Tak napočtvrté se Třebíčí podařilo Benátky porazit. Ale byl to boj. Třebíč dvakrát vedla, ale Benátky pokaždé z přesilovky dokázaly srovnat. Ve třetí třetině to byly pro změnu Benátky kdo šel do vedení, ale to jakoby Třebíč nakoplo a dokázala zápas ještě otočit. První polovina utkání určitě nenapovídala tomu, jaký boj a drama poslední třetina nabídne, ale utkání se muselo divákům určitě líbit. Třebíč tak stále může myslet na třetí místo v tabulce, záleží jak dopadne zápas v Jihlavě a také poslední kolo. To je ode mne pro dnešní večer vše. Přeji Vám hezký večer a děkuji za pozornost.
60:00
59:48
Buly pro domácí, puk ve středním pásmu.
59:41
Nakonec si jede na trestnou lavici sednou Král.
59:41
Vhazování ve středním pásmu, to už by mělo být pro domácí dobré. Ještě zmatky s tím, kdo odsedí trest za Plutnara.
59:41
Přihrávka rukou v podání hostů, za protesty osobní trest Plutnar za nesportovní chování, Plutnar odešel s třísknutím do kabin.
59:27
59:20
Hosté v 6!
59:20
I Třebíč se poradí jak odehrát posledních 40 vteřin, vhazovat se bude před Štůralou, což je šance pro hosty.
59:20
Oddechový čas pro domácí.
59:20
Puk mimo hřiště, vyhazování před Štůralou.
58:49
Třebíč vyhazuje.
58:43
Uvidíme jestli hosté nastoupí v 6 bez Jelínka. Zatím to tak nevypadá, asi čekají jak dopadne buly.
58:43
Oddechový čas pro hosty.
58:43
A opět vynikající Štůrala, poradil si teď s těžkou střelou z kruhů.
58:24
57:43
To bude ještě krušný závěr zápasu pro domácí. Přesilovky se dnes hostům daří.
57:28
Vyloučen David Šafránek na 2 minuty za podražení.
57:11
Štůrala si teď připsal důležitý zákrok, s kotoučem na holi se před ním zjevil Plodek, ale brankář Třebíče jeho pokus vystihl.
56:15
O puk bojoval opět Wasserbauer, ale nakonec o něj přišel. U puku jsou nyní hosté.
55:54
Jan Wasserbauer hrál vysokou holí, hra se stěhuje opět před Štůralu.
55:36
Teď jsou na řadě Benátky a tak se ihned vrhly do útoku, vhazování před Štůralou.
54:48
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
A další velký tlak před Jelínkovou brankou už končí gólem. DAVID DOLNÍČEK nekompromisně dorazil volný kotouč před brankou a posílá tak Třebíč opět do vedení. Asistence: Adam Raška.
54:30
Třebíč zakládá další útok.
54:08
Teď se na za zemi svíjí hostující Špaček, ale bude v pořádku.
53:44
52:51
Odraz od brusle a domácí musejí do pásma znovu.
52:11
Hosté se osvobozují. Třebíč zakládá útok znovu.
51:48
Puk ležel osamocený u levé tyčky Jelínkovy klece, ale nikdo z Třebíčských na něj nedosáhl.
51:44
Hosté hráli v šesti. Vyloučen Miškovský na 2 minuty – příliš mnoho hráčů na ledě.
51:13
Velký tlak Třebíče, střela střídá střelu. Ale Jelínek i obrana hostů odolávají.
50:22
Velká šance a parádní zákrok Jelínka, který udržel těžký puk mezi rukou a tělem.
49:53
Třebíč zvyšuje obrátky a tlačí se do útoku.
49:11
Tak sice to nebude využitá přesilovka, ale to domácím zase tolik nevadí. Vyrovnal ADAM RAŠKA. Asistence: Petr Mrázek.
48:38
Ofsajd domácích, kterým se to sice nelíbí, ale už s tím nic neudělají.
48:32
Hosté vyhazují.
48:10
Střelu Bartoňe si Jelínek pohlídal.
47:44
Velký tlak Třebíče, ale střílející obránci trefují hráče před sebou. Ještě 1:25 přesilovky 5 na 3.
47:09
Na ledě se jiskří. Hra bude pokračovat přesilovkou 5 na 3 pro Třeníč. Vyloučeni Říha (BEN) a Ulrych (BEN).
46:51
Nutno dodat, že poslední výroky se domácím divákům vůbec nelíbí.
46:48
Zakázané uvolnění domácích. A také vyloučení Lukáše Havla. Osobní 10 minutový trest.
46:08
Připadá mi jakoby někteří hráči Třebíče nestíhali v osobních soubojích, Benátky z toho umí těžit.
45:44
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Štůralou.
45:17
A další zajímavá situace, Jelínek držel puk někde pod sebou, Třebíč na něj dorážela ale rozhodčí přerušili hru, ikdyž puk byl zdá se volný.
45:10
Nyní to vypadalo, že bude vyloučen hostující Špaček za zdržování hry, ale rozhodčí si to zdá se rozmysleli a vylučovat nebudou. Sporná situace.
Dnešní utkání sleduje 1520 diváků.
44:57
Ofsajd domácích.
43:48
Benátky právě vstřelily branku!
To je neuvěřitelné, další přesilovkový gól v podání Benátek. Tentokráte se k odraženému puku dostal JAN VÍŠEK a střelou do odkryté branky posílá Benátky do vedení. Asistence: Josef Mikyska, Jan Plodek
43:19
Po dalším závaru před Jelínkem fauluje domácí kapitán David Dolníček – 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
42:20
Domácí do třetí třetiny vlétly a je jich zatím plné hřiště.
40:57
Obrovský závar před Jelínkem, nakonec to vyústilo ve střelu od modré, která se otřela o Jelínkovu lapačku a pak i dost možná i břevno.
40:38
Havel vyzkoušel pozornost Jelínka, ten na dvakrát puk ukryl v lapačce.
40:01
Všichni aktéři třetí třetiny už jsou na ledě. Za pár sekund padne buly. Domácí mají ještě 7 vteřin z přesilovky.
Další třetina začne přibližně v 19:08.
Je za námi druhé dějství dnešního zápasu. A i tato třetina skončila poměrem 1:1. Hra však dostala větší spád, tempo i tvrdost. Hráči se začali srážet, z čehož pramenily i přesilové hry. Ty však zatím dokáži jednoznačně lépe zužitkovávat hosté. Tak i přesto, že Třebíč šla znovu do vedení, když se o to postaral opět Havel, je to stále nerozhodně. Hosté už podruhé vyrovnali v přesilové hře zásluhou Víšeka.
40:00
39:13
Pěkná střela v podání domácích se kterou měl Jelínek určité problémy. Kotouč však nakonec udržel.
38:27
Přesilovka se domácím, zatím příliš nedaří. A právě přesilovky dělají dnes zatím největší rozdíl mezi oběma soupeři.
38:08
Vyloučen Ulrych (BEN) na 2 minuty.
37:06
Další velká šance Benátek, které šly 2 na 1 a jen skvělý zákrok Štůraly zabránil brance.
36:11
Hosté opět využívají přesilovku. Tentokrát jim to trvalo déle, ale přesto se dokázal po střele z kruhů prosadit JAN VÍŠEK. Asistence: Jan Plodek, Josef Mikyska
35:20
Nebezpečná střela Miškovského, Štůrala měl co dělat, ale puk vyrazil.
34:58
Domácí vyhazují z pásma.
34:50
Vyloučen Peroutka (TRE) na 2 minuty za držení.
33:38
Velká šance domácích, po krásné kombinaci byl sám před brankou jeden z Třebíčských, ale na kotouč nedosáhl.
33:01
Třebíč se snaží založit útok a usadit se v pásmu, ale bude to muset opakovat.
32:11
Po tvrdém nájezdu bude vyloučen Skalický (BEN) na 2 minuty.
31:50
Hry vysokou holí v podání hostů. Vhazování před Jelínkem.
30:31
Na ledě přeci jen přibývá osobních soubojů, především hosté začali souboje dohrávat.
30:10
Oba týmy v plném počtu, hra opět 5 na 5.
29:45
Benátky jsou u kotouče, ale do pásma se jim projít nedaří.
28:49
Hra ve 4 na obou stranách také vyrovnaná.
27:55
Vzájemné vyloučení, hraje se ve 4 na obou stranách.
27:38
Po trochu krkolomném přechodu přes modrou čáru se po střele na vzdálenější tyč prosadil opět LUKÁŠ HAVEL. Asistence: Jan Zdráhal, Jan Wasserbauer.
26:37
Teď již domácí usazeni v pásmu. Ale bez větší šance.
25:34
Máme možnost sledovat přesilovku domácího týmu, zatím se jim příliš nedaří. Snaží se usadit v útočném pásmu.
25:04
Vyloučen Miškovský Daniel (BEN) na 2 minuty.
25:00
Říha teď dostal pukem do obličeje, ale bude v pořádku.
24:51
Vhazování před Štůralou. A po něm hned střela, ta šla však mimo.
24:07
Hra se stále odehrává spíše ve středním pásmu, obrany na obou stranách zatím dominují nad útoky.
23:53
A teď rychle na druhé straně sražená rána nad branku, vhazování před Jelínkem.
23:29
Zdráhal teď pásmo neudržel a do útoku tak jdou opět hosté.
22:56
Další ofsajd domácích.
22:10
Benátky v útoku, bojují o puk v rozích a za brankou, ale Třebíč dobře brání nebezpečné prostory.
21:28
Čech nahazoval za bránu Jelínka a domácí bojují o puk, který nakonec získali, ale před brankou je přikryl Jelínek.
20:59
Ofsajd teď domácí nepustil do třetiny a tak se musí bránit.
20:15
Hostující špaček dostal pukem do choulostivých míst a odjíždí na střídačku. To muselo bolet.
20:01
Hráči obou mužstev už krouží po ledové ploše. Druhá třetina začne zhruba za minutku.
První třetina je za námi. Hra neměla nijak zvlášť velký náboj, hrálo se hodně bez přerušení a bez osobních soubojů. Domácí šli do vedení zásluhou krásné akce Lukáše Havla. Pak však otěže utkání převzaly Benátky a začaly se více tlačit do útoku a měly i minimálně optickou převahu. Z toho ke konci třetiny vyplynula jejich přesilová hra, kterou dokázal během několika vteřin využít Josef Skořepa. Stav je tak po první třetině 1:1. Druhá třetina začne cca za 13 minut.
20:00
19:28
A Benátky přesilovku bleskem využívají. Prosadil se JOSEF SKOŘEPA a vyrovnal tak stav utkání. Asistence: Daniel Špaček, Daniel Miškovský.
19:16
Vyloučen Jakub Šaur na 2 minuty za hákování.
18:47
Čuřík hledal v útočném pásmu Čecha, ale tomu puk o kousek utekl a tak jej zalehl Jelínek.
18:00
Po delším čase také Třebíč v útoku, ale střela z toho nebyla. Na druhé straně přikryl puk Štůrala.
17:42
Zakázané uvolnění Třebíče.
17:18
Po vyhraném buly vypálil Jonák, ale brankář domácích opět pozorný.
16:29
Další zákrok Štůraly po střele z mezikruží.
16:01
Nahození od modré v podání Ulrycha se také neuchytilo.
15:56
Nyní zakázané uvolnění domácích, obraz hry stále stejný, Benátky se snaží kombinovat, ale příliš se jim to nedaří.
14:17
Holík nyní na druhé straně v dobré pozici přestřelil.
14:07
Teď jeli hosté 2 na 1, ale zakončující hráč minul v dobré pozici puk. To bylo pro domácí varování.
13:07
Třebíč dobře brání modrou čáru, překonat ji dělá hostům velký problém. Nyní se to jim to podařilo a hned z toho byla střela na Štůralu.
12:37
Další zákrok Štůraly, ale spíše z kategorie jednodušších.
12:24
Hosté se snaží tlačit do útoků, icing domácích.
11:39
Plodek to teď zkoušel z pravé strany, ale minul.
10:34
Icing hostů.
09:58
Mikyska se snažil zavést puk do útočné třetiny, ale obrana domácích byla pozorná.
09:30
Po upísknutí rozhodčích se vhazuje ve středovém kruhu.
09:19
Teď na druhé straně musel zasahova Šťůrala, ale pohlídal si střelu i následné dorážky, následuje vhazování po jeho levici.
07:57
Krásná akce LUKÁŠE HAVLA. Na modré zpracoval těžký, skákající kotouč, obešel obránce a před Jelínkem zavěsil do pravé šibenice. Asistence: Jakub Šaur, David Dolníček.
07:15
Šťůrala teď raději podržel kotouč, před dojíždějícím hostujícím útočníkem.
06:25
Nadějně rozjetý útok hostů překazil dobře vracející se Raška.
06:09
Třebíč nahazuje puk do útočné třetiny a pak o něj bojuje, zatím neúspěšně.
05:27
Vhazování před Šťůralou.
05:12
Až nyní je hra přerušena po zblokované střele Třebíče.
04:42
Zatím je hra velmi plynulá, nebylo jediné přerušení hry. Hra se však odehrává spíše ve středním pásmu.
03:52
Hosté se zatím prezentují, že nepřijeli pouze na výlet a hrají aktivně.
02:40
Na ledě už se prostřídali všechny pětky obou mužstev. Náznak šance Třebíče, se kterou si Jelínek poradil.
01:06
Třebíč si musí dát pozor na rozehrávku, hosté napadají ve více lidech a to děla domácím problémy.
01:06
Zatím se hra odehrává ve středním pásmu, puk na holi mají Třebíčští.
00:01
Hned dvě nové posily se dnes představí v dresu Horácké Slavie. Jsou to obránce Aleš Holík, který včera odehrál výborné utkání v dresu Zlína a připsal si svůj premiérový extraligový gól. Druhý novým mužem je také obránce Kamil Charousek, který uvidíme jak se jim dnes bude dařit.

SK Horácká Slavia Třebíč: Šťůrala (Máj) – Holík, Zdráhal, Bartoň "A", Charousek, Šaur, Peroutka – Havel, Dolníček "C", Wasserbauer – Čech "A", Čuřík, Řípa – Mrázek, Raška, Jaroš – Paták, Šafránek, Votápek – Juráň

HC Benátky nad Jizerou: Jelínek (Fučík) – Jandejsek, Ulrych, Niko, Pabiška, Pálek, Plutnar, Říha – Miškovský, Skořepa "A", Špaček "A" – Kalfiřt, Plodek "C", Víšek – Král, Mikyska, Jonák – Skalický, Vařecha, Bittner

Rozhodčí: J. Doležal – Čížek, Polák.
Dosavadní vzájemné zápasy vyznívají jednoznačně ve prospěch Benátek nad Jizerou. Ty dokázali všechny dosavadní vzájemné zápasy vyhrát, vždy o jednu branku a pokaždé v poměru 2:1. Pouze v posledním utkání na ledě Benátek to byla výhra až po prodloužení a tak Třebíč vyválčila na Benátkách první bod. Už jen kvůli tomu, že má Třebíč svému soupeři co vrace, se můžeme na utkání těšit.
HC Benátky na Jizerou jsou nyní na 9 místě s jistou účastí v předkole play-off. Nyní drží 9 pozici se ziskem 75 bodů. V posledním odehraném kole prohráli doma s Duklou Jihlava až na nájezdy v poměru 2:3.Benátečtí jako farma extraligového Liberce disponují širokým kádrem s řadou mladých talentovaných hokejistů, tak uvidíme v jaké sestavě se představí na ledě Horácké Slavie.
SK Horácká Slavia Třebíč sehraje poslední utkání základní části na domácím ledě. V rámci předposledního kola první hokejové ligy přivítá svého neoblíbeného soupeře HC Benátky nad Jizerou. Horácká Slavie v posledním kole padla na ledě Mostu v poměru 2:1. Nutno však dodat, že na led Mostu nastoupila pouze se 4 obránci a celkově ve velmi změněné sestavě, když celkem 7 hráčů širšího kádru skolila chřipka. Tak se Třebíč musela vyrovnat jak se soupeřem, tak se změnami v sestavě. Třebíč už má jistou minimálně pátou pozici, ale stále na dostřel mají i třetí místo Českých Budějovic na které, stejně jako na Jihlavu ztrácí 4 body. Uvidíme kolik hráčů se stihne uzdravit a kdo do zápasu nastoupím. Horáci také ohlásili trojici posil do dalších bojů – Aleš HOLÍK, Kamil CHAROUSEK a Patrik PETRUŠKA. Dva prvně jmenovaní mají posílit právě obrané řady Horácké Slavie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.