V zápase 17. kola hostili ústečtí hokejisté v domácím prostředí Litoměřice. Utkání plné zvratů nakonec po dramatickém závěru ovládl Slovan, který bere tři body po výhře 5:3. O rozhodující trefu se postaral Jan Dalecký, který ve střetnutí zaznamenal také jednu asistenci a byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky: 10. Tůma (Roubík), 35. Roubík (Tůma, Smetana), 46. Melka (Kuchler, Dalecký), 58. Dalecký (Smetana, Pohl), 60. Tůma – 11. Nedvídek (Kalla, Vašíček), 19. Pavlas (Rousek, Krstev), 47. Rousek (Šulc).
Rozhodčí: Smitka – M. Svoboda, Krátký.
Vyloučení: 3:6, navíc Brož 10 min. OT [NESP] – Pavlas 10 min. OT + OK [NESP].
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 1 621.
Střely na branku: 30:32 (10:11, 8:5, 12:16).
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Zakázaná uvolnění: 4:2.
Ofsajdy: 5:4; z toho úmyslné 1:0.
Vyhraná vhazování: 34:27 (12:5, 10:13, 12:9).
Nejlepší hráči: Jan Dalecký – Adam Svoboda.
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Jan Dalecký (1+1)
HC Stadion Litoměřice: Adam Svoboda (25 zásahů)
59:53
Adam Svoboda v brance.
59:53
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Gól do prázdné branky! Gól v oslabení! DAVID TŮMA (11+10; dnes 2+1) trefuje přes celé hřiště prázdnou branku hostů. Bez asistence.
59:24
Valáškovu střelu Soukup vyrazil, Kalla z dorážky promáchl.
58:53
Stadion v šesti!
58:45
Ústečtí zatím pozorně brání střední pásmo.
58:25
Šance na vyrovnání pro Litoměřice. Jiří Rys (UNL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
Vyloučení celkem v zápase: 3:6, navíc Brož 10 min. OT [NESP] – Pavlas 10 min. OT + OK [NESP].
57:35
Domácí znovu odskakují! JAN DALECKÝ (1+1; dnes 1+1) naznačil nahrávku na střed, avšak od levého mantinelu zvolil nečekanou střelu, která zapadla až do sítě Adama Svobody. Asistence: Ondřej Smetana (1+12; dnes 0+2), Jan Pohl (2+5).
56:29
Úmyslný ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 5:4; z toho úmyslné 1:0).
56:02
Stadion ve velkém tlaku, Vašíček nadvakrát proti ústeckému gólmanovi neuspěl.
55:19
Menší přestávka. Čárový rozhodčí musí upravit branku Adama Svobodu.
55:10
Bernad z levé strany nepřesný.
54:55
Slovan kombinuje v útočné třetině. Když už se někdo z domácích hráčů odhodlá ke střele, většinu zblokuje defenziva soupeře.
54:21
Švagrovský pouze nahodil za branku Soukupa a se svou formací míří střídat.
53:48
Petr Tenkrát předal touš ze středu na levou stranu Janu Klozovi, který střelou mezi betony Adama Svobodu nevystrašil. Komerční přestávka.
53:14
Ondřej Kopta II z prostoru mezi kruhy minul.
52:35
Stadion s rozehrou vyčkává, Ústí nad Labem se snaží napadat.
51:26
V šanci po delší odmlce domácí, Pohlovu střelu ale hostující gólman bez větších potíží chytá.
50:50
V další brankové příležitosti Nedvídek domácí hájce svatyně jeho úmysly přečetl.
50:10
Jan Berger ze středu neuspěl.
49:02
Nyní jsou pro změnu v uvozovkách na koni hosté, kteří si s opařenými domácím hráči dělají, co chtějí.
47:43
Čtvrtý icing Slovanu (na icingy 4:2).
47:10
Komerční přestávka.
46:39
Litoměřice právě vstřelily branku!
Je znovu srovnáno! Jakub Šulc (2+5) vyslal do útočné akce TOMÁŠE ROUSKA (2+6; dnes 1+1), který se zařídil podle toho, jakoby obrana Ústí nad Labem vůbec neexistovala. Ve finální fázi si střelec vyrovnávacího gólu poradil i s Jakubem Soukupem. Asistence: Jakub Šulc (2+5).
45:59
Dobrou šanci si vypracoval Rys, který sám před hostujícím gólmanem nevystřelil podle svých představ.
45:23
Při vhazování na středovém kruhu se strhla menší potyčka, po které byli vyloučeni hráči:

David Tůma (UNL) – menší trest za hrubost, celkem TM v letošním ročníku: 22;
Ondřej Kopta II (LTM) – menší trest za hrubost, celkem TM v letošním ročníku: 22.

Hrát se bude čtyři na čtyři.

45:23
Jiří Kuchler (3+5) prošel obranou Litoměřic jako nůž máslem a v přečíslení předal kotouč ANTONÍNU MELKOVI (4+4), který si doslova smlsl na Adamovi Svobodovi, kterého vylákal z branky a skóroval do odkryté části svatyně. Asistence: Jiří Kuchler (3+5), Jan Dalecký (0+1).
45:00
Zakázané uvolnění hostů (na icingy 3:2), vhazovat se bude po pravici Adama Svobody.
44:39
Tenkrát vystřelil vedle.
Dnešní utkání sleduje 1 621 divák.
43:58
Beránek zahlédl u opačné tyče Kallu, který na roztaženého Soukupa recept nenalezl.
43:39
Padáček Kally skončil nad.
42:49
Po souhře Dalecký, Melka, Kuchler pálil posledně jmenovaný. Gólman hostů pozorný.
42:14
Stadion si vytvořil tlak.
41:22
Hes od útočné modré čáry nemířil přesně.
41:07
Roubík neprostřelil obranný val soupeře.
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části uspěl Lukáš Nedvídek.
40:01
Ve druhé třetině se prosadili pouze domácí, v přesilové hře srovnal v pětatřicáté minutě stav na 2:2 Jaroslav Roubík. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak zůstává vše otevřené.
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 5;
Adam Svoboda – 7.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 10. Tůma (Roubík), 35. Roubík (Tůma, Smetana) – 11. Nedvídek (Kalla, Vašíček), 19. Pavlas (Rousek, Krstev).
Vyloučení: 1:5, navíc Brož 10 min. OT [NESP] – Pavlas 10 min. OT + OK [NESP].
V oslabení: 0:0.
Zakázaná uvolnění: 0:0, 3:1.
Ofsajdy: 2:0, 2:4.
Vyhraná vhazování: 12:5, 10:13.

Další třetina začne přibližně v 18:39 hod.
40:00
39:37
Ofsajd Litoměřic (na ofsajdy 4:4).
38:55
V závěru druhé části se oba týmy do ničeho výrazného již nepouští.
37:58
Vladimír Brož (UNL) protestoval proti odpískanému ofsajdu a od hlavního arbitra obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Celkem TM v letošním ročníku: 32.
37:58
Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 4:3).
37:24
Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 3:1).
34:27
Využitá přesilovka! Ondřej Smetana (1+11) si na útočné modré čáře vyměnil kotouč s Davidem Tůmou (10+10; dnes 1+1), jehož střelu ještě Adam Svoboda chytil, na dorážku JAROSLAVA ROUBÍKA (10+13; dnes 1+1) byl ale už krátký. Asistence: David Tůma (10+10; dnes 1+1), Ondřej Smetana (1+11).
34:05
Domácí si zahrají početní výhodu. Jan Berger (LTM) si počínal ve středním pásmu za hranicí pravidel, za což mu hlavní rozhodčí Jakub Smitka vyměřil dvě minuty za podražení. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 12.
Vyloučení celkem v zápase: 1:5, navíc Pavlas (LTM) 10 min. OT + OK [NESP].
33:54
Až nyní se ke střele odhodlal Bílek, ale ani nyní nemusel Soukup zasahovat.
32:50
Po delší době se hraje bez přerušení. Oba celky se střídají v držení kotouče, brankáři se ale nudí.
31:16
Rys se svým pokusem z pravého kruhu nepřesný.
30:58
Litoměřice se usadily v útočném pásmu, Soukup příliš práce nemá.
30:04
Čároví sudí Milan Svoboda a Jan Krátký mají nyní mnoho práce, pro změnu musejí používat píšťalku pro postavení mimo hru Stadionu (na ofsajdy 3:3).
29:45
Jan Dalecký se zmohl pouze na icing (na icingy 2:1).
28:59
Tenkrátovu střelu zblokoval Vašíček do ochranné sítě.
28:04
Jan Kloz nahodil na branku Adama Svobody.
27:50
Postavení mimo hru Litoměřic (na ofsajdy 3:2).
27:06
Střelecký pokus Šulce zblokován nad.
27:03
První zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:1).
26:16
Antonín Melka po zaváhání obrany hostů si ze samostatného úniku na Adama Svobodu nepřišel. Komerční přestávka.
25:33
Zakázané uvolnění svěřenců Jiřího Kučery a Daniela Tvrzníka (na icingy 0:1).
24:10
Merta hledal v předbrankovém prostoru Tůmu, který před odkrytou brankou promáchl.
23:45
Postavení mimo hru také na straně Litoměřic (na ofsajdy 3:1).
23:20
Slovan v ofsajdovém postavení (na ofsajdy 3:0).
22:53
22:44
Tenkrát přestřelil.
22:14
Litoměřice ve čtyřech.
21:55
Hosté tlaku domácích odolávají, Ústí nad Labem schází střelba.
21:24
Stadionu se podařilo vyhodit.
20:53
Litoměřice jdou do tří. Angel Krstev (LTM) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za vražení na hrazení.

Celkem TM v letošním ročníku: 22.
Vyloučení celkem v zápase: 1:4, navíc Pavlas (LTM) 10 min. OT + OK [NESP].
20:14
Početní výhoda pro Slovan. Bývalý hráč Ústí nad Labem Aleš Pavlas (LTM) obdržel dvě minuty za podražení a následně po neudržení emocí desetiminutový osobní trest za nesportovní chování + za házení holí na trestné lavici další osobní desetiminutový trest za nesportovní chování znamenající vyloučení do konce utkání.

Menší trest odpyká Milan Valášek.

Celkem TM v dnešním utkání: 36.
Celkem TM v letošním ročníku: 40.
Vyloučení celkem v zápase: 1:3, navíc Pavlas (LTM) 10 min. OT + OK [NESP].
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Jaroslav Roubík.
20:01
Lepší vstup do zápasu zažili domácí, kteří v desáté minutě zásluhou Davida Tůmy otevřeli skóre. Hostům se podařilo za padesát dvě sekundy vyrovnat, když Lukáš Nedvídek se z přečíslení nemýlil. V minutě devatenácté dokonal v přesilové hře obrat Aleš Pavlas, díky kterému odchází do šaten šťastnější Litoměřice.
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 9;
Adam Svoboda – 8.
Statistiky úvodního dějství:

Branky a nahrávky: 10. Tůma (Roubík) – 11. Nedvídek (Kalla, Vašíček), 19. Pavlas (Rousek, Krstev).
Vyloučení: 1:2.
Využití: 0:1.
Zakázaná uvolnění: 0:0.
Ofsajdy: 2:0.
Vyhraná vhazování: 12:5.

Další třetina začne přibližně v 17:46 hod.
20:00
19:52
Úvodní část se dohrává v obranném pásmu Litoměřic.
19:38
Sobotka nastřelil pouze ruku Doležala.
18:07
Využitá přesilovka! Tomáš Rousek (1+6) v početní výhodě přihrál z pravého kruhu k útočné modré čáře ALEŠI PAVLASOVI (1+2), který nechytatelnou střelou do horního růžku odčiňuje svá předchozí dvě vyloučení a prosazuje se poprvé v sezóně. Asistence: Tomáš Rousek (1+6), Angel Krstev (0+12).
17:29
Další souboj Ondřeji Smetanovi (UNL) již neprošel a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.
17:20
Na hřišti se přiostřuje, Smetana odstavil od kotouče Procházku na hranici pravidel.
16:31
Troliga z dálky nechal vyniknout Soukupa.
15:55
Ondřej Kopta I v přečíslení přihrál Tomáši Troligovi, který z pravé strany minul.
14:31
Domácí vyčkávají za vlastní brankou.
13:56
Druhý ofsajd Slovanu (na ofsajdy 2:0). Komerční přestávka.
13:49
Dominik Bílek od hranice útočné třetiny vystřelil vedle.
13:14
13:05
Ústí nad Labem se nedokáže v přesilovce dostat přes střední pásmo.
12:31
Hostům se podařilo vyhodit.
12:04
Se střeleckým pokusem Petra Tenkráta si Adam Svoboda věděl rady.
11:14
Druhá přesilová hra pro Slovan. Aleš Pavlas (LTM) si musí jít odsedět dvouminutový trest, a to opět za nedovolené bránění.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
Vyloučení celkem v zápase: 0:2.
10:33
Rychlá odpověď v podání hostů! Jaroslav Kalla (6+6) v přečíslení zahlédl nikým nepokrytého LUKÁŠE NEDVÍDKA (7+3), který v samostatném úniku nalezl recept na bezmocného Jakuba Soukupa. Asistence: Jaroslav Kalla (6+6), Jiří Vašíček (0+1).
09:41
Domácí jdou do vedení! Jaroslav Roubík (9+13) nalezl zpoza branky v mezikruží volného DAVIDA TŮMU (10+9), který neměl potíže s překonáním Adama Svobody z bezprostřední blízkosti. Asistence: Jaroslav Roubík (9+13).
09:11
Roubík zamířil vedle.
08:22
Po zaváhání ústecké obrany musel pohotový Soukup hasit akci Rouska, domácí brankář vyrazil touš do ochranné sítě.
08:04
Dominik Bílek z levého kruhu jen těsně minul.
07:46
Střela Sobotky zblokována defenzivou Litoměřic.
07:39
07:18
07:11
Ondřej Kopta I vyvezl puk do střední třetiny.
06:40
Slovan se usadil v útočném pásmu, ale schází střelba.
05:39
Rousek v oslabení ohrozil Soukupa, maskovaný muž žlutomodrých jeho pokus chytá.
05:18
Početní výhoda pro domácí. Aleš Pavlas (LTM) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
04:12
Ústí nad Labem kombinuje za brankou Stadionu.
03:29
Roubík zahlédl v útočném pásmu volného Tůmu, jehož ránu hájce hostující svatyně vyrazil.
02:54
Hraje se v rychlém tempu a ze strany na stranu.
02:02
Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:0).
01:38
Jan Dalecký se pokusil překvapit Adama Svobodu otočkou zpoza branky, avšak neúspěšně.
01:29
Sobotkovu odraženou střelu zkoušel za záda hostujícího brankáře dorazit Dalecký, v souboji tváří v tvář úspěšnější gólman Litoměřic.
01:08
Milan Valášek pouze nahodil do ofenzivní třetiny.
00:27
David Tůma si v útočném pásmu vyměnil kotouč s Davidem Mertou, který lehkou střelou prověřil pozornost Adama Svobody.
00:01
Na úvodním vhazování úspěšnější Jaroslav Roubík.
00:01
Domácí nastupují v dresech modrožlutých, hosté v bílomodrých.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (14 zápasů; 6 výher; 49 inkasovaných gólů; úspěšnost zákroků 89,94 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,44).

HC Stadion Litoměřice:
Adam Svoboda (v MOUNTFIELD Hradec Králové: 5 zápasů; 2 výhry; 16 inkasovaných gólů; úspěšnost zákroků 89,74 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,16).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Jakub Smitka.
Čároví rozhodčí: Milan Svoboda, Jan Krátký.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Kosina) – Pohl, Smetana, M. Vágner, Vl. Brož, D. Sobotka, Hes, Bernad – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, O. Kopta II, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Stadion Litoměřice: A. Svoboda (Pavelka) – Krstev, Pavlas, J. Šulc, D. Bílek, J. Vašíček, Piegl, Mikliš – Rousek, Nedvídek, Kalla – P. Beránek, Valášek, Švagrovský – Z. Doležal, Troliga, O. Kopta I – M. Procházka, Berger, M. Ondráček. Trenéři: Jiří Kučera, Daniel Tvrzník.

Výkony svěřenců Miroslava Macha a Tomáše Mareše jsou v letošní sezóně jako na houpačce. Sérii proher střídají vítězství, nejdelší šňůra výher trvala ale pouhá dvě utkání. Ústí nad Labem v aktuálním týdnu posílilo kádr o velezkušeného Petra Tenkráta a Jana Daleckého, naopak přišlo o Martina Baránka, který na vlastní žádost v klubu skončil.

Pokud bychom vynechali Šumperk, Slovan má po Litoměřicích nejhorší obranu v soutěži. Dnes tedy budeme svědky třetí a druhé nejhorší defenzivy ligy.

Mužstvo pod vedením Jiřího Kučery a Daniela Tvrzníka také nezažívá nejlepší začátek sezóny, po šestnácti kolech má Stadion v tabulce dvacet bodů. Na rozdíl od Slovanu zvítězily Litoměřice i čtyřikrát v řadě. Poslední dva duely Stadionu dospěly až do samostatných nájezdů, v obou případech se radoval z výhry domácí celek (v jednom případě Litoměřice).
Poslední vzájemný duel (4. kolo WSM Ligy,
16. 9. 2015):

HC Stadion Litoměřice – HC Slovan Ústí nad Labem

5:4 po samostatných nájezdech (0:2, 1:0, 3:2 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Berger (Krstev), 42. M. Ondráček (Plášil), 51. Šulc (Martin Procházka, Kalla), 60. Švagrovský (Kalla, Martin Procházka), rozhodující nájezd Ondráček – 15. Vl. Brož (Smetana, J. Kloz), 19. Roubík (D. Tůma), 49. Roubík (Vl. Brož, J. Kloz), 58. D. Tůma (J. Kloz).
Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 12:11.
Využití: 1:2.
Diváci: 1 140.
Střely na branku: 36:35 (9:13, 11:10, 14:11 – 2:1).
Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

19 zápasů: 9 výher, 3 výhry po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 5 porážek, skóre 67:58.

Nejčetnější výsledek v historii je výhra Slovanu 4:3 (2x).
Nejproduktivnější hráči obou týmů:

Jaroslav Roubík (16 zápasů; 9+12)

Martin Procházka (16 zápasů; 8+7)
Favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří HC Slovan Ústí nad Labem.
Poslední ligové střetnutí z pohledu obou soupeřů (16. kolo WSM Ligy):

AZ Havířov – HC Slovan Ústí nad Labem

6:4 (2:2, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Kanko (Maliník, Maruna), 19. Maruna (Maliník, Mazanec), 27. V. Meidl (Lenďák), 46. Sztefek (Korím, Pechanec), 47. Štumpf (Tomi), 60. Maruna – 9. D. Merta (Roubík, D. Tůma), 18. Roubík (D. Tůma), 28. D. Tůma (Roubík, D. Merta), 49. D. Merta (Roubík, Hes).
Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba.
Vyloučení: 6:2.
Bez využití.
Diváci:
1 620.
Střely na branku: 37:34 (13:13, 14:8, 10:13).
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Stadion Litoměřice
4:3 sn (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Pajič (Marek, Guman), 55. Vráblík (J. Straka), 58. Škoda (Žálčík), rozhodující nájezd Rob – 14. Kalla (M. Procházka, Pavlas), 33. Rousek (Kalla, Pavlas), 46. Troliga (Berger).
Rozhodčí: Hořínek – Špringl, Kreuzer.
Vyloučení: 7:11, navíc Pajič 5 min. + OK [NAP] – Mikliš 10 min. OT [NARZ], Šulc 10 min. OT + OK [NESP].
Diváci: 4 892.
Střely na branku: 41:30 (12:11, 8:13, 18:5 – 3:1).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Letošní bilance obou týmů v letošní sezóně:

16 zápasů: 6 výher, 3 prohry po základní hrací době, 7 porážek; skóre 56:64, 21 bod, v tabulce 9. místo;

Havířov – Ústí nad Labem 6:4

16 zápasů: 4 výhry, 3 výhry po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 7 porážek; skóre 49:66, 20 bodů, v tabulce 11. místo;

České Budějovice – Litoměřice 4:3 sn
Příjemný sobotní podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky 17. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí HC Stadion Litoměřice.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.