1. česká hokejová liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kadaň : Havířov - 12. prosince 2020   17:00

Kadaň
Kadaň
38:19' Z. Zabloudil (R. Havel, Morong) • 46:07' Havlín (Bucek)
2:9
(0:3, 1:2, 1:4)
Havířov
Havířov
02:42' R. Szturc  (Bořuta, Adamský) • 08:37' L. Bednář  (Rudovský, Rašner) • 19:24' Rašner  (Kachyňa) • 27:46' F. Seman  (O. Procházka) • 32:19' O. Procházka  (Maruna, F. Seman) • 48:24' Adamský  (L. Rutar) • 50:27' F. Seman  (Doktor, Bořuta) • 51:29' O. Procházka  (L. Rutar) • 59:23' Bořuta  (Adamský, F. Seman)
Kadaň
R. Běhula (Hanuljak) – Kottek, Trefný, R. Havel, Seemann, Kubát, T. Běhula, Havlín – Chlouba, J. Svoboda, Koblížek – Morong, Z. Zabloudil, Homer – Matyáš Svoboda, Bucek, Berčík – Hradecký, Houška, M. Zabloudil.
Grech, Valenta – Coubal, Belko
ZS Kadaň
Havířov
Groh (Daňa) – Bořuta, Kočí, Kachyňa, Mrowiec, Chroboček, L. Rutar, Ševěček – Adamský, F. Seman, R. Szturc – L. Bednář, Rudovský, Rašner – O. Procházka, Maruna, Doktor – Mrva, Mastič, Petriska.

Po slabém výkonu domácích v každé třetině Havířov odjíždí s jasnou výhrou, když se prosadil hned devětkrát. Za hosty se dvakrát prosadil Procházka se Semanem, po jedné brance přidali Szturc, Bednář, Rašner, Adamský a Bořuta. Za domácí se prosadili jen Zdeněk Zabloudil a Ondřej Havlín. Ode mě je to vše, pěkný zbytek večera.
59:23'
Havířov právě vstřelil branku!
První vyloučení Kadaňských bylo právě potrestáno devátou brankou hostujícího celku. O tu se postaral ANTONÍN BOŘUTA.
Asistence: Martin Adamský a Filip Seman.
59:19'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Zdeněk Zabloudil – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Vít Seemann – 2 min., sekání).
59:01'
Tyčka Havířova!
58:34'
Seemann se teď v rychlosti pokusil najít Zdeňka Zabloudila. Akce nakonec končí v rohu kluziště.
57:41'
Ondřej Havlín se po střetu s Ludvíkem Rutarem pomalu zvedá z ledu.
56:47'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jakub Mrva – 2 min., držení hole).
56:27'
Matyáš Svoboda byl dobře rozjetý a před brankou přihrávkou hledal Vladislava Houšku. Kadaňský útočník se k puku ovšem nedostal.
55:00'
Jakub Doktor vyslal nenápadnou střelu, která se pouze odrazila od betonů Běhuly.
54:38'
Fabien Kočí zkusil pálit z pravého kruhu, jeho pokus byl ale zneškodněn.
53:14'
Započatá útočná akce Kadaně končí ve středním pásmu ztrátou kotouče jednoho z domácích.
51:29'
Po necelé minutě se opět radují Havířovští. Po střele Ludvíka Rutara se k teči dostal ONDŘEJ PROCHÁZKA, jenž si připisuje již druhou branku v utkání.
Asistence: Ludvík Rutar.
50:27'
AZeťáci využívají přesilvé hry. Jakub Doktor našel zadovkou FILIPA SEMANA v brankovišti, kterému stačilo vypálit. Ránou pod břevno tak opět navyšují svůj náskok.
Asistence: Jakub Doktor, Antonín Bořuta.
49:52'
Havířov během krátké chvíli přidělal vrásky kadaňské obraně. Po závaru před Běhulou ale kotouč vypíchl Radek Havel a přesunul hru do rohu kluziště.
49:34'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Berčík – 2 min., hákování).
48:24'
Hostující celek dává branku ve vlastním oslabení. Po zblokované střele jednoho z kadaňských hráčů se soupeř vydal do protiútoku. Na střelu MARTINA ADAMSKÉHO byl už ale Richard Běhula krátký.
Asistence: Ludvík Rutar
46:25'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Vojtěch Ševěček – 2 min., nedovolené bránění).
46:07'
Kadaň právě vstřelila branku!
Kadaň se dostala do protiútoku 3 na 1. Bucek šikovně propíchl puk přes obránce na ONDŘEJE HAVLÍNA, který už šel sám proti Grohovi. Trhači snižují havířovský náskok na rozdíl tří branek.
Asistence: Jiří Bucek.
45:16'
Kubát vyslal přihrávku zpoza branky na Houšku ve středním pásmu. Téměř dvoumetrový útočník vyvinul rychlost a poté, co s kotoučem objel branku, chystal se zakončit. Jeho pokus ovšem gólem neskončil.
44:26'
Havel vyslal prudkou střelu od modré, kterou přijel ztečovat Koblížek.
44:16'
Trhači teď vybojovali u mantinelu za brankou puk a uzamkli Havířov v pásmu.
Filip Seman se teď vydal proti Běhulovi, svou druhou branku v utkání už ale nepřidal.
42:27'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ján Petriska – 2 min., vysoká hůl).
41:58'
Homer se probojoval do bezprostřední blízkosti před Groha. Dvakrát dokonce orazítkoval tyčku!
40:40'
Rozjetý Jan Svoboda zkusil projet skrze obranu hostů. Ta ho však o puk připravila.
40:01'
Ani druhá perioda nebyla pro Trhače úspěšnější. V osmadvacáté minutě se prosadil Filip Seman, na něhož navázal ve třiatřicáté minutě Ondřej Procházka. Na straně domácích došlo ke snížení minutu před koncem prostřední části z hole Zdeňka Zabloudila.
40:00'
38:19'
Trhači se nakonec dočkali. První branky se zhostil ZDENĚK ZABLOUDIL. Akce začala u Matěje Moronga, který vybojoval kotouč u mantinelu. Ten se dostal na Radka Havla, který vyslal střelu od modré. Tato akce gólem sice neskončila, ovšem puk odražený od havířovského obránce se nakonec dostal k Zdeňku Zabloudilovi, jenž snížil výrazný rozdíl soupeře.
Asistence: Radek Havel, Matěj Morong.
37:35'
Trhačům se zatím nepodařilo najít správný recept na soupeře z Havířova. Po necelé minutě přesilové hry se soupeř stačil již několikrát osvobodit.
36:47'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (David Chroboček – 2 min., podrážení).
35:21'
Hosté hrají v plném počtu.
34:48'
Do výraznější akce se dostal Kottek, ani on nakonec nedokázal puk protlačit za záda Groha, který zatím drží na svém kontě nulu.
34:24'
Kadaň si dlouho drží útočné pásmo, ale obrana Havířova zvládá veškeré šance zneškodnit.
32:19'
Havířov se po neúspěšné akci Trhačů vydal do protiútoku. Nejprve se zdálo, že je nátlak zažehnán. Skákavý kotouč se dostal za branku domácích, kde se ho zmocnili hosté. Konkrétně Jan Maruna vyslal puk na připraveného ONDŘEJE PROCHÁZKU, jenž neváhal a s ledovým klidem přidal pátou branku na konto svého týmu.
Asistence: Jan Maruna a Filip Seman
32:00'
Koblížek vybojoval kotouč v rohu kluziště. Ten se pak dostal k Trefnému, jenž nastřelil tyčku.
31:23'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Radek Havel – 2 min., podrážení).
31:20'
Po zhruba minutovém tlaku Kadaně nakonec ke vstřelení branky nedošlo. Po ztrátě puku se hra přesunula do středního pásma, kde byl jeden z Havířovských faulován.
30:40'
Havířov se osvobozuje.
29:41'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Maxim Mastič.
28:18'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ondřej Kachyňa – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ondřej Kachyňa – 5 min., hrubost). Trest odpyká Ján Petriska.
27:46'
Hosté se již dostávají do výrazného vedení. Čtvrtou branku přidává FILIP SEMAN po přihrávce Ondřeje Procházky, který od mantinelu nahodil puk před Běhulu. Filip Seman duchapřítomně zareagoval a kotouč tečoval do kadaňské klece.

Asistence: Ondřej Procházka
27:05'
Houška měl teď tři slibné okamžiky. Nejprve se zkusil kličkou zbavit havířovského obránce a překonat Dominika Groha. Druhého ohrožení branky soupeře se opět zmocnil Vladislav Houška. No a do třetice už zněla tyč po střele hlavního aktéra těchto akcí.
26:36'
Trhači dostali puk do vlastního útočného pásma, Havířov ale soupeři nedává příliš prostoru.
25:39'
Jakub Doktor to opět zkusil, tentokrát ale rána skončila na betonech kadaňského brankáře.
25:20'
Jakub Doktor teď vyslal prudkou střelu na Běhulu. Jakub Trefný ji ale tečoval a kotouč končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici Běhuly.
24:40'
Máme za sebou téměř pět minut z druhé třetiny, ale zatím nedošlo k žádné výrazné šanci na ani jedné straně.
23:19'
Zakázané uvolnění domácího kádru.
23:05'
Mastič teď hledal volného spoluhráče před Běhulou, přihrávka ale přes kadaňské obránce neprošla.
21:56'
Poté, co se AZ usídlil na delší dobu v útočném pásmu, se nakonec podařilo Radku Havlovi vyslat kotouč za modrou čáru.
20:40'
Po úpravě ledu hra odstartovala po vhazování ve středním pásmu.
20:30'
První nebezpečné akce se znovu ujímá Havířov. Po zásahu Adamského kotoučem se však hra přerušila.
20:01'
Úvodní třetina utkání nezačala pro Kadaňské vůbec dobře. Již ve třetí minutě se podařilo hostům vsítit první branku v čele s Romanem Szturcem. Na druhou si Havířov počkal necelých šest minut, kterou za záda Richarda Běhuly vyslal Lukáš Bednář. Díky přetrvávajícímu nátlaku a chybujícím domácím vsítil branku na 0:3 Rašner. Druhá třetina odstartuje zhruba v 17:46.
20:00'
19:24'
Závar před Běhulou nakonec přináší soupeři z Havířova třetí gól. ALEX RAŠNER ve zmatku v brankovišti zasunul kotouč za brankovou čáru, čímž svému týmu připsal třetí branku.
Asistence: Ondřej Kachyňa
18:34'
Houška teď nohou zblokoval střelu havířovského obránce, díky čemuž se hra přesunula do středního pásma.
18:25'
David Chroboček vyslal střelu od modré čáry. Hra bez přerušení pokračuje dál.
17:42'
Havířovští v nátlaku nepolevují, ba naopak. Teď se rovnou natřikrát pokusili překonat Richarda Běhulu, který jim ale nedal žádný prostor ke skórování.
16:58'
Roman Chlouba vyslal kotouč na Kottka, který po přejetí modré čáry vyslal střelu na Groha. Ten ji bez problémů vyrazil a hra pokračuje bez přerušení.
15:53'
Berčík mezi kruhy si říkal o přihrávku od Bucka, jeho přihrávka ale skončila na holi soupeře.
15:14'
Jakub Doktor se teď objevil úplně sám před Běhulou, tato příležitost však nekončí gólovou radostí soupeře.
15:05'
Szturc teď našel přihrávkou dobře postaveného Martina Adamského. Nakonec se ale kotouč přesunul až na druhou stranu kluziště.
13:00'
Havířov měl teď na holi třetí gól. Běhula ale na poslední chvíli stačil skulinu přikrýt lapačkou.
12:11'
Matěj Zabloudil vyslal přihrávku rozjetému Janu Svobodovi. Ten ji po souboji u mantinelu předal znovu prvnímu jmenovanému. Akci nakonec definitivně ukončila havířovská obrana.
11:49'
Zakázané uvolnění Trhačů.
10:47'
Roman Szturc teď nikým nechráněný chtěl překonat Běhulu lobem, kotouč ale nedokázal správně nasměrovat.
09:40'
Matyáš Svoboda zkusil vyslat ránu z levého kruhu střelou z otočky. Ta nakonec minula klec Groha.
09:31'
Havířov měl teď problémy s přechodem do útočného pásma. Jejich držení kotouče skončilo zakázaným uvolněním.
08:37'
AZ si připisuje druhou branku. Jan Rudovský přihrál zpoza branky na LUKÁŠ BEDNÁŘE. Ten už neváhal a puk poslal mezi nohy kadaňského gólmana.
Asistence: Jan Rudovský a Alex Rašner
08:30'
Hra se momentálně odehrává bez výrazných šancí. Veškeré založené útoky nekončí ani střelou.
06:57'
Homer vyslal lehkou střelu na havířovskou klec. Grog ji s přehledem ukryl do lapačky.
05:09'
Seemann zkusil rozjet útočnou akci, o kotouč byl ale Havířovskými brán, kteří nijak neohrozili kadaňskou branku.
04:50'
Kotouč skončil mimo ledovou plochu. Hra je přerušena. Vhazovat se bude v obranném pásmu Trhačů.
04:00'
Bucek po vyhrané buly zkusil udržet puk v útočném pásmu, soupeř ale hru přesouvá na druhou stranu kluziště.
03:53'
Z mezikruží pálil Bucek. Jeho střela mířená mezi betony nakonec byla Grohem zneškodněna. Vhazovat se bude po jeho pravici.
03:05'
Maruna teď využil prostoru před brankovištěm, aby navýšil na vedení dvou branek. Po nezdařilém pokusu to zkusil za pár vteřin znovu, ale Běhula svůj tým podržel.
02:42'
Havířov využívá po necelé minutě přesilové hry. Po přihrávce Adamského se kotouče zhostil ROMAN SZUTURC, který využil toho, že se kadaňský brankář nestačil přesunout k tyči.
Asistence: Antonín Bořuta, Martin Adamský.
02:11'
Chlouba probojoval puk do útočného pásma, kde spolu s Matějem Zabloudilem jeli dva na jednoho. Chloubova přihrávka se nakonec k Zabloudilovi nedostala.
01:59'
Trhači se osvobozují.
01:46'
Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Matyáš Svoboda – 2 min., vysoká hůl).
01:40'
Radek Havel to zkusil z pravého kruhu, ale ani tento pokus se neujal.
00:58'
Rudovský zkusil překvapit v chumlu hráčů Běhulu, ale akce nakonec nedošla do zdárného konce.
00:06'
Po šesti vteřinách hry je pískáno zakázané uvolnění Kadaně.
00:01'

AZ Heimstaden Havířov

Havířovští se po dvanácti zápasech momentálně nachází na třinácté pozici tabulky Chance ligy. Po sérii tří výher mají za sebou těsné porážky proti Benátkám nad Jizerou nebo Ústí nad Labem. Jakub Kotala je havířovským nejproduktivnějším hráčem týmu 8 (6+2) a nejlepším nahrávačem je Radek Prokeš 7 (2+5).

SK Trhači Kadaň

Trhači po vítězství po samostatných nájezdech nad HC ZUBR Přerov vážili cestu na led Třebíče. Zde pokaždé dotahovali ztrátu, nakonec však tři body zůstali na domácí půdě Bílých hvězd. V kádru Kadaně je nejproduktivnějším hráčem útočník Roman Chlouba 12 (7+5), který si v utkání právě s Třebíčí připsal hned dvě branky. Nejlepším nahrávačem je Marcel Kottek s šesti asistencemi 9 (2+7). Na záda mu ovšem dýchá spoluhráč Jan Svoboda s šesti nahrávkami.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.