Ústí nad Labem si doma připisuje výhru 4:2 nad Havířovem. I ve třetí třetině přidalo Ústí jeden gól a pojistilo si vedení. Havířov byl možná lepší v první třetině, zbývající dvě ale patřily Slovanu, který nakonec zaslouženě vítězí.

Nejlepší hráči zápasu: Tůma (UNL) – Sztefek (HAV).
60:00
59:58
Ještě střelu Ostrčila vyrazil Petrásek.
59:26
Havířov v útočném pásmu, snaží se pálit z každé pozice.
58:50
Maruna zblízka trefil rameno Petráska!
58:28
Po nahození hostujícího týmu následuje vhazování před Petráskem.
57:43
Matoušek ukryl puk před dotírajícím Hanzlem.
57:02
Icing domácích.
56:39
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, Ústí ujelo do přečíslení, na druhé straně pak pálil Maruna.
55:34
Závar před brankou řeší Petrásek, puk ukryl do lapačky.
55:03
Na druhé straně ujel do brejku Budínský, ale svůj blafák pak nasměroval příliš nad do ochranné sítě.
54:45
Sztefek tečoval puk do břevna!
53:09
Kloz (UNL) vyloučen za sekání.
52:58
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
V mezikruží si ideálně potáhl kotouč DAVID TŮMA a přesným švihem propálil Matouška. Asistence: Ondřej Holomek.
52:14
Ránu Černého od modré skryl Matoušek v lapačce.
51:33
Trestné střílení provedl Martin Hanzl, ale vůbec se mu to nepovedlo. Sám se ukličkoval a ani nezakončil.
51:33
Sudí nařídil trestné střílení proti Havířovu! Foltýn zalehl puk na brankové čáře, čímž se provinil proti pravidlům.
51:18
Holomek od modré trefil tyč!
51:00
Kloz zblízka přestřelil.
50:28
Ostrčil zpět na ledě, Havířov hraje ve čtyřech.
49:48
Přesilovka pro Slovan 5 na 3. Za podražení posílá Havířov do tří Fořt.
49:45
Utkání sleduje 732 diváků.
49:29
Roubík s Tůmou předvedli velký tlak do branky, ale Matoušek odolal.
48:28
Ostrčil (HAV) vyloučen za podražení.
47:48
Hanzl pěkně mířil na Matouškovu lapačku, havířovský gólman připraven.
46:24
Holomek vyprášil svou dělovkou betony Matouška! Pak ještě bojoval Roubík, ale k dorážce se nedostal.
45:46
Hostující Fořt tlačil puk do klece, ale nakonec kotouč skončil těsně mimo.
45:20
Na druhé straně ukryl puk v lapačce Petrásek, bude se vhazovat.
45:04
Merta střílel mimo, oba celky střídají.
44:03
Šlahař pálil od pravého mantinelu, ale Petrásek byl připraven a bude se vhazovat.
43:03
Kamil Černý nahazuje do pásma, Ústí se záhy opět zmocnilo puku.
42:08
Pechanec po buly mířil mezi betony Petráska!
41:31
Havířov je v plném počtu.
40:50
Holomek svou střelou vyzkoušel pozornost Matouška v přesilovce.
40:01
Ve druhé třetině bylo lepším týmem Ústí a zaslouženě přidalo rozdílovou branku z hole Jaroslava Roubíka. Zápas je nadále otevřený a uvidíme, co přinese třetí třetina.
40:00
39:29
Havířov míří do čtyř. Šlahař (HAV) vyloučen za sekání.
38:59
Ústí stále na puku, ve druhé třetině Havířov vůbec nebyl ve hře a pouze bránil.
38:00
Holomek bodyčekoval Jiránka, za takový hit by se nestyděl ani Ryan Hollweg.
37:07
Kloz vyvážel puk od vlastní branky, ale nepřihrával, až nakonec ústecká trojice útočníků skončila v ofsajdu.
35:39
Rod z levé strany trefil boční síť.
35:01
Havířovský nadějný útok zastavil ofsajd.
34:24
Havířov v útočném pásmu, Ústí poprvé v utkání vede.
33:54
Už to vypadalo, že se to nepovede, ale JAROSLAV ROUBÍK si poradí se vším. Střelu od modré ještě Matoušek vyrazil, ale s dorážkou ústeckého kanonýra si už neporadil. Ovšem puk Roubíkovi tak poskakoval, že to vypadalo, že to havířovský gólman bude mít, ale kotouč je nakonec v síti. Asistence: Ondřej Holomek.
33:47
Rod ve spolupráci s Roubíkem, ale puk jim utekl a Matoušek ho ukryl v lapačce.
33:01
Ústí v náporu, ale Holomek golfákem netrefil branku.
31:47
Hra je poněkud roztržitá a často se přerušuje, nyní se vhazuje před Matouškem.
30:01
Havířov drží útočné pásmo, dvakrát v krátkém sledu se vhazovalo před ústeckým gólmanem a nyní bude znovu.
29:25
Fořt našel mezi beky Loskota, ten nastavil hůl a zblízka vystrašil Petráska!
27:55
Icing Havířova, hra se vrací před Matouška.
27:39
Pechanec zblízka pálil vedle, nyní se už ale hraje před brankou Havířova.
27:15
Střela Sztefeka končí v ochranné síti. Hra přerušena.
26:50
Havířov se nadále brání, Slovan dobře naopak pracuje v ptočné třetině.
25:37
Každopádně úvod druhé třetiny patří domácím, Ústí je hodně aktivní a fanoušci to rovněž cítí.
25:25
Smetana pálil vedle.
24:55
Loskot stromem sestřelil Mertu, ale pokračuje se dál.
24:23
Matoušek v tváří tvář vychytal Vávru! Bude se vhazovat.
24:11
Další závar přežil Havířov. V brankovišti byl aktivní Merta.
23:15
Nyní tu ale byla gólová šance, přečíslení domácích, Rod hledal Tůmu, ten netrefil ideálně.
22:39
Aktuálně sledujeme docela nudnou pasáž hry. Oba celky pouze nahazují puky a střídají. Žádné šance.
21:25
Vávra znovu v akci, tentokrát pálil od modré nad.
20:44
Ústí začalo po úvodní buly náporem, Vávrova střela byla ztečována do ochranné sítě.
20:01
Viděli jsme zajímavou a na branky bohatou první třetinu. Havířov dvakrát vedl, ale pokaždé dokázal Slovan stav srovnat. A tak vidíme na kostce na ledem po prvních dvaceti minutách skóre 2:2.
20:00
19:50
Kloz bojuje o kotouč v rohu mantinelu, ale více se už nestane.
19:01
Pěkná přesilovková souhra, takhle to má vypadat. Několik přihrávek a střela ze středu kruhů od DAVIDA TŮMY mezi betony. Asistence: Tomáš Rod, Tomáš Kolafa.
18:28
Přesilovka pro Slovan, protože Daniel Graca (HAV) se provinil držením.
18:09
Havířov je při chuti, znovu se vhazuje před Petráskem.
17:51
Havířov právě vstřelil branku!
Petrásek tohle mohl mít. Střela z mezikruží od MARKA LOSKOTA mu proklouzla v lapačce až do sítě. Asistence: Jurij Repe, Radim Ostrčil.
16:52
Ústí hned po obranné buly vyhazuje přes všechny čáry.
16:49
Bude se vylučovat na straně Ústí. Brož (UNL) vyloučen za hákování.
16:26
Vágnerovu nahození na branku ztlumil gólman Matoušek ramenem.
14:13
Ústí srovnává v přesilovce. Střelu od modré protečoval do sítě DAVID MERTA. Asistence: Tomáš Vávra, Martin Vágner.
13:26
Rodova zblokovaná střela z mezikruží míří mimo branku.
12:41
Přesilovka pro Slovan: Maruna (HAV) dvě minuty za držení protihráče.
12:22
Loskot přejel pásmo a jeho střela našla přesně Petráskovu lapačku. Následuje komerční přestávka.
11:58
Tomáš Jiránek to zkusil zpoza branky sám a jeho bekhend vystrašil Petráska!
11:45
Bude se vhazovat před Petráskem, domácí gólman musel opět zasahovat.
10:25
Petrásek dlouho odolával, až si na vrchol kruhu najel RADIM OSTRČIL a střelou zápěstím překonal domácího brankáře. Asistence: Martin Jakúbek, Jan Maruna.
09:44
Až nyní Ústečtí vyhazují přes všechny čáry.
09:23
Zase se to kutálelo před Petráskem, ale ústecký gólman nadále drží čistý štít.
09:09
Ostrčil pálil od modré, ale Petrásek byl na místě.
09:02
Každopádně budeme vylučovat. Smetana (UNL) jde ven za hákování.
08:44
Závar před Petráskem, hosté byli v přečíslení, ale nedokázali zakončit.
07:45
Merta po buly střílel velmi zajímavě přes beka, Matoušek musel vystrčit svůj beton.
07:39
Dobrá ústecká šance, v závěru ještě dorážel Merta, ale Matoušek udržel puk ve výstroji. Bude se vhazovat.
07:00
Hra je zatím docela neučesaná, Ústí je aktivnější, ale na obou stranách sledujeme řadu nepřesností.
06:30
Havířov napadá založení ústeckého útoku.
05:32
Brožovo nahození málem skončilo gólem, Matoušek vyrážel ramenem.
04:56
Hosté opět vyhazují a oba celky střídají.
04:12
Rod mohl střílet, Ústí rovnalo svou přesilovkovou formaci, ale Havířov se nakonec osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
03:32
A bude se vylučovat: Šlahař (HAV) vykázán za podražení.
02:40
Hostující Klimša až nyní pálil od modré, ale Petrásek byl připraven.
02:35
Až nyní se Havířov dostal do útočného pásma, ale do koncovky se nedostal.
01:55
Ústí začalo náporem, hned dvě úvodní střídání Slovanu dostala havířovskou defenzivu pod tlak.
00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček, J. Trončinský – Tůma, Roubík, Rod, Merta, Kloz, Vávra, Baránek, Hanzl, Pořický, Budinský, Kuchynka.

AZ Havířov: Matoušek (Turšner) – Foltýn, Bezuška, Repe, Lenďák, Ostrčil, Graca, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek, Maruna, Šlahař, Jakúbek, Klimša, Pechanec, Sztefek, Matějek, Tomi..
Zhruba osm minut před startem utkání se tribuny pomalu plní, oba celky mají za sebou rozbruslení a za několik minut vyjedou na led k úvodní buly. Na tribuně vidíme i extraligové hokejisty, kteří se přišli podívat na utkání, a to Marka Trončinského (nově Mladá Boleslav) a Karla Kubáta (Litvínov). Oba jsou ústeckými rodáky.
Havířov přijíždí v rámci utkání 34. kola první hokejové ligy do Ústí v roli favorita. Slezané se totiž nacházejí na 5. místě tabulky se ziskem 59 bodů, zatímco domácí Slovan je až na 11. příčce s kolonkou 43 bodů na svém kontě.

Ústí podlehlo v posledním utkání ve středu v derby Chomutovu 3:4. Jednalo se o velkou bitvu, Slovan vedl ještě po dvou třetinách 2:1, ale o vedení nakonec přišel. Utkání bylo pořádně vyhecované a domácí cítili po zápase křivdu u rozhodčích.

Havířov má za sebou naopak pohodové vítězství, když doma rozdrtil Benátky 5:0. Obránce Petr Šenkeřík dal vítězný gól, k tomu přidal dvě asistence a brankář Lukáš Daneček vychytal svou druhou nulu v sezóně.

V lepším rozpoložení po posledních zápasech by tak měl být Havířov, ale Ústí v posledních dvou letech s Havířovem doma neprohrálo! V minulé sezóně doma zvítězilo na AZetem 2:0 a 7:0 a letos 5:4.

Havířovu bude v Ústí chybět zraněný Aron Chmielewski. Ústí naopak vyměnilo kapitány, když před nedávnem nahradil Jana Kloze Martin Vágner.

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV: Daneček – Matějíček, Foltýn, Lenďák, Šenkeřík, Pastor, Ostrčil, Bahounek – Jiránek, Loskot, Fořt – Tomi, Hlinka, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Maruna.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Pohl, Vl. Brož, Vágner, K. Černý, Smetana – D. Tůma, Roubík, Rod – D. Merta, J. Kloz, T. Vávra – Baránek, M. Hanzl, Pořický. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.