.
36'
Balogun tentokráte vystřelil celkem nebezpečně, ale balon mijí pouze levou tyč branky, kterou střeží brankář Bellaarouch.
35'
Oodražený míč z velké dálky sice pohotovým, ale také nepřesným volejem posílá Diarra nad břevno branky Monaca.
33'
Minamimo centrem sice našel v pokutovém územím Ouattaru, jenže ten nepřesně zakončoval a navíc se nedohodl se svým spoluhráčem Balogunem, jenž si na střelu také brousil zuby.
32'
Poprvé se ukázal v dnešním utkání fotbalově Minamino a proti dvojicí soupeřů vybojoval rohový kop pro Monaco.
30'
Mwanga při hlavičkovém souboji nastavil svým zádovým svalstvem nečekanou stoličku nic netušícímu Singovi, jenž musí být ošetřován, pěkně si natloukl chlapec. I zde by klidně mohla pasnout karta žluté barvy.
29'
Rohový kop následně rozehrál Golovin pouze nakrátko se spoluhráčem.
29'
Doucouré ukázkově bodyčekem odsunul Ouattaru na reklamní bannery za koncovou čárou, rohovému kopu Monaca však již zabránit nedokázal.
28'
Kapitán Guilbert se nacházel v nedovoleném ofsajdovém postavení.
27'
Perrin jenž už byl ošetřoiván nevypadá vůbec čerstvě a znatelně kulhá, což pro stopera není příliš dobré.
25'
Ofsajd Emeghy na chvíli přerušil aktivní snažení Štrasburku o vstřelení vedoucí branky.
24'
Prudký centr Bakwy z rohu na první tyč byl velmi snadno přečten bránícím družstvem.
23'
Po centru zlůeva sice Outtara vyhrál hlavičkový souboj nad Perrinem, ale bude opět roh pro Štrasburk.
23'
Proti Bakwowi včas zasáhl brankář Majecki a odražený míč do bezpečí definitivně uklidil odkopem Kehrer.
22'
Přetažený centr Bakwy byl sražen pouze opět na další rohový kop Štrasburku.
21'
Fofana velmi tvrdě zastavil mozek Štrasburku Diarru a ani tentokráte nepadne žlutá karta. Rozhodčí zřejmě čeká až si hráči začnou navzájem lámat nohy.
20'
Bakwa rozehrál centr z rohu na jehož konci byla nepřesná hlavička zakončujíícho Emeghy.
19'
Centr Emeghy nebyl vůbec nebezpečný, což ale rychle změnil katastrofální odkop Kehrera a míč končí za koncovou čárou rohový kop pro RC Štrasburk.
18'
Guilbert svým centrem pouze prvního bráníícho hráče.
16'
Bakwa srazil nečekaně míč pro své spoluhráče v pokutovém území, očividně to z nich ani jeden nečekal.
14'
Na druhé straně hřiště opět sporný moment ve kterém byl Minamino, který vysokou nohou zasáhl bránícího hráče Perrina. Ale sudí Turpin překvapivě ukazuje k rohovému praporku.
13'
V souboji dvou trojek byl sice Delaine rychlejší než Maripán, ale není z toho ani rohový kop.
12'
Diarra založil opět výtečnou akci, kdy po odraženém míči se ke koncovce v pokutovém území dostal Bakwa, ale jeho pokus končí několik decimetrů nad břevnem.
11'
Centr zprava sice přešel až před branku Štrasburku, jenže číhající Balogun ho vůbec netrefil dle svých představ.
10'
Ofenzivní snaha Minamina končí pouze následným výkopem brankáře Bellaarouche od své branky.
8'
Následně byl lékařsky ošetřován ofenzivní záložník RC Štrasburku Habib Diarra.
7'
Hra byla ze středu přetažena na pravou stranu hřiště, kde byl centr Bakwy zblokován trojicí hráčů Monaca pouze přímo do rukavic brankáře Majeckého.
6'
Bakwa rozehrál přímý kop až na druhý pokus a následně byl pískán hráčům Štrasburku ofsajd.
6'
Žlutá karta pro tým AS Monaco (Takumi Minamino) za držení protihráče.
6'
Minamino více než jasně a déle než pět vteřin držel rychlejšího Emeghu.
5'
Golovin nemůže rozehrát rohový kop, bo sudí usměrňuje dva hráče v pokutovém území před brankou.
4'
Pas Baloguna přes zásah obránců nenašel své spoluhráče, bude to tedy alespoň rohový kop pro AS Monaco.
2'
Outtara se neúspěšně pokusil odcentrovat přes skluzujícího Guilberta.
1'
Štrasburk se ihned po rozehrávce snažil o přečíslení soupeře Guilbertovým centrem do pokutového území.
1'
Štrasburk bude hrát tradičně v modrých dresech, AS Monaco nastoupí také ve své tradiční kombinaci bílé a červené barvě.

RC Štrasburk: Bellaarouch – Doukouré, Perrin, Saï. Sow – Guilbert (C), Mwanga, I. Sissoko, Delaine – H. Diarra, Bakwa – Emegha.
Náhradníci: Pierre, Dreyer – Aholou, Ali Abdallah, A. Santos, Nzingoula, Baseya, Sebas, Senaya.
Trenér: Patrick Vieira

AS Monaco: Majecki – Ouattara, Kehrer, Maripán, Singo – Minamino, Golovin, Yo. Fofana, Zakaria – Ben Yedder (C), Balogun.
Náhradníci: Köhn – Akliouche, E. Ben Seghir, M. Coulibaly, Jakobs, E. Diop, Vanderson, Magassa, Michal.
Trenér: Adi Hütter

Rozhodčí: Turpin – Danos, Evrard.
Předpokládané absence:

RC Štrasburk

Angelo, Dion, Sebesa, Sylla (všichni nespecifikované zranění)
Fila, Mothiba (oba poraněné koleno)

AS Monaco

Caio Henrique, Embolo, Camara (všichni poraněné koleno)
Jakobs (nespecifikované zranění)
Diatta (svalové zranění)
Salisu (poraněné stehno)
Vanderson (poranění zad)
Byť má RC Štrasburk parádní fanoušky potácá se v roce 2024 v ligové kocovině – 0 – 3 – 4. Marně tak vzpomínají hráči, trenér, realizační tým a fanoušci na skvostný prosinec s tříbodovým ziskem ze tří zápasů po sobě. Navíc kouzlo přestalo působit v CDF, kde ve čtvrtfinalé vypadli v penaltovém rozstřelu s trápicím se Olympique Lyon.
AS Monaco po nečekaném vypadnutí z CDF s Rouen z nižší soutěže, obdrželo další budíček v podobě porážky s Toulouse 1:2. Hráči již zřejmě pochopili, že takhle s eo účast v LM nehraje a ze zápasů s Lens 3:2 a PSG 0:0 vytěžili slušné čytři body. Úkol je jasný, přivézt z Alsaska třibodovou výhru.
RC Štrasburk (12) bude mít doma velmi těžkou úlohu jelikož vyzve soupeře z první trojky v podobě AS Monaca (3). Zástupci malého knížectví neprohráli poslední tři vzájemná utkání a navíc mají v tabulce nedostižný náskok šestnácti bodů.