Hosté zvítězili v prodloužení. Hezký zbytek večera přeje z Třebíče Lukáš Rousek.
63:17
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté prodnikli rychlý protiútok, JIŘÍ DRTINA se dostal do ideální střelecké pozice a střelou na vyrážečku rozhodl o výhře Pirátů. Asistence: Nikola Gajovský.
62:30
Hřebejk střílel ze tří kroků a minul levý horní růžek domácí svatyně!
61:46
Falter obskočil Sinisala a rozehrál.
61:17
Oba týmy v plném počtu.
61:10
Branka Třebíče je posunutá. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
60:01
Hraje se tři na tři. Málo vídaná situace.
60:01
Bude se prodlužovat. Po průběhu utkání se dá říct, že remíza po základní hrací době je spravedlivá.
60:00
59:18
Hovorka (CHM) – 2 minuty hákování.
Holec (TRE) – 2 minuty filmovaný pád.
58:48
Přes střední pásmo se přechází velice těžko. Oba týmy je vždy přehustí.
57:40
Žádný z celků už nechce udělat chybu, která by byla pravděpodobně smrtící.
56:11
Hosté v plném počtu. Ani Třebíč nevyužila přesilovku pět na tři.
55:31
Oddechový čas pro hosty.
55:31
Třebíč tlačí! Další ránu vyslal Erat, Hanuljak měl co dělat, aby neposedný kotouč schoval před dotírajícími soky!
55:10
Ránu Bartoně vyrazil Hanuljak až do středního pásma.
54:52
Eratova bomba zacinkala na tyčku, Hanuljak pak přerušil hru!
54:11
Skinner (CHM) – 2 minuty podražení.
53:44
Koma (CHM) – 2 minuty vysoká hůl.
52:51
Holec si i přes obránce natlačil mezi kruhy a vypálil, Hanuljak zakročil ramenem a hosté pak hrají raději na icing!
51:57
Útočnou snahu hostů zastavilo postavení mimo hru.
50:34
Čuřík nabil Wasserbauerovi mezi kruhy, ten ovšem netrefil branku. Hraje se nejlepší hokej v průběhu celého utkání.
49:24
Holec přenechal do tandemu Čuříkovi – Hanuljak zakročil levým betonem.
48:42
První třebíčská pětka teď zle topila před brankou Pirátů! Motola je jako v přesilovce a bekendové zakončení Havla končí na tyči!
46:52
Roman Erat v postavení mimo hru.
46:25
Zdráhal si silou natlačil až před Hanuljaka, dorážející Čuřík puk za brankovou čáru neprotlačil.
45:03
Hovorkovo nahození schoval Falter do lapačky, vhazování po pravici Faltra.
44:13
Další icing Chomutova.
43:25
Martin Čech pálil z otočky na kruzích těsně nad!
43:12
Po delší době se předvedli v útoku také Třebíčští, což vyústilo v icing Pirátů.
42:03
Holec provětral Hanuljakovu lapačku.
41:19
Konečnou snažení Chomutova po přesilovce učinil Martin Falter parádním zákrokem proti Sinisalovi!
41:00
Domácí jsou již v pěti, ale hosté dál útočí.
40:16
Erat zabojoval vytlačil kotouč pár centimetrů do středního pásma, čímž vystavil hosty do ofsajdu, kteří chtěli dál hrát.
40:01
Druhá třetina je minulostí. Piráti ve druhé třetině byli lepším celkem a zaslouženě srovnali skóre utkání. Navíc budou mít na začátku třetí části 52 vteřin výhodu pěti proti třem. Uvidíme, jak se souboj prvního s druhým ve třetí periodě, která začne zhruba v 19:10, rozuzlí.
40:00
39:27
Erat sebral Pirátům puk z kombinace a vyhodil.
38:55
Dolníček (TRE) – 2 minuty hákování plus 10 minut osobní trest za nesportovní chování.
38:53
Řípa (TRE) – 2 minuty hákování.
37:38
36:45
Ostřížek naznačil přihrávku a pohotově zakončil. Hanuljak se však naznačením nenechal zmást.
35:38
Gajovský (CHM) – 2 minuty sevření puku.
35:09
Ze změti hokejek vytáhnul puk do gólové šance Štěpán Hřebejk, kterého vychytal skvělým zákrokem Martin Falter!
34:42
Icing Horácké Slavie. Chomutov přebral otěže zápasu a je nastěhovaný před Faltrovou brankou.
33:03
Několik ostrých zákroků předvedli Piráti, domácím divákům se nelíbil hlavně atak na Ostřížka, který byl v daný moment bez puku.
30:21
Další technický přestupek hostů – tentokrát icing.
30:05
Ofsajd Pirátů. Hra nabrala na tempu. Hraje se nahoru dolů.
29:18
Ostřížek pálil z mezikruží – Hanuljak špičkou vyrážečku střelu odrazil do bezpečí!
28:07
Kombinace Chomutova vedla na Gajovského, kterému naštěstí pro domácí selhala koncovka, jinak by pálil do prázdné brány!
26:45
Šaur (TRE) – 2 minuty hákování.
25:57
Holec hledal před brankou Řípu, hostující obrana puk srazila a Hanuljak raději přerušil hru, aby umožnil svým unaveným spoluhráčům vystřídat.
25:02
23:59
Malenovu střelu dorážel Erat, Hanuljak dobře zasáhnul vyrážečkou. Pak si sjel od modré Zdráhal a jen o pár centimetrů minul bránu svou dělovkou.
23:18
Havlovu střílenou přihrávku tečoval Dolníček těsně vedle pravé tyčky Hanuljakovy branky.
23:02
Květoň (CHM) – 2 minuty podražení.
21:25
NIKOLA GAJOVSKÝ vystřelil přes obránce tak dobře, že Falter puk neviděl a ten končí za jeho zády. Asistence: Tomas Sinisalo.
21:09
Do další kombinace hostů sáhnul Malena a vyhodil.
20:25
Dolníček sebral puk Pirátům a bekendem vyhodil.
20:01
20 minut je za námi. Hráči nehrají v nijak závratném tempu, což se dá přičíst nahuštěnému programu první ligy. Třebíčští se ujali vedení po jediné pohledné akci, která byla doposud k vidění. Hosté budou mít na začátku druhé periody k dispozici skoro dvě minuty přesilovky.
19:24
Piráti se přecejen protlačili až do zakončení, které si vzal na starosti Ondřej Kaše, Falter vyrazil nad branku.
17:42
Další ránu kryje Falter, tentokrát pálil Rýgl.
17:37
Útočné počínání Pirátů před svou brankou překazil Falter svojí lapačkou.
16:31
König si sjel mezi kruhy, kde ho našel Holec, střela třebíčského obránce končí na rameně Hanuljaka!
16:13
Ofsajd Chomutova.
14:35
14:32
Hovorka (CHM) – 10 minut osobní trest za nesportovní chování.
13:25
Dobrou práci v oslabení předvedl Roman Erat, za což ho tribuny odměnily potleskem.
12:35
Malena (TRE) – 2 minuty hákování.
12:10
Stav utkání se mohl za okmažik pohnout na obě strany! Šagát zacinkal na pravou Faltrovu tyčku, na druhé straně tečoval Čuříkovu střelu Ostřížek do klína Hanuljaka!
11:11
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Lahůdková akce Třebíčských! Bartoň přihrál Wasserbauerovi, který nečekanou zpětnou nahrávkou přes brankoviště našel JIŘÍHO ŘÍPU, jenž pohotově skóroval. Asistence: Jan Wasserbauer, Jakub Bartoň.
10:52
09:49
Piráti zdatně kombinovali, až se ke střele od modré dostal Skinner – Falter parádně mávnul lapačkou a vystavil letícímu kotouči červenou!
08:52
Řípa (TRE) – 2 minuty podražení.
08:48
Po přechodu do útočeného pásma pálil Erat, Hanuljak vyrazil. Za chvíli minul Dolníček levý horní růžek. Hra je přerušena pro pusunutí branky Pirátů.
07:35
Čuřík namazal Hřebejkovi, jehož pohotovou ránu vyrazil Falter.
06:40
05:00
Sám před Hanuljakem se objevil Dolníček, ale vyjetého brankáře Pirátů neprostřelil!
04:40
Šulák (CHM) – 2 minuty držení protihráče.
04:04
Ostřížek střílel kolem Komy, ale sok mu střelu přizvedl vysoko nad branku.
03:27
Martin Falter si připsal první zákrok dnešního utkání. Jeho pozornost prověřil Tomas Sinisalo.
03:10
Havel zavařil Eratovi pomalou zpětnou přihrávku, ale zkušený domácí forvard si dokázal poradil a dostal puk do středního pásma.
02:26
01:42
Chomutovští zablokovali tři třebíčské střely a následně se osvobodili.
01:00
Gajovský sebral přihrávku na Malenu a opět vyhazuje.
00:30
Koma vyhazuje. Třebíč začíná od Faltra.
00:26
Rutta (CHM) – 2 minuty nedovolené bránění.
00:01

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Vejmelka) – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, König, Juráň – Erat, Dolníček, Havel – Křivohlávek, Holec, Řípa – Wasserbauer, Ostřížek, Čuřík – Čech, Raška, Králík.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Maštalířský) – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl, Tejnor – Sikora, Hovorka, D. Kaše – D. KVětoň, Sinisalo, Gajovský – Moore, Hřebejk, Kämpf – O. Kaše, Šagát, Račuk – Chrpa.

Rozhodčí: Úlehla – Polák, Samuel.
V minulém kole porazili Piráti Benátky 6:1 v zápase, který okořenilo několik šarvátek. Bílé hvězdy doma zdolaly vojáky z Jihlavy v poměru 2:1 před více než čtyřmi tisícovkami diváků.
Soubor Třebíče s Chomutovem je šlágrem 19. kola první ligy, neboť se utká první celek tabulky s druhým. Určitě v MANN+HUMMEL ARÉNĚ uvidíme zajímavý zápas.
První vzájemné utkání obou soupeřů bylo sehráno v 6. kole na ledě Pirátů v Chomutově. Domácí vstoupili do utkání o něco aktivněji ale první dvacetiminutovka změnu skóre nepřinesla. Třebíčští šli do vedení ve druhé třetině zásluhou Lukáše Havla, ovšem domácí rychle odpověděli dvěma góly ještě v této části hry a vytvořili si tak před poslední třetinou těsný náskok. Když potom Piráti v rychlém sledu přidali další dvě trefy, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto.
Ještě v minulé sezóně extraligový Chomutov by měl patřit k favoritům první ligy. Piráti chtějí co nejrychleji zpět do nejvyšší soutěže. Tam by je měla dovést trenérská dvojice Břetislav Kopřiva a Aleš Totter. Ti mají k dispozici bezpochyby kompaktní kádr, který v soutěži patří k těm nejsilnějším. Mimo jiné na soupisce Pirátů najdeme i několik cizinců. Konkrétně několik Slováků, Kanaďanů nebo i Fina. Severočeši se podle očekávání usadili v horních patrech tabulky, i když občasné bodové ztráty a kolísavost výkonů se prozatím nevyhýbá ani jim. V první čtvrtině základní části museli hokejisté Chomutova celkem pětkrát přijmout hořkost porážky. Přesto si ale udržují vysoce aktivní bilanci a pravidelné bodové zisky, což je ale u aspiranta na postup povinnost. V brance Pirátů se od začátku sezóny objevili postupně tři gólmani. Největší porci odchytaných zápasů má aktuálně na kontě zkušený Miroslav Kopřiva. Ale také Miroslav Hanuljak a Jan Strmeň již dostali příležitost. V obraně patří k oporám Jiří Drtina, Jan Rutta a Brett Skinner. Také v útoku disponují Piráti zkušeností a kvalitou. Hráči jako Marek Hovorka, Vladimír Růžička mladší, Štěpánek Hřebejk nebo Lukáš Květoň mají velké extraligové zkušenosti, které jsou samozřejmě v zápasech první hokejové ligy znát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.