S konstatováním, že Třebíč vyhrála nad Jihlavou i potřetí v sezoně se s Vámi loučí a zase někdy se z Horáckého zimního stadionu těší napočtenou Tomáš Lysý.
Po první třetině bylo utkání poměrně vyrovnané, jenže od prvního gólu byla Třebíč lepší. Ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil Čuřík a když o tři minuty zvýšil vedení domácích Holec, měli hosté navrch. Jihlava se za celých šedesát minut nedokázala prosadit ani jednou a podlehla Horácké Slavii poměrem 0:2.
60:00
59:53
Jan Zdráhal (TRE) dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 5-7.
59:53
Piská se až nyní po tom, co byl Tomáš Čachotský za brankou faulován. Dukla zůstala u puku, ale obrovský závar před svojí branou zná jediného vítěze, kterým je Libor Kašík.
59:33
Jihlavští hráči se nyní zlobí poměrně oprávněně, mezi kruhy byl Melenovský jasně podražen. Třebíč získává puk a posílá jej na zakázané uvolnění.
59:17
Třebíč posílá puk do středního pásma.
59:05
Pumelice Štebiha od modré končí nad brankou.
59:00
Jihlava to zkusí s šesti hráči v poli.
59:00
Minutu před koncem je tu time-out na straně Dukly, který si vybírá trenér Petr Vlk.
59:00
Štebihovo nahození bez potíží lapil Kašík, který si ve svém brankovišti ještě dovolil oslavnou otočku.
58:26
Pane rozhodčí, tohle snad nemohlo být myšleno vážně. Hra je vykázána do středního pásma kvůli domnělému postavení útočícího hráče v brankovišti po střele Dobrovolného.
58:18
Také Jihlava hraje v plném počtu.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny se právě rozbíhají.
58:00
Zdráhalovu střelu z první od modré chytá jistě Kacetl.
57:55
Dnešnímu zápasu přihlíží 2284 diváků. Nutno podotknout, že spokojená může být pouze část třebíčských fanoušků. Tímto výkonem Dukla rozhodně fanoušky na svůj stadion nenatáhne.
57:00
Tři minuty před koncem budou hosté hrát ještě 78 vteřin dlouhou přesilovku pět na čtyři, což je výrazně přibližuje k třem bodům.
56:48
Třebíčští hokejisté hrají v plném počtu.
56:18
Zřejmě poslední naděje Dukly na zvrat bere Richard Diviš (JIH), který dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 5-6.
56:03
Až nyní vypálil Melenovský, Kašík si však celou situaci pohlídal.
55:56
Diviš s Dobrovolným a Čápem si nahrávají, ale ke střele to zatím nevedlo.
55:23
Střela Kalába z vrcholu levého kruhu byla zblokována do ochranné sítě, a to jedním z Třebíčanů. Bude se vhazovat po pravé ruce Kašíka.
54:54
Jako v každém dnešním oslabení se Třebíč hned po buly osvobozuje.
54:48
Jedna z posledních šancí Dukly, jak udělat něco s nepříznivým výsledkem. Rostislav Malena (TRE) dostává dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 4-6.
54:41
Zakázané uvolnění Třebíče.
54:28
Jihlavě to tam dnes prostě nespadne. Nejprve se pohotovou střelou z pravého kruhu prezentoval Kaláb, jehož pokus Kašík vytěsnil, poté se z předbrankového prostoru neprosadil dorážkou ani Čachotský.
54:06
Čáp skoro objel celé útočné pásmo, prostor ke střele však hledal marně.
53:32
Kacetl po nahození Wasserbauera podržel puk v lapačce, což znamená, že se bude vhazovat po jeho levé ruce.
52:23
Čáp byl při rozehrávce napadán Dočekalem, o kterém vůbec nevěděl, Nechybělo mnoho, aby domácí obránce ztratil puk.
51:36
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Kacetla.
50:28
Což o to, Dukla se sice dostane před Kašíka, jenže v tomto pásmu není příliš nebezpečná. Až to vypadá, jako by si domácí brali inspiraci z proslulé hlášky dobrého vojáka Švejka "Nestřílejte, vždyť jsou tu lidi".
50:00
Polovina třetí třetiny je za námi, Třebíč je ke třem bodům zatím výrazně blíže.
49:48
Bartoň měl na modré dostatek času, aby si stačil skákavou přihrávku zblokovat a vystřelit. Kacetl jeho ránu pokryl.
48:53
Nahození Maleny domácí gólman téměř neviděl, mám takový pocit, že kus gumy zpozoroval až těsně před svojí klecí. Přesto stačil puk vytěsnit.
48:39
Dukla hrála vysokou holí, bude se vzahovat ve středním pásmu.
48:29
Libor Kašík bez potíží pohlídal začínající skrumáž před svojí brankou a přerušil hru. Puk má bezpečně ve výstroji, jako de facto po celý průběh dnešního zápasu, když se před jeho brankou něco dělo.
47:54
Vysloužil zpoza branky přihrál před Kašíka na Kuřítka, který již zakončoval, ale byl sražen jedním z hráčů Třebíče, takže nakonec gólmana hostí ani neohrozil.
47:21
Druhé ubráněné oslabení je asi tak to jediné, co může Jihlavu v dnešním zápase těšit. Jinak se domácím zatím vůbec nedaří.
46:21
Hosté jsou opět před Kacetlem, který po střele Pekra znovu kryje puk.
45:45
Tomáš Čachotský ujel ve vlastním oslabení a chvíli se zdálo, že se Jihlava dostane do přečíslení. Kapitán Dukly nakonec obkroužil branku a vyjel si k levé tyči, kde bylo jeho zakončení zblokováno.
45:29
Nahození Zdráhala bylo několikrát tečováno valem hráčů před Kacetlem, který si však kotouč bez potíží pohlídal.
45:21
Druhá přesilovka hostí v zápase. Martin Vysloužil (JIH) je vyloučen na dvě minuty za napadení. Na vyloučení: 4-5.
44:51
Zakázané uvolnění hostí.
44:45
Jen velmi kostrbatě se Jihlava dostává v útočném pásmu k puku. Domácím chybí lehkost, Třebíči se naopak s dvougólovým náskokem hraje lépe.
44:04
Diviš byl při útoku ve středním pásmu zastaven zákrokem, který zaváněl podražením. Hraje se dále, vylučovat se nebude.
43:31
Hosté jsou v plném počtu, také své třetí oslabení úspěšně přestáli.
43:11
Až nyní se Jihlavě podařila dobrá kombinační akce, po které zakončoval Filip Seman zblízka jen do výstroje Kašíka. Semanovi se dnes proti extraligovému gólmanovi nedaří, stejně jako celému týmu.
43:02
Což o to, Dukla je před branou Třebíče, ale vyložené šance si ne a ne vypracovat.
42:08
Jihlava neúspěšně zavezla puk do útočného pásma.
42:05
Nyní se již hosté osvobozují.
41:51
Kalábovu pumelici vyrazil Kašík se štěstím před sebe, kde byl u puku hráč hostí, jenže nevyhodil jej. Kaláb stačil zachytit kotouč.
41:31
Miroslav Holec (TRE) dostává dvě minuty za držení protihráče. Na vyloučení: 3-5.
41:20
Jihlava vlétla na svého soka jako uragán a hosté se ubránili jen za cenu faulu.
40:18
Diviš s Melenovským motali soupeři hlavy. Defenzíva Třebíče v čele s Kašímem se však stačila ubránit, i když byl gólman hostí na chvíli vleže.
40:01
Ve třetí třetině, která začne zhruba v 19:09, se dozvíme, zda se Dukle podaří s osudem zápasu něco udělat nebo Třebíč i z třetího vzájemného zápasu sezony uzme tři body.
Druhá třetina je minulostí a z ochozů Horáckého zimního stadionu se ozývá pískot. Není se čemu divit, protože hra Dukly po prvním inkasovaném gólu byla velmi špatná. Hosté přidali krátce poté druhou trefu a dvougólové vedení do konce třetiny bez potíží uhlídali.
40:00
39:27
Prokš sice zatáhl puk do útočného pásma, již však nestačil přihrát svým spoluhráčům.
39:11
Zakázané uvolnění Dukly.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46
Třebíčští hokejisté měli menší potíže s rozehrávkou puku po tom, co je napadal Březina, nicméně nakonec se hosté dostali z potíží.
38:10
Kacetl si vyjel daleko z branky proti nahozenému puku, u kterého byl dříve než Matěj Pekr.
37:46
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
37:33
Po Štebihově nahození se snažil před brankou Kašíka sáhnout Seman, ale měl k puku dále než třebíčský obránce, který vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
36:50
Zadražilovo nahození bylo pro Libora Kašíka, jenž je kmenovým hráčem Zlína, patřičnou lahůdkou, na které si gólman Třebíče pochutnal.
36:36
Holec si nikým nehlídán bezpečně vybruslil až mezi kruhy, kde bekhendem zakončil těsně vedle pravé tyče Kacetla.
35:46
Vyloučení na obou stranách. Jan Wasserbauer (TRE) dostává dvě minuty za sekání, když dotíral na Kacetla, který měl kotouč dávno ve své výstroji. To se nelíbilo Jiřímu Dobrovolnému (JIH), jenž je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 3-4.
35:16
Ofsajd červenožlutých na útočné modré.
34:46
Není se čemu divit, že jihlavské ochozy jinak slušně zaplněného stadionu jsou potichlé. Dukla jim svým výkonem ve druhé třetině příliš optimismu do žil nevlévá.
33:39
Juráň našel dlouhým pasem na pravé straně si najíždějícího Dočekala, kterému puk na poslední chvíli přeskočil hokejku. Kdyby tomu tak nebylo, jel by třebíčský forvard z pravé strany sám na Kacetla.
32:49
Ač se Melenovský prodíral před branku Kašíka a nakonec z pravého kruhu vystřelil, nemířil přesně a branku vůbec netrefil.
31:01
Snad až v Třebíči byla slyšet pravá spojnice břevna a tyče, kterou po výborné třebíčské kombinaci trefil ranou z první David Dolníček.
30:36
Následně Seman posouval kotouč zpoza branky k Důrasovi, který se však do zakončení před brankou neprodral.
30:24
Filip Seman jel v tandemu s Důrasem proti jednomu třebíčskému hráči. Vzal odpovědnost na sebe a vystřelil, jenže netrefil tři tyče.
29:34
Matěj Pekr ukázal své přednosti, které ho loni zdobily v Olomouci a i díky kterým vytáhl Moru do extraligy. Za brankou Kacetla dostal puk, vybruslil si k levé tyči a dral se do zakončení. Gólman Jihlavy si však tento prostor pohlídal.
28:07
Domácí jsou jak opaření a vůbec se nemohou dostat před Kašíkovu svatyni. Třebíč je v této části zápasu aktivním celkem a nyní zatápí Dukle před její brankou.
26:48
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Nyní se již hráči hostí prosazují. Wasserbauer našel před brnkou zcela volného MIROSLAVA HOLCE, který zblízka prostřelil Kacetla. Asistence: Jan Wasserbauer, Matěj Pekr.
26:26
Velká šance hostí. Po přečíslení tři na dva se puk po Dolníček – Čuřík dostal k Dočekalovi, od kterého se odrazil do levé tyče Kacetla a poté před branku!
25:27
Zakázané uvolnění Jihlavy.
24:49
Třebíč je po vstřeleném gólu samozřejmě živější a nechybělo moc, aby Tomáš Kaut střelou z mezikruží rozvlnil síť. Kacetl se předvedl dobrým zákrokem.
23:25
Rozhodčí gól hostí nakonec uznává. Po střele Zdráhala se kotouč dostal k JAKUBU ČUŘÍKOVI, který jej dorážel do branky za již překonaného Kacetla. Červené světlo se nerozsvítilo, puk poskakoval na brankové čáře a domácí bek, zřejmě Čáp, jej z tohoto prostoru vyhazoval do bezpečí. Dle rozhodnutí sudího, který stál přesně na čáře, však Čáp zasáhl kotouč již v době, kdy celým objemem přešel brankovou čáru. Asistence: Jan Zdráhal.
23:04
Kašík před dotírajícím Čachotským raději přikryl puk a bude se vzahovat po jeho levici.
22:42
Dukla v přesilovce prakticky neohrozila Kašíka. Také druhá přesilová hra domácích byla hodně nemastná neslaná. Třebíč je v plném počtu.
22:20
Nahození Kalába bez potíží zneškodnil Kašík, jelikož jej nikdo z domácích netečoval. Následně se hosté opět osvobozují.
21:31
Až nyní Jihlava na chvíli získala prostor před třebíčskou brankou, ale vážnější šanci si nevypracovala, naopak se sama musí bránit rychlému výpadu hostí.
21:00
Horácká Slavia se zatím výtečně brání a Dukla se nedostává před branku Kašíka.
20:42
Matěj Pekr (TRE) si odsedí dvě minuty za hákování, Jihlavě se tak naskýtá šance v její druhé přesilovce v utkání.

Na vyloučení: 2-3
20:20
Bilčíkova střela z vrcholu levého kruhu rozhodně nepostrádala přesnost a mířila do pravého horního rohu branky Kacetla, kde byla připravena vyrážečka domácího muže v masce.
20:01
Druhá třetina zatím bezgólového zápasu začne přibližně v 18:18. Nyní po ledě Horáckého zimního stadionu jezdí předváděcí vozy.
První třetina zápasu je za námi. Dukla měla na jejím začátku o maličko více ze hry a vypracovala si dvě slibné šance, ale gól nedala. Naopak Třebíč hrozila hlavně ve své přesilovce, kdy však Kacetl úspěšně strážil svojí svatyni.
20:00
19:55
Pět vteřin před koncem se bude vzahovat v obranném pásmu Dukly po pravici Kacetla.
19:44
Obránce Milan Přibyl lehl na levém kruhu do střely Diviše a jen těžko se nyní zvedá z ledu.
19:00
Poslední minuta úvodního dějství je tu.
18:39
Také Dukla přečkala své první oslabení bez úhony.
18:21
Třebíč nejprve ještě se štěstím udržela útočné pásmo, když se k ní odrazil puk, ale krátce na to již Prokš vyhodil kotouč.
18:02
Po průniku Holce a jeho následné střele z velkého úhlu z levého kruhu Kacetl nejen kryje puk, ale stejně by musela být hra přerušena, protože branková konstrukce je vychýlena ze své pozice.
17:27
Dukle se podařilo vyhodit do středního pásma.
17:06
Po Zdráhalově střele tečoval puk před Kacetlem kapitán hostí Dolníček. Gólman Jihlavy však nebezpečnou situaci pokryl.
16:56
Nahození Dolníčka změilo směr, aby nakonec prolétlo nad brankou Dukly.
16:42
Hosté vyhráli buly a usazují se před jihlavskou klecí.
16:39
Hosté až nyní zavezli puk do pásma domácích, kde se jej dotkl jeden z hráčů Dukly, takže hra je přerušena. Martin Vysloužil (JIH) již míří na trestnou lavici, dvě minuty za hru vysokou holí.

Na vyloučení: 2-2.
16:04
Tomáš Kaut leží ve středním pásmu na ledě a pravice jednoho ze sudích je nahoře. Třebíč bude hrát přesilovku.
15:40
Králík vybojoval v útočném pásmu na pravém kruhu kotouč. Svým pasem poté nenašel nikoho mezi kruhy a puku se ujíá Dukla.
15:17
Oba týmy hrají v plném počtu, Kaut a Kuřítko jsou zpět ve hře.
14:27
Čáp se opět pokusil nahodit před braku puk, tentokrát se však nepovedlo nikomu z jihlavských hráčů tečovat jej, takže Kašík ani nemusel zasahovat.
13:51
Hra byla přerušena kvůli postavení třebíčského hráče v brankovišti.
13:17
Vyloučení na obou stranách. Za hosty jde na dvě minuty ven Tomáš Kaut (TRE), protože se provinil hákováním na Martinu Kuřítkovi (JIH), jenž dle sudích svůj pád nafilmoval, takže dostává také menší trest.

Na vyloučení: 1-2.
13:00
Po Dobrovolného ráně vyrazil Kašík puk jen někam k prostoru mezi kruhy, kde jej dojel Březina a vystřelil z první. Mířil však těsně nad levý horní roh.
12:33
Také Třebíč byla chvíli před Kacetlem, ale ze své kombinace nevytěžila jedinou střelu na branku.
11:50
Po Čápově nahození se u levé tyče Kašíka dostal k zakončení Seman, jenže netrefil kotouč ideálně a mezi tři tyče jej nenasměřoval.
11:13
Pumelice Dočekala od modré prolétla vedle levé tyče Kacetla.
10:14
Dundáček se snažil v obranném pásmu rozehrát puk, když se k němu zezadu blížil Králík. Ač spoluhráči domácímu bekovi křičeli "záda", nechybělo mnoho k tomu, aby se Králík dostal mezi kruhy ke kotouči.
08:48
Štěpánek střílel z bezprostřední blízkosti, ale vylámal si puk na Kašíkovi. Z dorážky z velkého úhlu neuspěl ani Březina.
08:24
Hosté hrají v plném počtu, Malena je na ledě.
07:45
Kalábova nepovedená střela se odrazila k pravé tyči Kašíkovy branky, kde stál zcela volný Diviš. Domáci forvard by zakončoval do odkryté klece, jenže puk mu při "zametení" přeskočil hůl.
07:11
Domácí jsou před Kašíkem.
06:47
Založení jihlavského útoku nebylo úspěšné, navíc Jihlava nepřešla přesně přes modrou, takže musí ven z pásma. Třebíč se opět osvobozuje.
06:32
Třebíč hned po buly posílá puk ke Kacetlovi.
06:24
První přesilová hra zápasu. Diviš se pokoušel před brankou dorazit puk, ale byl držen Rostislavem Malenou (TRE), který tak dostává dvě minuty.

Na vyloučení: 0-1.
05:39
Tempo hry je stále poměrně velké, ale ani jeden tým se nemůže dostat k vážnějšímu ohrožení klece.
04:21
Po nepřesnostech na obou stranách vybojovala puk ve středním pásmu Jihlava a posílá jej za svojí klec. Domácí budou zakládat útok.
03:47
Zakázané uvolnění domácích.
02:57
Jakub Bartoň již nestihl zachytit puk na útočné modré a Třebíč tak bude muset ven z pásma.
02:29
Potenciální šance hostí. Juráň se dostal mezi kruhy k puku, který se k němu trošku nečekaně dostal. Zkusil zakončit, jenže Kacetl nemusel zasahovat, černá guma se k němu nedostala.
01:32
Prokš vystřelil z prví z pravého kruhu. Jeho tvrdá rána prolétla vedle pravé tyče Třebíče. Od začátku se hraje svižný hokej.
01:11
Seman se dostal před brankou k odraženému puku, byl však zády k brance. Zkusil to tedy bekhendem, ale puk se zastavil na levém betonu Kašíka.
00:41
Dukla se dostala po rychlé akci do přečíslení. Pas Důrase na Semana podél útočného pásma sice Seman zachytil, ale byl už ve velkém úhlu a Kašík si prostor u pravé tyče pokryl.
00:01

HC Dukla Jihlava: Kacetl (Svoboda) – Kaláb, Štebih, Dobrovolný (A), Zadražil, Čáp, Dundáček, Schejbal – Čachotský (C), Melenovský, Diviš – Důras (A), Seman, Vysloužil – Březina, Štěpánek, Prokš – Kuřítko, Anděl. Trenér: Petr Vlk.

SK Horácká Slavia Třebíč: Kašík (Dusík) – Malena (A), Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Přibyl, Dlapa, Jaroš – Dočekal, Dolníček (C), Čuřík – Wasserbauer, Holec, Pekr – Šaur, Raška, Králík – Paták, Kaut, Juráň. Trenér: Jiří Mička.

Rozhodčí: Čech, Škrobák – Kajínek, Zavřel.
V dnešním zápase za Duklu poprvé od 5.11.2014 nastoupí David Březina, který je po otřesu mozku připraven znovu hrát.
Poslední vzájemný zápas:

Třebíč – Jihlava 2:1.
Branky a nahrávky: 2. Ostřížek (Šaur, Čuřík), 46. Čuřík (Ostřížek) – 43. Diviš (Šidlík, Melenovský).
Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Vengřín.
Vyloučení: 3:2, navíc Čáp (JIH) 5 + do konce utkání za faul kolenem.
Bez využití. V oslabení: 0:0.
Diváci: 4120.
Střely na branku: 25:26.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Třebíč: Falter – Zdráhal, Malena, König, Bartoň, Přibyl, Šaur, Bilčík – Havel, Dolníček, Erat – Pekr, Holec, Řípa – Čuřík, Ostřížek, Wasserbauer – Králík, Juráň, Čech.

Jihlava: Kacetl – Čáp, Štebih, Šidlík, Podlipnik, Dobrovolný, Schejbal, Zadražil – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Seman – Březina, Matai, Semorád – Kuřítko, Malec.
Ve dvou vzájemných zápasech této sezony se vždy radovala z výhry Třebíč. Nejprve zaskočila Horácká Slavia svého soka doma, když po dvou třetinách vedla již 3-0. Dukla sice na začátku třetí části snížila na 2-3, ale i přes velký tlak se jí nepodařilo srovnat, naopak ve hře bez gólmana inkasovala čtvrtý gól. Třebíč tak vyhrála 4:2. Doma pak Třebíč zdolala neúspěšnou sérii, která zdobí v těchto zápasech domácí týmy, a po několika zápasech vyhrál derby domácí celek, konkrétně poměrem 2:1.
Oběma týmům se v posledních zápasech příliš nedařilo, utkání tak bude pro oba celky hodně důležité. Zatímco Jihlava vybojovala v posledních dvou venkovních zápasech s výše tabulkově postavenými týmy jen bod, Třebíč sice vyhrála naposled nad Litoměřicemi, jenže předtím pětkrát za sebou prohrála.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u hokejového derby Vysočiny. V rámci jednatřicátého kola první hokejové ligy se totiž na Horáckém zimním stadionu utká HC Dukla Jihlava proti Horácké Slavii Třebíč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.