Hosté si z Prostějova nakonec odváží dva body za vítězství 3:4 po samostatných nájezdech, mohou to však považovat za ztrátu, jelikož ještě ve 46 minutě vedli 0:3.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým ČEZ Motor České Budějovice.
Autorem vítězné branky je STRAKA.
Augustin si položil Bláhů, ale poté trefuje tyčku. Hosté vítězí.
Straka znovu úspěšný! Další blafák do bekhendu.
Chovan blafákem neuspěl.
Venkrbec svůj blafák nedotáhl.
Straka zamíchal s kotoučem a bekhendem srovnává krok.
Augustin si položil Bláhu a střelou po ledové ploše ho překonal.
Květoň taky nic nevymýšlel a pálil, Horčička vyrazil nad.
První se postavil k nájezdu Lukáš Krejčík, ale střelou mezi betony nepřekonal Bláhu.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo a budou následovat samostatné nájezdy. Prostějovská bilance v tomto směru není dobrá, dvakrát tuto dovednost dokázali ovládnout a pětkrát odcházeli poražení. Motor letos třikrát vyhrál na nájezdy a pouze jednou prohrál.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:17
Josef Mikyska byl sám před Horčičkou a snažil se zakončit bekhendem, domácí brankář si betonem pohlídal prostor na ledě.
62:53
Hosté jsou také ve čtyřech.
61:59
Luňák byl v naprosto vyložené pozici, ale netrefil prázdnou branku!
61:07
Domácí jsou kompletní a budou hrát 4 na 3.
60:53
Nakonec musel Nováka faulovat Lukáš Květoň (CEB) a za držení jde na tresntou.
60:48
Novák vyváží kotouč z pásma.
60:01
Hosté mají výhodu jednoho muže v poli.
60:01
Jestřábi dokázali vymazat tříbrankové vedení soupeře a prostějovské tribuny se mohou těšit na prodlouženi.
60:00
59:42
Jestřábi právě vstřelili branku!
Tak dneska se tu opravdu dějí věci! Jestřábi se všichni vrhli po hlavě do útoku a nakonec propasíroval do branky MAREK DRTINA! Asistence: Matouš Venkrbec a Lukáš Luňák.
59:32
Horčička jde z branky a Jestřábi to zkouší v pěti.
59:07
Hosté si berou oddechový čas.
59:07
Mojžíš udělal hrubku v rozehrávce a Protivný (PRO) musel podrazit střílejícího soupeře.
58:38
Jestřábi zmatkují v rozehrávce a nemohou se dostat do pásma.
58:04
Vhazuje se před Bláhou.
58:04
Jestřábi to zatím v šesti bez brankáře zkoušet nebudou.
58:04
Jestřábi si berou oddechový čas.
57:49
Hosté už jen brání, nikam se neženou.
56:20
Po dalším úniku už se ale domácí mohou radovat. MATOUŠ VENKRBEC ujel všem a v zakončení blafákem si počínal zkušeně: Asistence: Jakub Illéš.
55:24
Illéš byl v obrovské šanci, jenže Babka jeho pokus znovu vystihl.
55:03
A znovu musí Jestřábi zakládat útok.
54:40
Nyní se již Jestřábi usadili v pásmu, ale vystřelit nedokázali a hosté vyhazují.
54:04
Zatím je však kotouč za Horčičkou.
53:38
Za sekání vyloučil Jakub Babka (CEB). Jestřábi mohou ještě zdramatizovat koncovku zápasu.
53:26
Jestřábi jsou v plném počtu.
52:46
Kolmann si sjel do pásma a nebezpečně střílel, Horčička s problémy kotouč vyrazil.
51:50
Ofsajd Motoru. Jestřábi mohou vystřídat.
51:26
Babka v úniku našel Žalčíka, ten byl v poslední chvíli zahákován Husákem (PRO) a tak si hosté zahrají další přesilovou hru.
50:26
Mikyska našel zpoza branky Marka a ten střílel z první. Horčička udržel kotouč mezi betony.
Utkání sleduje 2413 diváků.
49:15
Bohunický se po souboji s Luňákem u mantinelu těžce zvedá z ledu.
49:00
Kuchejda předal Nouzovi na kruzích, druhý jmenovaný nemířil dobře a trefil vyjetého Horčičku.
48:21
Straka ve vyložené pozici míjí branku.
47:45
Hosté jsou kompletní a budou hrát zkrácenou přesilovou hru.
47:02
Vyloučen Tomáš Protivný (PRO) za nedovolené bránění.
46:00
JAKUBA ŠLAHAŘE našel z rohu Lukáš Luňák a ten z první trefuje do branky. Asistence: Lukáš Luňák a Marek Drtina.
45:45
Za nedovolené bránění vyloučen Bohunický (CEB).
44:27
Moskal byl ve vyložené šanci, jenže střelu poslal mimo tři tyče.
44:07
Hosté se usadili v pásmu, jenže Rob odstrojil jednoho z prostějovských hráčů o hokejku a jde na trestnou za nedovolené bránění.
43:36
Domácí se osvobozují a střídají.
43:20
Nouza střílel přes obránce, branku přestřelil.
42:24
Venkrbec (PRO) vyloučen za hákování.
40:53
České Budějovice právě vstřelily branku!
Čuřík udělal ve středním pásmu velkou chybu a přímo nahrál Žalčíkovi, ten hned našel rozjetého JOSEFA MIKYSKU a ten střelou na vyrážečku dostal kotouč do branky. Asistence: Lukáš Žalčík.
40:01
V druhé třetině už padaly branky. Obě padly do sítě Prostějova a o obě se postaral David Kuchejda. Jestřábi tak budou mít co ve třetí třetině dohánět, zatím se jim nedaří nalézt recept na bezchybného Bláhu.
40:00
39:36
Kolmannova střela od modré doletěla až před branku, tam se o ni postarala domácí obrana.
38:05
Novák dorážel střelu z blízka, trefil jen boční síť.
37:15
Horčička si našel Vráblíkovu střelu od modré.
36:46
Strakova střela od modré končí po teči nad mantinelem.
36:00
Hosté se nikam zbytečně neženou. Jestřábům se zatím daří vyhazovat.
35:27
Cetkovský (PRO) si počínal nedovoleně u mantinelu proti Robovi, rozhodčí ho za hákování posílá na trestnou.
34:36
V signalizované výhodě hosté navyšují své vedení. Vráblík se obtočil kolem branky a poslal kotouč k tyči, tam měl sice Horčička beton, ale dojíždějící DAVID KUCHEJDA ho dorazil. Asistence: Roman Vráblík.
34:13
Po vyhraném buly vystřelil Drtina od modré, Bláha nejistě, ale vyrazil.
33:17
Prostějov je kompletní. Hosté vystřelili na Horčičku až na konci přesilovky, ten však střelu od modré dobře viděl.
32:36
Jestřábi se zatím dobře brání.
31:17
Vyloučení Pavla Mojžíše (PRO) za nedovolené bránění.
30:39
Hosté jeli tři na jednoho, Květoň přihrál mezi kruhy Chovanovi, ten mířil dobře nahoru, ale Horčička vyrazil vyrážečkou.
28:46
Strakovu střelu vyrazil Horčička do rohu, poté byl v šanci i Kuchejda, ten se ale tentokrát radovat nemohl.
27:22
Čuřík zadovkou našel Husáka, ten byl v dobré pozici, ale trefil Bláhu do ramene.
26:40
Hosté jsou v plném počtu.
26:23
Drtina dostal kotouč na střelu z kruhů, jeho bombu při které mu praskla hůl Bláha senzačně chytil.
26:06
Luňákovo nahození od modré odrazil Cetkovský mimo branku.
25:37
Jestřábi se zatím nemohou usadit v pásmu.
24:40
Za hákování vyloučen hostující Lukáš Květoň (CEB).
24:21
Novák byl sám před Bláhou, Husák ho hledal, ale jeho žabka mu přeletěla hůl.
22:43
Zadražilovi přejel spoluhráč přes modrou čáru dříve a píská se ofsajd.
22:12
Zakázané uvolnění Motoru.
20:25
Hosté se rychle ujímají vedení, Horčička si nepohlídal prostor pod horní tyčkou a DAVID KUCHEJDA z blízka trefuje tento prostor. Asistence: Tomáš Nouza.
20:01
V první třetině jsme neviděli ani jednu branku, oba celky hrají ze zabezpečené obrany a i počet vyložených šancí tomu odpovídá. Více ze hry měli domácí, nevyužili však minutovou převahu 5 na 3. Druhá třetina začne zhruba v 17:50.
20:00
19:26
Husákovu střelu z vrcholu kruhů vyrazil Bláha vyrážečkou do ochranné sítě.
19:04
Hosté jsou již ve čtyřech.
18:43
Střela Šlahaře mířila mimo.
18:21
Hosté vyhazují a Jestřábi se musí znovu dostávat do pásma.
18:07
Jestřábi si zahrají v převaze dvou hráčů. Za nedovolené bránění vyloučen Luáš Zíb (CEB).
17:48
Po střele od modré hosté vyhazují a střídají.
17:04
V závěru přesilovky zvedl Nouza (CEB) ruce hodně vysoko a byl vyloučen za napadení.
17:01
Jestřábi jsou kompletní.
16:16
Hosté teď uzamkli Jestřáby v jejich pásmu a několikrát nebezpečně střílel Květoň se Zíbem, Horčička zatím drží.
15:01
Moskal (PRO) musel zastavit unikajícího Nouzu a jde na trestnou za hákování.
14:05
Jestřábi dobře forčekují a kazí hostující rozehrávku.
13:28
Volek se dobře probojoval do pásma, pak nahrával před branku, kde si však kotouč našel Bláha.
13:01
Jeden z prostějovských hráčů vyhodil kotouč ze středního pásma na střídačky, vhazuje se ve středu hřiště.
12:37
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
12:32
I hosté jsou již kompletní.
11:48
Jestřábi jsou kompletní a budou hrát zkrácenou přesilovou hru.
11:10
Obrovská šance Krejčíka, ten už trefoval bekhendem odkrytou branku, jenže Bláha skokem kotouč vyrazil.
10:32
Počet hráčů na ledové ploše se srovná, vyloučen Vráblík (CEB) za vysokou hůl.
10:23
Jestřábi se dostali do útoku a Protivný byl v dobré příležitosti. Trefil jen připraveného Bláhu.
09:48
Hosté si zahrají přesilovou hru, za nedovolené bránění jde na trestnou Patrik Moskal (PRO).
09:06
Na druhou stranu se řítil Chovan s Květoněm, nakonec si ale nepřihráli a Chovanovu střelu bekhendem Horčička pokryl.
08:51
Dobrá střela Protivného od modré, Bláha ji vykopl špičkou betonu.
08:38
Zadražil s Illéšem se pokoušeli několikrát dorazit za Bláhu, ten nakonec kotouč zalehl.
08:03
Křížova střela od modré k Horčičkovi nedoletěla.
07:56
Zakázané uvolnění Prostějova.
07:26
Bláha teď skočil rybičku proti dojíždějícímu prostějovskému hráči a zakryl puk, hosté mohou vystřídat po ubráněném oslabení.
07:10
Hosté jsou v plném počtu, Jestřábi si mnoho šancí nevytvořili.
06:10
Novák se zkoušel proplést sám, nakonec zakončoval z velkého úhlu.
05:10
Jestřábi si zahrají přesilovou hru, za hákování Volka vyloučen Kolmann (CEB).
05:07
Zadražil v obrovské šanci, jenže před Bláhou trestuhodně minul.
03:52
Znovu delší pasáž hry bez šancí. Nakonec hru přerušuje postavení mimo hru Budějovic.
02:31
02:04
Jestřábi jsou v úvodu aktivnější, těžko se však dostávají k zakončení.
00:24
Kotouč se dostal k Cetkovskému a ten poprvé prověřil hostujícího brankáře.
00:16
Motor vyhrál úvodní buly a nahodil do útočného pásma.
00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Luňák, Cetkovský, Venkrbec – Novák, Moskal, Čuřík – Šlahař, Augustin, Volek – Zadražil, Illéš, Krejčík. Trenér: K. Přecechtěl.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb – Květoň, Rob, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žalčík, Mikyska, Babka – Marek, Guman, Švihálek. Trenér: P. Rosol.

Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek.
Oba celky si zatím chrání své "pevnosti" a na svých domácích kluzištích kralují. Až na první utkání, které vyšlo jednoznačně pro soupeře Jestřábů (7:2), se další dvě utkání nesly ve vyrovnaném duchu a skončily shodně 4:2, vždy pro domácí celek.

České Budějovice jsou však v dnešním utkání jednoznačným favoritem a Prostějov bude mít dnes velice těžké udržet body doma. Vedení prostějovského klubu navíc připravilo akci pro fanoušky. Pokud na zápas s Motorem přijde návštěva nad 4700, půjde se na další utkání s Kadaní zdarma, takže neseďte doma a přijďte se bavit hokejem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.