To je pro tuto chvíli ode mě vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.

Zblokované střely: 11 – 11
Hity: 14 – 12
Trestné minuty: 4 – 8
Úspěšnost vhazování: 47% – 53%
Je dobojováno. Ve třetí třetině jsme už branku neviděli a domácí si tak své vedení udrželi až do konce. Po zásluze si připisují další tři body do minitabulky baráže a na svého dnešního soupeře tak mají náskok pěti bodů.
59:40
Ještě jedna střela, na domácí straně. Hořava střílel na Krále, ale ten včas sklapl své betony. Zápas pomalu, ale jistě spěje do svého konce.
59:19
Nahození puku hosty končí pod lapačkou Januse. Ten raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
58:57
Slibně se rozvíjející akci na hostující straně zmařilo postavení mimo hru a ta se vrátila zpět do středního pásma.
58:32
Jedovka Ondráčka skončila na Jaroslava Januse, který puk odvrátil za zadní mantinel. Další branku hosté tedy nepřidali.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30
Kamil Piroš se snažil zasunout kotouč za záda Krále, ten se ale nachytat nenechal. Kotouč poté poslal na hole svých spoluhráčů.
56:49
Domácí fanoušci v hledišti pomalu vstávají a mohutným potleskem děkují Vervě za dnešní předvedený výkon. O osudu tohoto klání je, troufám si napsat, rozhodnuto.
56:22
Po krásné souhře Jurčíka a Válka se o krásný zákrok postaral Tomáš Král, který si znovu připsal pohledný a hlavně úspěšný zákrok.
55:38
Litvínovští nyní raději vyhodili kotouč z vlastního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a spěchají střídat.
54:52
Tomáš Král nyní zlikvidoval střelu domácích od modré čáry a raději podržel puk. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
54:33
Další komerční pauza.
54:12
Za brankou Slavie probíhá souboj o kotouč mezi Milanem Hruškou a Michalem Trávníčkem. Nakonec z tohoto souboje vzešel jako vítěz domácí Trávníček, který puk vyhazuje do středního pásma.
53:00
Posledních sedm minut třetí třetiny. Hosté mají na srovnání stavu skóre už velmi krátký čas. A zatím se jim opět nedaří projít do útočného pásma.
51:46
Michal Trávníček hledal před brankou svou přihrávkou Rostislava Martynka, ale ten poté svou střelu poslal pouze do boční sítě hostující branky.
50:40
Kamil Piroš poslal puk na rozjetého Válka, ale tomu puk sjel z čepele. Z akce domácího celku tak nakonec nic nebylo.
49:50
Domácí hokejisté příliš nikam nespěchají a rozehrávají puk ve vlastním obranném pásmu. Až po chvilce míří do blízkosti hostující branky.
49:16
Komerční přestávka.
48:52
Kašpařík nabral rychlost a dostal se do blízkosti Januse, ale znovu to nebylo pro hosty úspěšné. Trávníček poté převzal kotouč a uháněl s ním do útočného pásma.
47:29
Je to tak. Andres je na ledě a jeho tým je tedy kompletní.
47:15
Hosté se osvobozují a už to vypadá, že se ubrání.
46:27
Dudovu přihrávku dobře nezpracoval František Lukeš a pro Krále tak nebyl problém kotouč zachytit. Poté ho poslal svým spoluhráčům, kteří mířili ve vlastním oslabení dva na jednoho, ale Janus celou akci zmařil.
46:01
Po ráně od modré čáry z hole Guly se vyznamenal dalším zákrokem Tomáš Král. Bude se následně vhazovat po jeho pravé ruce.
45:29
Andres putuje na lavici hanby za sekání. Verva si zahraje další početní výhodu.
44:53
Znovu byli domácí hodně vidět v další nebezpečné akci před hostující brankou. Tomáš Král ale střelu Trávníčka velmi dobře viděl a poté ji také ukryl ve své lapačce.
43:56
Po pravé straně ujížděl na Tomáše Krále Rostislav Martynek, ale střelou ke vzdálenější tyči nebyl úspěšný. To však nemusí litvínovského útočníka mrzet. Verva totiž stále drží pohodlný náskok.
43:27
Hosté nedojeli kotouč, který mířil přes celé kluziště až před Januse. Zakázané uvolnění Slavie a hra se stěhuje před Tomáše Krále.
42:33
Po chybě Milana Mikulíka, který promáchl při své rozehrávce, málem potrestal Válek, který ale trefil pouze hruď Tomáše Krále.
41:46
Další nepřesnosti na slávistické straně. Hostům se nyní nedaří vůbec nic. Přechod do dalšího útoku jim zmařila přesná obrana Litvínova.
41:08
Na druhé straně nahodil kotouč o mantinel Hraško, ale nikoho ze svých spoluhráčem nevybídl. Puk tak mají znovu domácí a mohou ohrozit svatyni Tomáše Krále.
40:30
Následně pak po střele Františka Lukeše zazvonila tyčka hostující branky. Dvě velké šance tak byly k vidění v úvodu třetího dějství.
40:22
Radek Duda se ocitl sám před hostující brankou a mohl tak ještě navýšit náskok Vervy. Tomáš Král si však připsal další přesný zákrok a Dudovi skórovat nepovolil.

Úspěšnost vhazování: 43% – 57%
Máme za sebou i druhou třetinu tohoto barážového klání. V ní jsme se dočkali jediného přesného zásahu, když se v sedmatřicáté minutě v přesilové hře trefil František Lukeš. Domácí hokejisté tak mají před třetím dějstvím slibný čtyřgólový náskok a mají tak velmi dobře nakročeno k dalším třem bodů. Třetí třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
39:25
Znovu se domácí velmi dobře brání ve svém oslabení a posílají kotouč až před Krále. Hosté budou muset zakládat další přesilovkovou akci z hloubi vlastního pásma.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Hosté se delší dobu drželi v pásmu Litvínova, kde na Januse šlo několik střel. Ale ani jedna neměla gólové parametry a domácí se tak mohou osvobodit.
38:29
Litvínovští se dokázali osvobodit a puk míří až před Krále.
38:05
Karel Kubát přidržel svého soupeře a dostává za to dvě minuty za držení protihráče. Početní výhoda pro hosty v závěru druhé periody.
37:19
Hosté se ale nevzdávají a nyní sympaticky zaútočili. Obrana Litvínova však vystavila hostujícím útočníkům vystavila stopku.
36:23
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí hokejisté svou přesilovou hru využívají. Robin Hanzl vybídl svou přesnou přihrávkou FRANTIŠKA LUKEŠE, který z vrcholu mezikruží pořádnou pumelicí vymetl snad všechny pavučiny v Králově svatyni. Verva si tak vrací své čtyřbrankové vedení zpět. Asistence: Robin Hanzl, Radek Duda.
36:09
Robin Hanzl naznačil Královi přihrávku, ale nakonec se rozhodl jinak a dostal se až před něho.
35:40
David Hruška zbytečně oslabuje hosty, když se provinil hákováním. Je tu další přesilovka pro domácí Vervu.
34:43
Hosté chybovali na modré čáře a kotouč tak opustil útočné pásmo Slavie. Ta tedy musela teritorium Litvínova opustit a akci tak založit znovu.
34:15
Nyní následuje komerční přestávka.
34:00
Také domácí své oslabení zvládli a už jsou v plném počtu.
33:10
Henri Tuominen se před brankou Vervy snažil tečovat střelu Jiránka, jenomže Janus dokázal svou holí zachytit puk, který poté rychle míří na opačný konec kluziště.
32:30
V pásmu Litvínova hosté nic nevymysleli, naopak domácí vybojovali kotouč a okamžitě ho posílají až před brankáře Tomáše Krále.
32:00
První početní výhodu si také zahrají hosté. Roman Pšurný sekl Andrlíka a už sedí na trestné lavici.
31:17
Angel Krstev se snažil nahodit puk do útočného pásma, ale pálil z velké dálky a nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk zachytit. Zakázané uvolnění Slavie a hra se stěhuje do blízkosti Krále.
30:16
Radek Duda zamíchal kotoučem před brankou Slavie, poté také přišel o rukavici, která vyletěla vysoko nahoru. Litvínovský útočník pak raději odjel na střídačku.
29:59
Lukeš s Kubátem zakombinovali u modré čáry, ale nic z toho nebylo. O kotouč druhý jmenovaný následně přišel a pouští tak útok hostům.
28:56
Litvínovští se drží v útoku a jen tak nehodlají pásmo hostů opustit. Tomáš Andres ale zlikvidoval obětavě střelu Válka a puk odskočil do středního pásma. Hosté si tak mohli z menšího tlaku Litvínova oddychnout.
28:01
Hosté přežili dvojnásobné oslabení a už jsou kompletní. Mikulík se okamžitě zapojil do hry a podržel útočné pásmo pro Slavii.
27:29
Ronald Knot vyhodil kotouč znovu z pásma až před domácí branku a i další oslabení se jim začíná velmi rychle krátit.
26:36
Hosté jsou už ve čtyřech hráčích.
26:24
Hanzl střílel z levé strany, ale znovu byl připraven Král, který ho vyrazil před sebe. Hostům se nepodařilo vyhodit, a tak domácí v jejich pásmu ještě zůstanou.
26:01
Hosté jdou do tří. Milan Mikulík inkasuje dvě minuty za sekání a Litvínov si zahraje krátkou přesilovku 5 na 3.
25:34
Další osvobození Slavie. Hosté tak šetří cenné vteřinky svého oslabení a mohou jít vystřídat.
25:06
Trávníčkovo nahození před branku zachytili hosté a ti okamžitě vyhazují kotouč do bezpečí. Až před brankáře Januse.
24:46
Karel Kubát se napřáhl k mohutné střele od modré čáry, ale Tomáš Král si s jeho projektilem poradil a podržel svůj tým. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
24:36
Ronald Knot dostává dvě minuty za sekání a je tu první početní výhoda pro domácí celek.
24:15
Další šance Martynka, který si drze nabruslil až před Krále, ale ten poté betony znovu jeho střelu kryje.
23:42
Robin Hanzl vyslal do samostatného úniku Rostislava Martynka, ten ale svůj bekhendový pokus v další branku nepřetavil. Hodně tomu také pomohl přesný zákrok Tomáše Krále.
22:56
Pavel Kašpařík založil individuální slibnou útočnou akci, ale byl v pásmu domácích rychleji než puk. Nemůže se tedy pískat nic jiného než postavení mimo hru.
22:25
Jiří Doležal pálil z prostoru mezi kruhy, ale Tomáš Král a jeho betony byly připraveny. Puk se od nich odrazil přímo na hůl Bahenského, jenž ho posílá na druhou stranu.
21:34
Žiga Pavlin převzal kotouč za svatyní Slavie a raději s ním ujel pryč od vlastní branky. Zatím je z obou stran hra poněkud rozháraná, ani jeden tým se nedostal do vyložené šance.
20:58
Martynek našel najíždějícího Františka Gerháta, jenomže dobrá obranná práce Krsteva zabránila velké šanci domácích. Vhazovat se za chvíli bude po pravici Krále.
20:11
Hosté poslali ze středního pásma puk až před Januse. Ten si poté přebral Radek Duda a uhání s ním na opačnou stranu, tedy do pásma hostujícího celku.

Úspěšnost vhazování: 39% – 61%
První třetina je minulostí. Domácí do ní doslova vlétli a ve třinácté minutě vedli už 4:0. O čestný úspěch v prvním dějství se postarali hosté v minutě patnácté a poté doslova ožili. Vypracovali si další šance, ale Janus svůj tým podržel. Po první třetině tedy Verva vede 4:1 a uvidíme, zda se hostům podaří v další části hry zápas zdramatizovat. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
20:00
19:55
Ještě musel zasahovat Janus po střele Davida Hrušky, jeho lapačka však byla připravena. V první třetině se tak zřejmě už nic nestane.
19:42
Po vhazování v pásmu Litvínova se k puku dostal Ondráček, ale jeho táhlá střela se otřela pouze o boční konstrukci litvínovské branky.
19:19
Rychle se domácí dostali do útočného pásma, ale také velmi rychle toto opouštějí. Puk se dostal totiž za modrou čáru a Verva musela vyjet do středního pásma.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:24
Tempo hry v závěru první třetiny mírně opadlo a nyní se hrálo převážně ve středu hřiště. Nakonec puk ve středním pásmu vybojovali hosté, kteří míří znovu do pásma domácího celku.
17:44
Gula s Frolem založili další pohlednou akci, ale obránci Slavie byli připraveni a pomohli svému brankáři. Černá guma nyní míří do blízkosti domácí branky.
17:04
Hosty jakoby polili živou vodou. V krátkém sledu po sobě se opět natlačili před domácí branku, kde operoval Milan Mikulík, ale jeho přízemní střela ovšem brankou nekončí.
16:40
Filip Pavlík poslal puk na zakázané uvolnění a hra se tak přestěhuje do blízkosti brankáře Litvínova Januse.
15:45
Hosté ožili a znovu se natlačili před domácí branku. Tam však byla připravena pozorná obrana Vervy, která útok odvrátila na opačnou stranu.
14:29
Slavia právě vstřelila branku!
TOMÁŠ JIRÁNEK dostal zpoza domácí branky přihrávku od Ondráčka a poté pro něho nebyl problém poslat kotouč za Janusova záda. Slavia tak snižuje na tříbrankový rozdíl a takový gól byl pro svěřence kouče Razýma rozhodně vzpruhou. Asistence: Martin Ondráček, Henri Tuominen.
14:16
Znovu se před domácí brankou strhla potyčka, když se po střele Slavie znovu puku ujali domácí. Opět to ale bylo v rámci pravidel a nikdo nebude potrestán. Vhazovat se poté bude před Janusem.
12:51
Pražané musejí zakládat svou útočnou akci z hloubi vlastního pásma. Domácí však atakují hráče už v jejich teritoriu a pro hosty je průnik do útoku o to těžší.
12:34
Hosté se nadechli k útoku, před brankou Januse pálil David Hruška, ale jeho střelu dokázal Janus zlikvidovat. Poté se před jeho brankou strhla menší šarvátka, ale vylučovat se nebude. Vše vyřešila domluva sudích.
11:16
Demolice hostů pokračuje dále. Michal Trávníček uvolnil FRANTIŠKA GERHÁTA v blízkosti slávistické branky. Druhý jmenovaný si poté ještě nabruslil do lepší střelecké pozice a hned na to zasouvá puk za bezmocného Tomáše Krále, který už také musí lovit puk ze své sítě. Asistence: Michal Trávníček, Rostislav Martynek.
09:32
Filip Pavlík znovu nahazoval kotouč od modré čáry do předbrankového prostoru Slavie, nikdo ale z jeho spoluhráčů nebyl připraven na dorážku. Tomáš Král si tak bere puk znovu do své moci a poté ho rozehrává mezi své kolegy.
09:18
Proti Kamilu Pirošovi zasáhl lapačkou Tomáš Král, který si připsal první veledůležitý zákrok po tom, co vystřídal v brance svého kolegu.
08:35
David Hruška sebral kotouč Pavlíkovi přímo z jeho hole a hned bez čekání zaváží kotouč na opačnou stranu. Na hráčích hostů je však vidět zatím křeč. Proti domácím jim zatím nic nevychází.
07:43
Po třetí inkasované brance opouští své brankoviště Alexandr Hylák a jeho místo tak nahradí Tomáš Král.
07:43
Překrásná akce na straně domácího týmu. Radek Duda se místo střely z levého kruhu rozhodl nejlépe jak mohl. Zvolil totiž přihrávku na pravém kruhu volnému ROBINU HANZLOVI, který prudkou střelou dokázal prostřelit Alexandra Hyláka. Pro hosty je to velký šok. Teprve v osmé minutě je rozdíl už tříbrankový. Asistence: Radek Duda, František Lukeš.
06:38
Rostislav Martynek šikovně tečoval střelu Michala Trávníčka, ale puk se dostal pouze na boční konstrukci hostující branky. Na druhé straně se dostali do útoku hosté, ale zastavilo je postavení mimo hru, která se stěhuje do středního pásma.
05:55
Znovu Slavia převzala kotouč ve středu hřiště. Ten poté zavezla do vlastního pásma, aby hráči hostí mohli vystřídat. Nyní už se derou do dalšího útoku.
05:00
János Vas ve spolupráci s Markovičem založili pohlednou akci svého týmu, ale před Janusem nakonec nic nevymysleli. Domácí brankář si přebírá puk do své moci a poté ho posílá do středního pásma.
04:05
Sklenička pálil od modré čáry, ale jeho projektil vyrazil do bezpečí jeden z hostujících obránců a hosté tak mohou zamířit do teritoria Litvínova.
03:12
A další šance litvínovské Vervy končí další brankou. FILIP PAVLÍK se napřáhl z velké dálky a dokázal tak propálit betony Alexandra Hyláka, který se jen smutně otočila za svá záda. Marně, puk byl v jeho síti a Slavia už prohrává o dva góly. Celou situaci ještě prozkoumal videorozhodčí, ale šlo o bleskovou akci. Branka byla uznána a pro domácí je to pořádná vzpruha hned v začátku zápasu. Asistence: Robin Hanzl, František Lukeš.
02:37
Hosté museli otevřít hru a dostali se před Januse. Jenomže střela Mikulíka skončila pouze vedle domácí svatyně a domácí tak mohou projít do dalšího útoku.
01:06
Domácí hokejisté jdou do vedení hned ze své první útočné akce. František Gerhát našel v blízkosti branky Slavie volného ROSTISLAVA MARTYNKA, který i za přispění odrazu kotouče od brusle Angela Krsteva dává první branku svého celku. Hosté tak velmi rychle prohrávají a musí tak dohánět jednobrankové manko. Asistence: František Gerhát, Michal Trávníček.
00:11
Po vhazování ve středním pásmu se hosté dostali okamžitě do útočného pásma, kde však přišli o kotouč. Do útočné akce se tedy nyní vrhne litvínovská Verva.
00:01
Vše je připraveno, za chvíli tedy začínáme.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Sklenička, Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo – Duda, Hanzl, Lukeš – Martynek, Gerhát, Trávníček – Hořava, Pšurný, Piroš – Jurčík, Válek, Doležal
Trenér: Radim Rulík

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Hruška M., Knot, Krstev, Andrlík, Hraško, Pavlin, Kolařík – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Mikulík, Šafránek, Hruška D. – Ondráček, Tuominen, Jiránek – Andres, Vas, Markovič
Trenér:
Milan Razým

Rozhodčí: Robin Šír, René Hradil – Vít Lederer, Rudolf Tošenovjan.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
Vzájemná utkání

Oba celky spolu zatím odehrály dvě utkání v baráži. V tom prvním zvítězila tehdy domácí VERVA Litvínov 4:2. Ve druhém vzájemném klání vedli slávisté na svém stadionu po druhé třetině 3:0 a vypadalo to, že si nad Litvínovem připíší plný počet bodů. Jenomže hosté se nevzdali, ve třetí periodě se nadechli k velkému výkonu a třemi brankami srovnali s pražským týmem krok. Dokonalý obrat pak rozhodl po čtrnácti odehraných vteřinách v nastavené době František Lukeš a Slavia se musela spokojit pouze s jedním bodem.
HC Slavia Praha

Hokejisté HC Slavia Praha, kteří usilují po roce o návrat mezi tuzemskou hokejovou elitu, mají baráž také skvěle rozehranou. Jsou druzí hned za dnešním soupeřem a připsali si deset bodů. Ze šesti odehraných utkání si připsali tři výhry a tři prohry ať už v základní hrací době či po prodloužení a nájezdech. Dnes by chtěli urvat na ledě VERVY jakýkoli bodový zisk, aby si druhou pozici udrželi. Pokud by se jim podařilo zvítězit v základní hrací době, šli by dokonce na první místo.

HC VERVA Litvínov

Domácí hokejisté jako zástupce extraligy jsou v baráži o udržení se v české nejvyšší soutěži zatím na prvním místě, když si dosud připsali dvanáct bodů. Ze šesti odehraných duelů poznali dvakrát hořkost porážky, ostatní zápasy pak vyhráli a mají tak baráž zatím velmi dobře rozehranou. Pokud takto budou pokračovat dále a uspějí i v dnešním zápase, rozhodně by to byl další veledůležitý krok k tomu, aby si zachovali extraligovou příslušnost i pro nadcházející ročník. Uvidíme, jak si dnes ještě s loňským účastníkem ELH, který v letošním ročníku hrál "pouze" WSM ligu, poradí. Litvínov je zatím doma stoprocentní. Bude se z výhry radovat i dnes?

Dosud odehrané zápasy Litvínova:

Dukla Jihlava – VERVA Litvínov 2:1sn
VERVA Litvínov – Energie Karlovy Vary 5:3
Energie Karlovy Vary – VERVA Litvínov 3:2
VERVA Litvínov – Dukla Jihlava 4:1
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Baráž o ELH je v plném proudu a dnes jsou na programu už sedmé zápasy této fáze extraligy. Baráž se tak překlopila do své druhé poloviny a my v našem online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.